Sabit One Piece Genel Tartışma&Paylaşım Başlığı

• Genel
    • Spoiler
    • manga
    • anime!

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Çok değişik duygulara sürüklüyor...
      Cennetle savaşıp yenik düşen beyaz şeytan, neden hala buralarda dolanıyor?
      Her şeyini cennete kaybeden şeytan, neden hala onlara uluyor?
      Anlamış olmalıydınız. Bağırabilirsin, çığlık atabilirsin ama sesin asla göklere ulaşmayacak.
      Ne de hıçkırıkların!

• Rakatas yazdı:

Eğer Shanks, Kaido'yu durdurmasaydı MF'ye gelirken MF'de neler olurdu?
      Yabi Kaido kimim taracında olurdu yada 3lü taraf mı olurdu?
      O olay bu ark açıklanır diye ummuştum açıklanmadı. Yani Kaido'nun MF'de ne gibi bir çıkarı olabilir ki ? Aklıma gelen tek şey en iyilerin savaşında çok fazla güçlü kişi olduğu için belki bu sefer ölürüm diye düşünmüş olabilir. Ama bunu Shanks niye engellesin. Bence, Shanks Teach'in eline başka bir güçlü meyve geçmesini istememiş olabilir.
    • - Chapter 1,024: "Belirli bir kişi'' (某)".
      Spoilerlar

Spoiler Göster
      - Bölümün ilk sayfaları, Onigashima'daki durumu kısaca gösteriyor.
      - Kaido ve Yamato arasındaki savaş devam ediyor.
      - Yamato flashback, Oden'in 20 yıl önceki ölümünden sonra yer alıyor.
      - Çocuk Yamato, bir mağarada 3 güçlü samuray ile hapis tutuluyor, samuraylardan biri Shimotsuki Ushimaru
      - Bölümün sonunda (şimdiki zaman) Yamato ve Kaido ''Raimei Hakke''lerini aynı anda kullanıyorlar ve berabere kalıyorlar

Haftaya ara yok.

Yeni gelen vivre card baskısına göre;

-King: 1.390.000.000
      -Who's Who: 546.000.000
      -Sasaki: 472.000.000
      -Black Maria: 480.000.000
      -Ulti: 400.000.000
      -Page One: 290.000.000
      -Kaido 59 yaşında, 710 cm, Grand Line doğumlu
      -Yamato, ''kadın olarak geçiyor ve doğduğu yer ''belirsiz''
      -Tüm Uçan Altılı, 2 tip haki kullanabiliyor
      -King 47 yaşında, 613 cm, Grand Line doğumlu
      -Queen 56 yaşında, 612 cm, Grand Line doğumlu
      -Black Maria Wano'da doğmuş, Who's Who ise North Blue'da

Şimdiye kadar ödülü bilinen sağ kollar;
      1-King -> 1Milyar 390Milyon
      2-Marco -> 1Milyar 370Milyon
      3-Katakuri -> 1Milyar 57Milyon

Queen'in ödülünün Kata'dan fazla olması aşırı saçma yav Tamam Kaido tayfası çok katliam yapıyor da Big Mom ve tayfası da öyle çok masum tipler değil. Bu arada bence Rayleigh'nin ödülü en az 2900 küsür olacak Beckman da 1.800 küsür
    • Rakatas yazdı:

Bi de Shanks ile savaştı deniyo da savaşmamıştır
      Savaştı denmiş işte niye savaşmasın :D :D Aksine niye konuşsun Kaido bununla. Bence de herkesin %100'ünü verdiği bir savaş olmamıştır ama KAido'nun rotasını çevirmesine yetecek kadar ikna edici olmuş işte.
    • @Nabu

Nerde açıklamıştı bilmiyorum ama Oda big mom’ın diplomasiyle kaido’nun da savaşla olayları çözdüğünü söylemişti. Wb için de ikisi arasında bişey demişti.

Luffy dünya hükümetine savaş açtı ve shicibukai de indirdi. Tayfasına dünya hükümeti tarafından aranan 2 kişi aldı. Ona rağmen ödülü 300’dü. Kidd direk katliamla 315 oldu. Böyle suçlar ödülü baya etkiliyor o yüzden normaldir.
      Kidd en azından kendiyle dalga geçenlere acımayan bi tipti. Luffy ve zoro’nun bellamy’e karşı yaptığını yapmak yerine karşılık vermiş hep. Kaido’nun adamları ise gittikleri adayı veya şehri yok ediyor normal acımasızlık değil bu.

