Thanos Featleri

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Thanos Featleri

@Ascalon hocam sende zahmet olmazsa Thanos için feat atabilirmisin?
      DAYANIKLILIK
      Ronan'ın evrensel denen(gerçekten universalmi bilmiyorum) silahınadan çizik almıyor.
      Güç taşlı Thor'un saldırılarına dayanıyor.

Silver Surfer'in enerji saldırılarından hasar almıyor.

Sanırım gerçekliğin parçalanmasına dayanıyor.

Thor'un bu saldırısına dayanıyor. Görünene göre yara bile almıyor.

Black BOlt'un çığlığı.

Odin'in saldırıları.
    • Kosmos'dan gelen bir atapı tanklıyor

Fallen One'dan bir saldırı yiyor ve sadece kıyafeti parçalanıyor. Fllen One'nın SS'den güçlü olduğunu biliyoruz.

Silver Surfer'ı bir kaç yumrukla nakavt ediyor.

Adam Warlock ve Profesor X ile birlikte Astral düzlemde savaşıyor. Yani SS öyle diğer rakiplerinde yaptığı gibi bu karakterin astral düzlemine giremez.

• Fallen One'dan yediği atağın bir elbiseyi bile yok edememesi zaten. Yazarın ciddiyetine bir işaret :D

SS'i 4-5 yumrukla pestil etmesi ise ciddi bir PIS durumu bence.

Astral olayına gelirek Adam Warlock ve Prof. X'e karşı savaşmıyor onlarla birlikte savaşıyor (en azından Prof ile) ... Ve burada SS'in astral düzleme girmesine engel bir şey yok. Her astral düzlemde savaşanla savaşamıyor olsa Mephisto ile savaşamaması lazımdı.

Her neyse bu featlerin hiç biri çok da bilgilendirici değil bence. (Thanos featleri hep böyle doğal değil sunidir demiştim zamanında kastettiğim böyle bir şeydi işte).

Misal Kosmos'un atak gücünü göremiyoruz burada. Fallen One desek, SS'den güçlü olduğu belgelenmiş ve herkesçe kabul edilmiş bir olgu değil. Ama potansiyeli daha yüksek olabilir anti-madde, kara-madde manipülasyonu sebebiyle vs diye.

Şuradaki featlerin hiç biri Güneş Sistemi levelin ötesinde bir şey ima etmiyor benim açımdan.
    • @Nabu

Hocam zaten SS tokatlaması istikrarlı bir şey. SS'i her seferinde tokatlıyordu.

Zaten Profesör X e karşı savaşmadı. Profesör X ile beraber savaştı demek istemiştim. SS'in yaptıklarının pek Thanos'a işleyeceğini düşünmüyorum.

Odin + SS saldırısından çizik almamıştı hocam ona bakarsanız. SS zaten hiç çizik atamamış birisi Thanos'a.

Thanos her daim SS,Superman,Thor,Sentry gibilere 2-3 gömlek büyük yansıtıldı. Bu seviye karakterlere yenildiğini hiç gördünüz mü ? Ben görmedim. Bana SS şunu yapar bunu yapar denmesi beni bağlamaz. Hiç Thanos'a karşı yaptı mı veya yapabildimi ? Hayır .
    • Noralyma yazdı:

SS'i her seferinde tokatlıyordu.
      Böyle SS hiç bir karşı saldırı yapamadan pata küte gitmesi PIS diyorum zaten.

Yoksa Thanos, Galactus ile ne kadar savaşabiliyorsa SS de savaştı. Thanos, Mephisto ile ne yaptıysa 3 aşağı 5 yukarı SS de yaptı. İkisinin buster featleri hemen hemen aynı zaten. Bu denli bir dayak Zeus hulka attığında mantıklı. Çünkü biri Skyfather biri de düşük-orta herald seviyesi biri . Devasa bir far var. Ancak SS üst seviye Herald.

