Naruto: Saklı Sandık

• Naruto: Saklı Sandık

Naruto evreninde sır olan ya da iyi aktarılamayan ne kadar mit varsa kendi yorumumla bunların peşine düşüp, bunlara seri ile bağını koparmayacak şekilde sizlere anlatılmamış hikayeleri kendi efsanem ile sunacağım. Bunlara Hashirama'nın ölümü, ailesi gibi ya da Tobirama'nın ölümünün ardındaki sır perdesi gibi ya da Orochimaru'nun kökenleri ve klanı gibi veyahut Jiraiya'nın dünya seyahatinde tecrübe ettikleri gibi şeyler dahildir.
      Nitekim hikaye özünde 2 ana parçadan oluşuyor.
      1.si Yılan Deliğinden Geçmişe adlı hikaye.
      Burada Orochimaru'nun klanını ve geçmişini anlatması ile bir çok gizem aralanacak ve flashbackler ile de Hashirama Senju zamanına gidilip, onun çocuğu, ölümü, ailesi ve de bunlara Tobirama ve yakın çevrelerinin tepkisi gözlenecektir. Konohagakure'nin uzak geçmişine ışık tutulacaktır.
      2.si ise, Keşişin İlham Yolculuğu adlı hikayedir.
      Burada da, Jiraiya'nın dünya seyahatleri vede yer yer Konoha'ya dair anıları ile daha kıyıda köşede kalmış şeylere el atacağız. Diğer köyler, oralardan karakterler, Uzumakiler, uzak diyarlar hakkında söylentiler vs gibi. Ve biraz Naruto Evreni haritası çıkaracağız.
      3. bir part olup olmaması gerektiği konusunda hala net bir karar verebilmiş değilim. Ancak, eğer olur da yapacak olursam.
      İlk 2 part boyunca Kishimoto'nun yazmış olduğu hiç bir şey ile çelişmeden giden hikayemin aksine.Bu sefer orjinal eserin zaman çizelgesine girip 4. Büyük Ninja Savaşı Arc'ını tamamen baştan yazacağım ve final olacak.

Tüm bu kısımların ve bölümlerin başlangıç noktası olarak;
      Jiraiya ile Orochimaru, bildiğiniz gibi aynı anda (hemen hemen) öldürülmüş (vs Pain ve Vs İtachi zamanı) ve arafta (kakashi ve babasının buluştuğu Pure Land / Jōdo adlı yerde) geçmiş meselelerini halletmek vede birbirlerini daha iyi tanımak için konuşmaya başlarlar. Bizde bu sayede pek çok karanlık köşeyi, aydınlığa kavuşturmuş olacağız. Ana fikir budur.
      Detaylar hikayenin içinde.
      wattpad hesabımdan okumak isteyenler için: https://www.wattpad.com/story/69314962- ... 7mi%C5%9Fe

Kişisel Not ve Bildirimler:
      • Türk Dil Bilgisi ve Yazım Kurallarına çok önem göstermiyorum(-remiyorum). Zira çok uzun aralıklarla işten güçten vakit buldukça yazabildiğim bir şey. 1 yıldan fazla oldu ama elimde 32 bölüm var oradan anlarsınız. Yine de Togashiden iyiyim :D Nitekim yorumlarda "Dr. Dil bilgisi" kimliğinizi biraz da olsa bastırırsanız sevinirim.

• Kronolojik hatalar da olabilir, Ne Kadar düzeltmeye çabalıysam da naruto evreni kronoloji açısından bir rezalet o sebeple bu bende de görülebilir dolaylı olarak şimdiden uyarayım dedim.

• Serinin kendisine ait dilini ve jargonunu korumaya gayret ettim. Türkçe Jutsu ya da mekan bilgileri beklemeyin.

Ayrıca hikayenin bölümlerini linkler halinde bir parçası olduğum Kahraman Baykuş sitesinin forumu olan sosyal.kahramanbaykus.com adresinde yani burada sizler ile de paylaşacağım. Yakında bölümleri buraya geçirmeye başlarım.
    • Naruto: Saklı Sandık - Yılan Deliğinden Geçmişe 1. Cilt

Burada anlatılan hikayenin temelini, kökenini, nerelerde yayınladığımı ve de konusunu kavramak için yukarıdaki tanıtım mesajını kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
      Yılan Deliğinden Geçmişe, Ana kurgunun ilk kısmını oluştan bir alt hikayedir. Ve şimdi burada bu alt hikayenin 1.cildi olan ilk on bölümünü birden bu başlık altında yayınlıyorum.
      Tek tek okumak isteyenler -> wattpad.com/myworks/69314962-part-i-ylan-deliinden-gemie

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
      1. CİLT (10 Bölüm)

Spoiler Göster
      I. Bölüm: Pür Diyarlarda İki İhtiyar
      Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

Lacivert bir gökyüzünün altında ıssız, kızıl ile sarı karışımı bir toprak vardı. Tek tük dağlar, kayalıklar vede yanan ateşler. Sanki oranın gecesi gibiydi, aynı zamanda gündüz de gibi. İki adam ateşin başında oturuyordu.
      Biri iri yarı, tok sesli,ak saçlı yaşından beklenmeyecek enerji ve auraya sahip bir ihtiyardı.Öbürü ise bozunmuş çürümüş gibi sesi vede ölü beyazı tenli, ince vücudu olan gece karası siyahında uzun saçları olan, yılan fısıltısı gibi konuşan mor ve sarı gözlü bir başka ihtiyar idi. İkili ateşin başında karşılıklı otururken aralarında ki hava bir gergin, bir dingin hale dönüşüyordu. Bu iki farklı enerjinin beraberliği pek çok şeye gebe gibiydi...

Birbirlerine bakmıyorlardı. Sadece önlerinde yanan sıcak, rahatlatıcı ve de geçmişe dalıp gitmelerini sağlayan ateşe bakıyorlardı. Alevin dalgaları arkalarındaki kayalıklara ve yüzlerine değişik ışık dalgalanmaları yolluyordu resmen. Öyle ki, bir bakarsınız üzgün, bir bakarsınız mutlu görünüyordu simaları...
      Beyaz saçlı durup, durup gülüyor, kara saçlı sıska olan ise nadiren de olsa tıslarcasına sırıtıyor ya da iç geçiriyordu.

Yaralı bir kurdun medet uman cılız uluyuşu gibi bir ses ve eda ile kara saçlı olan konuştu.
      - Ji-rai-ya , neden bana hiç bir şey demiyorsun, neden o koca çenen kapalı !?

Bunun üzerine beyaz yelelere sahip ve aslan kükreyişi benzeri tok sesiyle, iri olan bir şeyler mırıldanır.
      - Seni inat..ç....

Kara saçlı ve yılan gözlü, garip adam tekrar denedi.
      - Ji-rai-ya"

İri olan sonunda doğrulur ve çok katı bir şekilde karşısında ki yılan benzeri adama döner ve konuşur
      - Bu zamana değin seni hep zorlayarak, yalvararak, gevezelik yaparak yola getirmeye çalıştım. Ama artık buradayız. Ben susacağım O-rochi-maru ve sen derdin, sıkıntın, sapkınlığın ne ise anlatacaksın. Aksi takdir de arafta dahi olsak seni ebediyete kadar dövme niyetindeyim eski dostum..

Orochimaru tıslarcasına güler. Ve "Hıh ! ... sanırım haklısın, köyün delisi seni, madem öyle.. yapacak bir şey yok.."
      Ve Orochimaru, derin bir nefes alır, ciğerlerinden bile asit fokurtusu gelir adeta, gözleri buhulanır, bakışları ateşe doğru netleşir, kalp atışları yavaşlar, cildi donuklaşır ve yıllardır herkesi parmağında oynatan, kimseyi kolay kolay dünyasına yanaştırmayan aksine cezalandıran o adam sonunda samimice kendisini anlatmak üzere miydi ?

Jiraiya bile en ufak bir harfi dahi kaçırmamak adına pür dikkat kesilmiştir.O sohbetlerinde gülüp eğlenen kocaman adam bile kamp ateşi etrafına toplanıp hayalet hikayeleri dinleyen çocuklara döner. Gerçi haksız da sayılmaz karşıdaki adamın kendisi başlı başına bir hayalet ve hikayesi de bir hayalet hikayesidir.

Ve işte başlar, Orochimaru kendi ağzından, kendisini ve geçmişini anlatmaya koyulur.

II. Bölüm: Derin kar tanesi belirir.

Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

- Sana bu işi düzgünce anlatabilmek ve senin kalın kafanın alabilmesi için başlangıca kadar gitmem gerekecek Ji-raiya.

