Supernatural

• Supernatural

Oyuncu Kadrosu

Spoiler Göster

Jensen Ackles (Dean Winchester)

Spoiler Göster

Serinin ana karakterlerindendir. Winchester kardeşlerin büyüğüdür. Genellikle fevri ancak eğlenceli bir karakterdir. Sinirlendiği zamanlarda korkutucu bir karakter olsa da şefkatli bir insandır. Birisi Dean'e "Sen oburluk ve şehvetin yürüyen temsilcisisin." demiştir. Bu cümle tamamen Dean'i ifade etmektedir çünkü kendisi çok fazla yemek yemekte ve kızlarla takılmaktadır. Hayatta en çok değer verdiği şey kuşkusuz kardeşi Sam'dir. Öyle ki sonsuz saygı duyduğu, kahramanı olan babasını bile kardeşi için karşısına almaktan çekinmez.

Jared Padelecki (Sam Winchester)
      Spoiler Göster

Winchester kardeşlerin küçüğüdür. Dean'e göre daha ılımlıdır. Ağabeyi gibi şefkatli olsa da Dean'e nazaran daha mantıklı hareket eder. Babasıyla pek geçinemeyen, aile mesleğinden ve babasından uzaklaşmak için üniversiteye gitmeyi seçen ancak çeşitli şeylerden dolayı tekrardan bu hayata dönmek zorunda kalan ve babasını aramaya başlamakla büyük bir maceranın ilk adımını atan karakterdir. Onun da en çok değer verdiği şey ağabeyi Dean'dir.

Misha Collins (Castiel)

Spoiler Göster

Diziye sonradan dahil olan melektir. Önceleri fazlasıyla ciddi ve diğer melekler kadar olmasa da duygusuz olan Castiel Dean ve Winchester kardeşlerin etkileriyle sorgulamaya başlamıştır. Böylelikle duygu gerektirmeyen bazı görevleri yerine getirmemiştir. Dean ve Sam'i ailesi olan meleklerinde önünde tutan Castiel başlardaki kadar olmasa da ciddi bir karakterdir. Winchester kardeşlere sayısız yardımı dokunmuştur.

Jeffrey Dean Morgan (John Winchester)
      Spoiler Göster

Dean ve Sam'in babasıdır. Eşinin ölümünün normal bir ölüm olmadığını düşünen John, eşini öldüren yaratığı yakalamak için bütün hayatını doğaüstü yaratık aramaya adar. Oğullarıyla bu uğurda şehir şehir, sürekli olarak gezen John iki oğlunu da avcı olarak yetiştirir.

Jim Beaver (Bobby Singer)
      Spoiler Göster

John'ın son dönemlerinde arasının bozuk olduğu eski bir arkadaşıdır. Diziye sonradan yan rol olarak girse de, yavaş yavaş rolü artmış ve sürekli oynamaya başlamıştır. Dean ve Sam'e avlarında yardım, edip bilgi akışı sağlamıştır. Dean'e söylediği sadece aralarında kan bağı olanlar aile olmaz lafıyla, ikilinin kendisini amcası olarak görmesini sağlamıştır. Çok bilgili ve yetenekli bir avcıdır.

Mark Sheppard (Crowley)
      Spoiler Göster

Diziye sonradan dahil olan, aksanlı zeki ve kurnaz ve güçlü şeytan. Bir çok defa ölümün eşiğine gelmesine rağmen durumdan bir şekilde kurtulmayı başarmıştır. Şeytan olmasına rağmen onun da Winchester kardeşlere yardımı dokunmuştur. Cehennemin Kralıdır.

Mark Pellegrino (Lucifer)
      Spoiler Göster

Tanrıya isyan edip ağabeyi ve kendisinden güçlü tek melek Michael tarafından cennetten kovulup düşmüştür. Ağabeyi Michael onu mühürlemeden önce şeytan ırkını oluşturmuştur. Dizinin başlarındaki amaçlardan bir tanesi de onu bulunduğu kafesten çıkartmaktır. Dünyaya dönebilmesi için bir vücuda ihtiyaç duyan Lucifer, yüksek rütbeli şeytanları aracılığıyla Winchester kardeşlerden birisini hedef seçmiştir. Ancak kendisi bir melek olduğu için vücudunu giymesi gereken kişinin rızası olmalıdır.

