80li ve 90lı Yılların En İyi Çizgi Film Açılışları

• Anket
    • 80li ve 90lı Yılların En İyi Çizgi Film Açılışları

En İyi Yedisi Sizce Hangisi ? 7
      1.  
        Batman TAS (2) 29%
      2.  
        Spider-Man TAS (6) 86%
      3.  
        Darkwing Duck (1) 14%
      4.  
        Transformers (2) 29%
      5.  
        TMNT (4) 57%
      6.  
        Garfield (2) 29%
      7.  
        Heatcliff (2) 29%
      8.  
        Snoopy (1) 14%
      9.  
        Red Kit (3) 43%
      10.  
        The Muppet Show (0) 0%
      11.  
        Susam Sokağı (0) 0%
      12.  
        Gargoyles (0) 0%
      13.  
        Taz Mania (3) 43%
      14.  
        Duck Tales (1) 14%
      15.  
        X-Men TAS (1) 14%
      16.  
        Inspector Gadget (0) 0%
      17.  
        The Real Ghostbusters (0) 0%
      18.  
        He-Man (0) 0%
      19.  
        Bravestarr (0) 0%
      20.  
        The MASK TAS (3) 43%
      21.  
        Defenders Of The Earth (0) 0%
      22.  
        Adventure of The Galaxy Rangers (1) 14%
      23.  
        Thundercats (0) 0%
      24.  
        Disney's Recess (0) 0%
      25.  
        Diğer (2) 29%
      Forumda ki yaşa kemala ermişler için güzel bir nostalji ve gençler için geçmişi keşfettiren bir yolculuk olacaktır eminim. Tabi meraklıları içinde.
      Herkesin 7 oy hakkı var!

BATMAN: THE ANIMATED SERIES(1992-95)

SPIDER-MAN: THE ANIMATED SERIES (1994-98)

DARKWING DUCK (1991-95)

TRANSFORMERS (1984-87)

TEENAGE NINJA MUTANT TURTLES (1987-96)

GARFIELD AND FRIENDS(1988-95)

HEATCLIFF(1980-87)

CHARLIE BROWN and SNOOPY SHOW(1983-85)

LUCKY LUKE (RED KIT)(1991- )
      İtalya'da ki Orjinal Hali

Amerikan Hali

THE MUPPET SHOW (1976-82)

[SESAME STREET (SUSAM SOKAĞI)(1969- )
      Türkçe Versiyonu. Zira yabancı versiyonu her 4-5 bölümde bir ayrı Intro yaptığı için koymadım. En uzun soluklu TV Programıdır.

GARGOYLES(1994-96)

TAZ MANIA(1991-93)

DUCK TALES(Varyemez Amca)(1987-90)

X-MEN THE ANIMATED SERIES(1992-97)

INSPECTOR GADGET (1983-86)

THE REAL GHOSTBUSTERS(1986-91)

HE-MAN and MASTERS OF THE UNIVERSE(1983-85)

BRAVESTARR (1987-89)

THE MASK ANİMATED SERİES (1995-97)

Defenders Of The Earth (1986 - )

Adventure of The Galaxy Rangers (1986-89)

Thundercats (1985-1989)

Disney's Recess ( 1997-2001)

Pokemon, Sailor Moon ve Dragon Ball gibi Amerika'da dahi harika ingilizce giriş ve bitiş müzikleri yapılmış serileri, anime oldukları gerekçesi ile listeye alamadım yoksa eminim Pokemon zirveye otururdu.

________________________________________________________________________________________________

ONURSAL ÜYELER (Diğer Şıkkı için)

Spoiler Göster
      DOUG(1991-94)

THE SIMPSONS(1989- )
      (burada olmasının tek sebebi hala güncel olması ve de ıntrosunun sürekli değişmesidir)

IRON MAN THE ANIMATED SERIES (1994-96)

THE ADVENTURES OF BATMAN and ROBIN (1997-99)

Biker Mice from Mars(1993-96)

M.A.S.K.(1985-86)

Captain Planet (1990-96)

Unutulanlar için kusura bakmayın, çok zor bir liste idi. Unuttuklarımız varsa siz onları belirterek "Diğer" şıkkına oy verebilirsiniz.