Ailem ve kökenlerim ile ilgili bildiklerim aslında senden daha fazla değil. En azından köyden ayrılmadan önce değildi. Bir kaç imaj ve eşya hariç pekte bir hatıram yoktu. Ancak köyden kaçtığımdan beri -(bunu söylerken Jiraiya'nın yüzü ekşir) tek araştırdığım ölümsüzlük, jutsular ve insanlar olmadı. Kökenlerimi de araştırdım. Ve anladım ki bunun ucu Shodai Hokage'nin nasıl öldüğüne ve daha bir çok saklı gizeme kadar gidiyordu.

Jiraiya araya girer:
      - Ne Shodai mı ? Hashirama-Sama'nın ölümü mü ?

Orochimaru devam eder:
      - Anlatmamı istedin anlatıyorum işte. Bitirmeme izin verecek misin seni aptal herif ?! Çok çok küçük yaşlarımdan beri öyleki, sen ve Tsunade ile tanışmadan öncesinden beri Sarutobi Sensei'nin evlatlığı idim. O sebeple ailem hakkında pek bir bilgim yoktu, tek hatırladığım bir savaşta öldükleri idi. Ama daha sonra hem araştırmalarım sayesinde hem de bastırılmış anılarımın ortaya çıkmasıyla bununla sınırlı olmadığını anladım.

-Asuma doğmadan önce bile ben Sarutobi Sensei'nin bakımı ve koruması altındaydım. Bana hep inandı ve beni çalıştırdı. Benden çokca şeyde sakladı elbette. Eminim ki o ihtiyar bunun iyiliğim için olduğunu düşündü. Ancak içimde ki karanlığı ve kararsızlığı görmezden gelmesi onun hatası idi.

Bu noktada Jiraiya biraz sinirlenir. Ne kadar eski dostu da olsa ve onunla yarım kalmış bazı şeyleri halletmeye çalışsa da karşısında oturan kıymetli ustasının katili idi.
      Orochimaru iç çekerek, tıslayarak ve arada Jiraiya'ya dönüp kısık ama pişman bakışlar atarak konuşmasına devam etmekteydi. Alev başında ihtiyarlar kozlarını ruhen paylaşıyorlardı.

Orochimaru:
      - Klanımın adının söylenmesi yasaktır. Çocukken bunu söyleyemeyeyim diye mühürlenmiş vaziyetteyim. Tıpkı Danzo'nun, Kök içerisinde yaptığı gibi yani. Klanımdaki her çocuğa, ayırt etmeksizin bu uygulama yapılmış. Fakat klanıma dair bir şeyi, benim bile zaman zaman unutmaya yüz tuttuğum bir şeyi anlatarak başlayabilirim.

-Klanın liderini...
      // Jiraiya, Orochimaru'ya baktığı sırada, liderden bahsederken suratının aldığı o kayıp ve dalgın ifadeye şaşırır ve sorar. //
      Jiriaya:
      - Klanın lideri
      Orochimaru:
      - Shhııım. Klanın lideri bizzat annem idi. Adı ise Shiromiyuki .

III. Bölüm: Yılan'ın Annesi

Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

Orochimaru, konuşmasına devam etmek niyetindedir. Ancak, her ağzını açacak gibi olduğunda sanki biraz daha savunmasını yitirmekte, biraz daha insan olmaktadır.
      - 5-6 yaşlarındaydım.
      - Annem beni Ninja Akademisi binasına bırakıp, sarılıp, saçlarımı koklayıp, gözyaşları ile yanımdan ayrıldığında 3-4 yaşlarındaydım.

/Jiriaya, sanki bir yarası acımış gibi sızlanmıştı ve ona destek olmak istedi/

-Oro-...
      Orochimaru lafını böler;
      - Taziyene ya da acımana ihtiyacım yok, hikayemi istedin, işte istediğin ...
      Jiraiya onaylar biçimde başını salladı.
      Orochimaru devam etti:
      - Yanımdan ayrıldığı o an onu son görüşümdü, küçüktüm çok fazla şey hatırlamıyorum ama o an kolay unutulmuyormuş, bunu zor yoldan öğrendim diyebiliriz.
      - Hatırladığım tek şey, klan içerisinde garip şeylerin olduğu, eski klan lideri olan dedemin yani Fukitsurumaru'nun garip davrandığı, annemin babamla yani Isamuru ile tartışıp durduğu idi. Sensei bile panik haldeydi.
      - Annemi son görüşümden daha beteri babamı son gördüğüm andı. Annemin beni bırakıp gittiği yönden o geldi. Epey yaralıydı, gözleri canavarımsıydı, hem çok korktuğu hem de içgüdülerinin çok çok keskinleştiğini şu an söyleyebilirim. Tabi o zaman tek düşündüğüm, babama ne olduğu ve annemin nereye gittiği idi. Babamı hep soğuk biri olarak hatırlarım , yine de babamdı. O zaman yanıma gelip beni çekiştirmeye beni zorla bir yerlere götürmeye çalıştı, Bense, sanırım, annemi beklemekte kararlıydım, çünkü bana oradan ayrılmamam ile ilgili bir şeyler dediğini hatırlıyorum.

- Derken Babam, beni genjutsu altına almaya çalıştı, tam bana bir şeyler yerleştirme ve beni zorla götürme aşamasında iken, Sensei geldi ve konuştu
      - "Yeter artık Isamuru, çılgınlıklarının ve saplantılarının sonu gelmeyecek mi ? Bu çocuğa dokunamayacaksın, ayrıca Shiro-Miyuki nerede ?"
      O soru üzerine babamın suratının aldığı şeklin ne anlama geldiğini ancak şu an anlayabiliyorum.
      Babam, Sensei'i zorluyordu, onun çocuğu olduğumu ve benimle ne isterse yapacağını, Hokage dahi olsa onun karışamayacağı gibi şeyler söylüyordu. Tam tekrar bana elini uzattığında Sandaime babamın elinin üzerine bir mühür yapıştırdı. ve ona "seninle daha sonra ilgileneceğim" dedi.Sonra tek ayağını zemine sertçe vurdu, ardından, sanırım bir tür doton tekniği ile onu köyün dışına yolladı.

- Beni aldı kendi evine götürdü, "anneni bulacağım" deyip çıktı. Tabi kısa bir zaman dilimi içerisinde bir çok şey yaşamak zorunda kalmış bir çocuk ile ilgilenme işi de Biwako-Sama'ya düşmüştü. O sıralar evli değillerdi ancak benim gibi küçük bir çocukla ilgilenmesi için aklına ilk gelen isim sanırım Biwako-Sama olmuştu. Aklımda bir sürü soru vardı; neden annem öyle idi, neden bana onları söyledi, sonra neden babam kanlar içinde çıkageldi ve beni zorladı gibi. Bunlar yaşım çok küçükte olsa yüzeysel biçimde bilincimde çalkalanan sorulardı.

Derken saatler sonra Sarutobi Sensei tek başına geldi, ben ve Bıwako-Sama merakla ona baktık ve o da bize hayal kırıklığı ve yorgunlukla karışık bir bakış ve ses eşliğinde cevap verdi;
      "Anneni, Miyuki'yi buldum . "

IV. Bölüm: Küller İçerisindeki Kar Tanesi
      Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

-Sarutobi Sensei'in ağzından çıkan kelimelerin bende yarattığı heyecan ve minnettarlık hissi ile yüzünün ifadesinin bende yarattığı keder ve hayal kırıklığına uğramışlık hislerinin karışımını ancak çok sonra algılayabilmiştim. Biwako-Sama, daha henüz karısı değil iken bile Sarutobi-Sensei 'i çok iyi tanıdığı belliydi. Daha Sandamie'nin içeri girmesi ile Biwako-sama nın bana sarılıp, saçlarımı narince okşaması bir olmuştu.
      Sandaime, bundan çok bahsetmeyi sevmese de Minato, Kushina ve Biwako-Sama'nın beraber ölümünden sonra çok daha dalgın, ağır başlı ve bitkin biri olmuştur her zaman.

Jiraiya o sırada "keşke.." tarzı bir söz ağzından dışarı dökülür adeta ve suratı asılır.

