Empty Hand vs Spectre

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• @father
      Radiant niye tek yiyor madem öyle ? Hani radiant hemen hemen Spectre ile eşit güçteydi ?

Yazar çizgi roman çıkardıysa okuyucu avantajlı. Çıkarmadıysa yazar olamaz. Yine okuyucu avantajlı :D

father yazdı:

Bu arada yoktan var etmek zor bir şey değil franklin richards da yoktan cep evrenler yaratıyordu ?
      Yoktan var etmek zor bir şey değil mi ? Tamamen yoktan. Hiçlikten bir şey yaratmak ?
    • omerbzkrt yazdı:

Eğer çıkacak Çizgi Romanı okuyucular beğenmez ise editör okuyucuların istediği yönde hikaye yapar. Yoksa Editör ve Yazar zarar görür. Okuyucu > Editör > Yazar.
      Ticari, şirketsel çıkar ilişkisinin "kurgu yaratma ve var etmiş olma" üzerinde bir etkisi yok. Bu hem mantıksal olarak yanlış bir yaklaşım hemde çizgi romanlar ile alakası yok.

omerbzkrt yazdı:

Mr. Mxyzptlk’in düşük Plot Manupulation’u Spectre’yi öldürmesini sağlıyorsa
      Spectre ölümsüz. Ayrıca Spectre bir 5. boyut cini olan Thunderbolt'u bir kaleme çevirmiştir. Ve 9. Büyü Çağını yok edip, büyüyü emdiğinde Mxzyptlk zayıf düşmüş, bir süreliğine neredeyse normal insan haline indirgenmiştir.

Spectre >> Mxy (toon-force Mxy başka bir seviye tabi)

Mxy bunu plot manipulation ile yapmıyor gerçeklik manipülasyonu ile yapıyor. Bir karakter plot maniple edemez. Kimi kesimlerin ve maalesef bazı kendince eğlenen üstat yazarların "plot manipülasyonu" diye kastettiği şey maalesef bu tip versus konularında çok anlam ifade etmiyor.

omerbzkrt yazdı:

Captain Adam CAS’ı yaratıyor.
      Captain Adam CAS'ı yaratmıyor tam olarak Thought Robot zaten Dax Novu (eski Mandrakk) tarafından yaratılmış bir süper silah. Captain Adam bu robotun içine Ultraman ile Superman'in benliklerini koyuyor ancak Superman karakter üstünlüğü ile kontrolü ele alıyor. Yani Captain Adam kanalize ediyor, yaratmıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

omerbzkrt yazdı:

Mandrakk tüm Multiverse’yi parmak kadar küçük bir tüpe hapsetti, ondan beslendi. Yani 52 evrenin gücü ve o evrenlerin içinde bulunan canlıların kanı ile beslendi. Gücünü siz tahmin edin artık.
      Bu zaten Multiversal+ ya da outversal dediğimiz dediğimiz karakter tipleri için çok alışılagelmemiş bir şey değil. Ancak ne olursa olsun kendisi true omnipotent değildi.

Bu da Spectre'nin tam formunda olabileceği söylenen bir şey.

----------------------

Konunun özetine gelirsek benim için.

Full Unbound Spectre > Max Empthy Hand > Sağ Kol/Elçi Spectre > Low Empty Hand > Güçsüz, Sınırlandırılmış, sürülmüş Spectre diye gider.

Bu arada Mandrakk sadeec 52 evren ile uğraştı. DC Evreni, flashpoint öncesi omniverse idi (yani sınırsız çoklu evrensel ve boyutsal), new 52 de de bir kaç kere omniverse diye geçtiği Justice League Dark serilerinde.

Gerçek Omniversal Varlık (misal Living Tribunal) >> 3. ve 4. Boyut Perspektifinde 52 Evrenin başına bela olmak.

Omniversal ve Paradimensional Tüm Yaratılışı Avcunda tutuyor ve bunu başka yaradılışın kendisinin içinde yapıyor. Yani sonsuz yaratılış içerisinde sonsuz olanakta yaratılışı kavrayabilir demek.

Spectre gücünü direkt olarak bu adamdan alıyor.

Noralyma yazdı:

Radiant niye tek yiyor madem öyle ? Hani radiant hemen hemen Spectre ile eşit güçteydi ?
      Orada güçleri sınırsız değildi ve Radiant o hikaye için yaratıldı daha önce yoktu daha sonra da görülmedi. Tıpkı Mandrakk gibi.
    • Noralyma yazdı:

@father

Yazar çizgi roman çıkardıysa okuyucu avantajlı. Çıkarmadıysa yazar olamaz. Yine okuyucu avantajlı :D
      @Noralyma
      Onu dh deki tartışmaların tümünü okuyarak anlayabilirsiniz :D

Çıkarmadıysa yazar olmuyorsa okuyucu da okuyucu olamaz o zaman kimse avantajlı değil ? .izgi roman çıkardıysa da yazar avantajlı okuyucu çr de istediğini yapamaz ama yazar yapabilir ?
    • omerbzkrt yazdı:

Okuyucular olmaz ise Yazarlar neden yazsın?
      Yazma sanatının varoluşu okuyucuya bağlı değildir. İşin sanatsal yorumu ile ticaret iki farklı şeyler. Ben bir ressamsam. Çizdiklerimin hiç alıcısı olmasa onları kimse görmese de ressamım, ben bir sonat bestelebiliyorsam, bunu kimse dinlemese de ben besteciyim.

Ben bu tüm "yazar vs okuyucu" "yazar, tanrıdır" vs olaylarını sevmiyorum ancak. Comics'i yaratan ile buna şahitlik eden arasında fark var.

Yazar TOAA ise okur Watcher gibi bir şey :D
    • Noralyma yazdı:

O zaman hocam Radiant'ı Spectre'nin yanına koymak mantıksız değil mi ?
      İkisinin de tam potansiyelinde eşit olabileceğini düşünüyoruz. Çünkü ikisinin konumları birbirine denk olarak belirtiliyor. Ki ben yazının içinde "Spectre > Radiant" diyordum zaten. Arkadaşlar güç listeleleri, kozmonoloji hiyerarşisi her zaman 1 vs 1 üzerine kurulu olmaz. Thanos IG ile Eternity'i yeniyor ancak Eternity'nin yerini alamaz, yaşayan bir evren olup onun görevini yapamaz.

Aç-Zayıf Galactus defalarca öldürüldü ya da ölümün kıyısına getirildi ya da en azından zayıf düşürüldü kendisinden zayıf kişiler tarafından ancak o kişiler gidip Galactus'un yerini almıyor. Ya da o kişiler ölünce evren yok olmuyor. Ancak Galactus için durum bu.

