En Çekici Kadın Marvel Karakteri

• Anket
    • Comics

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• En Çekici Kadın Marvel Karakteri

Sizce Kim? 13
      1.  
        Black Widow (4) 31%
      2.  
        Storm (1) 8%
      3.  
        Psylocke (4) 31%
      4.  
        Monet St. Croix (0) 0%
      5.  
        Emma Frost (1) 8%
      6.  
        Jean Grey (4) 31%
      7.  
        Shanna (0) 0%
      8.  
        Mystique (1) 8%
      9.  
        Rogue (1) 8%
      10.  
        Polaris (0) 0%
      11.  
        Kitty Pryde (3) 23%
      12.  
        Selene (2) 15%
      13.  
        Invisible Woman(Sue Storm) (3) 23%
      14.  
        Mary Jane (4) 31%
      15.  
        Gwen Stacy (0) 0%
      16.  
        Scarlet Witch (1) 8%
      17.  
        Spider-Woman (0) 0%
      18.  
        X-23 (1) 8%
      19.  
        Namora (0) 0%
      20.  
        Mockingbird (1) 8%
      21.  
        Magik (4) 31%
      22.  
        She-Hulk (0) 0%
      23.  
        Captain Marvel (2) 15%
      24.  
        Medusa (0) 0%
      25.  
        Venüs (0) 0%
      26.  
        Crystal (0) 0%
      27.  
        Sersi (1) 8%
      28.  
        Elektra (2) 15%
      29.  
        Enchantress (0) 0%
      30.  
        Gamora (1) 8%
      31.  
        Valkyrie (1) 8%
      32.  
        Black Cat (0) 0%
      33.  
        Hela (3) 23%
      34.  
        Sif (2) 15%
      35.  
        Silver Sable (1) 8%
      36.  
        Morgan Le Fay (0) 0%
      37.  
        Viper (0) 0%
      38.  
        Elsa Bloodstone (1) 8%
      39.  
        White Tiger (0) 0%
      40.  
        Maria Hill (1) 8%
      41.  
        Dagger (0) 0%
      42.  
        Domino (1) 8%
      43.  
        Silk (1) 8%
      44.  
        Wasp (1) 8%
      45.  
        Diğer(Yorumunuzda Belirtiniz) (1) 8%
      Değişik bir anketle karşınıza gelelim dedik. Bildiğiniz gibi neredeyse her çizgi roman disiplininde kadın karakterler(gerçi erkeklerde öyle) ilgi çekici olsun diye aşırı seksüel, vücut hatları belirgin tasvir edilir çizilir veya ilginç kişiliklere sahip olurlar vesaire. Sırf bu yüzden güzel çizimler ve bir kadın karakterlerle size çok kötü bir çizgi romanı okutabilirler. Her neyse bu konuda size çekici, tatlı veya güzel gelen karakterleri nedenleriyle bizimle paylaşabilirsiniz. Örnek olarak görseller ekleyeceğim ama çizerlerin yarattığı fark nedeniyle sadece buradaki resimleri baz almayınız.
      Black Widow

Storm

Psylocke

Monet St. Croix

Emma Frost

Jean Grey

Shanna

Mystique

Rogue

Polaris

Kitty Pryde

Selene

Invisible Woman(Sue Storm)

Mary Jane

Gwen Stacy

Scarlet Witch

Spider-Woman

X-23

Namora

Mockingbird

Magik

She-Hulk

Captain Marvel

Medusa

Venüs

Crystal

Sersi

Elektra

Enchantress

Gamora

Valkyrie

Black Cat

Hela

Sif

Silver Sable

Morgan Le Fay

Viper

Elsa Bloodstone

White Tiger

Maria Hill

Dagger

Domino

Silk

Wasp
    • Angela'yı görmemek biraz üzdü.

1. Storm -> Koyu ten ve beyaz saça ayrı ayrı zaafım vardır zaten ama bir araya geldikleri zaman benim dibim düşüyor açıkçası. Ayrıca Storm'un güçlü kişiliği ve X-Men Animasyon serisinde ekibe liderlik ettiği yaşlarda çocukluğumun "hatun" figürlerinin başında gelmesinin de sebebi büyük.