Orochimaru devam eder:
      Kısa bir sessizlik anı sonrası, Sarutobi Sensei devam etti.
      -"Sende bir konoha shinobisisin, yaşın küçük belki şu an anlamayacaksın ama ileride bir gün mutlaka.."
      dedi ve devam etti.
      -"Annen onun yanına vardığımda ölmek üzere idi, elimizden geleni yaptık hatta Mito-Sama bile ilgilendi ancak Miyuki'yi kurtaramadık. Seni bana ve Biwako'ya emanet etti Orochimaru, çok üzgünüm."
      Ben o sırada hala bahsedilen kavramların ve kelimelerin anlamını ve de annem ve benimle nasıl bir ilişkileri olabileceğini anlamaya çalışırken, Sarutobi sensei kararlı bir ses tonu ile bir şey sordu.
      - "Orochimaru, anneni son bir kez görmek ister misin ?"
      Biwako sama hemen araya girdi,
      - "Hiruzen fazla ileri gidiyorsun, o daha küçücük bir çocuk bununla yüzleşmek zorunda değil."
      - "Bunu yapmak zorunda değilsin. "
      Bizim ihtiyar, kolay kolay unutamayacağım bir bakışı önce eşi Biwako-Sama'ya attı daha sonra ise, benim gözlerime bakarak Biwako-Sama'ya cevap vermeye devam etti.
      - - "Benim amcam savaşta öldüğünde, Orochimaru'nun yaşlardan en fazla 2-3 yaş daha büyüktüm. Onu çok severdim ancak yaraları sebebiyle, onu görmeme babam izin vermedi fakat ne kadar iyi niyetli olsa da bunu yaptığı için ona daima kızgın kaldım. Orochimaru'nun da bana içerlenerek büyümeni istemiyorum. Üstelik, Orochimaru savaşçı bir klanın mensubu ve de Konoha'nın genç yapraklarından biridir. Annesini son bir kez görmek istiyorsa, onu durdurmayacağım."
      O esnada, Sarutobi Sensei benim kahramanımdı.

Jiraiya iri bir kedi mırıldaması sesi eşliğinde sırıtır ve derki;
      - O ihtiyar kadar iyi nutuk çeken biri daha var mı acaba.
      Orochimaru devam eder.
      -O zaman Sarutobi Sensei'nin dediklerini yüzde yüz anladığımdan değil elbette, sadece bana her daim çok iyi davranan kar tanesi annemin yüzünü bir kez daha görmek istemiştim. İçimden belki de bu amca yanlış görmüştür, Annem hala beni arıyordur dedim. Ve kararımı bildirdim.
      [Anlatıcı: İşte o an Hiruzen ilk defa Orochimaru'ya özgü o bakışı görmüştü, o küçük veledin gözleri billur netliğinde ve zehirli kükürt sarımtıraklığında idi, sinsi bir yılan gözü gibiydi. Hiruzen kemiklerine kadar irkilmişti.]
      - "Anneme götür beni..."

V. Bölüm: Yılan İninden Gelen

Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

-Olay yerine vardığımızda oradaki konoha ninjaları beni görünce bedeni saklama telaşına girdiler. Ancak Sensei bir el hareketi yapması ile normalde de bembeyaz olan teni, artık aynı zamanda mermer kadar katılaşmış annemin bedeninin önünden açılmaya ve bana yer açmaya başladılar.
      -Köy merkezinin biraz dışındaydık, karanlıktı, nemli ve saçlarımı birbirine yapıştıran bir rüzgâr esmekteydi.
      Yüzüme çarpan kıymık, talaş ve toprak parçaları etrafta ki yıkıntılar ve savaş kalıntılarından gelmekteydi.
      Kan kokusunu ilk defa orada çok net ayırt etmiştim sanırım.

Bu sırada Jiraiya kafasını öne eğer ve kendini sıkar. Orochimaru ona doğru tek gözüyle bir bakar ve konuşmaya devam eder.

- Annem'i gördüm, hafif yanıklar, zehir sebebiyle moraran ve sararan çürümüş bölgeler ve de vücudunda ki ezilme ve parçalanma yaralarına rağmen yüzü hala ismini yaşatır şekildeydi. Derin, beyaz bir kar tanesi gibi, tabi biraz kanla bulanmış.
      Danzô ve Anbuları da orada inceleme peşinde idiler. Dik dik bana bakıyordu, sonra da Sarutobi Sensei'i süzüyordu. Annem'e dokunduğumda teni mermer donukluğu ve de soğukluğunda idi. Anneme dokununca, ağzından bir yılan çıktı.

Yılan konuştu ve "Küçük Orochimaru için kan anltlaşması hazırlandı, hazır olduğunda bunu ona sen verecekmişsin, Konoha'nın Hokagesi , bu Zehirli Prenses'in son dileklerinden biriydi. Ayrıca onun köyüne bağlı, harika bir shinobi olması için yetiştirilmesini, klanın günahları için yargılanmamasını istiyor, velayetini ise size bırakıyor."
      Sarutobi Sensei " Tabi, elimden geleni yaparım ShiroMiyuki, Ryuchi Dağı'nın efendi bilgesine söyle, hazır olduğunda son yılan Orochimaru, kuchiyose yoldaşını seçecek ve o zamana kadar himayemde olacaktır." dedi.
      -Mesajı getiren yılan ağzından kan antlaşması parşömenini çıkardı ve kül oldu. Sensei , annemin mezarının köy için canını verenlerin yanında olmasını istemiş ancak İhtiyar Heyeti ve Kök bunun bir klan savaşı olduğunu ve de o lanetli klanın bu köydeki izlerini silmek gerektiğini düşündükleri için annemin mezarının yerini bile yıllar yıllar sonra öğrenmek zorunda kaldım.

Orochimaru'nun sesi kısılır ve göz bebekleri büyür gibi olduğu anda, Jiraiya konuşur;
      - Kaybın ve de...hmpf... yaşadıkların için üzgünüm Orochimaru... ben..ben buradayım ve dinliyorum anlatmaya devam et sen..
      Orochimaru devam eder:
      - Şimdi, aklında pek çok soru olmalı, peki savaş nasıl çıktı, nasıl bu kadar hızlı pek çok köklü değişiklik oldu ve köy halkı izole tutuldu, Hashirama - Sama'nın ölümü ile olanların alakası ne, gibi pek çok soru sormak mümkün. İşte o yüzden neden bu iç savaş yaşandı sana onu anlatacağım, böylece çok eskilere gideceğiz, eski dostum Jiraiya.

VI. Bölüm: Daha Neler ?!

Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

Orochimaru:
      - Yıllar yıllar önce Hashirama Senju adlı, Shinobi Tanrısı lakaplı adamın önderliğinde Senju Klanı, diğer tüm klanları forse etmeyi başarmıştı. En çok zorlandığı, en iyi arkadaşının liderliğini yaptığı Uchiha Klanı'nı bile. Sonunda Madara'nın aklını başına getirdi Hashirama, ne kadar çok savaşırlarsa o kadar ölüm olacaktı ve bulundukları şartlar altında ne kadar çok savaşırlarsa savaşsınlar hep Hashirama ve Senju klanı kazanacaktı.
      Bunları az çok sende biliyorsun zaten. Daha sonra bu iki düşman ahbabın ve iki baş klanın uzlaşması ile köy kuruldu. Bu ikisinin hemen ardından katılan ilk klanlar Sarutobi, Shimura ve Hyuga klanları idi onları da Nara, Yamanaka, Aburame, Inuzuka, Akimichi, Hatake, Yuhî gibi klanlar izledi. Tabi biz yılan insanlarının klanı da öyle.

Nara, Yamanaka ve Akimichi klanı çok önceden beri Sarutobi ile ittifak halinde idiler. Keza Aburame ve Hatake'nin de Shimura ile yakınlığı biliniyor. Hyûga ise Senju ve Uchiha sonrası en çok saygı duyulan klan idi. Ancak bizim klanımız öyle değildi. Uchiha, Senju için ne ise bizim klanda Sarutobi ve Shimura ve de bunun çatısı altındakiler için öyle idi.
      Köye dahil olmak istediğimizde elbette çok fazla karşıt ses çıkmış. Fakat, Hashirama "Eğer biz Uchiha ile bir olabildiysek, sizde onlarla bir olabilirsiniz" demiş. Fakat köyün kurucuları olan Hashirama, Madara ve de Tobirama sonrasında köyün en saygıdeğer ismi olan Sarutobi Sasuke'nin bu konuda yüzde yüz rahat olmadığı bilinen bir gerçek idi. Fakat akranı ve en iyi dostu Hashirama'nın rızası ile O bile ikna edilmişti.
      Ve böylece yılanlar yaprakların arasına girmişti.

