Sabit NBA Genel Sohbet & Tartışma Başlığı

• Genel

• Ne yapmışsın be Lebron. Cidden bu yüzyılın en etkili sporcularından bir tanesi. Hem oyun anlamında hem de kendi yaşamında sözleriyle bir çok kişiyi etkileyebiliyor.

Düzenleme:

Bir efsaneyi izleyebilmek muhteşem.

Düzenleme 2:

Çıldırdı. Günümüzün Jordan'ı olabilir.

Mesaj yazan redstak ()

Bu mesajı silen Celebhol : Flood. ().

Mesaj yazan redstak ()

Bu mesajı silen Celebhol ().
    • Celebhol yazdı:

@redstak

LeBron'u Jordan'la karşılaştıracak ne gibi bir durum var ki ortada? Diğer başarılı oyunculardan bu kadar ayıran neyi olduğunu düşünüyorsun?
      Jordan ile karşılaştırmadım. Günümüzde benzer etkiyi yapıyor sadece. Gerek oyunu gerek söylemleriyle. Bu arada senin basketi sevdiğini bilmezdim.
    • redstak yazdı:

Celebhol yazdı:

@redstak

LeBron'u Jordan'la karşılaştıracak ne gibi bir durum var ki ortada? Diğer başarılı oyunculardan bu kadar ayıran neyi olduğunu düşünüyorsun?
      Jordan ile karşılaştırmadım. Günümüzde benzer etkiyi yapıyor sadece. Gerek oyunu gerek söylemleriyle. Bu arada senin basketi sevdiğini bilmezdim.
      Anladım. Günümüzde klasik bir Jordan ile karşılaştırma olayı var ya, ondan merak ettim. Basketle şu an aşırı ilgili olduğum söylenemez ama severim. Daha gençken, streetball olarak da, lig kurallarıyla da, epey bir oynamış olduğum bir oyun.

İyiler size yanlış kıyılar ve yanlış güvenler öğretmişlerdi. İyilerin yalanları içinde doğmuş ve büyütülmüştünüz.
      İyilerin her şeyinde yalan ve sahtekarlık var.
    • Celebhol yazdı:

redstak yazdı:

Celebhol yazdı:

@redstak

Anladım. Günümüzde klasik bir Jordan ile karşılaştırma olayı var ya, ondan merak ettim. Basketle şu an aşırı ilgili olduğum söylenemez ama severim. Daha gençken, streetball olarak da, lig kurallarıyla da, epey bir oynamış olduğum bir oyun.
      Direk oyun anlamında iyi veya eşit anlamında demedim zaten. Kimse yanlış anlamasın. Fakat adam bu zamanın en büyük sporcularından birisi. Gelmiş geçmiş en iyi basketbolculardan birisi olması dışında söylemleri ile bir çok kitleyi harekete geçirebiliyor.
    • @redstak

Elbette. LeBron bayağı büyük bir oyuncu, izlemesi de oldukça keyifli.

Konu dışı olarak, aklıma HIMYM'de Barney'nin LeBron'a benzer şekilde kulüp seçme konferansı geldi. Oldukça güzel bir parodi olmuştu.

İyiler size yanlış kıyılar ve yanlış güvenler öğretmişlerdi. İyilerin yalanları içinde doğmuş ve büyütülmüştünüz.
      İyilerin her şeyinde yalan ve sahtekarlık var.
    • LeBron 2012 Lokavtı sonrası NBA'in yeni formunun en büyük oyuncusu o kesin zaten. Yalnız spor ahlağı veya söylemleri o kadar iyi bulunmaz genelde. Evime döndüm diye geldiği Cleveland'ı seneye Lakers'a tekrar satacak olmasına %80 gözüyle bakılıyor. Kendi menajerinin menajerlik yaptığı diğer oyuncuları torpil ile takıma istedi Jr. Smith, Iman Shumpert, Kyle Korver gibi hepsi de geldi yattı takımda. Hepsi LeBron istedi diye geldi. Transferleri takımın ihtiyacına göre değil. Menajerini ve kendisini zengin edecek şekilde ayarladı. Hatta sırf bu yüzden Kevin Love gibi bir adam mid level kontrata imza attı.