Herkesin 7 oy hakkı var! Maksat sadece favorinize oy vermek değil aynı zamanda en iyi klip ve müziği de taçlandırmak !
    • Spoiler Göster
      1. Oy -> Kafadan Batman TAS. Çocukken ilk duyduğumda ele geçirdi beni. Çünkü şu listeye dikkat ederseniz o dönem introlarının çoğu çok özenilmiş işler olmak ile beraber genelde hep çok abartılı, alel acele karakteri tanıtma çabasında bol söz içeren şeyler oluyordu. Abi bu intro bir başlıyordu. Anlıyordunuz ki bambaşka bir şey geliyor. Görseller, kompozisyon vs deseniz öyle bir şey yoktu o vakitler zaten.

Şimdi zor kısma geldik çünkü ilk oyumu kim alır çok net bir fikrim varken diğer altısı tamamen muamma. Muppet Show ile Susam Sokağını çoook sevsemde biraz konseptten ve söz konusu tarihten uzak olmaları sebebiyle eliyorum. Daha sonra Transformers, Müfettiş Gadget, He-Man, Bravestarr, Ghostbusters(oldum olası overrated bulurum), Taz Mania'yı eliyorum. Geriye ne kaldı ?
      Hala 15 tane var (diğer şıkkını düşünmezsek) ||

2. Oy -> TMNT. Tarihin en gaz, eğlenceli ve akılda kalıcı şarkılarından biri ayrıca o yıllarda TMNT animasyonunun VHS kasetlerini alan biriydim.

3. Oy -> Darkwing Duck -> Gerçekten inişleri, çıkışları çok hoş olan akılda kalıcı bir müzik ve eğlenceli görüntüler.

Bu noktadan sonra bir eleme daha yapmam lazım. Benim çocukluğumun en favori serisi olan ve o yıllar için animasyon ve koreografi olarak harika bir açılışa sahip olsada açılış müziği güç ve etkiden yoksun olduğu için üzülerek Thundercats'i eliyorum || Ayrıca keza yine çok sevdiğim ve müzikal olarak buradaki en değişik işlerden biri olmasına rağmen aşırı söz / lirik kasıldığı için beni biraz bunaltabilen (kusur bulmaya çalıştığımdan yoksa kesinlikle kötü değil) Maskeyi de eliyorum || Hatta benzer bir sebepten Garfield'ı da eliyorum.

Şimdi 10 taneden 4 tane seçmem gerekiyor hmmm

4. Oy -> Lucky Luke / Red Kit'e gidiyor. Adamın iki introsu da çok sağlam abi. Hele outro yani kapanış anketi yapsaydık sanırım diğer serileri yerlerde süpürürdü. Nitekim müzikleri çok ikonik bir eser.

Şİmdi bir iki eleme daha mı yapsam ?

Gargoyles'ı çok sevsem ve underrated bulsam da artık bu kulvarda boy gösteremez onları da eliyorum || Recess dönemi için Disney şovları arasında hem görsel hemde metinsel tarz olarak en farklı işti fakat o da bu kadar harika işlerle başa çıkamaz bence onuda üzülerek eliyorum ||

Şİmdi ne yaptık 7 taneden 3 tane mi seçmem gerekiyor ?! God Damnt IT !

5. Oy -> Abi bu oyum kesinlikle Galaxy Ranger lara gidiyor o yıllarda o nasıl bir animasyondur yaa. Oyuncak satacam diye yapılan animasyon >> Cartoon Endüstrisi. Başta biraz tanıtım ile sıksa da sonra alttan alttan gelen hard rockımsı ost de çok hoş. Ama karakterlerin silüetleri ve tarif edilişleri, tasvirleri falan muazzam. Tek sorunu müzik çok ani kesiliyor sonda . Seni tam tava getirip sonra çat diye kesiyor. Bu olay olmasa 2. bile olabilirdi.

Bir eleme daha yapıp Heatcliff reisi hüzünle eliyorum. ||

Kaldı mı geriye 5 taneden iki seçmek. s.çtık bildiğin ..

Geriye kalan çizgi roman / süper kahraman bazlı serilerden yalnıca bir tane seçmem gerekiyor. Ve hepsi de muazzam (keşke 8 oy hakkı yapsaymışım :D ) Defenders of The Earth, Spider-Man TAS, X-Men TAS.
      Artıları:
      DotE -> En akılda kalıcı ve gaz
      STAS -> En gerilimli ve sürükleyici olan. Ayrıca müziği en çeşitlilik gösteren de bu
      X-M TAS -> Müzik olarak olmasa da klip olarak en özenilmişi bu. Diğeleri seri içindeki sahneleri editlemiş sadece ama X-Men'in girişi bu giriş için özel çekilmiş bir kısa film adeta.

