Sabit One Piece Genel Tartışma&Paylaşım Başlığı

• Genel
    • Spoiler
    • manga
    • anime!

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Şahsen Garp'ın Luffy'e yaptıklarını Dragon'a yaptığını sanmıyorum. Ben Dragon'un bayağı serbest şekilde büyüdüğünü, devrimciliği seçince ise Garp'ın Luffy'de devrimci olmasın diye baskı yaptığını düşünüyorum.

Ha gerçi Dragon'u da güçlendirmeye çalışmış olabilir. Ormanda onu da çocukken yalnız bırakmıştır. :evil: Yine de denizci ol diye baskı yapmamıştır derim.
    • Bu bölüm belki de ilk defa tamamen başka olaylarla ilgilenilen bölüm oldu. Fena da değildi bana göre, yakında çıkacak savaş bu kez Denizciler vs Devrim Ordusu gibi olur duyarsa Luffy de gelir. Zaten ondan sonraki savaş Raftel'de olur. Ama Baltigo'yu nasıl kaybettiklerine dair bir açıklama beklerdim, koca bölümü Devrim Ordusuna verince. Betty'nin meyvesi de gayet iyi onu herkese kullandırtır Oda, Sabo'nun gizli gücü zaten uyanmıştı demez herhalde.
    • Oda kısaca manga satışları iyi olduğu sürece her şey aynı doğrultuda devam edecek demiş.

- Oda günümüzdeki Jump'ı okuduğunda bir büyükbaba gibi düşünüyor ve mangaların bazılarını anlamıyor gibi hissediyormuş. Oda bunun farkında ve buna karşı önlem almak istiyormuş. Oda rekabetin haklı olmakla ilgili olmadığını bundan ziyade yarattığın manganın okuyucular tarafından kucaklanıp kucaklanmadığı ile ilgili olduğunu söylüyor. Sonuç olarak, Oda okuyucuları kaybederse biraz daha fazla araştırma yapacağını ama bunun henüz gerçekleşmediğini, şimdiye kadar kazanan olduğunu söylüyor.

@NABU

Ahauhauhauha. :D

En azından bir tahminin doğru çıkmış. :P
      Cennetle savaşıp yenik düşen beyaz şeytan, neden hala buralarda dolanıyor?
      Her şeyini cennete kaybeden şeytan, neden hala onlara uluyor?
      Anlamış olmalıydınız. Bağırabilirsin, çığlık atabilirsin ama sesin asla göklere ulaşmayacak.
      Ne de hıçkırıkların!

• Utsuro yazdı:

@NABU

Ahauhauhauha.

En azından bir tahminin doğru çıkmış.
      Kaç tahminim vardı ki ?

-----------

Oda'nın seri sağıcı olduğunu kendi itiraf etmesi güzel, adam kendisinin ne olduğunun farkında. Kendini düzeltmesi gereken hayran kitlesi...
    • NABU yazdı:

Utsuro yazdı:

@NABU

Ahauhauhauha.

En azından bir tahminin doğru çıkmış.
      Kaç tahminim vardı ki ?
      -----------

Oda'nın seri sağıcı olduğunu kendi itiraf etmesi güzel, adam kendisinin ne olduğunun farkında. Kendini düzeltmesi gereken hayran kitlesi..

Dof konusunda senin zıttın açıklama yaptı Oda. WB meselesinde de aynı şekilde.(Defalarca.)

Bu konuda Oda'nın da katıldığı bir görüşün olduğunu görünce söyleyeyim dedim.
      Anlamış olmalıydınız. Bağırabilirsin, çığlık atabilirsin ama sesin asla göklere ulaşmayacak.
      Ne de hıçkırıkların!

• Utsuro yazdı:

Dof konusunda senin zıttın açıklama yaptı Oda. WB meselesinde de aynı şekilde.(Defalarca.)
      Dof ve WB benim tahminlerim değildi. Adamın yazdıkları idi. Adam istikrarsız yazarsa benim yapabileceğim bir şey yok.

Keza "Oda sağıyor" da bir tahmin değil benim yorumumdu sadece. Oda bu açıklamayı yapmasa bile yaptığı işler bunu gösteriyordu zaten.

