Futbol Tartışma ve Sohbet Başlığı

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Shrimp yazdı:

Uncle Paulie yazdı:

Hoaayda. Ortalık karıştı.
      Bir tarafın kaynağı UEFA resmi sitesi, diğer tarafın kaynağı mâlum şahsın mektubu.Daha fazla yorum yapmaya gerek yok bence :)
      Burada "şikeci kulüpler tescili"den ziyade UEFA'dan ceza yemiş kulüpleri gösteriyor. Ha bu da bir şeyler ifade edebilir ancak Türk yargısı öyle ya da böyle delil yetersizliğinden falan fişman beraat kararı verdi. Ha, tabi şikeci lafı yapışıp kaldı Fener'e orası ayrı.

2010-2011 şampiyonluğunu ise resmi olarak UEFA Fener'e verdi.

Ben Fenerbahçe'ye sempati duyan birisi değilim ancak o işler biraz karmaşık. Türk futbolunda ne pislikler dönüyordur kim bilir orası ayrı tabii ama...

• Uncle Paulie yazdı:

Burada "şikeci kulüpler tescili"den ziyade UEFA'dan ceza yemiş kulüpleri gösteriyor.

UEFA'dan ceza yeme sebebi ne bu kulüplerin?Delillere göre ceza aldı bu külüpler.

Uncle Paulie yazdı:

2010-2011 şampiyonluğunu ise resmi olarak UEFA Fener'e verdi.

UEFA şampiyonluğu kimseye verme yetkisine sahip değil,

Uncle Paulie yazdı:

Türk yargısı öyle ya da böyle delil yetersizliğinden falan fişman beraat kararı verdi. Ha, tabi şikeci lafı yapışıp kaldı Fener'e orası ayrı.
      Dinlemeler ve tepelerin gerçek olduğu geçen yılın sonunda fetöcü polislerle ilgili davada da tekrardan söylendi.400-500 yıl ceza alan Fetöcu polislerin ceza almadıgi nadir kısımlardan.

Yine dinlemelerin kendine ait olduğunu kabul ediyor Aziz Yıldırım.Youtube da aratarak bulabilirsin.

Uncle Paulie yazdı:

o işler biraz karmaşık.
      Öyle zaten.Sporda şike yasasına bak mesela.Bu 3 temmuz olayı patlak verdikten kısa bir süre sonra şike yasasını düzenleyip tüm şike cezalarını 4'te -5'te birine çekti meclis.Daha en başında siyasetin müdahalesinde olan bir süreç.Yine Fetö-hükümet ilişkileri sürecin gidişatını doğrudan belirledi.Fetö "cemaat" olarak kalsaydı Fb ceza alırdı.Fakat "terör örgütü" olunca işler değişti.Neyse ilk ve son mesajım olsun bu bu konu hakkındaki.Daha fazla da içine girmek istemiyorum.
      .
    • Orada Fenerbahçe şampiyon olurken şike yaptı demiyor. Ülke şikayetinden dolayı alıyor Fenerbahçe o cezayı. Ayrıca gene resmî olarak 38 yıl sonra şampiyon dendi trabzon için. O dönem malum kişiler bilerek yada bilmeden malum kişilerin oyununa geldi.

UEFA hiç bir kulübe sen şike yaptın diyerek şak diye ceza da vermiyor ilgili federasyon verdirtti o cezayı.

Bunlar hassas konular Fenerbahçe’nin o dönem aldığı yarayı kimse almadı. Burada şikeci demesi kolay. UEFA sizin mantığınızla şikeci deseydi emin olun ceza orada kalmazdı. TFF şikayet etti ve Fenerbahçe’nin UEFA organizasyonlarından menini istedi. Konu daha fazla uzamasın bence kalp kırmak istemiyorum.

Edit: Neyse arkadaşlar burası futbol temelli bir site değil. Burada futbolun güzelliklerini konuşalım. Kimse kimseyi tahrik etmesin. Ben kendi adıma özür diliyorum.

• @Shrimp

Resmi olarak şampiyon Fenerbahçe olarak geçiyor, kupa adamlarda UEFA'nın da onadığı bir karar, TS'nin tüm yasal girişimleri de sonuçsuz kalmış vaziyette. TS de zaten şikayetini belli mecralara yapıyor. Yani bu durumda elbette ki resmi şampiyon Fenerbahçe diyeceğiz? Ha ben Fenerbahçe'ye sempatisi olan birisi değilim ama resmi olan o.

Benim de çok dahil olmayı sevdiğim konular değil, paylaşımı ortalık karıştı diye atmıştım.

Shrimp yazdı:

UEFA'dan ceza yeme sebebi ne bu kulüplerin
      İşte o zamanın şartlarında o zamanki verilere göre aldılar. Türk yargısına göre de zaten Aziz Yıldırım hapis yattı ama zaman değişince birden bire aklanma muhabbetleri oldu. Ben Fenerbahçe şike yapmıştır yapmamıştır orasında değilim. Benim orada demek istediğim işin içinde bin bir çeşit faktör var.