Eksileri:

DotE -> Animasyon olarak sene kaybıyla en kötüsü ayrıca anlatım biraz uzun.
      STAS -> Gitarın çok fazla wah wah pedalında takılı kalması ve müzik ile girişin karamsarlığının Spidy ile pek uyuşmaması
      X-M TAS -> Tekdüze dıkıdıkıdıııdıdı şeklinde gidiyor. Tamam çok karizmatik ama tekdüze yani.

6. Oy -> Spider-Man TAS diyorum hadi bakalım...

Geriye kalan Duck Tales, Snoopy ve Diğer şıkkı arasında ise 7. oyumu -> Snoopy'e veriyorum.

Toparlarsak;

Batman TAS, Spider-Man TAS, Darkwing Duck, Snoopy, Red Kit, Galaxy Rangers, TMNT oluyor seçimlerim.
      :S

Bunları nasıl seçtiğimi, bu süreci spoiler içinde okuyabilirsiniz :D Kolay olmadı.
    • Başta fazla izlememişimdir sandıydım ama çoğunu izlemişim.

İlk oyum Spidy'e gidiyor. Bi aralar her öğlen arasında okuldan gelir, yemeği hızlıca ve yarım yamalak yer atlardım televizyonun yan tarafındaki kanepenin ucuna. Benim için yeri ayrı o sebepten. Başlangıçtan önce yetişsem de ortaları ve sonunu hiç izleyemezdim.

Geri kalanlar söyleyecek pek şeyim yok açıkçası. Oylarımı Red Kid, Ninja Kaplumbağalar, Maske, Tazmanya ve Batman'e veriyorum.

Bir oy hakkını da diğere verdim. Hala en sevdiğim serilerden olan TOM & Jerry için.

Ha bir de çılgın saçma gülüşüyle Woody Woodpecker vardı nooldu ona?

Edit ve E2; Bi karakter değiştirdim. Oyu zaten atmamıştım o sebeple sıkıntı olmadı. Batman'e verdim değiştiğim oyu.

Mesaj düzenlendi 2 defa, son düzenleyen Earendill ().

• Ağaçkakan Woddy,Atom Karınca, Şeker Kız Candy, Heidi, Digimon ( Angemon'un ilk dönüşümü hele ağlamıştım )

Tabi Atom karınca çok daha önce yapılmış 80'lerden. Ama çocukluğumun güzel çizgi filmlerini sıralarsam, üstte yazdıklarım başı çeker.

Digitürk aldığımızdada Örümcek Adam başta olmak üzere nice çizgi filmleri çok severdim. Heatchliff'te çok güzeldi. Garfield Show'unda şu Horozlar ve Civciv in olduğu kısım daha çok ilgimi çekerdi, onu kaçırmazdım hiç, hey gidi günler.
    • @Earendill @Son Goku

Tom & Jerry, Atom Karınca ve Woody 50ler ve 60ların burada 80li ve 90lı yılların serileri için oylama yapıyoruz.

Şeker Kız Candy, Heidi ve Digimon ise anime. Anime açılışları için En Sevdiğiniz Anime Açılış ve Kapanışları? konusu var.
    • NABU yazdı:

@Earendill @Son Goku

Tom & Jerry, Atom Karınca ve Woody 50ler ve 60ların burada 80li ve 90lı yılların serileri için oylama yapıyoruz.

Şeker Kız Candy, Heidi ve Digimon ise anime. Anime açılışları için En Sevdiğiniz Anime Açılış ve Kapanışları? konusu var.

Biliyorum eskilerin olduğunu Atom Karınca ve Woody'nin. Candy Heidi ve Digimon'unda manga ve anime olduklarını biliyorum. Sadece çocukluğumun sevdiğim çizgi filmlerini yazayım dedim, o zamanlar anime nedir bilmiyorduk sonuçta Çizgi Film serisi diye izliyorduk.

Ankettekilerden Örümcek adam, Garfield, Heatchliff'e verdim. Şimdi baktım şu Snoopy'e, onu gözden kaçırmışım ankette. O çıktığında televizyonun başına geçerdim hemen, hatırlıyorumda.