Nitekim, hiyerarşik konum başka bir şey, farklı şartlarda, farklı zamanlarda ve farklı motivasyonlarla yapılan 1 vs 1 ler başka bir şey.
    • @Nabu DC Evreninde Omniverse tanımı geçersiz, sadece marvelda geçerli. Captain Adam konusunda beni anladın zaten ufak bir hata yapmışım.

Nabu yazdı:

Omniversal ve Paradimensional Tüm Yaratılışı Avcunda tutuyor ve bunu başka yaradılışın kendisinin içinde yapıyor. Yani sonsuz yaratılış içerisinde sonsuz olanakta yaratılışı kavrayabilir demek.

Spectre gücünü direkt olarak bu adamdan alıyor.
      Bu arada hiç Max Empty Hand'i görmedik ama Unbound Spectre'den güçsüz yapıyorsunuz. Ve Presence artık o kadar güçlü değil. Grant Morrison da dahil olmak üzere birçok yazarın attığı tweet'e göre Presence, Source, Void birleşerek tek bir ana tanrıyı oluşturuyorlar. Ancak bu ana tanrının ismi verilmemiş. En azından ben böyle düşünüyorum. Teşekkürler cevap için.
    • omerbzkrt yazdı:

Ve Presence artık o kadar güçlü değil.
      The Presence kendini düzinelerce farklı forma bölen ve bu evreni yaratan mekanikleri yaratmış şeydir ve bu 1970li yıllardan beridir geliyor. New 52 öncesine dayanıyor. Bİr kozmolojiyi izlerken bu kadar uzun süre istikrarlı bir biçimde her şeyin üstünde kabul edilen birine "artık o kadar güçlü değil" demek anlamsız. Yarın gün gelir gene en güçlü o olur. Daha önce dediğim Comics çağlarında gel gitler olur, dalgalanmalar olur, sular çekildiğinde gene her şey normale döner. Tarih bize bunu gösteriyor.

omerbzkrt yazdı:

DC Evreninde Omniverse tanımı geçersiz, sadece marvelda geçerli.
      Pre 52 zamanı DC Evreni sınırsız olarak bahsedilirdi.

Orta panelde "Günümüzün uzmanları şu an 52 evren olduğuna ikna etmeye çalışır ancak doğrusu şu ki sınırsız sayıda evren var ve her yıl düzinelercesi ekleniyor" yazıyor.

Hatta Yeni 52 de bile "omniverse" ve "megaverse" olarak tanımlandı.

DC Çoklu Evren Haritasının bir parçası olan cennetin içinde bile "evrenler" var deniliyor.

DC' de pek çok kez "lokal çoklu evren" , "benzer komşu çoklu evren" lafları geçmiştir. Asla bir sınır olduğu belirtilmedi.

Onu geçtim Grant Morrison'ın çizdiği 52 evrenlik harita bile bir yerde omniversedür çünkü Source ve Void sonsuzluğa uzanır.

Nitekim evet DC Evreni bir Megaverse çünkü farklı geometrik boyutların her birinde bir başka çoklu çokevrensellik var yani paradimensional .

Ve bir Omniverse çünkü genişliyor, üretiyor, kısıtlanamıyor.

Mandrakk haritadaki sadece ortadaki 52 evren ile ilgilenebildi. Ne Source'a bir zararı oldu ne cennet-cehennem gibi boyutlara.
    • Empty Hand Okuyucu ve Okuyucuları Temsil eden bir Karakterdir, Grant Morrison'un IGN röportajlarında bu konuya ulaşabilirsiniz. The Multiversity Guidebook 1'de Empty Hand ortaya çıkıp, Kahramanların gücünü kontrol etmek için Çizgi Romanı kapatmış ve kahramanları Diriltmiştir. The Multiversity 2'de, Multiverse'in Dışında yaşayan ve Multiverse'ün Korkusunu yansıtan, Anti-Death Denklemine Sahip olan The Gentry Adlı grubun yaratıcısı ve Lideridir, bu grup Nigh-Omnipotence olarak geçer, Ardından sizin o Lucifer'in Yarattığı ve fanboyların övündüğü multiverse, Empty Hand için sadece bir test sahası, Sebebi İse Empty Hand sadece tek elini kullanarak Multiverse-2'yi varoluştan sildi. The Gentry'nin Nigh-Omnipotence olma sebebi, kendileri Anti-Death Denklemi ile multiverse level olan Monitorleri Köle Haline getirdiler,,

Spectre'nin ne olduğu belli değil, Çünkü Unbound spectre, Lkz Adlı ve en güçsüz olarak görülen 5. Boyut cini tarafından Hapsedildi, Nasıl Hapsetti Bilinmiyor ama çoğunluk plot Manipülasyonu İle Hapsettiğini söylüyor, ve bu olay tamamıyla Canon. Ardından Spectre Mr. Mxyzptlk'den tek yiyip ölmüştür, Presence Kendi Güçlerini spectreye verdikten sonra spectre, varoluşda ki Kötülüğü hissetmiş ve buna daha fazla dayanamayıp varoluşu yok etmiştir, İradesi Presence'nin Güçleri ile bile, Kötülüğü kaldıramadı. Spectre'nin outverse olduğunu söyleyen var ama bunu kanıtlayacak hiçbir feat yok, presence'nin Güçlerini aldığı Sırada outverse oldu diyemeyiz çünkü gücün hepsini kullanamaz, bunuda dayanamayıp varoluşu yok ettiğinde anlıyoruz.

Mr. Mxyzptlk'in spectreye tek atıp öldürmesinin altında yatan sebebin, Plot Manipülasyonu olduğu yabancı geek sitelerinde geçiyor, Mr. Mxyzptlk Ve Bat-Mite, Plot Manipülasyonu İle gerçek dünyaya girip dolaşmışlardır, isteyene geçtiği Çizgi Romanı söyleyebilirim. Ardından ultimator 5. Boyuta saldırdığı zaman Mr. Mxyzptlk kaçmak için Plot Manipülasyonu Özelliğini kullandığı ve onlarca Çizgi Roman arasında geçiş yaparak Dream'ın bulunduğu Çizgi Romana girdi ve Dream'ın yardımı ile ultimator'u alt etti
      Final crisis superman beyond 1'de Primal Monitor'un üstünde kurgunun başladığını ve kendisinin bu kurguyu İçermesi İçin hikaye kavramını Yarattığı açıkça geçiyor, inanmayanlar olursa çr yi okuyabilirler

Primal monitörün herşeyin yaratıcısı ve kurgunun başlangıcının sebebi primal monitör olarak gösteriliyor crde istiyenler o seriyi okuyabilir
    • Empty Hand, meta kurgusal bir araçtır ve pek çok mecrada bu yüzden çok ciddiye alınmaz. Evrenlerden birini kapatması da matah bişi değil.

