Bir Yaratıcıya İnanıyor musunuz?

• Feindbild yazdı:

@Lorem Ipsum @KocaYusuf

NeKron'un, ugur_tatli'nın, Eru'nun ve benim dini eleştiren mesajları ikiniz tarafından eksilenmişken, bu sahte hoşgörünüz gerçekten gözlerimi yaşartıyor (hadi Lorem gene biraz daha az yapmış).
      Hehe :D Pekalağğ, ama ülkede ifade özgürlüğü olmamasından şikayet edip, bir ankette "ifade özgürlüğü şartı sağlanmadığı için protesto ettiğim" mesajımı eksileyen birinden gelince çok cüretkar eleştiriler oluyor bunlar.

Eksilememin sebebi dini eleştirmen değildi ki? Konuştuğun/ tartıştığın kişiye karşı argümanlarını zayıf buldum, öyle hatırlıyorum. Zaten dini eleştirdin diye bi şey eksileyecek olsam uzun mesajını eksilerim. Niye çekineyim, aynı fikirde olmadığımızı ikimiz de biliyoruz. ;)

Diğer eksilerimde de bu durum geçerli. Dini eleştireni eksilemek falan olmadı, bi de artıladıklarıma bakarsan bunu net görürdün zaten. Nabu'nun, ugur_tatlı'nın vs bazı mesajlarına, hatta senin de bi mesajına bastım artıyı. Hakkaten bu şekilde canımı sıkman gerekli miydi? Kırk yılın başı bi başlıktan memnun ayrılmıştım... Saol.

Her neyse. Samimiyetime inanıcan diye bişe yok ki dostum. Varsın bu sefer de inanmayıver.

Alttaki mesaja not:

Karışmaz karışmaz. Diyeceğimi dedim gidiyorum. Hadi kalın sağlıcakla. Sen de kal Feindbild. Selametle.

Mesaj düzenlendi 5 defa, son düzenleyen Lorem Ipsum ().

• Bir yaratıcıya ihtiyaç duyuyor gibiyim daha çok. Belki büyüdüğüm ortamdan, belki yaşımdan, belki fikrilerimin oturmayışından fakat emin olduğum bir şey varsa o da semavi dinlerinin yansıttığı tanrının, tamamen objektif bir ortamda büyümüş biri için son derece kompleksli ve kompleksinden ötürü narsist gibi görünen bir figür çizeceği. Bu dinlerdeki tanrının insanlara muhtaç olduğunu düşünüyorum çünkü kendisine biat edilmesini istiyor edilmediği sürece delirip insanları yakıp yıkacağını söylüyor. Hiçbir insan kendisine biat etmezse cennet duvarlarını falan yumruklar herhalde.. Bu da kompleks ve eziklikten kaynaklı gibi tamamen