Jiraiya: "Orochimaru bunların çoğu zaten hali hazırda benim de bildiğim geçmiş bilgiler, nereye varmaya çalışıyorsun"
      Orochimaru: "Anlatacaklarıma dair bir doku yaratmaya çalışıyorum seni şapşal, yazar olan sensin sonuçta daha iyi bilmen gerekir Ji-ra-iya kukuku..."
      Jiraiya: "Tamam, tamam devam et, hiç çekemem şimdi senin alaycılığını, seni ihtiyar yılan"
      Orochimaru: "tıstıstıs..."
      Oro:
      -O zamandan sonra herkesin itip kaktığı ve de hiç bir köyün kabul etmediği bu klana kucak açan Hashirama için çok derin saygı besler oldu klanım. Tabi hepsi değil, bir kesimde bu itilip kakılma ve diğer klanlarca sürekli göz hapsinde olmaktan rahatsızdı. O sebeple klanın ikinci liderinden sürekli haber almaya devam ettiler.
      Jiraiya: " İkinci lider . .."
      Oro:
      -Evet anlaşılan yıllar önce, köylerden önce iç sürtüşmeler sebebiyle klandan ayrılan dedemin büyük abisi olan, diğer yaşlı yönetici başka bir klan ile ırkı birleştirerek Hôzuki Klanı'nı yarattılar ya da en azından başkalaştırdılar diyebiliriz.
      Jiraiya: "Hôzuki ? Yani Saklı Sis Köyü'nün kurucularından ... Senin ailen mi ? "
      Oro: " Evet ailem denilebilir "
      Jiraiya " O zaman hep sana çok benzettiğim şu gizemli Üçücü Mizukage ... ? "
      Oroc: "Evet o da bir Hôzuki ve benim büyük kuzenim."
      Jiraiya: "Hiç kesme, devam O-ro-chimaruuu !"
      Oro : "Tch ! "
      -Ancak klanımın karşıt görüşlüleri Madara Uchiha adlı kayaya tosladılar, köyün huzurunu bozacak olana hiç tolerans geçmiyordu.
      - Daha ileriki yıllar içerisinde yaşanacak olan, kayıtlarına ufak ulusların dökümanlarında rastgeldiğim bir etkinlik düzenlenmiş anlaşılan. Çok önceki yıllarda yapılmış olan 5 kage toplantısından farklı olarak, 5 büyük ulus ve köy iyice ortaya çıktıktan sonra her köyde birer kez olmak üzere 2 yıla yayılacak şekilde 5 kage toplantısı yapılması uygun görülmüş ve her toplantıda ev sahipliği yapan ulusa komşu köy ve ulusların liderleri de toplantılara davet edilmiş. Fikir Tobirama Senju ile Hashirama Senju'ya aitmiş.

Jiraiya:
      - Oh, hem beş büyük ulus hemde diğer ulus ve köyler arasında bir birlik ve de bilgi ağı yaratılmış desene, tamda kuruculardan bekleneceği üzere."
      Fakat bu son toplantı da işler biraz farklı ilerledi.
      Oroc:
      - Bu toplantıların sonuncusu Konoha'da yapılacaktı. Yapılan toplantı geleceğe yönelik olumlu bir aşama idi. Fakat toplantı sonrasında 1. Mizukage gizemli kimselerce saldırıya uğradı. Düşmanlarını bertaraf etti fakat bu harcadığı enerji dönemin en yaşlı shinobisi için çok fazla idi ve bir aya kalmadan öldüğü söylenegelir.
      Jiraiya : " Kimi sis köyü sakinleri hala eceliyle öldüğünü düşünüyor, saldırıyı bilenler arasında ise bir ağız birliği yok herkes farklı şeyler söylerdi"
      Anlatıcı / Yazar Notu:
      _________________________.......
      // Jiraiya ile Orochimaru'nun ve de o dönemde Hashirama ile arkadaşlarının bilmediği ortak bir şey vardı. O da; Madara'nın gerçekten ölmediği gerçeği idi.
      Orochimaru, Akatsuki'de bulunduğu zamanlarda elde ettiği bilgilerden, Jiraiya'da araştırmaları gereği bir çağ dışı bir şeylerden ve Madara'nın varlığından şüpheleniyorlardı. Ancak onların ölümleri, Madara kendisini ortaya çıkarmadan önce olduğu için Orochimaru'nun anlattıklarında eksiklik var.

Yılanların klanını kışkırtmak ve de 1. Mizukage'ye yolda saldırmak ve akabinde Hashirama hakkında kötücül dedikodular yaymanın arkasında gizliden gizliye Madara vardı.Hashirama'nın çok kuvvetli sezgileri, sennin modu ve de kendi hücrelerine olan duyarlılığı sebebiyle Madara'nın yaşayan bedenini,gedo mazoyu ve de Zetsuları sezmesi, farketmesi an meselesi idi. Madara'da bunu biliyordu ve niyahi planı adına Hashirama'yı aradan çıkarmalıydı. Çünkü kendisi Hashirama tarafından yenildiği günden bu yana 8 yıl geçmiştir. //
      _____________________________.......

Orochimaru: " İşte bu noktadan sonra Hôzuki Klanı, sis köyünü şekillendirdi. Ayrıca Konoha'da ki klanımın mensupları da iki fraksiyona ayrıldılar. Onları sahiplenen Hashirama'ya saygı ve sevgi besleyenler ile Hashirama'yı sadece onlara acıyan bir fazlalık olarak gören ve de Sis'de ki akranları ile ilişkilerini kesmemiş olanlar.
      Madara'nın ölümü, klanımdaki fraksiyon ayrılığı, diğer köylerdeki bazı ayaklamalar ve benzeri vakalar ile başlayan bu kaotik sinsilenin ileri zamanda ki dalgaları pek çok felakete sebep olmuş gibi görülüyor.
      Hashirama Senju, Hashirama'nın adından bahsedilmesi yasaklı kızı, Tsunade'nin annesi Tsurama Senju, Sarutobi Sasuke, Tobirama Senju ve daha pek çok iyi ninjanın sonunu getiren olaylar döngüsü ta buralara kadar dayanıyormuş anlaşılan."
      Jiraiya : " Daha Neler ?! "

VII.Bölüm: Eski Mevzular Açılır...

Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

Orochimaru: "Bu kadar şaşırma Jiraiya sende yıllarca pek çok ninja kültürünü tanıdın, pek çok önemli bilgiyi özümsedin. Her ne kadar şapşal ve sakar olsan da iş, sızma ve bilgi edinme olunca senin de bir şeyler yapabildiğini kabul etmem gerek. "
      "Şahsen bunların hepsine sadece iki-üç klanın arasındaki isyankar paslaşmanın sebep olacağına inanmakta güçlük çekiyorum. Teorime göre Akatsuki'nin gerçek lideri Pain değildi."
      Jiraiya: " Gerçektende, Nagato'yu çok iyi tanırım çok büyük bir travma yaşamış olmalı, insanlıktan ümidini yitirmiş olmalı ki böyle takıntılı, mutsuz ve yitik bir adama dönüşsün. "
      Orochimaru: "Nagato ? Şu senin kehanetin çocuğu dediğin ilk velet değil mi ? Ancak Pain'i ben diğer yetişdirdiğin gürültücü çocuk sanırdım. "
      Jiriaya: " Haklısın, Yahiko'yu bende gördüm ancak o malesef sadece ölü bir beden idi. (Jiraiya yüzünü ateşten uzağa çevirerek, derin bir tını ile söylemiştir bunu) Tahminim o ki Nagato ve Konan'ın hayatlarının tahribatında esas rol oynayanda bu olmuş."
      Orochimaru: " Demek gerçek beden o değildi ha ?! Zaten, Salamander Hanzo'yu o gürültücü çocuğun yenmiş olması ve de gözünde rinnegan olması beni şaşırtmıştı"
      Jiraiya: " Hanzô'yu öldürme sebebini Amekagure'nin kontrolü için olduğunu düşünüyorum."