Nitekim zaten baştan itibaren bir "tahmin etmece" yoktu benim için.

Utsuro yazdı:

Bu konuda Oda'nın da katıldığı bir görüşün olduğunu görünce söyleyeyim dedim.
      Oda katılmıyor ki :D Oda direkt olarak görüşün kendisi ... Neyse adam bu açıklamaları yapıp da eleştiri almayacağından o kadar emin ki biz ne desek boş. OP Fandom işte.
    • Dof konusunda aksi açıklama yapmadı. Dof >> Katakuri bu çok bariz.

Sadece Luffy Law olmadan da kazanırdı demiş sanırım ki yazdığı manga tamamiyle aksi . Bu da mangakanın salaklığı :D

Luffy o yara ile daha fazla güçlü kalamazsın dediği adam karşısında bariz bayıldı. Bayılmak yenilmek demek. Katakuri karşısında ise önemli tek bir tekniğini kullanmaya gerek görmedi.

Evet, Oda kendi yazdığı manganın hata olduğunu söylediği için artık Luffy >= Doflamingo diyeceğiz ama gözümde hala Doflamingo >> Katakuri.
    • Hayır farkında olmasına rağmen okuyucu sayısı düşmeden bir şey yapmayacağım, anca düşerse araştırma yaparım demek aşırı derecede saçma ve çirkin bir açıklama. Tamam biz para falan vermiyoruz kim bizi neden umursasın ama bu seri için 1 sene bekleyip sadece 35-40 bölüm okuyup, daha Arc'ın yarılanmadığını fark eden hayranlar var. Bari onlara insaf eder insan. Ara veriyorsan da seriyi hızlandır en azından saçma sapan normalde 20 bölüm sürmemesi gereken BM Arc'a 1,5 sene harcama. Bizi de harcıyor. Kaido Arc ile de ilgili ben askerden gelirim Arc anca yarılanmış olur diyorum.

• Sun Ken Rock ve Dr. Stone'un çizeri One Piece'den Zoro için bir manga hazırlayacakmış.

Weekly Shonen Jump issue 34 (22nd July) will have new ONE PIECE spin-off manga called "Roronoa Zoro falls into the sea", which will be drawn by Boichi, author of Dr. Stone.

This title is the same as chapter 51, so it most likely focuses on the battle between Zoro and Mihawk. Some people may remember the spin-off manga about Sanji last year.
      Ne de hıçkırıkların!

• @Ascalon

Nami'yi güzel çizmiş epey.
      Ne de hıçkırıkların!

• At the age of 15, Bullet fought Roger several times, but he kept losing.
      Bullet belonged to Roger Pirates when he was 15-18 years old.
      His strength was equal to Rayleigh according to Buggy.
      After he lost in the final fight against Roger, he left the ship.
      When he wae 19 years old, he fought Crocodile and neither of them won. (Surprising!)
      When he was 22 years old, Bullet fought Marines including Sengoku and Garp who were summoned by Buster Call. He fought fiercely, but several pirates Bullet defeated before also joined the battle between Bullet and Marines. Bullet was finally captured and sent to Impel Down.
      Bullet kept training hard in the prison.
      His strength reached its prime when he was 43 years old.
      At the age of 45, Bullet fights Luffy in the film.

-
      Gerçekten, yine mi Oda?

Edit. Filmmiş canon değil şu anlık. Yine Vivre tarzı bir şey sandım

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Earendill ().

• Ben son savaşta D. olmasından ve çoklu kişilik bölünmesinden muzdarip olan Karasakalın da hükümete saldıranlardan olacağını düşünüyorum. Çünkü olaylar açıklandığında Marshall D. ailesi de geçecek Karasakal baktığında aile bağlarına önem vermeyen birisidir ama D.'lerin tamamına yakınının Hükümete saldıracağını düşünüyorum. Hatta Law'un Luffy'i seçmesinin sebebinin temelinde D'nin iradesi yani kendisi gibi D. olması diye düşünüyorum. Her şey açığa çıktığında son olarak Hükümete saldıranların ana lideri Luffy diğer liderleri de Dragon, Teach ve Law diye gideceğini düşünüyorum.