Mr. Mxyzptlk, toon-force ile yaptığı featler ile normal hali farklı ele alınır.

Spectre, o 5. boyut cininden daha güçlü başka bir 5. boyut cinini kaleme dönüştürmüştür. Güçsüz bir 5. boyut cininin Spectre hapsetmesi tamamen PIS bir de Spectre'nin konağı olmaması ile unbound olması iki farklı şey. Her konaksız hali = Sınırsız hali olmuyor.

Ve kendi işlerinin çoğu için The Gentry'i kullanır bu kadar güçlüyse, bulunduğu zaman/mekan düzleminden istediği zaman/mekan düzlemine dair istediğini yapabilmesi gerekir ancak yapmıyor çünkü bir araç klasik Grant Morrison taktiği. Hikaye keyfi açısından güzel bir yöntem ama güç skalası için kafa karıştırıcı.

DC'de bir ton "çoklu evren yaratıp, sonlandıran" karakter var (Vertigo karakterlerini saymasak bile (Pralaya , Rama Kushna, Parallax Jordan, Krona vs vs) daha hiç birinin hiyerarşideki yerinin spectreden üstün olduğunu ya da Michael Demirgos ile kapışıp (Unbound olmayan hali ile) onun ağzından övgü aldığını görmedim.

Primal Monitor her şeyin yaratıcısı ya da başlama sebebi değil.

Sen üstüne bir şey yazmazsan bir kağıt kendi kendine üzerine yazı yazar mı ?

comicvine.gamespot.com/profile…ot-the-overvoid-a/128895/

comicvine.gamespot.com/forums/…ained-neil-gaima-1958033/

Bu iki konuda Presence > Primal Monitor olduğu anlatılıyor. Aslında Jim Starlin'in yorumuna bakacak olursak Presence > Synnar > Source > Primal Monitor.

Neyse en iyi ihtimalle Primal Monitor de Presence'ın bir parçası ve bunu senin adamın Grant Morrison da onaylıyor;

Normalde külliyatın tamamı adına tek bir yazarın ne dediğini çok umursamam ama kendi hikayesi ve karakteri için konuştuğundan, paylaşayım dedim.

Günün sonunda ;

Full Unbound Spectre
      İyi Günündeki Jim Corrigan Spectre
      İyi Günündeki Hal Jordan Spectre
      Ve Baş Melek Spectre

halleri >> Empty Hand

Crispus Allen Spectresi, Zayıflamış Spectre, Presence'ın sınır koyduğu Spectre gibi versiyonlar ise < Empty Hand.
    • Söylediklerinden hiçbirşey anlamadım daha benim söylediklerime tam olarak cevab alamadım bi yazarın söylediğini kaale alıyorsun ama iş grant morrison ün lafina gelince onu saymıyorsun cr.de hepsi geçiyor primal monitörün kurguyu başlattığı herşeyin başlangıcı olduğu hiç bir delil kanıt yok söylediğin işlerde ben sana delilli kanıtlı crde geçtiğini belirtiyorum hala bana 5.boyut cininin specteyi alması pıs dir diyorsun ilginç gerçekten ama spectrenin birini yenmesi hapsetmesi pıs değil o cunki presencenin çocuğu sayılır o kafadan gidiyor sun sanirim

Bide en çok şey yorumuna güldüm empty hand okadar güçlüyse neden the gentry gurubunu kullanıyor piyonları varken neden kendisi gitsin uğraşsın onun özel bi koltuğu var orda oturuyor genelde genede açıklayım sana

The Gentry'nin amacı oblivion machineyi kurmak ve Empty Hand buna izin veriyor, yol açıyor

Daha sonra Empty Hand oturduğu yerden Multiverse-2'yi yok ediyor

Bide kalkıp kendi işi için Gentry'yimi kullanacak

He bide şunu eklemek istiyorum morrison ün paylaştığı tweet ı göstermişsin sözde orda morrison void presencenin parçası olduğunu söylemiş ama orda öyle birşey yazmıyor
      3,unde ana tanrı olduğunu söylüyor aslin da 3 ude aynı kişi birbirbirlerinin parçası değil diyor o sözden nasıl onu çıkardın garip @Nabu

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Normammu ().

• Normammu yazdı:

spectrenin birini yenmesi hapsetmesi pıs değil o cunki presencenin çocuğu sayılır o kafadan gidiyor sun sanirim
      Sadece bu kafadan gitmiyorum. DC Evreninde bilinen 12 boyuttan bahsedilmiştir (sonsuz olması harici) ve Spectre'nin bunların hepsinde söz geçiyor konumu gereği. Nitekim 5. Boyut cininin Spectre alması PIS tabi ki.

Normammu yazdı:

Söylediklerinden hiçbirşey anlamadım
      Sadece Grant Morrison değil, tüm DC hakkında konuşuyorum ondandır :P :D

Normammu yazdı:

sana delilli kanıtlı crde geçtiğini belirtiyorum hala bana 5.boyut cininin specteyi alması pıs dir diyorsun
      Ben ÇR'de geçmiyor demedim ki ? bir şeye PIS denmesi için ÇR'de geçmemesi gerekmez zaten.

Normammu yazdı:

primal monitörün kurguyu başlattığı herşeyin başlangıcı olduğu
      Herşeyin üzerine işlendiği bir kanvas olduğu söyleniyor. O başlatmıyor onun üzerinden başlıyor.

Attığım konulara linklere bak ingilizcen çat-pat iyi ise, yardımcı olabilir.
    • Abicim tamam seni anladım da, Final Crisis Superman beyond 1'de Primal Monitor için; Kendi Mükemmeliyetinin Kalbinde Bir Kusur(kurgunun başlangıcı) bulmuş ve bu Kusuru İçermesi İçin Bir Kavram(hikaye) Üretmiş, yani bunların hepsi adım adım Çizgi Romanda yazıyor, Çıkıp'ta başka yerden kaynak arayacak veya bulacak değilim, sonuçta Çizgi Romanın kendisi karşımızda ve açık açık kurgunun Primal Monitor'un üzerinde başladığını ve Primal Monitor'un Kendisinin kurguyu büyütüp şuan ki DC yaratılışına getirdiğini biliyoruz. Yani spectre baya güçlü ama savunulmayacak şeyleri de var, Mesela Presence'nin Güçlerini alınca iradesinin yetersiz kalması, Mr. Mxyzptlk'in güçlerinin %99'unu çalan Emperor Joker, Hal Spectre'nin Vücudunu ele geçiriyor ve superman ile biraz şakalaşıyor, Ardından GEB ile savaşırken tek yemesi, 6 veya 7 en güçlü Büyücüden Güç alması ama buna rağmen Anti-Monitor'a zarar verememesi, Spectre Ölümsüz demişsin ama Mr. Mxyzptlk ona tek atıyor ve onun Öldüğünü söylüyor,

Zauriel tarafından sorguya çekiliyor
      Büyücülerden Güç alan shazam ile kapışırken zorlanması, Yarattığı Alternatif bir Gerçeklikte aslında cidden ölmesi, yani bunlar göz ardı edilmeyecek şeyler ..