Konusu

Doğaüstü yaratıkları konu alan Supernatural'de tıpkı Winchester kardeşler gibi bir çok Avcı bu doğaüstü yaratıkları avlar. Daha çok Sam ve Dean üzerine kurulu olan dizide Şekil Değiştirenler, Efsaneler, Şeytanlar, Melekler, Leviathan'lar, Kötü Ruhlar, Vampirler ve Kurt Adamlar gibi çeşitli yaratığa karşı savaşan avcılar çeşitli yöntemlerle bu doğaüstü yaratıkları avlamaya çalışır. Dizinin başında üniversitede olan küçük kardeş Sam'i Dean Sam üniversiteyi kazandığı sırada ve kız arkadaşıyla birlikte yaşarken bulur ve babasının bir Av seyahatine çıktığını ve uzun süredir eve dönmediğini söyler. Sam sadece bir Av vakasına bakacağını daha sonra, kız arkadaşına ve üniversiteye döneceğini söyler. Ancak işler Sam'in planladığı gibi gitmeyince ikili kendilerini çeşitli maceraların içinde bulur. 12 Sezondur savaşmadıkları yaratık ve kötülük kalmayan ikili hala çeşitli yaratıklarla savaşmaya devam etmekte.
    • Yıllardır izlerim ve çokta sevdiğim bir dizi.Bir çok doğaüstü olayı harmanlayıp çok iyi anlattılar.Kurgu güzeldi.Ancak dizi çok uzadı.Zaten uzun sezonları olan bir dizi bir de sezon sayısı fazla olunca konu belli bir süreden sonra bayıyor.Sezonun ana konusu 15 bölüm üzerinden inceleniyor.Geri kalan 5 veya 6 bölümde her sezon klasik av hikayesi anlatılıyor ve yavan oluyor bu bölümler.
      Yanlış anlaşılmasın dizinin harika bir konusu var.Melekler,şeytanlar,lucifer,tanrı derken çok geniş bir alana yayıldılar bana göre.
    • Ah ah dizi izlemeye ortaokul 2 de başlamıştım 12 den 13 yaşıma gittiğim yollarda lost ile başladığım yolculuğa 1-2 dizi sonra süpernatural ile devam etmiştim. 3. veya 4. sezonu güncel izliyor olmam lazım. İlk tavsiye sonucu değil,kendi rızamla izlediğim diziydi ve 8 sezona kadarda güncel takıp ettim.

İlk 5 sezon çocuğum gibidir her türlü savunurum ama o 6. sezon rezelati unutulacak gibi değildi, 7. bir kıvrandı, 8. sezonda da iyi bölümler vardı yine genele bakınca problem doluydu. Bende tamam sen adam olmayacaksın diye salmıştım ki 5. sezonun asıl final olduğu ve yazarların gitmesi gibi bir durumda var.

Konusu gereği geyiğine izlemeye devam edebilecek olsam da insan güzel hatıralar ile bırakmak istiyor. Orta okulda tek bildiğim arabanın impala olup, dünyayı gezip burger yemeyi hayal ettiğim dönemlerin hatıraları iyi kalsın istiyorum. Çünkü bir diziyi em fazla 1 sezon aksatırsın, büyük olaylar oldu çünkü ama sen 8. sezonıu 2. yarısında, 6. sezonda yapman gereken toparlanmayı yapman çok geç oldu açıkçası be süpernatural. Ki toparlanma da heyecan anlamında yani çünkü konu malumunuz bitmişti aslında.
    • - Süpergüçler.
      - Sert görünen ama sevgi dolu karakterler. Kimi kötüler de dahil.
      - "Erkeksi drama."
      - Sürekli oynayan güç seviyeleri.
      - Ölümü bile iplemeyen baş karakterler.
      - Her sezon çıkan "en büyük kötü" ve her defasında feci şekilde yenilmesi.
      - Yazarların bile "İzlendiği sürece yaparız," demesi.
      - 13 senedir devam etmesi.

Supernatural bir shonendir. Hem de uzun soluklu shonen.
    • Ölü inek nasıl sağılır maksimum süt nasıl elde edilir üzerine çekilen dizi. Diziler aleminin One Piece'i belki gelecekte Naruto'su.

Zannediyorum hayatımda ilk kez baya tutkulu izlediğim dizidir kendileri. Tabi uzun soluklulardan. Henüz Türk dizilerinin ne kadar b.ktan olduğunu anlamamış sebepsiz yere başlayıp başlayıp bırakmış bana TNT'nin Malcolm in The Middle ile beraber armağanıdır. Her gece 12-1 gibi kardeşimle başına geçer izlerdik. Sırf bu diziden önce çıkıyor diye Macgyver'a da başlamış olmuştum. The Mentalist ile birlikte bu dizinin ilk 5 sezonu bence en leziz dizilerdi. Çerezlik yapımların en tatlılarıydı.

7. Sezon bitip 8'e başladığımda 6-7 ve 8. Sezonun aynı evreni paylaşmak dışında ilk 5 sezonun bütünselliği ile hiçbir alakası olmadığını farkedip 5. Sezon finali gerçek finaldir deyip bırakmıştım. Daha sonra bu konuda haklı olduğum anlaşılmış oldu. Arada rastgele bölüm seçip izlediğim olur.