Sabit Naruto Serisi Genel Tartışma Başlığı

• Genel
    • öngörü/teori
    • manga
    • anime!
    • Naruto Serisi Genel Tartışma Başlığı

1999 Yılında başlanmış olup günümüze kadar devam etmeyi sürdürmüş, battle shônen türündeki en başarılı örneklerden biri olan bu manga ve anime serisinin forumuna hoş geldiniz.

Mangaka (Yazar-Çizer): Masashi Kishimoto
      Yayınlanan Kaynak TV Kanalı: Tokyo TV
      Yayınlanan Kaynak Manga Dergisi: Weekly Shônen Jump
      Naruto IMdb Puanı: 7,9
      Naruto Shippuden IMdb Puanı: 8,6

Anime olarak 2002 - 2017, manga olarak ise 1999-2015 aralıklarında varlığını sürdürmüş bu dev seride, ninja köyünde yaşayan bir çocuğun köyünün en güçlü ninjası olma hayali ve bu hayalin peşinde koşarken yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. En azından seri böyle başlamıştır. Ve zaman geçtikçe, Naruto'nun hayali değişmemesine rağmen, hikayesi kendi içinde evrilip kendi dünyasını yaratmıştır.

Dünya çapında milyonlarca hayranı olan serinin adı, baş karakteri olan ''Naruto Uzumaki'' adlı karakterden gelmektedir.

Naruto serisine dair genel tartışma, sohbet ve paylaşım bu konu üzerinden yürütülecektir. Ve şimdiden uyarayım Boruto serisi için ayrıca konu açılacak lütfen serileri birbirine katmayınız.
    • Bu Sasuke ninja değil tüccar olsa yine bir şekil yolunu bulurdu. Adam tam dolandırıcı. Şöyle bir bakıyorum, serinin en kurnaz karakteri bu velet. Adam seride ne kadar ağır karakter varsa hepsini kaz gibi yoldu.

Mangaka torpili diyorlar sonra, adam kurnaz, zeki. Bir şekil buluyor yolunu. Helal olsun valla.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• The Last Outlaw yazdı:

Adama Orochimaru iş koydu, kendini iki yıl sağlam eğittirip, gebertti gitti. Tobi iş koydu, EMS yaptı gözleri, bir üst versiyona geçti, Beyaz Zetsu'yu eline verdi ve ihaneti bastı. Kendisine tek iş koyabilen ağabeyi oldu, onu da deli gibi sevdiğinden yani. Adam serinin en baba karakterlerini dolandırdı, kullandı bildiğin.

The Last Outlaw yazdı:

Bu Sasuke ninja değil tüccar olsa yine bir şekil yolunu bulurdu. Adam tam dolandırıcı. Şöyle bir bakıyorum, serinin en kurnaz karakteri bu velet. Adam seride ne kadar ağır karakter varsa hepsini kaz gibi yoldu.

Mangaka torpili diyorlar sonra, adam kurnaz, zeki. Bir şekil buluyor yolunu. Helal olsun valla.
      Öncelikle; madem aynısını burada yazacaktın resim konusunda niye off-topic yapıyorsun :D :D

Konuya gelirsek, ben Sasuke'nin hiç tüccar kafalı olduğunu, bir plan kurduğunu ve bu plan doğrultusunda da insanları aldattığını falan görmedim. Bunu bir kez yaptı. 4. Ninja Savaşı'na müttefik olarak gelip, Kaguya mühürlenince ananızı beleyeceğim dedi. Onun haricinde Sasuke hep kartları açık olan biriydi, saftı.

Bir şeyden faydalanmak =/= kullanmak.
    • Nabu yazdı:

The Last Outlaw yazdı:

Adama Orochimaru iş koydu, kendini iki yıl sağlam eğittirip, gebertti gitti. Tobi iş koydu, EMS yaptı gözleri, bir üst versiyona geçti, Beyaz Zetsu'yu eline verdi ve ihaneti bastı. Kendisine tek iş koyabilen ağabeyi oldu, onu da deli gibi sevdiğinden yani. Adam serinin en baba karakterlerini dolandırdı, kullandı bildiğin.