Ayrıca ek olarak sunuda eklemek isterim
      Thougght robot evet mandrak tarafından tasarlanmıştı ilk ama işin aslı aslında

O olayın aslı şu; Captain Adam thought robota bilinci aktarmak için kiralandı, Ve Yaptığı şey şu, Kendisi Superman Ve Ultramanın zihinlerini çakıştırdı ve ortaya çıkan enerjiyi alıcıya(thought robot) yolladığını söyledi, yani superman Ve Ultramanın zihinlerini robota yolladı, Ve ardında ortalıktan kaybolup en sonda the multiversity pax americana da ortaya çıktı, bu olayın geçtiği Çizgi Roman, Final Crisis Superman Beyond #1 ve #2. Yani Captain Adam'ın da rolü acayip büyük, çünkü onun dışında kimsenin o Patlamayı yaratacağını sanmıyorum, çünkü adam sonuçta zamanın ve mekanın, Gerçekliğin olmadığı bir ortamda bir patlama yaratıyor, kim bilir belki de bu patlama sonsuz bir Enerjiden oluşuyordur veya sonsuz bir enerji oluşturmuştur.

• Normammu yazdı:

üzerinde başladığını
      Benim demek istediğim de bu .. Primal Monitor. "Canvas" diye tarif ediliyor yani boş bir kağıt, boş bir tuval.. Kendi kendine üretmiyor ama her şey bunun üzerinde üretiliyor.

Primal Monitor -> Örz ise Presence -> Çekiç
      Örz ve Çekici yaratanlar ise -> Yazarlar
      Bu örzde dövülen metal -> Source
      Ortaya çıkan ürün -> DC Multiverse

Anlatabildim mi ?

Spectre'nin çok low-featleri var ve pek çok kez de madara oldu ancak Spectre genelde güçleri evrensel seviyede tutulan bir karakter (Presence tarafından). Ancak potansiyeli yani olabildiği şeye bakınca Spectre diğer baş meleklere neredeyse denk bir şey olabiliyor. Bu sebeple bunu göz önünde bulundurmak gerek.

Bir de bir kozmolojiyi biraz da retconlardan sağ çıkan konseptlerle belirlenir.

Final Crisis öncesinde Overvoid ya da Primal-Monitor diye bir şey yoktu (en azından bu haliyle yoktu, haritalanmış ve tanımlanmış halde). Flashpoint sonrasında da olduğuna dair bir şey olmadı. Rebirth zaten hak getire.

Presence COIE'den sonra da vardı, Zero Hour sonrasında da, Flashpoint sonrasında olduğu da ima edildi (new 52 Lucifer serisinde) , Rebirth'de ise kozmik hiyerarşi henüz oturmuş değil.

Nitekim Final Crisis - Multiversity tek bir yazarın evreni kendince yorumlama biçimidir, kendi aletlerini ,cihazlarını içine yerleştirmesidir. Tüm DC Külliyatını tanımlamıyor.

Neyse, zaten yakında bir DC ve Marvel Kozmolojisi yazı dizisi projemiz var o zaman daha detaylı bunları tartışırız. Şİmdi off-topic yapmayalım.
    • Primal Monitor Ne Bir Kağıt Nede Boş Bir Tuval. Superman Ve Shazam Sonsuz Sayfalı Kitabı Kaldırınca Primal Monitor Hakkında; Bilinçli, İradeli, Sonsuz Ve Ebedi Gibi Kelimeler Kullandılar. Bunu Geçtim Captain Adam Bile Primal Monitor Zihni İle Bağlantıya Geçti Ve Onun Yanında Çok Ama Çok Küçük Kaldıklarını Dile Getirdi, Eğer Primal Monitor Boş Bir Sayfa Ve Tuval Olsaydı, Bunlar Söylenmezdi. Final Crisis Tek Bir Yazarın Evreni Yorumlara Biçimidir Demişsin, Ama O Yazarın Grant Morrison Olduğunu Unutmamak Lazım, Grant Morrison Çoklu Evren Haritasını Elinde Tutan Biri, Nerede Araştırırsan Araştır, Grant Morrison'un Konsepti'nin Kurguda Geçerli Olduğunu Görürsün, Eğer DC 10 Bin Çizgi Roman Çıkardıysa, Bunun 3 Bin Tanesi Grant Morrison'a Aittir. Rebirth'de İse Presence Ortalıkda Yoktu Ve Ortaya Evil Presence Çıktı, Michael'i Diriltip Luciferi Delik Deşik Etti Ama Sonra Lucifer Tarafından Öldürüldü, Zaten Bu Olayda Retcon Yedi Pek Önemi Yok. Presence Güçlerini Elaine'ya Verdikten Sonra Ortalıktan kayboldu,

Başkan, Grant Morrison'un yazdığı eserlere hikaye demişsin ama final crisis serisi tüm her şeyi etkiledi, True Form Darkseid'in düşerek tüm çoklu evreni yıkıma sürüklemesi, Supermanın element x yardımıyla miracle machine'yi kullanıp bu yıkımı onarması ve diğer tüm serileri etkileyecek bir şey yapması, Final Crisis içerisinde Sahte Mandrakk, Külliyat Kozmolojisi içinde bulunan Presence'ye laf atıyor, külliyat Kozmolojisi içinde bulunan spectre ve radiant'ın pestilini çıkarıyor, sence bunlar nasıl hikaye olabilir? Mr. Mxyzptlk bile okuyuculara laf atıyor, Okuyucuları aşağılıyor, Bat-Mite ile gerçek dünyaya girip yazarın arkasından konuşuyorlar, Peki bu okuyucu aşağılama yazılarını okuyan okuyuculara bir şey oldu mu? Hayır, Ama senin mantıkla bakarsak Çizgi Romanda okuyucular için denen bir şeyin gerçek olması lazım, yani Çizgi Romanda şöyle diyor e o zaman Çizgi Romanda şöyle denen yeri okuyan okuyucuya bir şey olması lazım.