Thanos ise Herald ile Skyfather arasındaki boşluğu dolduruyor. SS ile aralarında koca bir tier farkı dahi yok. Bu bana oldum olası mantıklı gelmez.

Ama Thanos > SS o ayrı. Fakat böyle bir dövüş şekli mantıklı mı ? Değil tabi.

Noralyma yazdı:

Bu seviye karakterlere yenildiğini hiç gördünüz mü ?
      Bu seviye karakterlere yenildiğini görmedim ancak işin ilginci hazırlık ya da özel bir item olmadan da bu seviye karakterlerin yapabildiklerinden fazla bir şey yapabildiğini de hiç görmedim. Bu yüzden Thanos'u hep çok suni buluyorum. Bir an geliyor Blackbolt çığlığı tanklıyor bir an geliyor Namor'un yumruğu ile ağzından kan geliyor, Bir an gelir God Blast türevleri tanklar bir diğer an Spider-Man tekmesi ile kafası geri uçar.

Yani bunlar her karakterde olan şeyler. Bu sadece Thanos'da yok. Ancak Thanos böyle tutarsızlıkların yanı sıra hiç doğal feati olan biri değil.

Mesela bakın Thanos featleri diye konu açtık bir sürü insan bir araya geldik sunabildiğimiz feat sayısı çok az ve sunabildiklerimizin hepsi de birini dövmek. Bir doğa olayına karşı, bir kozmik fenomene ya da bir bilinmeze karşı bir mücadelesi yok hiç. Gerçi bu Marvel stilinin genel bir sorunu ancak Thanos, Odin vs gibi tiplerde daha da ayyuka çıkan bir mesele.

Ama portrayal (tasvir) olarak elbette Thanos'u bunlardan üstün kabul ediyoruz. Ancak kanıtlar açısından didelesek bu karakterlerden çok daha iyi yaptığı bir şey olmaması da (dayanıklılık hariç) ayrı bir kafa karıştırıcı konu.

Noralyma yazdı:

Bana SS şunu yapar bunu yapar denmesi beni bağlamaz.
      Keremcim bu işler "şu beni bağlar" , "şu ise bağlamaz" ile yürümez. Silver Surfer,Thanos ile karşılaşmadığında Thanos'un karşılaştığı pek çok büyük tehdide karşı Thanos kadar olmasa da Thanos a yakın bir performans gösterebiliyorsa. Thanos'un bu karakteri şamar oğlanı yapması tutarsızlıktır.

Thanos Marvel'ın son 20-30 yılının sevgili çocuğu. X-Men popülaritesi eridiğinden beridir evrenin en büyük kötücül güç kaynağı (eskiden Apocalypse, Doctor Doom falan etmeyen biriydi, itibar olarak). O yüzden şişti de şişti .. (Örnek King Thanos saçmalığı)... Nitekim tekrar söylüyorum itibarını ve tasvirini inkar etmiyorum. Ancak Feat açısından Thanos o kadar da etkileyici biri değil. Yazarın karakteri ittirdiğini çok hissettiğim isimlerden birisi. Tabi bu resmi bir bilgi ya da herkesin katılması gereken bir durum değil bu tamamen kişisel çıkarım.

Ancak Thanos'un SS'i 4-5 yumrukla yenmesi ve SS'in kılının dahi kımıldamaması PIS dir. Hulk bile Zeus dayağını yedikten hemen sonra işe koyulacak kadar keyfi yerindeydi yani. Zeus >>> Thanos >> SS >>>> Hulk sonuçta.
    • @Nabu

Thanos Galactus ile kapışabilecek kozmik gücü vardı. Elder of Universe ve Güç taşına sahip Championu zekası sayesinde yeniyordu(Champion dokunamıyordu bile). Yaptığı kozmik kalkanı Galactus bile zar zor geçiyordu. Kozmik gücüyle Galactudu kilometrelerce öteye fırlattı. Chaos ve Orderin elçisi In-Betweeneri ruh taşına sahipken yendi. Dev bir kara deliğe girip sağ çıktı (O kara delik o kadar büyüktü ki 2 ışık yılı mesafedeki yıldızları içine alıyordu). Strange, Adam Warlock, Silver surfer gibi kozmiklerin dahil olduğu 2 infinity gemli takımı yerle bir etti. Çılgına dönmüş Thor, güç taşına sahipken bile Thanos onu zorlayabildi. Odinin saldırısından sonra yerinden bile oynamadı. Adam Warlocku defalarca yendi. Birden fazla Thorla aynı anda savaştı. Mephistoyu cehenneminde tehdit etmişti yanlış hatırlamıyosam.