1,5 milyar muhtemelen sağ kolların limiti. Morgans luffy’i beşinci imparator ilan edince aldı o ödülü luffy. Reyleigh neyse de beckmann’ın onu geçmesi zor bence.
    • Hanzo7682 yazdı:

@Nabu

Nerde açıklamıştı bilmiyorum ama Oda big mom’ın diplomasiyle kaido’nun da savaşla olayları çözdüğünü söylemişti. Wb için de ikisi arasında bişey demişti.

Luffy dünya hükümetine savaş açtı ve shicibukai de indirdi. Tayfasına dünya hükümeti tarafından aranan 2 kişi aldı. Ona rağmen ödülü 300’dü. Kidd direk katliamla 315 oldu. Böyle suçlar ödülü baya etkiliyor o yüzden normaldir.
      Kidd en azından kendiyle dalga geçenlere acımayan bi tipti. Luffy ve zoro’nun bellamy’e karşı yaptığını yapmak yerine karşılık vermiş hep. Kaido’nun adamları ise gittikleri adayı veya şehri yok ediyor normal acımasızlık değil bu.

1,5 milyar muhtemelen sağ kolların limiti. Morgans luffy’i beşinci imparator ilan edince aldı o ödülü luffy. Reyleigh neyse de beckmann’ın onu geçmesi zor bence.
      Luffy'nin hükümetle sürtüşmesi gizlendi, dedikodu olarak kaldı. En azından Enies Lobby'i indirmesi açıklanmadı. Alabasta olayı açıklanmadı. Savaşa dahil oldu diye 100 milyon arttırdılar ödülünü. Karargahlardan birini indirdiği duyulsa, ödülü fırlardı. Hem Franky o kadar önemli de değildi, sadece antik silahın planları elindeydi yakınca da önemini kaybetti. Robin'e gelince çocukken 79 Milyon ödül taktırttı kendine evet ama böyle şeyler genellikle kaptanın ödülünü aman aman etkilemez. Ben Beckmann'ın ödülünün 1.5 üstü olduğunu düşünüyorum, tayfa ödülü olarak birbirlerine yakınlıktan bahsediliyorsa, kaptanına en çok yaklaşan bu adam olmalı. Zaten Arc sonu Luffy'nin ödül 2'ye dayanacak, ittifakla yenseler de 2-2.5 arasına gelir bence. O zaman da Beckmann'ın 1.5-1.8 arası çıkmasını kimse yadırgamaz.

Ben sağ kolların limitinin o olduğunu düşünmüyorum şahsen, daha doğrusu hükümet ödülleri belirlerken bunu kıstas olarak kabul etmiyor. Öyle olsa Marco, WB öldükten sonra otomatik olarak fırlama yapardı. 2'yi falan rahat görürdü. Rayleigh 3 civarı da çıksa kimse bir şey söylemez çünkü adam yaşlı haliyle amiral tutarak bize bu havayı verdi. O yüzden Beckmann 2 bile çıksa şaşırma derim.

Söylediğin doğru evet, sivil katliamları ödülün arttırılmasındaki en büyük etkenlerden biri. Ama Tayfa olarak ödül miktarları en yakın olan tayfa diye tanıtıldıktan sonra, kaptan 4 çıkıp 2. adam 1.2 falan çıkarsa güleriz. Elbette tayfa içi daha yakındır kaptan farkı atmıştır ama.

Şöyle devam edeyim, bu sadece Kızıl Saçlara söylendi, diğer imparatorlar da 4 milyar civarındalar. Tayfalarına baktığımızda komutan sınıfı birbirine daha yakın, fark buradan sonra açılmaya başlanıyor. Kızıl Saçlarda kalifiye adam çok olduğu için, Luffy gibi yani. Bu fark o kadar değildir diye de düşünebiliriz. Ama şuraya bakarsan Big Momlar'da da tayfa içi ödüller birbirine çok yakın. Öyle ki Peros çöpüyle, Kata arası 300 milyon. Yani burada kast edilen sadece tayfa içi ödüller olsaydı, Kızıl Saçlar için tayfa ödüllerinin birbirine en yakın olduğu tayfa diye tanıtılmazdı. Demek ki işin içinde az buçuk da olsa kaptan da var.

En azından diğer tayfalar gibi ödül farkı 3-3.5 (kaptanın en yakın takipçisine attığı fark) değil, 2-2.5 olur diye düşünüyorum.

