Kaptan Amerika Hakkında Düşünceler

• ??

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Kaptan Amerika Hakkında Düşünceler

Yeni

Benim için bir çizgi roman formunun en olmazsa olmaz konusudur bu açmak şimdiye nasip oldu. Kaptan Amerika'yı sever misiniz? Hakkında ne düşünürsünüz? Sizce günümüzde var olmalı mı olmamalı? Safi Amerikan Propogandası mıdır? Çizgi romanlarda hikayelerde kendisini görmeyi sever misiniz? Bu tip soruların tartışıldığı bir başlıktır düşüncelerinizi merakla bekliyorum. Eskiden çoğunluk insan sevmez hatta nefret ederdi bu Marvel sinematik evreni sayesinde insanlar karaktere ısındırlar benim gözlemime göre bunun hakkında da ne düşünüyorsunuz yazınız. Daha çok çizgi romanlarla ilgili olsa da filmler, çizgi filmler oyunlar gibi yan ürünleride işin içine dahil etmekten çekinmeyiniz.
    • Yeni

MCU karaktere bir sempati kazandırdı gerçekten ancak MCU bile amerika goygoyu güden bir Cap'i sevdiremezdi. Nitekim bu sebeple Winter Soldier filminden beri sistemi sorgulayan, emirleri çiğneyen biri oldu. Civil War ile hükümeti karşısına aldı. Infinity War'da zaten aranan bir suçluydu. Nitekim, idealist duruşu ve gerektiğinde Amerika'ya rest çekebilmiş olması da onu sevdirdi.

Bu çizgi romanlarda da yapıldı ama öyle geldi geçti. Bu adamın hala adının Kaptan Amerika olması ve bayrağa dolaşık halde gezmesi benim açımdan kısıtlayıcı bir şey. Yeterince global hissettirmiyor. Steve Rogers olarak ele alınca ideal bir dost, fedakar bir kahraman, iyi bir insan ok. Ancak Kaptan Amerika ismi ve kostümü cosplay fetişi gibi duruyor üstünde açıkçası.
    • Yeni

Direkt karakter olarak ele alırsak yiğit bir kahraman, iyi bir adam vb. Ancak yıllar boyunca Amerikan propagandası olarak kullanıldığı gerçeği var.

Ayrıca Kaptan buzun altından gerçek dünyada çıkartılsa durum şu olurdu sanırım :P

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Earendill ().