Tanrı ve Melek, Yonkou Big Mom'ın Adasında!

• Tanrı ve Melek, Yonkou Big Mom'ın Adasında!

Kim Kazanır? 4
      1.  
        İlk Senaryo: Charlotte Family kazanır (2) 50%
      2.  
        İlk senaryo: Tanrı ve Melek kazanır (2) 50%
      3.  
        İkinci senaryo: Charlotte Family kazanır (0) 0%
      4.  
        İkinci senaryo Tanrı ve Melek kazanır (4) 100%
      5.  
        Kararsızım (0) 0%
      6.  
        Akatsuki ikilisi ülkeyi yok eder, ancak yenilirler. (0) 0%
      Tanrı ve Meleği

Senaryo kısaca şu, Konan ve Pain Tam Kek Adasına giderler ve Charlotte family'i karşısına alırlar. Maçımız iki senaryodan oluşacak.

• İlk senaryoda Big Mom yok, Pain 6 beden halinde, iki tarafta da bilgi yok.
      • İkinci senaryoda Big Mom gördüğümüz göstergeleriyle maça dahil, Nagato tek beden, Katakuri Nagato hakkında bilgi sahibi.
      • Pain çakra ve ninjutsu ile ilintili şeyler hariç her şeyini family karşısında kullanabilir.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Çoğalan başlı köpek solos.

Edit:

Şaka bir yana Çoğalan Başlı Köpeği, Big Mom ruhuna el koyar diyebiliriz ancak ruha el koyma gücü Nagato'da da var . Zaten BM hariç de güçleri köpeğe tehdit olan birileri yok.

Köpeği geçseler bile CST ve CT başa bela. Ufak bir sandığa sığacak kadar dinamit ile koca Şato sallanmıştı. Asura Path ve onun bombardımanı ile ortalık darma duman olur.

Konan desen haki işlemeyen bir logia

Tanrı-Melek kombosu alır. Normalde yıkıcı güç olarak BM tayfasından çok güçlü vs bulduğum bir ikili değil. Ancak çok daha zeki, çok daha iş bitirici. 6 Beden + Kuchiyoseler vs derken sayı olarak da çok geride kalmıyorlar.

Bir de Bukalemun içine girip saklanan hayvan çağırıcısını zaten kimse bulamaz o evrende
    • İlk maçta Pain'e karşı epey fazla kişiler ve bedenleri yenebilirler ama sıkıntı şu ki aldıkları beden diriltilecek. O sebepten kısa sürede anlamaları lazım bu olayı. Belki Oven yakabilir veya balıkadam varsa denize götürür.

Bilemiyorum bu savaşı kafamda canlandıramıyorum pek.

İkinci maçta Big Mom'un gösterdiği featler hiç bir şey sağlamıyor Yonko tayfasına. Nagato çok güçlü açıkçası.

(Çoğalan köpeği ben işe katmadım çunkü ölümsüz bildiğin bu tayfa için. Üstüne bölündükçe çoğalan bir şey. Jinbei olsa tutup denize götürüp orada boğabilirdi.)
    • kabus yazdı:

Zeus tek yetmeli hasar almıyor.
      Zeus hasar almasa da kesilip küçük parçalara bölünebiliyor ve kısa devre yaptırılabiliyor, Brook'un yaptığı gibi .. Ayrıca Tek başına nasıl yetecek ? Nasıl bir tehdit seviyesi var ki Zeus'un ?

Nami, Zeus'un yıldırımını Big Mom'a yönlendirdiğinde kadın ağır bir hasar almadan tankladı. Aynı Big Mom'ı (biraz daha zayıflamışını) Jinbei tek yumruğuyla denize uçurdu. 30 saatten uzun bir süre saldırılarını Chopper tankladı.

Zeus'un Shinra Tensei ya da Chibaku Tensei ya da güdümlü füzeler, çoğalan başlı köpek vs gibi teknikler üzerinde hiç bir yaptırım gücü yok ? Nasıl tek yetecek ?

Ayrıca nasıl Nami bulut yaparak kontrolü altına almıştı Zeus'u yer çekimi gücüyle ya da BM'nin içine koyduğu ruhu geri çekerek benzer senaryolar tekrarlanabilir.

----------------------------------------------------

Bence bu konunun gidişatı (benim açımdan şöyle)

Nagato+Konan > BM ve Tayfası (hepsi olmasa bile en azından önemli isimlerin hepsi) >> Pain + Konan > BM'siz Tayfanın geri kalanı gibi.