Orochimaru: " Hayır ..."
      Jiraiya: " Hımm ?"
      Oroc: " Hayır, Danzo, Amekagure de isyankar, genç ve güçlü bir oluşum olduğunu ve oraya Hanzo ile olan karşılıklı çıkar ilişkisi adına Anbu göndereceğine dair bir şeyler gevelemiş hatta benim dahil olmamı istemişti ancak benim ilgi alanım dışı idi. Demek o ekip seninkiler ile alakalı idi"
      Jiraiya: " Seni pis yılan bozuntusu !! Bunu benimle daha önceden paylaşsaydın, şu an hem Nagato'nun hem de Naruto'nun yanında olabilirdim, nefret zincirini yeniden örülmeden kırabilirdim O-roc-himaruu ! "
      Oroc: " Hayır, yapamazdın seni şapşal. Dediğim gibi ve seninde şüphelendiğin gibi Pain'in arkasında biri daha olmalı, O her kimse tüm bunları ayarlamış olabilir. Rinneganlı olan Nagato olduğuna göre, o küçük çetenin lideri gibi duran ve dediğine göre Nagato'yu kollayan Yahiko veledini illa ki bir şekilde acımasızca gözünün önünde bir başkasına öldürtecekti. Çünkü aldığım bir başka duyuma göre, çocuk Hanzo hariç olay mahalinde ki tüm anbu ninjaları ve Hanzo işbirlikçilerinin ruhlarını bedenlerinden ayırmış"

Jiraiya: " Demek Nagato tamda o an, o zaman tch ..."
      Orochimaru: " Dediğim gibi senin ve benim bile bilmediğimiz ikimizin devrinin ve ağının dışında tüm bu olay örgüsünü şekillendiren biri olmalı. O hallolmadıkça bu bir şekilde yaşanacaktı. Ayrıca ölebildiğine göre, kehanetteki çocuğun o olmadığı da açık, yani her türlü senin için bir hüsran ve başarısızlık tablosu olacaktı Ji-ra-iya.
      Tıpkı bir sonraki gözden de olduğu gibi. O gözdene öldüğü gece köye kyuubi'yi getiren ve Minato'yu ölüme sürükleyen her kimse, büyük ihtimal ile akatsukinin arkasında da hatta bu bahsettiğim Hashirama zamanında ki isyanlar ve suikastlerde de pay sahibi."
      /Jiriaya'nın saçları diken diken olur ve burnundan soluduğu hava ateşi harlandırmaktadır./

Jiraiya: " Oro-chi-maruu ! Öncelikle evladım gibi sevdiğimi bildiğin Yondaime hakkında konuşurken kelimelerini iyi seç, dediklerine gelecek olursak sadece o değil bence Sis köyü'nün kanlı sis olması ve de 4. Mizukage'nin kayıplara karışmasında da o adamın ve işbirlikçilerinin parmağı olabilir. Çünkü tamda o zaman Akatsuki'yi keşfettim ve Su ulusu sınırları içerisinde, özellikle Sis köyüne yakın lokasyonlarda barındıklarını gördüm. Fakat, nasıl olur da bir kişi ya da ekip 100 yıl boyunca terör estirebilir ? Çok mantıksız "
      Orochimaru: " Gene o şapşal duygularına kapılıp, sel olup üstüme gelmeseydin, olanları anlatmaya devam edebilir ve senin o salak bakışlarını aydınlatabilirdim Ji-ra-iya. Ben ölümsüzlüğün peşindeydim yıllardır, her şeyimi buna adadım (Jiraiya'nın yüzü kızgın bir biçimde ekşir). Keza Akatsuki'deki Hidan ve Kakuzu gibi başka şekillerde ölümsüzlüğü bulmuş olanlarda var. Ve yine yakından tanıdığımız Tsunade Senju var.
      Planları, hayalleri ve emelleri uğruna ölümsüzlüğün kapısını dahi aralayabilmek yeterince hırslı, becerikli ninjalar için bir sorun teşkil etmemektedir. O yüzden tahminim bu yüzyıllara yayılan terör birbiri içine geçmiş tek elden gelen bir müsibet olmalı. "

Jiraiya: " İnsan inanmak istemiyor ancak, düşündükçe ve de tüm bildiklerimi birleştirdikçe , ister istemez mantıklı gelmeye başlıyor. Orochimaru, anlatacaklarına devam et lütfen "
      Orochimaru : " Hmm... uzun yoldan mı olsun yoksa kısa mı ?"
      Jiraiya: "Şu durumda zaman diye bir sıkıntımız yok gibi görünüyor eski dostum."
      Orochimaru: " Nerede kalmıştık... Ha !, Shodai Hokage'nin sonunun nasıl geldiğine doğru geliyorduk değil mi ? "

VIII. Bölüm: Artık Eminim !

Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

Uzun süredir görüşmeyen ve uzun zamandır düşman olan bu iki eski dost beyin fırtınası yapıyorlardı. Fikirler buluştukça birbirlerine kaçamak bakışlar atılıyordu. Gizemlerin ardındaki gerçekleri kovalayan iki ihtiyar dedektif idi onlar. Sohbet sohbeti, sorular ise soruları doğuruyordu. Orochimaru anlatmaya devam ediyordu. Tan kızıllığı ile gece karanlığı arasında bir renk tonuna hüküm yemiş. Pudra zeminli bu garip diyarda. Ateşin başında hayalet hikayeleri anlatılıyordu.

Orochimaru:
      - Tabi Madara öldü, 1. Mizukage öldü, karalamalardan ve de gerginliklerden bir şekilde çıkıldı. Her şey köy adına görünürde mükemmel gidiyordu. Hashirama Senju, Tobirama Senju ikilisinin yönettiği köyde bu ikisinden hemen sonra Sasuke Sarutobi gelmektedir. Ondan sonra da Gekko Hyuga, Renzo Shimura ve diğer klan liderleri köy adına çalışmaktalardı. Bunlardan biri de dedem Fukitsurumaru idi.
      - Herşey hayal edildiği gibi gitmekte idi fakat Sınırların belirlenmesi ve de Jinchuuriki dağıtımları için gerçekleştirilen ilk toplantıda ufak pürüzler görülmeye başlamıştır bile, zira güç bozunmayı getirir.

- Bijuu dağıtımlarında Konoha çok bonkör davranarak sadece bir tane kuyruklu canavar almıştır. Tabi seninde bildiğin gibi Konohagakure en güçlü canavarı, 9 Kuyruklu'yu aldı. Diğer her köy ve ulus ikişer tane aldı. Sadece Kum Köyü bir tane aldı ve de 1 Kuyruklu'yu aldı. Kurak, Sunagakure için para, ağaç ve de silah daha önemli idi. Ayrıca güçlü bir Kuyruklu Canavar'ı zaptedecek askeri güçleri de yoktu.
      - Hashirama Senju, Kyuubi'yi alma konusunda hiç kimsenin sesini çıkaramamasını üç unsur ile sağladı. Birincisi dediğimiz gibi diğer bijuular konusunda olabildiğince adil davranması.İkincisi Bijuuları tek elden zaptedip ehlileştiren ve köylere getiren şahıs olması ve tabi üçüncüsü de potansiyel Kyuubi Taşıyıcısı ile evli oluşu.
      Jiraiya:
      - Shodai-Sama'nın Uzumaki Klanı ile dost oldukları sırada Mito-Sama'ya vurulduğu ve de dillere destân bir aşk hikayesine dönüştüğü anlatılagelir.
      Orochimaru:
      - Sadece o kadar mı acaba, Sarutobi Sensei'nin anlattığı kadarıyla Shodai, Nidaime'ye oranla daha sıcak, daha sakar ve daha rahat biriymiş. Bir bakıma seninle ben gibi Ji-ra-iya kukuku...
      Jiraiya: - Tch !
      Orochimaru:
      - Fakat, bu adam yüzlerce klanı bir araya getirdi, akla hayale gelmeyen bir sistem kurdu, Madara, Tobirama, Sasuke gibi inanılmaz ninjaları yanında tuttu ve hepsi ona saygı duydu. Belli ki, hayalleri için pes etmek nedir bilmeyen inatçının teki idi ve bu sebeple de ne kadar sakar ve şapşal görünse de inanılmaz kurnaz ve zeki olduğunu da düşünmek gerekebilir. Uzumaki kadını ile olan birliktelik sadece bir aşk olmaktan uzak olabilir.
      - Hem güçlü klanlardan birini köyünün sınırları dışında müttefikin yapıyorsun, hem en sağlam mühür tekniklerini ve yaşam gücünü ailene ve dolayısıyla köyüne getiriyorsun. Hem de, köydeki Bijuu kontrol edebilen kişi sayısını üçe çıkarıyorsun. Ve Bijuu'yu bir insana mühürleyip ondan %100 faydalanma fikrini üretiyorsun. Bu kadar tesadüf "destansı aşk" için bile çok fazla.. Belli ki, sana benziyor ama senin kadar salak değil Ji-rai-ya.. ku ku kuku....