Final crisis superman beyond 1 ve 2'de, Captain Adam tüm Varoluşun kurallarının ve gerçekliklerinin bozulduğunu, Mandrakkin Geldiğini, Tüm her şeyin tehlikede olduğunu söyledi, Ardından Thought robot için gereken enerjiyi ortaya çıkardı ve bizi(varoluşu) ancak superman kurtarabilir dedi. Sence bu nasıl hikaye olabilir? Nasıl külliyat Kozmolojisine girmez? Bir Diğer olay, Captain Adam primal monitor ile bağlantı kurunca onun hakkında; öylesine büyük ve sonsuz ki, Onun yanında küçücük kalıyoruz dedi. Ve Bunu söyleyen, Tüm Yaratılışı Mikrop Olarak gören Monitorlerden daha büyük olan Captain Adam.

Grant Morrison DC'nin en tanınan ve en çok saygı alan yazarlarından biri hatta yazarı, Ve Bu adam Külliyat Kozmolojisini içeren çoklu evren Haritasını Elinde tutuyor, IGN röportajlarında Mandrakk için şöyle diyor; herkes, her şey bu karanlık güç tarafından öldürülecek, her şey onun karşısında anlamsız kalacak ve sonunda Bu Karanlık Güç her şeyi yok edecek veya üstün gelecek'' diyordu. Sence bunu diyen Grant Morrison neden kendi eserlerinin hikaye olarak görülmesini ister ki. Bu arada Grant Morrison'un böyle dediğini söylediğin yazıyı veya röportajı okumadım, eğer öyle bir şey varsa bile büyük ihtimalle bu başka bir şey içindir. Grant Morrison kitapda yazıyor diye biliyorum çünkü.

Plot Manipülasyonu Özelliğini küçümsememek veya yok görmemek lazım, bu güç Külliyat Kozmolojisinin en güçlü varlıklarından olan Spectre'yi Bir seferinde öldürdü, Diğer seferinde kolayca Hapsetti. Bu Güç İle 5. Boyut Cinler gerçek dünyaya girdi, yazarları gördü, Çizgi Romanlar Arasında Geçiş yapıp, Külliyat Kozmolojisi içerisinde bulunan Dream karakterinin Çizgi romanına girdiler. Her şeyi geçtim Okuyucuları dalgaya aldılar, Plot Manipülasyonu hakkında Final crisis serisinde de bir konuşma var, Cas Ve Mandrakk Savaşında Cas, Plot Manipülasyonu hakkında şöyle dedi; Ona karşı durmak için sürekli güçlendim, Aynı şekilde oda''. Bu Özellik tüm Yaratılışı küçücük bir tüpe hapseden Mandrakk'a karşı kullanıldı ve işe yaradı, Ki Sahte Mandrakk bile full power radiant'a ve %50 güçte olan spectreye tek attı. Orjinal Mandrakk'ın ne kadar güçlü olduğunu ama buna rağmen Plot Manipülasyonu Özelliğine yenildiğini ve Plot Manipülasyonu Özelliğinin ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz.

Ha bu arada Radiant karakterine full power denme sebebi, o seride ne doğru düzgün göründü nede herhangi bir yara veya zarar aldı, çünkü normal spectre bile multiverse level diye geçiyor, Ve Radiant ise Spectre'ye benzer hatta çok yakın şekilde Presence'nin merhametini, merhamet gücünü temsil ediyor. Ve Bu karakterin tek yediği Sırada multiverse level değil, çok daha güçlü olduğunu düşünüyorum şahsen. Anlamadığım olay şu, Başka yazarların çıkardığı karakterler TOP listelerinde en yukarı sıralara alınırken, Grant Morrison gibi mükemmel bir yazarın çıkardığı karakterlerin değil TOP listelerine alınmaması, hatta gerek görülmemesi bile çok akıl dışı bir mantık. Bu olaya objektif bir şekilde bakan ve bu konular hakkında bilgili olan herkes, Grant Morrison'un çıkardığı karakterlerin en baba ve en güçlü karakterler olduğunu anlarlar. Benim Çizgi Roman koleksiyonu yapan arkadaşlarım var, ve koleksiyonlarında değil binler, on binlerce Çizgi Roman var, ve bu arkadaşlarımın dediği her şey doğru ve

doğru çıkıyor, övmek gibi olmasın lütfen yanlış anlamayalım. Ve Bu arkadaşlarım Grant Morrison'un çıkardığı karakterler hakkında hep şöyle der; Bu Karakterler en güçlü Varlıklardır, Külliyat Kozmolojisinde en üst seviyede bulunurlar, Ve Bu karakterleri listelere almayan, bu karakterlere gereksiz diyenler kendilerine Çr okuyorum demesin'' diyorlar.

Nabu abi ben çizgi romanlar üzerinden konuşmayı sever ve tercih ederim, başka sitelerde ki tartışma başlığı altında yapılan yorumlar veya söylemler pek alakadar etmez beni, Sonuçta %100 güveneceğimiz tek kaynak Çizgi Romanlar. Onun dışında yapılan yazar açıklamaları ise Her ne kadar sıcak bakmasamda Non-Canon damgası alır. Yani Non-Canon damgası alması doğrulanmış veya gerekli bir şey mi bilmiyorum ama çoğu yerde böyle geçiyor.

Ek olarak: Cas 4. Duvar bilincine sahip, Ve Tüm Boyutların üstünde olan Monitor Sphere de yaşıyor, Supermanın sonsuz Sayfalı Kitabı kaldırıp voidden feedback yemesi, Cas'ın Over voidde yaşayacağını gösteriyor.

EK olarakta şunu eklemek isterim supermanin hikayesi ve superman hicbirzaman yokolmuycagini ve herzaman üstün geleceğini zillo valla(monitor) mandrak a söylüyor...

• Normammu yazdı:

Primal Monitor Ne Bir Kağıt Nede Boş Bir Tuval
      Primal Monitor diye Overvoid'deki hatayı kastediyorsan(ki aslında o değil bunlay aynı şeyler ? O değil ama Overvoid dediğimiz şey öyle ve onu yazarın kendisi böyle tanımlıyor.

"The Overvoid exists beyond all understanding and levels of reality, and is the canvas of all possible creation"

The Overvoid bütün anlayışın ve gerçeklik seviyelerinin ötesindedir ve O tüm olası yaratışışın tuvalidir."

Comicvine sayfasında da şöyle yazıyor;

"
      It is the void outside every creation. It is the blank page a writer use to create miracles. It is the canvas on which all creation then exists in. It is the Primal Monitor."

"Tüm varoluşun dışındaki boşluktur. Yazarın mucizeler yaratabildiği boş sayfadır, tüm yaradılışın içinde var olduğu tuvaldir. O İlkel Monitor'dür".

