One Piece 903 Tartışma - 904 Öngörü

• Anket
    • Spoiler
    • öngörü/teori
    • manga

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• One Piece 903 Tartışma - 904 Öngörü

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 7
      1.  
        Güzeldi (7) 100%
      2.  
        Eh İşte (0) 0%
      3.  
        Meh (0) 0%
      4.  
        Berbat (0) 0%
      Yeni bölüm çıkmıştır. İyi seyirler / okumalar.

One Piece 903: Beşinci İmparator !

Mesaj düzenlendi 3 defa, son düzenleyen Earendill ().

• Bence güzel bölümdü.
      Spoiler Göster

Shanks'tan Teach'e, Kaidou'ya üç Yonkou'yu da görmüş olduk.

Ayrıca yeni ödüller geldi.

Coby kısmı bayağı güzeldi ama onun Alabasta gemisini korumasını isterdim ben. Vivi ile tanışmış olsalardı. Sanırım onlar Yeni dünyada olmadıkları için böyle olmuş. ​
    • @him @Earendill Spoiler hassasiyetiniz beni duygulandırsa da burada gerek yok :D Zaten okuyan geliyor. :D

Bölüm güzel klasik bir OP bölümü. O değilde zaman çok değişti eski korsanlar kralı poneglif okusun, kadim dillerde konuşup, yazabilsin.. Şimdiki 150 milyon ile 1.5 milyarı ayırt edemesin :D

Yalnız bir kez daha ödüllerin ne kadar güç seviyelerinden uzak olduğunu gördük. Yemek eleştirmeni gibi gazeteciler belirliyor ödülleri ve korsanlarla ilgili haberleri yani hiç gerçeklik payı yok.. Luffy ballısın valla hiç yonko yenmeden yonko oldun :D Hatta sağ kolu bile >= şeklinde yendin.

Sanji'nin power-up ı da süit olacak belli oldu :D Sanji'nin arcında en büyük power up ı Nami aldı :D :D ..

Genel olarak güzel, sevimli eskileri hatırlatan bir bölümdü. Shanks reis vs.
    • Klasik arc sonrası bölümüydü ve çok güzeldi.

"Cennetle savaşıp yenik düşen Beyaz Şeytan, neden hala buralarda dolanıyor? Her şeyini Cennete kaybetmiş Şeytan, neden hala uluyor? Şimdiye kadar anlamış olmalıydın, bağırabilirsin, çığlık atabilirsin fakat sesin asla Cennete ulaşmayacak. Ne de hıçkırıkların."

• galeme yazdı:

Daha ilk sayılarda Shanks'in Luffy ile en son karşılaşacağı söylendi

Shanks'ı daha çok görmemiz ya da bir işe yaraması için Luffy ile karşılaşması şart değil zaten... Ha ben seviyorum Shanks'ın böyle gizemli kalmasını :D ama bir yandan da her post arcta "gel bakalım luffy" demekten başka bişi yapmamsının mizahi bir yanı da yok değil :D
    • NABU yazdı:

galeme yazdı:

Shanks'ı daha çok görmemiz ya da bir işe yaraması için Luffy ile karşılaşması şart değil zaten... Ha ben seviyorum Shanks'ın böyle gizemli kalmasını :D ama bir yandan da her post arcta "gel bakalım luffy" demekten başka bişi yapmamsının mizahi bir yanı da yok değil :D
      İyi de serinin ana karakteri Shanks değil ki? Ve Shanks gücünü kanıtlamış bir yonkou olduğu için gelen geçen de savaş ilan edemez. Denizciler de pek bulaşmıyor gibi gözüküyor. Ne yapabilir ki?

Shounen mangalarda ana karakteri gazlayan, akıl hocasından hallice bu tarz karakterler olur. Shanks de böyle bir karakter.
    • galeme yazdı:

NABU yazdı:

galeme yazdı:

İyi de serinin ana karakteri Shanks değil ki? Ve Shanks gücünü kanıtlamış bir yonkou olduğu için gelen geçen de savaş ilan edemez. Denizciler de pek bulaşmıyor gibi gözüküyor. Ne yapabilir ki?

Shounen mangalarda ana karakteri gazlayan, akıl hocasından hallice bu tarz karakterler olur. Shanks de böyle bir karakter.

Katılıyorum adam ne yapsın Luffy için amiralleri falan mı yok etsin hatta direk One Piece hazinesini alıp versin :h
    • galeme yazdı:

savaş ilan edemez.

