Nanatsu no Taizai

• Genel

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• _[Emre]_ yazdı:

Garou yazdı:

@_[Emre]_ Peki sen neden FT'yi Nanatsu no Taizai konusunun altına yazdın?
      Yeni nesil battle shounenlerin ne kadar içi boş ve çöp seriler olduğuna dair kısa bir iç dökmeydi o yazı aslına bakarsan.
      @Garou haklı. Yazdığın yazının nanatsuile ilgisi %5 bile değil. Black Clover bile yazında daha çok yer kaplıyor. Yaptığın şeyse iç dökme filanda değil Ft övmek hatalarından yakınmak istiyorsan Ft'nin konusuna yazabilirsin.
    • Ascalon yazdı:

_[Emre]_ yazdı:

Garou yazdı:

Yeni nesil battle shounenlerin ne kadar içi boş ve çöp seriler olduğuna dair kısa bir iç dökmeydi o yazı aslına bakarsan.
      @Garou haklı. Yazdığın yazının nanatsuile ilgisi %5 bile değil. Black Clover bile yazında daha çok yer kaplıyor. Yaptığın şeyse iç dökme filanda değil Ft övmek hatalarından yakınmak istiyorsan Ft'nin konusuna yazabilirsin.
      "Fairy Tail övmek?" Bu yazımdan bunu çıkardıysanız daha fazla söze gerek yok gibi ama açıklayayım.

Fairy Tail'in evren ve karakter tasarımı olarak bir potansiyeli vardı. Ama bunu o kadar güzel batırdı ve ciddiye alınmayacak bir seriye döndü ki, bundan kötüsü çıkamaz diyorduk. Ancak FT'nin ardından gelen seriler bizi birbiri ardına yanıltmaya devam etti. Bir çok kişi için Fairy Tail battle shounen değerlendirme turnusolüne döndü. Yeni çıkan battle shounenlerin asla big three seviyesine gelemeyecek seviyede zayıf seriler olduğunu belirtmek için artık serinin kendisini değil "Fairy Tail bile bu seriden daha iyiydi." Lafını kullanıyoruz.
    • _[Emre]_ yazdı:

Ascalon yazdı:

_[Emre]_ yazdı:

Garou yazdı:

"Fairy Tail övmek?" Bu yazımdan bunu çıkardıysanız daha fazla söze gerek yok gibi ama açıklayayım.
      Fairy Tail'in evren ve karakter tasarımı olarak bir potansiyeli vardı. Ama bunu o kadar güzel batırdı ve ciddiye alınmayacak bir seriye döndü ki, bundan kötüsü çıkamaz diyorduk. Ancak FT'nin ardından gelen seriler bizi birbiri ardına yanıltmaya devam etti. Bir çok kişi için Fairy Tail battle shounen değerlendirme turnusolüne döndü. Yeni çıkan battle shounenlerin asla big three seviyesine gelemeyecek seviyede zayıf seriler olduğunu belirtmek için artık serinin kendisini değil "Fairy Tail bile bu seriden daha iyiydi." Lafını kullanıyoruz.
      Öncelikle bu son yazışım eğer bir cevabın varsa bu konuyu kirletmeyi bırak özelden yaz.
      Öncelikle ben ne demişim onu anla övgülerinizi ve yakınmalarını Ft nin başlığında yap.
      "Fairy Tail'in ölüsü bile bu ve türevlerini (Boku No Hero Academia, Black Clover) döver."
      Bu bir övgü Fairy Tail'in bu serilerden üstün olduğunu söylüyorsun.
      "Zaten Black Clover'ın bir çok öğesi Naruto ve Fairy Tail'den çakma."
      Başlıkla alakasız bir seriye gömüyorsun.
      Mangakası FT'yi power of friendship ve fan service muhabbetine batırmasa bence üç büyüklere (Bleach, One Piece, Naruto) kafa atacak potansiyele sahipti.
      Bu da bir yakınma Fairy Tail serisine Mangakasına yakınıyorsun.

Gidip Bleach başladığına
      Full Metal Alchemist'in ölüsü bile bu ve türevlerini (One Piece, Bleach, Naruto) döver.
      Zaten Naruto bir çok öğesi Hunter x Hunter ve Dragon Ball'dan çakma.

Yazmak gibi bir şey bu yaptığın. Yani git daha genel bir konuya yada Fairy Tail'in konusuna içini dök.
    • Ascalon yazdı:

_[Emre]_ yazdı:

Ascalon yazdı:

_[Emre]_ yazdı:

Garou yazdı:

"Fairy Tail övmek?" Bu yazımdan bunu çıkardıysanız daha fazla söze gerek yok gibi ama açıklayayım.Fairy Tail'in evren ve karakter tasarımı olarak bir potansiyeli vardı. Ama bunu o kadar güzel batırdı ve ciddiye alınmayacak bir seriye döndü ki, bundan kötüsü çıkamaz diyorduk. Ancak FT'nin ardından gelen seriler bizi birbiri ardına yanıltmaya devam etti. Bir çok kişi için Fairy Tail battle shounen değerlendirme turnusolüne döndü. Yeni çıkan battle shounenlerin asla big three seviyesine gelemeyecek seviyede zayıf seriler olduğunu belirtmek için artık serinin kendisini değil "Fairy Tail bile bu seriden daha iyiydi." Lafını kullanıyoruz.
      Öncelikle bu son yazışım eğer bir cevabın varsa bu konuyu kirletmeyi bırak özelden yaz.Öncelikle ben ne demişim onu anla övgülerinizi ve yakınmalarını Ft nin başlığında yap.
      "Fairy Tail'in ölüsü bile bu ve türevlerini (Boku No Hero Academia, Black Clover) döver."
      Bu bir övgü Fairy Tail'in bu serilerden üstün olduğunu söylüyorsun.
      "Zaten Black Clover'ın bir çok öğesi Naruto ve Fairy Tail'den çakma."
      Başlıkla alakasız bir seriye gömüyorsun.
      Mangakası FT'yi power of friendship ve fan service muhabbetine batırmasa bence üç büyüklere (Bleach, One Piece, Naruto) kafa atacak potansiyele sahipti.
      Bu da bir yakınma Fairy Tail serisine Mangakasına yakınıyorsun.