Normammu yazdı:

Primal Monitor Hakkında; Bilinçli, İradeli, Sonsuz Ve Ebedi Gibi Kelimeler Kullandılar
      Bunlara itiraz eden bir lafım yok ayrıca bu kelimelerin kullanıldığı pek çok DC Mistiği ve Kozmiği var. Fakat elbette overvoid gibi değil. Ben Overvoid boş bir sayfa derken "o boş bir şey önemsizdir." demedim. Sadece yaratılışa yön verir ama başlatmaz dedim. Bunun için yazara (yani presence) ihtiyacı var. Zaten bu yüzden Final Crisis de içindeki hatanın ne olduğunu ve nereden geldiğini bilemiyordu. Çünkü kendi bir şey yaratmıyor (direkt olarak).

Normammu yazdı:

Final Crisis Tek Bir Yazarın Evreni Yorumlara Biçimidir Demişsin, Ama O Yazarın Grant Morrison Olduğunu Unutmamak Lazım, Grant Morrison Çoklu Evren Haritasını Elinde Tutan Biri, Nerede Araştırırsan Araştır, Grant Morrison'un Konsepti'nin Kurguda Geçerli Olduğunu Görürsün,
      Grant Morrison, bir harita çizdi ama bunun geçerliliğini her hikayede sürdürdüğünü söyleyemeyiz ayrıca ben Grant Morrison'ın kurgusu geçersiz demedim sadece "her şey değil" diyorum.

Normammu yazdı:

Eğer DC 10 Bin Çizgi Roman Çıkardıysa, Bunun 3 Bin Tanesi Grant Morrison'a Aittir
      :jordanlol1: Kusura bakma burada kendimi tutamadım.

1.si DC'de yüzbinlerce hikaye var ve bunların içinde Grant Morrison'a ait olanlar seksenlerin sonları ile günümüze kadar yazdıklarıdır. Ve bunların da hepsi canon değildir.

DC Comics'in kendi resmi sitesinden, Grant Morrison imzalı çıkan serilerin listesi

Buarada bırak 3000 hikaye olmasını 3000 sayı bile yok bir kaç yüz sayı var ve bunların pek çoğu alternatif evren hikayesi ya da gençlik yıllarından işler.

DC'nin çıkardığı her 10 çizgi romandan 3'nünün Grant Morrison elinden çıktığını düşünmek biraz saflık hocam.

Normammu yazdı:

Grant Morrison'un yazdığı eserlere hikaye demişsin
      Ne diyecektim ? Mecmua mı ? Teknik olarak hikayeler çünkü. Ben "hikaye" terimini "bırak ya bunlar hikaye" anlamında kullanmadım. Bildiğimiz edebi terim olarak kullandım.

Normammu yazdı:

ama final crisis serisi tüm her şeyi etkiledi, True Form Darkseid'in düşerek tüm çoklu evreni yıkıma sürüklemesi, Supermanın element x yardımıyla miracle machine'yi kullanıp bu yıkımı onarması ve diğer tüm serileri etkileyecek bir şey yapması, Final Crisis içerisinde Sahte Mandrakk, Külliyat Kozmolojisi içinde bulunan Presence'ye laf atıyor, külliyat Kozmolojisi içinde bulunan spectre ve radiant'ın pestilini çıkarıyor, sence bunlar nasıl hikaye olabilir?
      Şu yazdıkların tamamen DC Comics tarihini ve Marvel-DC gibi büyük dev titan ana akım süper kahraman çizgi romanları evrenlerinin "hikaye örgüleri" mantığını yeterince bilmemenle alakalı.

Senin bu dediklerine benzer büyük şeyleri etkileyen kaç event geçirdi bu evren bir bilsen. Belki 20 belki 50 den fazla. Ayrıca yine söylüyorum bunlar teknik olarak hikayedir. Grant Morrison'ın kendisi bile bunun böyle anlaşılmasıistediğini söylüyor.

Presence'a laf atıyor dediğin Mandrakk ölebilen ve ölçülebilir fiziğe kurbna gidebilen bir konsept ve Overvoid-Primal Monitor ondan güçlü değil mi ?

Grant Morrison'ın kendisi

"Tanrı - Source - Void - Presence hepsi birdir o da yaratıcıdır". Nitekim Mandrakk'ın presence'a laf atması sadece bir laf atma başka bir manası yok.

Hatta bu "Overvoid" kavramını ilk olarak kullanan emektar yazarlardan biri olan (o zaman bu kadar şekillendirilip, bir bilinç verilmemişti konsepte ama gücü gene yaratılışın ev sahipliği idi) J.M: DeMatteis şunları diyor.

Kendisine Presence'ın üstünde bir şey var mı diye soruluyor, Cevap: " Presence esas tanrı olduğuna göre hayır, o zaman her şeyin ötesindedir diyor."

Aynı abiye "Presence, Void'den önce de var mıydı ?" diye soruyor. Yazar da

"Void aslında, Presence'ın bir parçası olsa da evet bence ondan önce vardı (paradoksal ama gerçek)." diyor.

Nitekim senin üzerine konuştuğun bu kavramları yaratan adamlar bile benim

Overvoid -> Kağıt
      Presence -> Kalem
      Yazar -> Kalemi Tutan
      Kalemin Kurşunu -> Source
      Yazılan Eser -> Multiverse

mantalitemi destekliyorlar.

Kanıt:

Presence Overvoid üzerinde Synnar'ı yaratıyor, Synnar'da multiverse'un mimarı. Tabi bu Jim Starlin yorumu ama senin adamın GM bu hikayeyi geçerli buluyor.

Normammu yazdı:

Peki bu okuyucu aşağılama yazılarını okuyan okuyuculara bir şey oldu mu? Hayır, Ama senin mantıkla bakarsak Çizgi Romanda okuyucular için denen bir şeyin gerçek olması lazım

Beni anlamamışsın ki ben bunun tam zıttını savunuyorum zaten.

Normammu yazdı:

Final crisis superman beyond 1 ve 2'de, Captain Adam tüm Varoluşun kurallarının ve gerçekliklerinin bozulduğunu, Mandrakkin Geldiğini, Tüm her şeyin tehlikede olduğunu söyledi, Ardından Thought robot için gereken enerjiyi ortaya çıkardı ve bizi(varoluşu) ancak superman kurtarabilir dedi. Sence bu nasıl hikaye olabilir?
      Dostum "hikaye" lafımı yanlış anlamışsın belli ki. Ama şunu söyleyeim böyle DC Varoluşunu ya da Varoluşun bir kısmını tehdit eden tonlarca olay oldu hele Vertigo Comics sürekliliğini ve alternatif evrenleri de katarsak bu rakam iyice yükselir.

Normammu yazdı:

Sence bunu diyen Grant Morrison neden kendi eserlerinin hikaye olarak görülmesini ister ki.
      Ne olarak görülmesini istiyor başka ? Şifrelerinin çözülmesi gereken , dünya geleceğini elinde bulunduran bir kod falan mı ?