Jiraiya:
      - Her şairâne şeyin içinde bir şeytansılık bulursun zaten. Belki de sevgileri tüm bu fırsatları yakalamalarına olanak sağladı. İnsanlar bir araya geldikçe güçlenirler Orochimaru. Fakat, evet, inanılmaz bir lider ve ileri görüşlü bir adam olduğu doğru. (Bu sırada, Orochimaru'nun, Hashirama'nın hayalleri için, barış için, köyü için neler yapabileceğine dikkat çekmesini dinlerken aklına köyün ve barışın selameti için sevdiği kadını ölüm ile tehdit ettiği anlar gelir.)
      Jiraiya:
      - Her şeyi halledilmesi gerektiği gibi halletmiş işte, buradaki pürüz ne ? Neden insanlar rahatsız olsun ki ? Karalamaların çok daha fazlası edebilecek manada güzel işler başarılmış. Bu toplumu bir arada sakince tutmaya yetmeli idi.
      Orochimaru:
      - Bunu söylemek bana sıkıntı verse de, haksız sayılmazsın köyün delisi (Satô no Kyôki). Belli ki henüz ikimizin de bilgi ağına düşmemiş bir parça var kayıp olan. Yine de hali hazırda bildiklerimizle değerlendirir isek bile, her zaman iyi ve kötü, memnun ve memnuniyetsiz insanların olacağı da bir gerçek. Bunu Shodai bile engelleyemez.
      Jiraiya:
      - e nasıl olaylar Hashirama-sama'nın ölümüne evrildi peki Oro-chimaru. Aramızda konuşmayı en sevmeyen sendin, ne ara böyle çenesi düşük bir ihtiyar oldun. (kısıkca güler) ghehehehe..
      Orochimaru:
      - Sch !
      - Benim klanın kalan yazıtlarında ki şifrelerden çevirebildiğime bakılırsa, uzun süren bir plan ve gerekli ateş gücünü toplamaya yönelik bildirimler var diyebilirim. Kışkırtıcı kim henüz bilmiyorum. Fakat, klanımın belirli bir kısmının buna yardımcı olmadığı kesin.
      - Nasıl bu kadar farklı amaçlara sahip, farklı klanlardan ve farklı inançlardan adam Hashirama'nın işini bitirmek için bir araya geldi bilmiyoruz. Hashirama ve kızının ölümleri, benim klanımı inanç ve düşünce yapısı olarak ikiye böldüğüne şüphe yok. Hyûga Klanından çok daha beter bir biçimde hemde. Annemde bunun kurbanı oldu. Hatırladığım kadarıyla, o tüm Hokage'ere büyük saygı duyan ve köyü çok seven, doğa ile iç içe olmaya bayılan, pasifist biri idi. Yani bu da babamı, hatta daha doğrusu dedemi Hashirama'nın cinayetinde parmağı olanlardan biri yapıyor.

Jiraiya:
      - Yavaşla yavaşla, Hashirama-Sama'yı öldürmek için kimler bir araya geldi ? Sarutobi Sasuke, Tobirama Senju ve Hashirama Senju'nun olduğu köye gelip, kim "Shinobi Tanrısı" unvanına sahip Shodai-Sama'yı hedef alabilecek kadar çıldırmış olabilir.
      Orochimaru:
      - Kışkırtıcı ve beyin yıkayıcı bir adamın müritleri. Kim bilmiyorum, ancak sadece klandan ziyade tarikat gibi çalışan, tek elden yönetilen cahil bir güruh bu kadar korkusuz ve savruk olabilir. Kendimin, ses köyündeki tecrübelerinden yola çıkarak rahatça bunu söyleyebilirim.
      Jiraiya:
      - Minato'nun öldüğü gece, köye Kyuubi'yi getiren kimdi? O olabilir mi?
      Orochimaru:
      - Bildiğin gibi, bir Bijuu kontrol etmesi için 3 klandan biri olması gerek.
      Jiraiya:
      -Uzumaki, Senju ve Uchiha...
      Orochimaru:
      - O sıralar köyde herhangi bir kuyruklu canavarı kontrol edebilecek bir Senju yoktu. En iyi şansı olan Tsunade bile köy dışında idi.
      Jiraiya:
      - Sanki o bir şüpheli olabilirmiş gibi seni salak yılan !
      Orochimaru:
      - Sadece olan bir durumu belirttim seni şapşal herif. !
      Jiraiya:
      - Uzumaki Klanı adına da ben olmadıklarına eminim diyebilirim.
      Orochimaru:
      - Ooo, Bizim gezgin kayıp kızıl klan, uzumakilere de el atmış. Ciddi misin ? Dünya seyahatin sırasında mı oldu ?
      Jiraiya:
      - Öyle de denilebilir, Uzumakiler olamaz, kalan neredeyse yok, onlarda buna cesaret edemez. Eminim.
      Orochimaru:
      - Nasıl olsa vaktimiz bol, benim hikaye biter bitmez bana senin gezilerini anlatmalısın, anlaşılan ilginç şeyler keşfetmişsin.

Anlatıcı: Jiraiya yüzü hafif ekşircesine başı ile onaylar. Orochimaru ise buradan çıkabilecek şeyler adına heyecanlanmıştır.

Orochimaru:
      - O zaman geriye bir tek Uchiha Klanı kalıyor. Bu tünelinde sonunda duran kişinin kim olduğu belli gibi ...
      Jiraiya:
      - Artık eminim !

IX. Bölüm: Geçmişe Gidilir...

Spoiler Göster

Bölüm Müziği:

Orochimaru:
      - Huh ?!
      Jiraiya:
      - Artık eminim Orochimaru...
      Orochimaru:
      - Neyden eminsin seni ahmak !
      Jiraiya:
      - Bunu yapan Madara idi ya da onun yetiştirdiği bir Uchiha, büyük ihtimalle senin klanını ve diğer klanları kışkırtan da, 1. Mizukage'ye saldırıyı düzenleyende, bu sayede Hôzuki Klanını Sis içinde yükselmesine sebep olanda Madara. Dediğin gibi yüksek seviyeli shinobiler için ölümsüzlüğün sınırları çok keskin ve net olmayabilir.
      -Bu kadar fazla şeye kadir başka bir intikamcı daha yok. Ayrıca, Shodai-Sama'nın kurduğu her şeye ve Ateşin İradesi felsefesine inanan kim varsa onların miraslarına ve takipçilerine gelmiş saldırılar. Bu kadar tesadüf olamaz.
      -Naruto ve diğerleri çok büyük tehlike de olmalı, orada olmak istesem de, benim çırağıma inancım tam...
      Orochimaru:
      - Buradasın ve hala onları mı düşünüyorsun ?
      Jiraiya:
      - Sen sanki düşünmüyor musun ?

Anlatıcı:Bu yanıt, ilk başta Orochimaru'ya çok toyca ve de değersiz gelmişti. Bu soru ona yöneltilmemeliydi bile, böyle düşünmekte idi. Fakat, anı sindirdikten sonra tekrar düşününce, gerçekten de Beyaz Yılan Efendisi bile, bu yüzyıllardır terör estiren adamın planına karşı, bir zamanlar arkadaş, danış, hısım bildiklerinin ne yapabileceklerini düşünmeden edemiyordu. Tsunade, Karin, Sasuke, Kabuto aklına gelen bir kaç isimden biri idi.
      Orochimaru, Jiraiya'ya dönüp onda olup da kendinde olmayanları hemen görmüştü ama bunu dile getirememişti. Eski dostunun yüzünde öyle bir bakış vardı ki, sanki üzerinde durdukları pudramsı yeryüzünü kükremesi ile delip, tekrar Konoha'ya dönecekmiş gibi duruyordu. Fakat bir yandan da hafifce sırıtıyor ve Naruto ile ilgili bir şeyler mırıldanıyordu.
      Ne kadar orada olmak istese de, yine onu rahatlatan tek şeyin sevdiklerine olan inancı ve de harcadığı emeklerin boşa gitmeyeceği düşüncesi olduğunu görüyordu. Orochimaru ise kimseye inanmamıştı, inanmak istememişti, ne Hiruzen'e, ne Jiraiya'ya, ne Tsunade'ye ne de başka birisine. Çünkü inansa bile o kişinin de sonunun annesi gibi olmayacağını bilemezdi.
      Arkadaş ve Dostlar edinip onlar ile güçlenmek, onlara inanmaktan önce ölüm denen olguyu denklemden çıkarması gerektiğini düşünmüştü. Ve bu uğurda ki tüm kayıplar bir gereklilik idi. Ölüm'ü durdurmak için bu kadar ölüm değer miydi ? Yoksa Jiraiya gibi ölü iken bile birilerini kurtarmayı mı düşünmek mi gerekliydi ?
      Kafası karışmış ve gözünün ışığı matlaşmıştı. O sırada gür bir ses araya girer.

