Tartışmaktan En Çok Keyif Aldığınız Battle Shounen Seri?

• Anket
    • Tartışmaktan En Çok Keyif Aldığınız Battle Shounen Seri?

Tartışması En Zevkli Battle Shounen? 9
      1.  
        Dragon Ball Serileri (1) 11%
      2.  
        Gintama (0) 0%
      3.  
        Boruto (0) 0%
      4.  
        Naruto (7) 78%
      5.  
        Magi Serileri (0) 0%
      6.  
        Hajime no Ippo (0) 0%
      7.  
        Kuroko no Basket (0) 0%
      8.  
        Slam Dank (0) 0%
      9.  
        Tower of God (1) 11%
      10.  
        One Piece (2) 22%
      11.  
        Psyren (0) 0%
      12.  
        Black Clover (0) 0%
      13.  
        Boku no Hero Academia (0) 0%
      14.  
        Fullmetal Alchemist (1) 11%
      15.  
        Fairy Tail (0) 0%
      16.  
        Bleach (4) 44%
      17.  
        Akame ga Kill! (0) 0%
      18.  
        HxH (0) 0%
      19.  
        Nanatsu no Taizai (2) 22%
      20.  
        Shokugeki no Souma (1) 11%
      21.  
        D.Gray-man (0) 0%
      22.  
        Claymore (0) 0%
      23.  
        JoJo Serileri (3) 33%
      24.  
        KHR (2) 22%
      25.  
        Beelzebub (0) 0%
      26.  
        Yuu☆Yuu☆Hakusho (0) 0%
      27.  
        Black Clover (0) 0%
      28.  
        Yu Gi Oh (0) 0%
      29.  
        Beyblade (0) 0%
      30.  
        Pokemon (0) 0%
      31.  
        Code Breaker (0) 0%
      32.  
        Veritas (0) 0%
      33.  
        The Breaker (0) 0%
      34.  
        Ruroinu Kenshin (0) 0%
      35.  
        World Trigger (0) 0%
      36.  
        Baki Serisi (0) 0%
      37.  
        Hokuto no Ken (0) 0%
      38.  
        Toriko (0) 0%
      39.  
        One Punch Man (1) 11%
      40.  
        FSJ (1) 11%
      41.  
        Diğer(Mesaj atarsanız özelden şu seri eksik diye eklerim.) (2) 22%

Evet, soru başlıkta net şekilde belirtilmiş. Anket açsam mı bilemedim çünkü çoook seri var elimizde. Yine de ankete en popülerlerini eklemeye çalışacağım, umarım önemli bir eksik bulundurmam.

Sizce tartışma içeriği en bol, en geniş seri hangisi?

oy hakkınız 4.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen The Last Outlaw ().

• Naruto bu konuda 1. sırada benim için açık ara.

OP ile DBZ ise sonuncu.

Diğer 3 oyu kime versem diye düşünüyorum.

2. KHR
      3. FSJ
      4. Savaş değil ancak yetenek anlamında Slam Dunk'da seçilebilir gerçekten ancak BnHA ile OPM'de göz kırpıyor. Neyse 4. oyu vermeyeceğim.

OP'nin sağladığı tek bir artı var diğer serilere göre.. Tonla adam var kıyaslanabilecek ama dengeler falafoş olunca onunda anlamı yok.

Edit: Ben bi an güç seviyeleri gibi algıladım. Genel olarak tartışmaktan hoşlandığımız imiş sanırım.

o zaman

Naruto
      Claymore
      Magi
      KHR
      FSJ
      BnHA
      OPM
      Bleach
      OP diye gider sanırım.
    • İlk sıra tartışmasız Bleach. Hayatta araştırma ve teori üretme olarak bana en çok zevk veren ikinci şeydir kendisi. Kurgu olarak ise ilk sırada yer alır. Bilen biliyor, Bleach konuşurken bu moda bağlıyorum :D

Bleach benim için zirvede bu konuda. Ardından, belli bir sırada olmadan JoJo ve Naruto geliyor.

Naruto biraz nostaljik değerden, biraz zamanında o kadar heyecanlı takip ettiğimden, biraz ilk uzun soluklu mangam olmasından, biraz da bu çevrede çok konuşulmasından. Tabi yıllar sürmesi sonucu oluşan geniş bir evren ve klasik savaş shonenlerinin çoğundan farklı olarak, yüksek bir mesaj kaygısı taşıması da bayağı pay sahibi. Gençken insanlara belli şeyleri sorgulatabildiği için hala bu kadar konuşulabiliyor.

JoJo'nun kendine has tarzı, çılgınlığı, çeşitliliği ve kafayı yormayan eğlence anlayışı hoşuma gidiyor. Hakkında yapılan paylaşımların da etkisi var.

BnHA'ya oy vermedim ama resmi görünce bu geldi aklıma.

• Kroko gibi spor serilerini de sayabiliyorsak haikyu derim. Uzun zamandır olan gerçekçi spor serisine açlığı gidermesi bir yana üzerinden tüm spor serilerini ve shoenen serilerini tartışabileceğin ama(karşılaştırmak için güzel bir eser) battle shoenenler gibi üzerinde uzun uzun versus yapamayacağın çünkü takım odaklı giden bir seri.

Jojoyu ise üzerinde tartışırken, yaratacılığı zorladığın ve çok fazla meme olduğu için seviyorum. Üzerinde konuşulduğunda hep komik bir sohbet ortaya çıkıyor sırf bu yüzden bitirmek istiyorum yakın zamanda.

Onun dışında souma olabilir. Yine tartışmayı sevdiğim içeriği kendisinden çok, kendisinden kaynaklı olan alternatif shoenen olma durumundan geliyor. Klasikleşmiş battle shoenenlere gerek var mı? Sorusunu spor serileri yanında getiren bir ser oldu bence. İlerde umarım örneği artar ve bu konuyu daha bol örneklerle tartışabilirim insanlarla.