IGN Röportajı gibi şeyler genelde reklam amaçlı ona hiç girmiyorum zaten.

Normammu yazdı:

Plot Manipülasyonu Özelliğini küçümsememek veya yok görmemek lazım
      Yok görmek =/= küçümsemek =/= Kabul Etmemek =/= Geçersiz Kılmak

Mantıken bir karakter yazara etki edemeyeceğinden plot maniple edemez. Yazar bu plotu maniple ettiğini sandırır o karaktere çünkü o şekilde çizer ancak bu meta kurgusal bir araç olduğundan adam bunu gider çizgi film karakterleri ile de yapar, Supermanle de yapar, Scarlet Witch ile de yapar. Bunun bir diğer karaktere bir üstünlüğü belirtmesi söz konusu değil genele baktığında çünkü yazar bir karakteri karakter gibi değil kendisinin bir parçası gibi yazarak meta-kurgusal bir eser yapmıştır. Yarın bir gün başak bir yazar her hangi bir karakteri böyle yazmayı seçebilir bunlar karakterlerin gücü değildir ve yazar olmadan başka karakterler üzerined kullanabileceğini düşünemeyiz. Grant Morrison'ın kendisi bile bu söylemi sevmiyor zaten.

Normammu yazdı:

Her şeyi geçtim Okuyucuları dalgaya aldılar
      Ee Okuyucular bunları kulakları ile duydu mu ? :D Ne yani bizim lemandaki avanak abdi karakteri outversal mı olacak bu yüzden :D :D

Normammu yazdı:

Ki Sahte Mandrakk bile full power radiant'a ve %50 güçte olan spectreye tek attı.

İşine gelmedi mi Sahte Mandrakk'lar güçsüz oluyor, Spectre güvenilmez karakter oluyor ancak şimdi Mandrakk 'ı güçlü göstermek için sende veriyorsun gazı. Çağlar içerisinde pek çok güçlü varlık Spectre'ye pek çok şey yaptı burada özel bir şey yok hele ki Spectre'nin güçlerinin genelde Presence tarafından evrensel+ seviyesinde sınırlandırıldığını düşününce. Ki o hikayedeki Crispus Allen, Spectresi idi. Belki de en zayıf konağı.

Normammu yazdı:

Ve Bu karakterin tek yediği Sırada multiverse level değil, çok daha güçlü olduğunu düşünüyorum şahsen
      :D :D Çünkü böyle düşünmek işine geliyor :D Halbuki daha 4-5 mesaj önce "Spectre çok da bir şey değil ya" konuşması dönüyordu ... Ah siz gençler....

Normammu yazdı:

Benim Çizgi Roman koleksiyonu yapan arkadaşlarım var, ve koleksiyonlarında değil binler, on binlerce Çizgi Roman var, ve bu arkadaşlarımın dediği her şey doğru ve
      :jordanlaugh1: Çizgi Roman Koleksiyonu sahip olmak ne zaman = Omniscience demek oldu ? Ve Değil binler, onbinlerce koleksiyonları var ? Ayrı evlerinde sırf bir odayı comics yığmışlar herhalde :D :D

Normammu yazdı:

Külliyat Kozmolojisinde en üst seviyede bulunurlar,
      :cruisecracks: Vay aslanlarıma bak sen. Kozmolojinin nirvanasına ulaşmışlar. Ama nedense Külliyat lafını ben kullanmadan önce hiç kullandığına denk gelmemiştim. Nasıl oluyor da böyle arkadaşların varken bizim gibi ölümlülerle uğraşıyorsun ki sen hocam :D Hepinize saygı duydum, valla helal 8)

Arkadaşların bu kadar süperse sana öğretselerdi her çıkan 10 DC çizgi romanından 3 ünün Grant Morrison'a ait olduğunu düşünmenin gerçekle alakası olmadığını :D

Normammu yazdı:

Ve Bu karakterleri listelere almayan, bu karakterlere gereksiz diyenler kendilerine Çr okuyorum demesin'' diyorlar.
      Yok demiyoruz zaten :D Bizim haddimize mi öyle şeyler demek :D Biz resimlere bakıyoruz zaten sadece hocam :D

Arkadaş biriniz de Ad Hominem yapmadan bir tartışmayı bitirmeyi başarsın, lütfen artık. Ne oldu bizim gençliğe arkadaş.

Normammu yazdı:

Onun dışında yapılan yazar açıklamaları ise Her ne kadar sıcak bakmasamda Non-Canon damgası alır.
      Ee o zaman bu ne ?

Normammu yazdı:

IGN röportajlarında Mandrakk için şöyle diyor; herkes, her şey bu karanlık güç tarafından öldürülecek, her şey onun karşısında anlamsız kalacak ve sonunda Bu Karanlık Güç her şeyi yok edecek veya üstün gelecek'' diyordu.

Normammu yazdı:

Tüm Boyutların üstünde olan Monitor Sphere
      GM'in multiverse haritası boyutlar için bir şey demez. Her boyutta aynı multiverse'un o kadar boyutlu hali bulunur. Nitekim o harita 3 dış duvarlarına kadar 3. boyut haritasıdır, ondan sonrası tabi boyut tanımaz. Nitekim Monitor Sphere'de olmak illa tüm boyutların üstündesin demek değil. Ki orada yaşamıyor, orada yaratılmış. Yaşayan bir şey değil bu.

Bir de konum olarak yukarıda olmak her zaman senin gücüne işaret etmez. Desaad, Kalibak gibi Wonder Woman'ın bile dümdüz edebileceği yeni tanrılar tanrılar çemberinde ölümlüer diyarının çok çok yukarılarında yaşıyorlar ve hatta orada ölümlüler diyarının gezegenleri yeni tanrılara baloncuklar gibi görünüyor ama bu onları dünyaki her kahramandan daha güçlü yapmıyor. Ya da 4. Dünya Varlıkları diye 5. Dünya Varlıklarına üstün gelemiyorlar.

Hiyerarşik üstünlük her zaman fiziksel güç ve beceri üstünlüğü anlamına gelmez.

Normammu yazdı:

Sayfalı Kitabı kaldırıp voidden feedback yemesi, Cas'ın Over voidde yaşayacağını gösteriyor.
      Bu tamamen yorum kardeşim. Olmaz demiyorum ama olduğu falan yok.

Normammu yazdı:

Cas 4. Duvar bilincine sahip
      Pek çok karakterin olduğu gibi

-------------------------------------------

Dostum üzgünüm ama DC de 10 kitap varsa 3 GM'nindir. ve Benim her şeyi bilen on binlerce kitap koleksiyonlamış arkadaşlarım var gibi alakaya maydanoz iddialardan sonra daha fazla konuşmak istemiyorum. İyi Günler.