Ödül farkları 2 tayfada fazla Canavar Korsanları (En düşük komutan Jack 1 Milyarken sonra gelen ödül 540 civarı), diğeri de Beyazsakallar ki Ace çaylak sayılırdı ve diğer komutanlar belirsiz ödüllere sahipler. Bu seni şurada haklı çıkartıyor, katliamlar o kadar önemli ki Jack gibi çöple, Katanın arası 50 m civarı. Ama ben bunu Kata'nın Totto Land'ı terk pek fazla etmemesine bağlıyorum. Big Mom savunmaya önem veriyor ve muhtemelen bir yere giderken Kata'yı en güçlü olarak savunmada bırakıyor ki kalesi yıkılmasın. Bu sebeple Kata çok fazla dışarı çıkmadan bu ödülü yaptı.
    • - Chapter 1,027: "Düşüncenin ötesinde tehlike".

Spoiler Göster
      - Luffy, Yamato'ya Momonosuke'ye yardım etmesini söylüyor.
      - Yamato, Luffy'nin Kaido ile 1v1 yapmak istediğini anlıyor.
      - Yamato: "Ejderhalar uçmaz, yarattıkları bulutlara tutunarak koşarlar. Bu bulutlara ''Ateş bulutları'' denir'".
      - Onigashima'dan kayalar düştüğünü görüyoruz, Yamato, Kaido'nun zayıfladığını ve Ateş bulutlarını sabit tutamadığını düşünüyor.
      - Momonosuke ''Ateş Bulutları'' oluşturarak Onigashima'nın düşmesini engellemeli.
      - Zoro Vs. King.- King dönüşür ve dost düşman herkese saldırır.
      - Zoro, King'in maskesini ''Ultra kaplan avı'' adlı saldırısı ile kırar ve King'in yüzünün bir kısmı gözükür.
      - King, neredeyse adadan düşmek üzere olan Zoro'yu kaleden çıkarır.
      - Zoro: "En azından kılıçla ölmeme izin ver yoksa seni affetmem."
      - King: "Ben de seni affetmeyeceğim."

Haftaya ara yok
    • Hele şükür olması gereken oldu. Ama insan bu sefer merak ediyor: madem böyle gücün vardı neden savaş sonunu bekledin be king?

Boundman hızı ve kuvveti en baştan olmalıydı bu dinazorlarda. Çünkü fiziksel karakter olarak boundman bile sağ kol olmaya yetmiyordu. Ama nedense eski gear 4’süz luffy seviyesi dövüştü bu dinazorlar şimdiye kadar.

Zoro enmayla bu farkı nötrler. Bi de dövüşürken güçlenip kazanır artık. Havadan gelen p-uplara alıştık zaten. İyi bari 2 yıllık aradan dönen zoroyu direk sağ kol yapmamış hikaye hızlı ilerlesin diye.
    • Nejpai yazdı:

arkadaşlar biri açıklasın shanks wano yaa gelirmi sonuçta odenı çok seviyor ve oğlunuda seviyor sizce gelirmi. gelirse ne olur çıldırıcam uyuyamıyorum bunları düşünmekten lol
      Dostum öncelikle; şuradan Temel Forum Kurallarımızı bir oku.

Ardından da eğer forumda kalıcı olma isteğin varsa tanışma bölümünde kendini tanıt. Bir selam ver foruma.

Ayrıca aynı mesajdan bir kaç tane yazmana gerek yok ilk zamanlarda mesajlarınız yönetim tarafından onaylanıyor olacak.

Sorduğun soruya gelince bunu ancak serinin yazarı Eichiro Oda bilir :D Biz nereden bilelim cnm bnm.

Hanzo7682 yazdı:

İyi bari 2 yıllık aradan dönen zoroyu direk sağ kol yapmamış hikaye hızlı ilerlesin diye.
      Valla +Ênma > Sağ Kol demiş oldu :D
    • Hanzo7682 yazdı:

En azından plot için 2y aradan sonraki zoroyu luffy’den güçlü yapmamış o anlamda dedim. Luffy power up öncesi cracker’i bile yenemiyordu nami+orman kazandırdı.
      Ya artık bir skalasyon yok bu seride zaten. O an plot ne isterse o. Roger vs WB ye gönderme yaptılar aşırı yorgun + yaralı kaido vs tek üstüne et yiyip gelmiş Luffy ile. Ancak ikisinin bu dövüş öncesi yaptıkları son şeylere baksan. Roger ile falan aynı cümlede adının geçmesi bile imkansız derdin. Saçmalık
    • Güçlenmek
      Naruto:
      1-) En az 2-3 sayı eğitim gör. Off-panel olarak da gör. Çalış kazan. Bkz: Sennin Mode. Rasengan. Vs.
      2-) Magandalar gibi bitmek bilmeyen bir hırsla çalış uğraş didin. Kazan. Bkz: 8 Gate, kılıç becerileri v.s. (Hiruzen ve Bee gibi)
      3-) Yetenekli doğ, çalış ve geliştir. Bkz: Sharingan türevleri. Mokuton. Kekkei Genkai.
      4-) Fiziksel olarak değil mental olarak çalış. Bkz: Mühürleme, Hiraishin, Edo Tensei,
      5-) Araştırma yap. Çalış. Bkz: Edo Tensei, Kusanagi, Yata, vs.
      6-) Plota sığın. Bkz: Rikudo güçleri, vs.