Neyse, Türkiye ligi üzerine çok konuşmaya-hele ki dramalarını- değer bir lig değil zaten. Yine de Fener ceza alsaydı da umurumda olmazdı. Benim de konuyla ilgili son mesajım olsun.

• Çocukluğunda Messi hayranı olan birisi olarak(niye belirtiyorsam bunu, futbol kitlesinin gariplikleri işte..) son aylarda C.Ronaldo'ya adeta 'Penaldo' muamelesi yapılmasından hiç hoşnut değilim. Tamam kötü bir dönem geçirdi, antrenman kampını kaçırdı ve takım içinde karışıklık yaşandı ama arkadaşlar bu adam futbol tarihine damgasını vurmuş, en büyük rekabetlerden birinin başrol oyuncularından.

Bir berbat futbolcu demedikleri kaldı yahu şu adama ne yorumlar okuyorum. Hayır prime dönemine bile sövüyorlar "takım arkadaşları sebebiyle istatistik kastı" diye. Yani yuh a.

Tamam ben de kendisinin fanı sayılmam, ama arkadaşlar bu adamın futbolculuğunu eleştirirken de iki kez düşünmek lazım. Yani boru değil Ronaldo. Aklı başında her futbol severin ilk 10'a yazacağı bir isim. Ayıptır.

• Ekvador ezdi resmen Katar'ı. Beklenen bir şeydi ama maçtan önce şike iddiaları da vardı. Enner Valencia'nın sakatlığı umarım ciddi değildir.

Vole, Hastalık Bu Futbol gibi kanallar epey içerik üretiyor dünya kupası için. Vole'nin şu an maç sonrası yayını var. Önder Özen gerçekten entelektüel kimliği, futbol bilgisi, beyefendiliğiyle çok ayrı bir spor adamı.

• Ronaldo biraz toparladı son maçtan sonra ama anlamadığım bir şey var. Messi ile benzer performans göstermelerine rağmen Ronaldo'yu ilah, Messi'yi itin şeyine soktular iki günde. İkisi de golü penaltıdan attı ve ikisi bir golünü ofseyitten kaybetti. İkisi de etkisizdi genel olarak ruh gibi gezdiler(Messi araya yine birkaç tane bıraktı) tabii form gidici klas kalıcı ama durum buydu. Çok tuhaf valla futbol seyircisi. Bu zamana kadar niye uzak durmuşuz belli.

• Hırvatistan yarı finalde. Herifler Brezilyayı eledi.

Çok garip bir turnuva oldu harbiden. Favorilerin yarısı ketenpereye geldi resmen. De, Brezilya çok ayrı boyut ya. Maçın hakkı da Brezilya idi zaten.
      Turnuvanın en iyi futbolunu oynayan takımdı yani. Top harbiden yuvarlak.

• O nasıl maçtı lan öyle? 2 saat boyunca duygudan duyguya sürükledi, lavuklar kanser etti iki saat. Messi abim bir gol bir asist ile eksiksiz oynadı.

Top harbiden yuvarlak, üstte demiştim bu kadar yuvarlak olmamalı diye. Hollanda 85 dakika hiçbir şey oynamadı, kaleye isabetli şutu bile yoktu. Son dakikalarda baskı yaptılar ve Arjantin de kapanınca bir gol daha buldular. Çok saçma bir maçtı ve çok sinir oldum. Di Maria girdikten sonra yine kalelerine hapsoldu portakallar.

Çok sinir bozucu bir takım bu Hollanda. Ayar oldum epey, yani 85 dakika hiçbir şey oynamadan buraya getirdiler maçı. Arjantin penaltılarda alsa da şaka gibi gerçekten.

• Tarihin en sıkıcı ve sinir bozucu Dünya Kupalarından birisi idi. İşte verimlilik verimlilik diye diye oyunu bu hale getirdiler. Tüm zayıf takımlar, rakiplerini kontra futbol ile yendi. Fas, Hırvatistan, Hollanda vesaire....

Messi V Ronaldo final hayalim de yıkıldığına göre artık takip etmeme bile gerek yok.
    • Nabu yazdı:

Tarihin en sıkıcı ve sinir bozucu Dünya Kupalarından birisi idi. İşte verimlilik verimlilik diye diye oyunu bu hale getirdiler. Tüm zayıf takımlar, rakiplerini kontra futbol ile yendi. Fas, Hırvatistan, Hollanda vesaire....

Messi V Ronaldo final hayalim de yıkıldığına göre artık takip etmeme bile gerek yok.
      Olabilir ya hala. Arjantin Hırvatistan'ı geçebilir. Daha bir şey bitmedi ki.