2. Silver Sable -> Beyaz saçlardan ve esmer ten zaafımdan bahsetmiştim değil mi ?

3. Maria Hill -> Maria Hill pervasız, mükemmeliyetçi ve korumacı kişiliği ile kendisini kısıtlayan askeri ve fiziki görünümü çok hoş bir kontrast yaratıyor ayrıca mavi göz beyaz ten siyah saç kombinesinin çok özel örneklerinden bu üçlemeye bir devrin gençliği "Stoya Sendromu" da diyebilir :D

4. Psylocke -> Pembe saçlısın, leotard giyiyorsun, ninjasın, asyalısın ama avrupaisin de. Daha ne gerekli bilmiyorum. Ayrıca basenlere kadar çıkan çorap-kuşak-çizme gibi şeylere zaafım olabilir

5. Hela -> Olgun, egzotik, tehlikeli, farklı ve "hükümet gibi" tarifine uygun.

6. Kitty -> Lise de olsak evinin önüne gidip gitar ile serenat yapacağım tatlı kız tipi.

7. Selene -> Black Queen > White Queen hep böyle düşünmüşümdür. Egzotik ve tehlikeli havası hoşuma gidiyor.
      8. Sersi -> Hela ile Selene'in karışımı gibi
      9. Marry Jane -> Kızıl Saç+Yeşil Göz kombinasyonu yetmezmiş gibi bir de "komşu kızı" fantezisi söz konusu :D
      10. Angela (Diğer) -> Kızıl saçlı - beyaz tenli savaşçılar olmadan bir liste olmaz (Bknz Red Sonja, Bakınız Artemis)

Edit: Ankette nedenleri ile yazın demiş ben yazmamışım ekliyorum.
    • Buradaki resimlerden görünüş olarak hoşuma gidenler daha fazla olsa da, çizgi romanlarını okumadığım için katmadığım kişiler var. Tek istinası Magik, karaktere baktım ve çok hoşuma gitti. Benim seçtiklerime gelirsek,

- Magik

Büyücü, şeytanımsı formu var, kılıç kullanıyor. Daha ne olsun. Hem savaşçı hem de büyücü olması güzel bir karışım.

- Elsa Bloodstone

Ateşli ve kendisine güvenen birisi. Büyüyle haşır neşir olmasının yanısıra silah da kullanıyor. Redhead olması da bir artı. Aksanı ise daha da hoş bir hava katıyor.

- Valkyrie

Savaşçı kadınları severim, Valkyrie de buna uyuyor.

- Domino

Deadpool okuyup da, Domino'yu sevmeyen pek görmedim.

- Psylocke

Başka bir savaşçı kadın. Tabi biraz daha farklı.
    • Bu konuda seçim yapmak benim için çok zor. Hepsinin birbirlerinden farklılaşan güzel yönleri var.

-Kitty Pryde
      Kalp ısıtan içtenliği üstünde bulunan girl next door(komşu kızı) havasıyla birlikte 1 numaram.

-Psylocke
      Bir Japon'un bedenindeki İngiliz hanımefendisi mor saçları da harika.

-Jean Grey
      Kitty'nin kızıl ve daha olgun versiyonu.

-Black Widow
      Özellikle kendisine Now zamanlarındaki run ile aşık oldum ve yakın zamanda okuduğum Secret Empire run'ının yıldızıydı benim için. Belki bunun etkisiyle dönemlik bir seçim yapmış olabilirim.

-Gamora
      Evrendeki en tehlikeli kadın ve en büyük savaşçılardan biri ayrıca yeşil renge zaafım var. :D

-X-23
      Laura'da biraz Kitty'e benziyor. Kendisi biz okurken bizimle büyümüş yetişkin olmuş bir karakter. Kitty'e göre daha yaralı ve hassas bir figür.

-Scarlet Witch
      Direk çok güzel bir karakter bir gypsy havası var.

-Magik
      Bir mutant, bir cehennem lordu, yarı iblis, mistik savaşçı ve büyücü. Oldukça tatlı bir karakter Kitty'nin en iyi arkadaşı. Ayrıca kendisi Rasputin'in soyundan gelen bir Rus.

-Elektra
      Gamora ile benzer sebepler ancak kendisi ona göre daha doğal ve belkide daha psikopat bir karakter. Ha birde Yunan kökenli yakın sayılır bize.

Son seçimde Sue Storm, Emma Frost, Polaris, Crystal, Rogue, Carol Danvers ve Spiderwoman arasında kaldım. Sanırım Sue Storm'u seçiyorum. Birde şıklara eklemediğim Echo adlı karakteri de çok severim.
      Monet, Shanna ve Venüs gibi gerçekten çok güzel olan karakterler var ancak onlarla bir bağ kurmadığım için seçmedim.
      Viper, Enchantress ve Mystique gibi karakterleri çekici bulsam da kötü karakterleri pek sevemiyorum.