One Piece:
      1-) Magandalar gibi çalış. Bkz: Garp, Roger, Sabo, Rayleigh vs.
      2-) Şeytan Meyvesi. Çalış. Bkz: WB, Sakazuki, Borsalino, Kuzan, Issho vs.
      3-) Çalışma. Plota sığın. Bkz: All.

One Piece'de eğitimle ilgili gördüğümüz tek şey Time Skip sırasında tayfa. Bir de Zoro ağırlık kaldırıyor. Kaldı ki tayfa eğitime başlıyor dendi, 1-2 panel gördük kişi başı sonrası şak diye herkes güç açtı. Hadi Franky tamam. Ama Robinin o gücü açmasını, öyle mi açıklıyorsun? Sanji moon walk'u nasıl açtı? Kaçarken, Brook nasıl bedenden ayrıldı? Sıkıntıdan. E zahmet oluyor ya. 1 panel ayırıp ne açıklıyorsun? Oldu işte karıştırmasın kimse de geç. Olur olmadık şeylere 70-80 panel harcanıyor bunlara 0.5-1 arası. Hakkını yemeyeyim Ace, Sabo ve Luffy'nin çocukluğunda haylazlıkla ve dövüşlerle güçlendiğini de biliyoruz. Ki o da ana karakterdi ve amaç çocukluğa inmekti. Bir de Shanks gibi bilmediklerimiz de var. Gerçi kimi biliyorsak.

Naruto'da bir yerlere gelebilmek için herkes çalışıyor. Havadan inmiyor her şey. Son güçlerini havadan aldı dediğin Naruto ile Sasuke bile oralara gelene kadar neler çektiler, keza Madara. Misal Minato o hale nasıl geldiğini görmedik bölüm olarak belki ama mühürlemeyi kayınvalidesinden, Rasenganı kendi kendine, Hiraishin'i 2.'den ilham alarak yaptığını biliyoruz. Dikkat ettiyseniz Naruto'da karakter ismi vermedim. Öyle yapacak olsam Naruto'da herkes neredeyse istisnasız (Savaşın sonunu saymazsak direkt istisnasız) bir yerlere gelebilmek için çalışıyor. Sharinganlı bir bakıma torpilli doğanlar da buna dahil. Naruto veya Hashirama gibi hayvani çakra rezervine sahip olanlar da dahil. Gai, Minato, Jiraiya, Orochimaru, Hiruzen gibi klandan hiç bir güç almadan kendi çabasıyla güçlenenler de. Obito belki güçsüzken Sharingan açtı çok iyi güç aldı denebilir ama o da çalışıp, araştırma yaptı.

Bu durum OP'de şöyle. Güçlendi çünkü, güçlenmesi gerekiyordu. Misal Snake Man nereden ilham alındığıyla ilgili tek şey, 1-2 panel'de geçiyor. Luffy hariç Zoro ve Sanji nasıl haki açtı görmedik. Gerçi Hakinin son haline bugün bile karar veremeyen adamdan ne bekliyorsam? Kapak sayfalarında olmadık adamların, saçma sapan maceralarını anlatana kadar, bunları gösterebilirdi.

Demek istediğim tam olarak şu. Her iki seride de, gerek emek gerekse plotla güçlenmeler var tabii. Ama bu oran Naruto'da 85 Emek/15 Plotsa. Op'de tersi. hatta 10/90 falan.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Flyjin ().

• @Flyjin.En büyük savunmaları Narutoda sürekli oradan oraya koşuşan ninjalar var, düzgün bir kurgusu yok deyip. Op’nin kurgusu çok iyi diye ovüyorlar. En azından benim gördüğüm bu. Op’nin aksiyonunu beğenmeyenleri görsem de Op’nin haki-meyve mantığını daha iyi oturttuğunu söyleyenler de var.Op’nin final arcta aşırı batacağını düşünüyorum.Oda araya ufak arclar sıkıştırmalıydı tayfanın gelişimini sağlayacak ve sadece 2 yıl geçti.Finalde Naruto ve Sasuke’ye olan,Luffy ve Teache de olur diye düşünüyorum ve büyük ihtimalle olacak .
      Gin-san artık Jump okumayı bıraktı.