Silver Surfer bu karaktere o kadar da yakınmış gibi gelmiyor. Evet yakındır ancak çok fazla zorlayabilir mi emin değilim. Thanos'un doğal feati olmadığına aynen katılıyorum ama hen konumu hem doğal olmayan featleri SS gibilerin üstüne koyuyor.
    • @Noralyma
      Thanosun galactus ile kapışabilecek cosmıc gücü yok bunu kendisi de söylüyor zaten. Galactusu kilometrelerce öteye fırlatmasının sebebide galactus savaşmak istemiyordu fırladıktan sonra sinirlenip nerdeyse thanosu ölüm döşeğine sokuyordu.

Diğerler söylediğin featler thanosun başarısı hakkını yemeyim :D
    • @Nabu @father

Buyrun efendim demek ki SS kılını kıpırdatmadan durmuyormuş

İlk 3 fotoğraf 1 çizgi romandan

Son 2 fotoğraf farklı çizgi romandan.

Thanos nerdeyse hissetmiyordu bile SS'in saldırılarını.

Fotoğraflara bakma sırası -> Önce 2. Fotoğraf sonra 3. Fotoğraf en son 1. Fotoğraf
      Resimler
      • IMG_20181021_122937_939.jpg

102.2 kB, 612×983, 35 defa görüntülendi
      • IMG_20181021_122847_213.jpg

139.6 kB, 612×978, 36 defa görüntülendi
      • IMG_20181021_122935_238.jpg

139.11 kB, 612×994, 34 defa görüntülendi
      • IMG_20181021_123105_520.jpg

101.69 kB, 612×602, 36 defa görüntülendi
      • IMG_20181021_123108_183.jpg

99.69 kB, 612×573, 29 defa görüntülendi
    • Noralyma yazdı:

Buyrun efendim demek ki SS kılını kıpırdatmadan durmuyormuş.
      Keremcim, sen beni yanlış anlamışsın ben yakın kombat başlar başlamaz Silver Surfer'ın cenin pozisyonu alıp tüm dayakları yemeye çalışmasını kastettim "kılı kıpırdamıyor" diye. Yoksa savaşın başında bir ışın atmış atmamış onu kastetmiyorum zaten. Thanos ne ara SS'e o kadar yanaştı, SS tepki vermedi, yumruğu yedi sonra diğerini yedi, sonra diğerini falan. Benim açımdan bu dövüş her açıdan kötü yazarlık. Yani Batman'in 3-4 tane beyaz marslı aldığı yazılan Teror Incognito eseri bile (ki vasattır) bundan daha iyi bir mantık, bir hazırlık, bir sunum yerleştirmişti dövüşe.
    • @Nabu

Tamam da hocam SS hep ama hep dayak yedi Thanosdan. Bu size saçma geliyor olabilir ama bana normal geliyor çünkü böyle olayları istikrarlı olarak yapıyor Thanos. Thanos'un şu featine yakın şu feati yaptı diyin. Mesela Thanos içinde Strange,SS,AW bulunan takımı yendi. SS ne yaptı ? Thanos power gem + WM Thor'u zorladı. SS ise kendimi sınırlamayı bırakıp kozmik güçlerimi kullanacağım dedi ve Thor'a daldığı halde dayak yedi. Bir de power gem yoktu SS saldırdığında. Thanos Thorlar dan oluşan bir takıma karşı geldi. SS buna benzer bir şey yaptı mı ?