Ondan sonra takım başarısız olunca da takım yönetimine , basın önünde giydirdi. Ya bir pivot ve bir oyun kurucu bulurlar ya da beni unuturlar gibisinden. Ve bunu dediğinde all-star arası gelmiş. Adamlar takas ve trasnfer deadline ı gelmeden apar topar Deron Williams ile şu an adını unuttuğum veteran bir pivot buldular. Yine olmadı. Yine sırf panpalıktan Dwyane Wade'i getirtti. Hiç bir işe yaramadı.. Baya belediyecilik zihniyeti ilen... Sonra Golden State Kevin Durant'ı alınca bu tutuştu. Cleveland yönetimine veryansın etti neden benim takımım daha iyi değil vs diye. Takım da kendi de dahil 4 all-star kalibresinde oyuncu olmasına rağmen. Hatta tam o sıralar TNT kanalı yorumcusu Charles Barkler, "Eğer LeBRon da rekabet ruhu varsa elindeki bu takımla bir şeyler yapmayı dener transfer istemeden, zaten takımı iyi önemli olan kendi ne kadar iyi ?" vs gibisinden bir demeç verdi. Ki adam bu demeci vermeden önce LeBron son 10 yılın tartışmasız en iyisidir vs demişti. Ancak LeBron a rekabet duygusu eksik vs dedi diye LeBron adama ad hominem yaptı vs O da baya olay olmuştu.

2011 NBA Finallerinde Hasta Dirk Nowitzki ile dalga geçmek için stada girişte sahte öksürük atıp gülüyorlardı Wade . Düşük şut yüzdesi ile 17 sayı attığı maçtan sonra "Beni ben istemediğim takdir de kimse durduramaz. Herkesin kötü günü olur sonraki maçta bunu herkes görecek" vs dedi. O maç 8 sayı attı. Basın toplantısında haliyle "ee ne oldu LeBron Bey?" diyen basına "Benim 8 sayı atmam ve sizin bunu haber yapmanızın hiç bir anlamı yarın hepiniz sefil işlerinize devam ediyor iken ben yine milyonlar içinde yüzen bir süperstar olacağım." Demiş ve o yılki Finalleri, kesin favori oldukları finalleri kaybederken maç başı sayı ortalamaı 17.7 olmuştur.

Nitekim fiziksel olarak ve basketbol IQ su olarak son 10 yılın en komplike, en muazzam oyuncusu. NBA Genel Tarihinde de Rakamsal olarak Top 10, Oyun olarak da en az Top 15 rahat olacak bir adam... Ancak sportmenliği biraz yaş.. Cleveland'ı nasıl ses seda etmeden ayrıldığını herkes bilir zaten. Miami'ye gidince Cleveland'ın haberi oldu :D ... Şimdi de Lakers'ın yeniden diriliş projesinin bel kemiği, takımın abisi olarak gideceği söyleniyor. Seni şampiyon yapacak takım hangisiyse sürekli ona giderek şampiyon olmaktansa, her hangi bir takımı şampiyon yapmak arasında bir fark var. Oda Jordan ile LeBron arasındaki fark işte.

Ama şu an elimizdeki en iyi LeBron o tartışmasız bir şey. 2012 Lokavtından sonra yumuşatılan kurallar ve hallaç pamuğuna dönen oyun yüzünden lige ilgilimi kaybettim açıkçası. Eskiden yahoo da oynadığımız Fantasy Basketbol Manager oyunundaki liglere döndü lig... O oyunda her şey istatistik demekti. Oyun ya da maç değil. Şu anda da öyle işte.

Sevdiğim bir kaç genç basketbolcu vardı şansıma da onlar bu son senelerde hep sakatlandılar arkadaşlar.. Göz mü değdirdim nedir :D :D

Bi kontrol ettim de LBJ'yi kendi yaptığım Top 50 listesinde 8. sıraya koymuşum.. Daha kariyerin bitmeden bu sıradaysan zaten normal bir oyun değilsin demektir.