Jiraiya:
      - Hoy, Oro-chimaru ! Yine ne tilkilikler peşindesin. (Jiraiya, böyle söylese de aslında içten içe sorduğu sorunun onu boşluğa düşürmüş olduğunun farkında idi.)
      Orochimaru:
      - Ne gibi ilginç olaylar olabileceğini ve de bunların benim için nasıl fırsatlar doğururdu diye düşünmüyorum desem yalan olur sanırım.
      - Haklısın sanırım bu kişi ya Madara ya da onun gözetiminde ki bir bir başka dojutsu kullanıcısı olmalı ya da Sharigan sahibi herhangi biri, fakat muhakkak ki, Madara'nın izlerini takip etmiş.
      Jiraiya:
      - Şimdilik yapabileceğim tek şey, her şeyimi emanet ettiğim velede güvenmek, o yüzden hikayeni bitir. Üstelik, artık bulmacanın kayıp parçasına da sahibiz, hikayeni tamamlayabiliriz.
      Orochimaru:
      - Evet, dediğin yapılabilir. Dediğim gibi, klanımı bölen ve iç savaşa sürükleyen geçmiş budur, kökeni buraya dayanır.
      Jiraiya:
      - Peki Hashirama'nın ölümü ve toplanan ordu, ordu da kimler varmış, nasıl toplanmış ?
      Tsunade'nin dedesi ve anası nasıl öldürülmüşler ?
      Orochimaru:
      - Köy dışında, büyük ihtimalle tuzağa düşürülerek ve de 344 kişilik özel bir ordu yardımı ile ?
      Jiraiya:
      - 344 kişi mi ? Tuzak bile olsa, Sarutobi Sensei'nin "Shinobi Tanrısı" diye anlattığı adam için çok azlar.
      O kadar kişilik bir orduya biz üç efsanevi ninja bile baş geliriz.
      Orochimaru:
      - Klanımın Hashirama ve Konoha karşıtları tarafından yazılan savaş dökümanlarında bahsedilen orduya bakarsak eğer, hayır bu orduyu biz üç efsanevi ninja ve de üstelik ustamız olacak ihtiyar olsa bile alamayız. Yani zirvesinde ki Hiruzen Takımı bile yetersiz.
      Jiraiya:
      - E kimlerden oluşuyor kadroları, madem savaş dökümanlarında yazıyor, söyle bakalım.
      Orochimaru:
      - Benim klanımdan Dedem de dahil olmak üzere darbeci kanatta ki en iyi 20 adam, o zamanki korkusuz liderleriFuyu Kaguya ile beraber Kaguya klanından 51 kişi, o zamanki liderleri Zangetsu Hôzuki ile beraber Hôzuki klanından en iyi 13 savaşçı. Bunların arasında 1. Mizukage'nin danışman koruması ve 3. Mizukage olacak olan büyük kuzenim de var.
      Buz gücü olan gizemli Yuki klanından liderleri Korifu Yuki ile beraber 23 savaşçı. 40 Sahipsiz Samuray, 120 tane diğer küçük köylerden para karşılığı getirilen genin, chunnin ve de tokubetsu jônin ayarında ninja ve 58 tane uzman okçu. O zamanki liderleri Kasabe Hoshigaki ile beraber 10 Hoshigaki klanı savaşçısı. Benim de faydalandığım Jugo'nun klanından 6 kişi ve de Akatsuki'den de tanıdığın Kakuzu.
      Jiraiya:
      - Gerçekten güçlü bir ordu ama Hashirama-Sama ve kızı beraber, nasıl ?
      Orochimaru:
      - Ha unutmadan iki adı sanı bilinmeyen Uchiha diye eklemişler.
      Jiraiya:
      - Ha ?! Madara olabilir mi ?
      Orochimaru:
      - Sanmıyorum, çıkarttığımız sonuçlara bakılırsa daha çok provakasyon yapıp, işe direkt elini bulaştırmamayı seçmiş gibi görünüyor.
      Jiraiya:
      - Peki nasıl olmuş ? Yani nasıl bir tuzak idi, bu insanların Hashirama ile bağlantısı nedir ?
      Orochimaru:
      - Sakinleş masal dinleyen çocuk kılıklı ihtiyar. Her şeyi bende bilmiyorum. Sadece ailemi iç savaşa sürükleyen bölünmenin kökenini, buradan sebeple de Hashirama'nın ölümünde klanımın parmağı oluşunu ve Hôzuki Klanı ile alakamızı öğrenebildim. Bir de savaşın genel hatlarını. Bende on yıllar önce olan her şeyi tamamiyle bilmiyorum.
      Jiraiya:
      - Haklısın, peki şöyle olmuş olabilir mi ?
      Orochimaru:
      - Nasıl ?
      - . . .
      Anlatıcı: İki eski dost kendilerini geçmişin gizeminden gücünü alan güçlü bir sis bulutuna dalmış bulurlar ve de gençlik yıllarından beri ilk defa bir dava üzerinde beraber çalışmanın heyecanı ve keyfi ile muhabbete dalarlar.
      Kızıla çalan lacivert gökyüzü, hiç sönmeyen ateş ve de pudramsı kumların arasında iki ihtiyarın sesleri resmen şekillere bürünüp, hiç yoktan anılar var etmekteydiler.
      Bu sırada biz geçmişe doğru bir yolculuğa çıkalım...

---
      Sade işlemeli, açık kahvemsi iricene bir ahşap kapı, sakin ama kararlı bir biçimde vurulur. İçerideki uzun koyu kahverengi saçlı, etrafına enerji saçan, yakışıklı adamdan, tıpkı kendi gibi gür ve neşeli bir biçimde karşılık gelir.
      - İçeri Buyrun .
      Kapıdan beliren, adamında etrafına bir enerji yaydığı kesin, ancak az önce oturan yakışıklı ve neşeli, iri esmer adama göre bu katı, saçları arkaya doğru yatırılmış, ciddi ve kararlı bakışara sahip, standart boylardaki esmer adamın enerjisi daha farklı idi. Diğer iri uzun saçlı esmer adamın enerjisi "Hey ölmeden önce mutlaka benim gibi biri ile tanışmalı ve sohbet etmelisin" derken. İçeriye giren adamın ki " Benimle tanışmak için gerekli kalifiyeliğe sahip değilsen benimle tanışamadan ölürsün" der gibiydi. Sırtında ki dev kılıçda bu auranın yaydığı havayı damgalar nitelikte idi.
      Kapıda beliren adamı gördükten sonra, içerideki gani gönüllü adam heyecanla konuşur.
      - Oh, Sasuke demek geldin ha, sonunda. Özlettin kendini, ayrıca ben sana köy içinde o dev kılıcınla gezme dememişmiydim arkadaşım ?
      Sarutobi Sasuke:
      - Demiştin fakat bunu dikkate almadım. O benim yoldaşım gibidir bilirsin Hashirama. Ayrıca gittiğim görevde de bana lazımdı.
      Hashirama Senju:
      - Yine her zamanki gibisin Sasuke.
      /Sonra birden hissiyatı, çehresi değişir Birinci Hokage'nin ve sorar;
      -Ee şüphelerim doğru muymuş ?
      Sarutobi Sasuke:
      - Kısmen... Hashirama, dikkatli olmalıyız. Bir rüyayı yaşadığımızın farkındayım ancak, her rüya bir kabusa dönüşebilir. Dikkatli olmalıyız.
      Hashirama Senju:
      - Bu geldiğimiz noktaya gelmek için çok canlar yandı ve telef oldu. Bu rüya bir kabusa dönüşmeyecek.
      (Yumruğunu Masaya vurur. Masa hafifçe yamulur ve de vurduğu yerden fidanlar çıkmaya başlar.)
      - Buna izin veremem !!

X. Bölüm: Babasının Kızı !

Spoiler Göster
      Bölüm Müziği:

İki tecrübeli ve idealist shinobi, ahşap ve mürekkep kokulu bir odada sıkı bir tartışma, fikir alışverişi içinde idiler. Kimi zaman daha ince yapılı, çatık kaşlı ve sırtı kılıçlı adam azarlarcasına çıkışıyor. Kimi zaman da uzun saçlı, iri, esmer ve tok sesli olan heyecanlanıp, yeni bir şey keşfetmiş gibi coşku ile bir şeyler anlatıyordu. İkili konuşurken, odaya gümüşi saçlı, delici bakışları ve de kesici bir auraya sahip, içeridekilere nazaran daha genç bir shinobi girer.
      - Anija(abi)... Ah Sasuke-san ! Döndünüz demek.
      Sasuke:
      - Evet Tobirama, döndüm fakat gel gör ki bizde bu abin olacak adama laf anlatmaya çalışıyoruz.
      Tobirama:
      - Bana, günlük işimi anlatıyorsun Sasuke-san
      (Tobirama çok hafiften de olsa sırıtır. Keza Sasuke'de, bu iki keskin sirke birbirinden anlıyorlar, keza mizahlarını da öyle.)