Nagato jutsu, enerji emme vs yapamayacağı için epey kısıtlanıyor bu yüzden Pain formuyla içinde BM olan bir tayfaya çok bir şey yapamaz. Ancak BMsiz iken. Cracker ve Katakuri'nin güç ve beceri setlerinin Pain'e bir tehdit oluşturduğunu sanmıyorum. Fiziksel kuvvet ve dayanıklılıkları daha yüksek olsa da . Dayanıklılığı bypass eden beceriler var (mühür, ruh çekme, yer çekimi vs gibi) ..

Nagato > BM deme sebebim ise. Pain de eksik olan fiziksel özellikler (güç-kuvvet-dayanıklılık) Nagato da varlar + Pain'in yaptığı her tekniği çok daha iyi seviyede yapıyor olması. Yanında bir de Konan gibi yukarıdan saldırabilecek bir partner olunca . İşin rengi değişiyor.

1. Senaryoda zor biçimde Pain
      2. Senaryo da orta zorlukta Nagato + Konan demeye yakınım sanırım.
    • Katakuri & Cracker ve konumundan dolayı Smoothie zorlayıcı olmaz mı Akatsuki ikilisine karşı? Özellikle Katakuri.

Chibaku Tensei + patlayan kağıt kombolarına kadar gidebilir diyorum ben iş, Tanrı ve Melek ikilisi kazanır. Zorluk olarak yüksek demeyi uygun buluyorum.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• The Last Outlaw yazdı:

Katakuri & Cracker ve konumundan dolayı Smoothie zorlayıcı olmaz mı Akatsuki ikilisine karşı?
      Olur, onlar zorlayıcılar oldukları için akla yatan bir dövüş ortamı var. Öbürleri çer çöp Pain için.

Ancak sorun Katakuri ve Cracker'ın güçlerinin Luffy'nin yeteneklerine çözüm üretecek şekilde tasarlanmış olması. Bisküvi Kalkanının Bansho Tein, Shinra Tensei, Güdümlü füze vs için bir anlamı yok.

Katakuriye gelince, bedenini boşaltıyor, gözlem hakisi ile darbeden kaçıyor vs gene anlamsız Pain'in atakları 360 derece ataklar olabiliyor. Tüm bedeni saran. Bansho Tein, Shinra Tensei, Güdümlü Füzeler, Çoğalan Köpeklerin Çeneleri vs vs Hele bir de bilgisi olmayınca bir beden öldürse bile o tekrar geri gelecektir.

Tüm Kek Şatosu, Ada'Nın üstüne düşerken hepsi öleceğini düşünen bir tayfanın. Konoha'yı adadan silen CST ya da ada büyüklüğünde meteor yapan CT karşısında en ufak bir şansları olduğunu düşünemiyorum.
    • @Nabu

Köpek tek başına yeterli olamaz bence. Ve Katakuri sağlam gözlem yeteneği sayesinde Pain'in en azından füzelerini, çubuklarını ve taijutsu darbelerini egale eder. Beni düşündüren mesele hız meselesi. Serinin ilk 20-30 adamından Luffy çakma ceylan meyvesi yemiş adamı yakalayamamıştı.

Şato olayı ise net bir senaryo çatlağı işte, çünkü Big Mom'ın tayfasından çok daha güçsüz bir ekip olan Impel Down kaçkınları çok daha yüksekten düşmüş bir şey olmamıştı. :D

• Earendill yazdı:

Canlandırmaya karşı da köpeğe karşı da en iyi çözüm denize götürmek olurdu.
      Onu yapacak kişinin şeytan meyvesi yemiyor olması gerek. OP mantalitesine göre o ekibin en güçlüleri Katakuri ve Cracker (BM'yi saymıyorum) ancak Naruto karakterine karşı bence Oven çok daha elverişli bir rakip.
    • Suiton veya chibaku ike suya gömmek vasıtasıyla BM ve meyve sever yandaşlarını pek zorlanmadan alır Painler. Sırf adayı yok etmeye niyetlenseler onla bile indirebilirler. Gerçi suları meyve suyuydu galiba ona meyve kullanıcıları ne tepki verir ona bilemem.

Bununla beraber Konoha Pain'i ıkına ıkına o da Jiraiya'nın geçmiş tecrübeleri yardımıyla çözmüşken Tüm kek adası mı her ne ise biraz zor çözerler Pain'i.

Ruh çekme ise mesele Painler ve Nagato'da bunu yapabiliyor bu arada unutulmasın. Hem yaratıkları ile hem yolları ile sayı denkliğini de az buz sağlıyor. Konoha'yı ezip geçmiş ikili burayı da ezer geçer diyorum.