Gidip Bleach başladığına
      Full Metal Alchemist'in ölüsü bile bu ve türevlerini (One Piece, Bleach, Naruto) döver.
      Zaten Naruto bir çok öğesi Hunter x Hunter ve Dragon Ball'dan çakma.

Yazmak gibi bir şey bu yaptığın. Yani git daha genel bir konuya yada Fairy Tail'in konusuna içini dök.

Esinlenmek ile çakmasını yapmak farklı şeyler. Ama yazdıklarınızdan anlıyorum ki, farklı bakış açılarına sahibiz. Ben Nanatsu No Taizai, Hero Academia, Black Clover gibi serileri üzerine tartışmaya değer seriler olarak görmüyorum. 3'üde temelde birbirinin aynısı olan ve herhangi bir karakter veya hikaye derinliği bulunmayan seriler. O yüzden bu serilerden herhangi biri hakkında konuşurken FT'nin bu konudaki konumunu görmezden gelmek saçma, burada FT muhabbeti yaptığımı düşünmek daha saçma. Sektörden bir haber olmanız lazım. Çünkü Big Three'nin karşısına çıkıp başarısız olmuş ama bu konuda gerçekten potansiyele sahip olan ve belli bir kitleye ulaşabilmiş tek seridir. Burada FT'ye bir "övgü" veya "yakınma" Yok. Olanı konuşuyoruz.
    • Nabu yazdı:

Ronny yazdı:

Bu seriyi tavsiye eder misiniz?
      Dragon Ball güç kafasını Arthurian teması ile tecrübe edip, klişe bir tayfa serisi okumak istersen. Neden olmasın.
      Ancak bunun haricinde objektif fikrim çok boş bir seri olduğu yönünde.
      Belki çok boş bir vaktim olursa bakarım öyleyse, zaten pek bir beklentim yok. Dragon Ball serisine ısınamamış biri olarak bu dediğin daha da uzaklaştırdı beni şuan. :D

• Ronny yazdı:

Bu seriyi tavsiye eder misiniz? Hakkında pek iyi yorumlar duymadığım için başlamıyordum bir türlü ama shounen piyasasında hatırı sayılır bir yeri olduğu için merakta etmiyor değilim.
      Güzel bir hikayesi var serinin.Ayrıca tasarımları epey iyi olan karakterde var.Ancak bir yerden sonra seri boka sarıyor.O noktaya kadar okumanı tavsiye ederim.Black clover gibilerini 10 katlar

• Mihawk yazdı:

Ronny yazdı:

Bu seriyi tavsiye eder misiniz? Hakkında pek iyi yorumlar duymadığım için başlamıyordum bir türlü ama shounen piyasasında hatırı sayılır bir yeri olduğu için merakta etmiyor değilim.
      Güzel bir hikayesi var serinin.Ayrıca tasarımları epey iyi olan karakterde var.Ancak bir yerden sonra seri boka sarıyor.O noktaya kadar okumanı tavsiye ederim.Black clover gibilerini 10 katlar

meister of the zero yazdı:

Hmm.. bilemiyorum...

İlk sezonu izlenilebilir ama devam etmeseniz de çok bir şey kaybetmezsiniz bence... teması hoşuma gidiyor ama karakter tasarımlarını beğenmiyorum özellikle ana karakter... db kadar sıkıcı bulmuyorum bir şans verilebilir... dediğim gibi çok bir şey kaybetmezsiniz.
      Cevaplarınız için teşekkürler. Bir şans verebilirim o zaman, nereye kadar izlememi veya okumamı tavsiye edersiniz peki? İlk sezonu mu sadece?

• Ronny yazdı:

nereye kadar izlememi veya okumamı tavsiye edersiniz peki?
      Story Arcs/Four Knights of the Apocalypse Saga | Nanatsu no Taizai Wiki | Fandom

Hocam ilk sezon düzgün gidiyor gayet iyi, ikinci sezonda(yanlış hatırlamıyorsam) hikayedeki bağlantılar kopuyor bazı yerleri anlamamıştım.

Sonraki sezonlar uyarlama olarak kötü zaten.

Mangasının çizmilerini beğenmiyorum çünkü çok yavan duruyor, ben burdayım bu manganın çizimleri bu kadar özel diye bağırmıyor, çizimleri kötü değil tarzı garip duruyor.

DB'den kasıt misal db de bir düşman yenersiniz alakasız başka düşman çıkar kurduğu evren dengesiz , ama nnt'de bir evren var ilk sezondan sonra merak edebilirsiniz olayları ama kurduğu evrenin ana fikri boş, dandik anlamında değil genel olarak boş, bir şey yok.

Çok bir beklentiniz olmadan değişik bir battle shonen arıyorsanız bakılabilir.

Yukarda attığım linkte ilk saga güzel(ilk sezon), 10 emir sagası size kalmış artık, son saga kötü diyebilirim.

Bir tane de boruto misali devam serisi onu ben de okumadım.