Dostum savaştan kim bahsetti ama bu adam fotosentez ile yaşamıyor ya illa bir şeyler yapıyor arada ufak ufak gösterilebilir. Tarık ona dem vuruyor mizahi olarak ben zaten gizemli kalmasından yanayım. Keza ana karakter olup olmaması da değil olay. Ben hiç bir shounen mangada(kendi okuduklarım arasında) ölmediği takdir de 19 sezon ortadan kaybolup bir başında bir de ortasında görünen bir adam, mentor, idol görmedim.. Belki FT'deki İgneel olabilir buna benzer.. Ama dediğim gibi bence bi sorun yok zaten ama sorunu olanı anlayabiliyorum o kadar... Daha doğrusu komik bir yanı var o kesin :D

redstak yazdı:

Luffy için amiralleri falan mı yok etsin hatta direk One Piece hazinesini alıp versin
      Bunlar hangi ara geçti ? :D Abi abartmayın o kadar kimse o tarz şeyleri kastetmedi zaten :D Cem Yılmaz'ın deyimiyle dev bir müzikal canlandırmaya gerek yok :D
    • NABU yazdı:

galeme yazdı:

savaş ilan edemez.

Dostum savaştan kim bahsetti ama bu adam fotosentez ile yaşamıyor ya illa bir şeyler yapıyor arada ufak ufak gösterilebilir. Tarık ona dem vuruyor mizahi olarak ben zaten gizemli kalmasından yanayım. Keza ana karakter olup olmaması da değil olay. Ben hiç bir shounen mangada(kendi okuduklarım arasında) ölmediği takdir de 19 sezon ortadan kaybolup bir başında bir de ortasında görünen bir adam, mentor, idol görmedim.. Belki FT'deki İgneel olabilir buna benzer.. Ama dediğim gibi bence bi sorun yok zaten ama sorunu olanı anlayabiliyorum o kadar... Daha doğrusu komik bir yanı var o kesin :D

redstak yazdı:

Luffy için amiralleri falan mı yok etsin hatta direk One Piece hazinesini alıp versin
      Bunlar hangi ara geçti ? :D Abi abartmayın o kadar kimse o tarz şeyleri kastetmedi zaten :D Cem Yılmaz'ın deyimiyle dev bir müzikal canlandırmaya gerek yok :D

Mizahı yan aranıyorsa bu cevap uygun bence. Cidden ne yapmasını bekliyorsunuz merak ettim. Gayet yerinde gözüküyor bir adam bir şey planlamak zorunda da değil. En güçlü 4 kişiden birisi ona kimse saldırmadığı sürece saldıracak biriside değil.
    • @redstak Dostum ben dalga geçme manasında bir mizah ya da kötü/ezik anlamında bir mizahı kastetmedim. Bir adamın jenerik olarak her ödül artışı sekansında aynı şeyi yapmasındaki masumane bir mizahı kastettim ve Shanks'ın gizemi ile bir sorunum olmadığı aksini sevdiğimi söyledim. Tek dediğin bunu garip bulanları anlayabildiğim idi.

Ne kimse savaş dedi ? ne büyük bir olay dedi ? ne Shanks totoşunu gezdiriyor ortalıkta dedi ? Bunlar olmadı. Olayları dinlemiyor convert ediyorsunuz :D Ben bir şey beklemiyorum Shanks ile ilgili @galeme nin dediği gibi o karakterle ilgili bir tasarı var ve o günü bekleyeceğiz el mecbur.

Olay gelin-güveye doğru gidiyor ağalar :D :D
    • Ben Tarık'ın neyi görmek istediğini merak etmiştim. Çünkü bana göre tam olması gerektiği kıvamda gösteriliyor. En büyük dört korsandan birisi ve görüldüğü kadarıyla korsanlar kralı olmak gibi bir ideali de yok. Muhtemelen içerek geçiriyordur günlerini. Marineford gibi bir olay olmadığı müddetçe kendisini aksiyonda göremeyiz ki Marineford zamanı gerek savaşı sona erdirmesi gerekse Kaidou'yu durdurması ile karşımıza çıkmıştı zaten.
    • Seri bize yirmi yıllıl orada 2-3 yıl geçti. Yani Shanks 10 yılda bir çıkıp görüşeceğiz luffy demek (savaş durdurmak, yonkulara akıl vermek :P) misyonundan ibaret bir karakter değil. Bu detayı göz ardı ederseniz abes gelir elbet. Shanks raftele giden yolu bence bilen ama K.K olmayı si*lemeyen korsanlığı cazibeli özgürlüğü sebebiyle motto edinmiş kendi şeyinin keyfine takılan biri. Ona miras kalan misyon diyelim ya da oda tarafından atanan amacı bence raftele giden yolu hak iden bir irade için yol gösterici olmak tarif etmek olacak.

Bunca zaman sümüklüböcek hızında ilerleyen hikaye birden neden bu kadar ivme aldı ama anlamadım. Ödüller 500den sonra çok yavaş artar derken bir anda 3 katına çıkması ne mana. Luffy 5. İmparator olarak şimdi gelecek tehditlerin altından mantık dahilinde nasıl çıkıcak? Tamam bugüne kadar yaptığı çoğu başarı örtbas edildi veya duyulmadı bir şekilde ama bu ani pr çalışması biraz fazla geldi bana ama sevinmedim desem yalan olur. : D