The Last Outlaw yazdı:

Bu Sasuke ninja değil tüccar olsa yine bir şekil yolunu bulurdu. Adam tam dolandırıcı. Şöyle bir bakıyorum, serinin en kurnaz karakteri bu velet. Adam seride ne kadar ağır karakter varsa hepsini kaz gibi yoldu.

Öncelikle; madem aynısını burada yazacaktın resim konusunda niye off-topic yapıyorsun :D :D
      Konuya gelirsek, ben Sasuke'nin hiç tüccar kafalı olduğunu, bir plan kurduğunu ve bu plan doğrultusunda da insanları aldattığını falan görmedim. Bunu bir kez yaptı. 4. Ninja Savaşı'na müttefik olarak gelip, Kaguya mühürlenince ananızı beleyeceğim dedi. Onun haricinde Sasuke hep kartları açık olan biriydi, saftı.

Bir şeyden faydalanmak =/= kullanmak.
      İlk resim konusuna yazdım bura sonradan aklıma geldi birader.

_________________________________________________________________________________________________________

Ekstra olarak Naruto ve Kaguya'yı da kazıkladı. Kaguya ve Madara'yı tek yenemeyeceğinin farkındaydı, köprüyü geçene kadar Sakura'ya, Kakashi'ye dayı dedi, işini bitirdi çaktı Chibaku'yu.

Orochimaru,
      Obito,
      Kaguya,
      Naruto,

Hepsi yedi kazığı.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• The Last Outlaw yazdı:

Kaguya'yı da kazıkladı.
      Kaguya ile nasıl bir iş ilişkisi var ki , onu kazıklasın ?

Kaguya'ya bir söz verip ondan geri mi döndü ? Kandırdı mı ? Aldattı mı ? Tuzağa mı çekti ? Yoo.

Kelimeleri anlam dışı kullanıyorsun.

The Last Outlaw yazdı:

köprüyü geçene kadar Sakura'ya, Kakashi'ye dayı dedi, işini bitirdi çaktı Chibaku'yu.
      Hiç birine de bir saygı vs göstermedi. Gülmedi bile, kimseye dayı demedi Naruto ve Hokageler hariç. Zaten dedim belki de tek "kurnazlık girişimi" bu diye.

Orochimaru, Sasuke'nin neye kalkışacağını çok iyi biliyordu, Sasuke'de Orochimaru'nun neye kalkışacağını çok iyi biliyordu, kimsenin kimseyi kazıkladığı yok daha çok avantaj sahibi olan kişi rakibini elemine etti. Gene öyle müthiş bir strateji ya da kurnazlık konusu söz konusu değil. Hatta Itachi, Sasuke'nin içindeki Orochimaru'dan kurtulmasa, Sasuke'nin zayıfladığı ilk anda bedenini ele geçirecek olan Orochimaru idi. Yani Sasuke kazıklayan değil yiyen olmak üzere idi. Ama dediğim gibi burada bir kurnazlık söz konusu değil. Amaç hayatta kalmak.

Obito'yu aldattı mı ? Planlarına mı mani oldu ? Obito, Sasuke'ye çok ümit bağladı da , güvendiği dağlara kar mı yağdı ? Aldatıldı mı ? Yoo Obito'nun planı tıkır tıkır işliyordu, Sasuke ile hiç bir zaman alakası olmadı adamın. Aksine Killer Bee'ye bunu gönderdi elini kirletmedi.

Finalde Naruto kazandığına ve Sasuke, Konoha buyruğuna girdiğine göre ben Sasuke'nin Naruto'ya çakabildiği bir kazık göremiyorum.