Hashirama:
      - Sasuke, dediklerini anlamıyormuşum gibi muamele etme bana, anlıyorum fakat bunun için erken olduğunu düşünüyorum.
      Tobirama:
      - Durum nedir ?
      /Hashirama telaşlanırcasına, Sasuke'nin önüne geçip ona kaş göz yaparak uyarmaya çalışır. Sanki Tobirama'nın duymasını istemezmiş gibi./
      Sasuke:
      - O senin danışmanın Hashirama, onunda öğrenmeye hakkı var.
      Tobirama:
      - Nedir o ? hakkım olan ? yoksa...
      Sasuke:
      - Konoha içinde dış mihraklar katılımı dahilinde el birliği ile yürütülen bir darbe girişimi olabileceğinden şüpheleniyoruz.

// Tobirama'nın yüzü ekşir, kaşları gözlerinin üstüne biner ve adetâ bir kurdun avına saldırmadan önceki o son bakışı Gibi bir hal alır bakışlar. Hashirama telaşlı bir halde araya girer. //

Hashirama:
      - Yaptığını beğendin mi Sarutobi ? Şimdi gece-gündüz başımın etini yiyecek.
      Tobirama:
      - (Bağırarak) Elbette ! En azından aramızdan biri olası tehditlere kulak kesilse iyi olur.
      Sasuke:
      - Araştırmam sırasında köyde ki bir kaç klanın, dışarda ki bağlantıları ile çok fazla haberleştiğini farkettim. Fakat şu an bilemediğimiz, hangi klan aktif, hangisi pasif olarak Hokage'ye ve Konoha düzenine garez beslemekte ?
      - Zira, Madara öldüğünden beri, Uchiha Klanı bir bilmece, Shimura deseniz savaşta ve kötü zamanda en sadık güçlerimizden biri olsada yönetimde her daim daha fazla söz sahibi olmak isteyen askeri yönetime sıcak bakan bir anlayışları var.
      - Yılanlar bildiğiniz gibi iki farklı fraksiyon ve bize sorun çıkartacak olanı Konoha'ya bayılıyor diyemeyiz.
      Hashirama:
      - Elbette, ufak tefek anlaşmazlıklar, memnuniyetsizlikler olacaktır. Tüm klanlar ve insanlardan yüzde yüz minnettarlık bekleyemeyiz. O sebeple her mırın kırın edeni düşmanımız sayarsak, Köy dışarıdan çok dengesiz görünecektir. Tüm Ninja Köylerinin ve 5 büyük ulus sisteminin kurucusu olan köy olarak bizde pürüzler çıkarsa, herkeste çıkar. Bu hayalin tepe taklak olmasına izin veremem.
      Tobirama:
      - Fakat aniki, eğer yeterince onları sıkıştırmaz isek..
      Hashirama:
      - Yeter. Tobirama, haklı da olsan, ne olursa olsun. İlk onların hamle yapmasını beklemek zorundayız. Aksi takdir de, aktif muhalifleri kontrol altına alalım derken pasifleri de huylandırırız.
      - 2. bir görev daha tertip edeceğim bu konu ile ilgili. Bu işlerin biraz daha detayına girecek ve de köy dışında, dış kaynağı sorgulayacak.
      Tobirama:
      - Eğer yanından ayrılmamı dert etmezsen ben gidebilirim.
      Hashirama:
      - Olmaz. Sen bana burada köyde lazımsın. Ayrıca diğer köyler ile temasa geçip, ortak tavır sergilememiz gerekirse, müzakerelerde olman iyi olabilir.
      Tobirama:
      - Neden, sen fazla gani gönüllü ve mülayim olduğun için mi ?!
      Hashirama:
      - İlla köşeye sıkıştıracaksın yani.. Geçimsiz herif.. Bu tutukluk ile evlenip yuva kuramayacaksın. Beni amca olmadan mahrum edeceksin ha !
      Tobirama:
      - Tch !
      Sasuke:
      - Ben, gidebilirim. Zaten ilk aşamasını ben tamamladım, göreve ve oluşabilecek tabloya karşı hazırlıklıyım.
      Hashirama:
      - Daha yeni uzun soluklu bir görevden geldin sen. Ayrıca bu iş için seçeceğim kişi öyle biri olmalı ki, gerçekten bana ve köye garezi olanları açığa çıkarabilmeli. Onları hataya ve kendilerini açığa vurmaya sürüklemeli.
      Tobirama:
      - Bana hayır dedin. Mito-san ise bir jinchuuriki köy dışına salınamaz. Yoksa !!
      Sasuke:
      - Hashirama, kumarı seversin ama bu kadarı fazla. O olmaz hem böyle gizli bir görev için fazla gürültücü.
      Hashirama:
      - Gerçekten hangi klanın aktif bir biçimde beni yerimden etmek isteyebileceğini açığa çıkaracak tek kişi, bana şantaj yapmalarına izin verecek biri olabilir. Hem o çok güçlü ve kendisini savunabilir. Kendi kurduğu bir ekip ile gidebilir.
      Tobirama:
      - Onun kuracağı ekip, kendi gibi kanı damarında durmayan gençler olur Aniki.
      Hashirama:
      - O zaman Sasuke'ye zahmet olmayacaksa yine sorumlu olarak eşlik etsin.
      Sasuke:
      -ama az önce sen..
      Hashirama:
      - Az önce sende tekrar gidebileceğini söyledin Sarutobi.
      Sasuke:
      - Beni bakıcı olarak mı görevlendireceksin ?
      Hashirama:
      - Hayır seni, görev lideri ve de dava ile ilgili en yetkili kişi olarak atadım. Ayrıca, daha iyi bir işin mi var ?
      - Ya git biraz ergenlik çağı geçip giden evladın Saru'ya vakit ayır. Ya da bu bakıcılık görevini yap. 24 saat Hokage Binasında çalışmandan ya da eski sevdana şiirler yazarak içmenden iyidir. !

//Sasuke çok keskin ve acı bir bakış atar Hashirama'ya ancak Hashirama'nın hiç bir kası bile oynamamaktadır ve de çok ikna eden katı bir surat ifadesi ile onu takip etmektedir. Öyleki Tobirama bile ortamdan gerilmiştir. //

Hashirama:
      - Neyse, küçük hanımefendiyi çağırın da yeni görevinin detaylarını öğrensin.
      // Der ve Hashirama odadan çıkar. O çıktıktan sonra Sasuke konuşur. //
      - Haklı ve ciddi olduğunda, senin şu abin gerçekten de haklı ve ikna edici oluyor değil mi ? Ne adam ama !
      - Bazen bu özelliğinden nefret ediyorum (çok ince sırıtarak)
      Tobirama:
      - Abim, belli etmesede hepimizin üzerinde gözü var, hepimizden, tüm köyden haberdar. İstiyor ki herkes olabileceğinin en iyisi olsun. Ah işte ne yaparsın.. hayalperest..
      Sasuke:
      - Neyse çağırtın da gelsin kızcağız. Tehlikeli de olsa, olası düşmanı açığa çıkarmak için güzel plan. Adam kızını yem yapacak kadar köye ve barışa önem veriyor.

//Tobirama o sırada bir görevliye, malum kızı çağırttırır. Ve geri dönüp Sasuke'ye//

Tobirama:
      - Merak etmeyin Sasuke-san, abim bir konuda haklı, yeğenim elit bir Senju ve oldukça da güçlüdür.
      //O sırada, Hashirama içeri girer ve hemen Tobirama ve Sasuke'nin nabzını ölçer adetâ. Ve yerine oturur.//
      Hashirama:
      - Sasuke senin seçeceğin üç ninja ve artı olarak'ta arkanızdan gelecek benim tahta klonum da size eşlik edecek tamam mı ?

// Tecrbübeli Sarutobi, olumlu biçimde başını sallar ve onayını Hashirama'ya bildirir. O sırada kapı çalar ve daha gel denmesini beklemeden enerjik, büklüm büklüm sarı-kumral saçları olan güzel bir kız içeri girer//

Hashirama:
      - Enerjik olman hoş ama sana kaç defa söyledim. Bu salona girerken usülünce gireceksin diye. Pehh, bana bu kadar benzemek zorunda mıydın Tsurama ?
      Tsurama Senju:
      - Ah Sasuke-Sama ve Tobirama amca da burada (Tobirama'ya sarılır.), ee anlatın bakalım, hepiniz burada toplaşıp etrafa ciddi bakışlar attığınıza göre önemli bir şey var demektir.
      Hashirama:
      - Tsurama, seni olası düzen kırıcıları ortaya çıkarmak adına yem olarak kullanacağım bir göreve yönlendiriyorum.
      Tsurama:
      - NE ?!

İlk ciltten bu kadar.. Umarım beğenmişsinizdir.