Var olan durumdan ya da güç ayrılıklarındaki değişikliklerden fayda sağlamak, hayatta kalmaya çalışmak ile kurnazlığın, aldatmacanın, kazık çakmanın arasında devasa farklar var.

Edit: Hele hele dolandırmak bambaşka bir şey.
    • Earendill yazdı:

Naruto gerçekten potansiyelini çok kötü harcadı. Gamamaru ve Rikudou şeysini gördüm de eskilere ve doğa canavarları olması gerektiği kadar yoğunlaşsa idi çok harika olabilirdi.

Aslında Kishi direk bu tarz bir seri yapsa çeşke. Doğa olayı çok hoş Naruto'nun.
      Gamamaru ve Rikidou sennin ilişkisini animede işliyorlar.

• @Feindbild'ın paylaştığı videodan sonra biraz Naruto evrenine daldım.Fark ettim ki unuttuğum çok şey var.Şöyle bir Youtube kanalı buldum yardımcı olması için fakat çok hızlı anlatılıyor.O kadar bölümü tekrar izlemek istemiyorum.Önemli anları izleyebileceğim bir yer var mı acaba.Direk animeden kesilip alınmış da olur.Özellikle son savaş ve kaguya ile ilgili kısımları tamamen unutmuşum.Kısayoldan izleyebileceğim bir yer var mı acaba?
      Edit:Bu ikisi aynı kanalmış. :D

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen demkir ().

• @Lord of darks

Juubi Jinchuurikisi olmuş Rikudo > Kaguya > Jinc olmadan önceki genç Rikudo diyebiliriz evrenin tepesi için.

Rinnegan'a gelince bu kullanıcı ile alakalı.

Misal Nagato'nun Rinnegan'I Madara'nın ya da Sasuke'nin Eternal Mangekyo Sharingan'ı etmez ya da Kaguya'nın byakuganı. Bu biraz kullanıcıya göre değişen bir durum. Ancak göz gücü evrimiin son halkası rinnegan gibi duruyor ancak güç kullanıcıya bağlı.
    • @NabuAnladım hocam teşekkürler

@Nabu
      Hocam flood yapıcam kusura bakmayın çünkü kimse yazmıyor bu bölüme size bir kaç sorum olacak

1. Sasuke son savaşda naruto ile savaşırken 9 bijunun çakrasını alıyordu eğer bijuların çakrasını almasaydı naruto sasukeyi alabilirmiydi
      2. Rinnegan nasıl uyandırılır yada kimler uyandırabilir
      3. Rinnegan ı diğer göz çeşitlerinden ayıran en önemli özelliği nedir
      4. Naruto son savaşda sasuke ile ölümüne dövüşseydi sonuç değişirmiydi
      Eğer müsait değilseniz bilgili arkadaşlarda cevaplayabilirse sevinirim
    • Yeni

Lord of Asgard yazdı:

Rinnegan nasıl uyandırılır yada kimler uyandırabilir
      Uchiha ve Senju Hücreleri karışmalı diye biliyordu Madara ancak benim tahminim her hangi bir uchiha ve senju olmaz. EMS uyandırmış uchiha ile hashirama hücresi karışması gerek. Ancak Madara'nın Indra'nın reenkarnesi olması durumu sebebiyle bu sadece Madara'ya has bile olabilir :D

Lord of Asgard yazdı:

Rinnegan ı diğer göz çeşitlerinden ayıran en önemli özelliği nedir
      Byakugan -> Sharingan -> Rinnegan diye gidiyor evrimsel olarak. Onun haricinde Rinnegan gözünü çıkarmadan göz gücünü en fazla 6 kişi ve pek çok farklı yaratık ile paylaşmana izin veriyor. Ve 6 özel güce sahip ancak nihai rinnegan ile mugen tsukiyomi, limbo ve portal açma gibi güçler ekleniyor. Bunlar Sharingan ve Byakugan da yok elbette.