Edit: Eğer kulağa kırıcı geldiyse, kusura bakma amacım dalga geçmek değil ancak cidden şu 3000 kitap korkunç derecede yanlış bilgi ve "benim yüksek yerlerde arkadaşlarım var" kartı da türkiyenin hemen her alanda en bilinen klişelerinden biri (gerçek değildir demiyorum ama bunun böyle kullanılması klişe). Yani gerçekten sohbetle alakasız vede faydasız söylemlerdi bunlar. Yoksa "Ben çok biliyorum, sen ve arkadaşların ise bilmezsiniz" gibi bir iddiam yok ancak bunlar bir münazara da bu şekilde ortaya atılacak şeyler değil. Komikler..
    • Öncelikle Primal Monitor tuval olarak her şeyin altındadır, bu Sepep'ten üzerinde olan bir şey ona kusur gibi gelir(o çok güvendiğin Comic vine sitesinde bu laf geçiyor) ve üzerinde ki kusurun kurgu başlangıcı olduğu Yarattığı hikaye kavramından belli, devamında bu Yarattığı hikaye kavramının kötü, Korkunç, Öngörülemez, çetrefillsiz şeylere neden olduğu geçiyor, bu ifadeler büyük ihtimalle kurgunun çoğalması ile ortaya çıkan şeylerdir, ha bu arada demeyi unuttum, Superman Primal Monitor için; Yaşayan Bilinçli Bir boşluk'' Diyor. Evet Grant Morrison bir harita çizdi, Ve Her Hikaye bu haritanın içinde bulunan Evrende, Evrenlerde Gerçekleşiyor. Yazdığım bazı şeyler seni güldürmüş gibi, neyse birazdan senin yazdığın ve beni güldüren olaylara geçeceğim.

Ben Presence'ye laf atan Mandrakk'ın Ölümsüz olduğunu veya zarar göremez olduğunu söylemedim, sen kendin kurgulamışsın bunu. Ben Presence'ye laf atan Mandrakk'ın zayıf olduğunu söyledim, çünkü ultraman gibi bir yardımcıya ihtiyaç duyuyordu ve işlerini gizliden yürütüyordu. Yazar açıklamalarını(Non-Canon olmasına rağmen) baz alacaksak, Stan Lee'de kendisine en güçlü karakter sorusuna Galactus Cevabını verdi, peki bunun dediği doğru mu olucak, yani presence ile galactusu eşit tutmuyorum, zaten bu cevap doğru olsa bile Twitter açıklamaları tamamıyla Non-Canon olduğu için hem benim diyeceğim Twitter yazar açıklamaları hemde senin dediklerin boşa gitmiş olur, ki senin dediklerin zaten boşa gitti. Çünkü Twitter açıklamalarının Reddit Ve Comic Vine'da Non-Canon olduğu söyleniyor. Grant Morrison da IGN röportajında Ana ve mutlak tanrının boş bir beyaz sayfa olduğunu söyledi, hatırlatmak isterim. Ne yani presence kalemden büyük(>) ise çr dışına çıkıp kalemi eline alarak kavram mı yaratıyor?

Overvoid zaten kağıdın üzerinde nasıl olurda kağıttan üstün olur güzel mantik

Bu arada evet, presence overvoid üzerinde synnar'ı yaratıyor bunu biliyorum, itiraz da etmedim, nedir bu kanıtlama çabası anlamadım. Neyi anlamadım ki? Sen dedin Ultra Comics üzerinde yazan yazıları okuyan okuyucuya bir şey olmuyor ve böyle olunca da meta Kurgusal demişsin, ee burdan Anlaşılacağı üzere çr üzerinde yazan her şeyin okuyuculara etki etmesi gerek. Hikaye lafımı yanlış anlamışsın demişsin, pardon ama abi sen Hikaye kelimesinin üzerine tüm diğer terimleri de eklemedin ki başka bir şekilde anlayayım. Ben mandrakkın Olayından bahsediyorum, tonlarca varoluş tehditi olaydan değil, konumuzdan sapmayalım lütfen. Grant Morrison kendi eserlerini hikaye değil Çizgi Roman olarak görecek tabi ki, IGN röportajları reklam amaçlı olsa bile sonuçta orda açıklanan açıklamalar Canon ve bu Canon açıklamar arasında Grant Morrison ana tanrı Primal Monitor (Boş beyaz sayfa) diyor.

Plot Manipülasyonu Özelliği hakkında dediklerinden anlaşılıyor, Daha Plot'u tam öğrenemediğin, her neyse bu pek önemli değil, herkes her şeyi bilmek zorunda değil. Okuyucular bunu kulakları ile duydumu mu demişsin, pardon da Ultra Comics üzerinde yazanları okuyucular başka bir yerleriyle mi okudular? Sahte Mandrakk tabi ki daha güçsüz, Nasıl herhangi bir şeyin sahtesi Orjinalinden daha bozuk, dayanıksız, güçsüz oluyorsa, sahte Mandrakk da öyle oluyor. Presence tarafından sınırlandırılmış spectre, Multiverse Level etki Yaratacak bir olaya layık görüldü çr de, ama sen presence tarafından sınırlandırılmış spectre'ye Evrensel+ demişsin.

Öyle düşünmek işime gelmiyor, ihtimalleri ile düşünmek mantıklı geliyor, hadi orda multiverse levelden üstün olmadığını düşünelim, Multiverse Level olduğu açık açık her yerde geçiyor, o çok güvendiğin Comic Vine'da bile geçiyor, ama ona rağmen sahte Mandrakkdan tek yedi. Spectre hala çok bir şey değil, sana çok şey geliyor sanırım. Çizgi Romanlar illa evde mi depolanıyor? Çoğu film oyuncusu sırf yer konusunda sıkıntı çıkarmasın diye Çizgi Romanlarına özel bodrum katları, odalar İnşaa ediyorlar, arkadaşlarım dahil. Külliyat lafını sen kullandığın için bende sana o lafı kullanarak cevap vermek istedim, ama o cevabı da şakaya almışsın, bravo Empati 0. Öyle arkadaşlarıma öğretecek bir şeyim yok, çünkü gerekli her şeyi biliyorlar ve beni de bilgilendiriyorlar, ama benim sizlere öğretmemi engelleyecek bir şey yapmıyorlar.

Olduğu falan yok, çünkü daha denenmedi, eğer denenirse ve geçen şeylere baktığımıza göre Cas, voidde hayatta kalabilir. Cas 4. Duvar bilincine sahip, Okuyucuların nefes alış verişini Hissetti, okuyuculara dokundu, Okuyucuların Çr sayfalarını çevirdiğini hissetti. Bunları yapabilen başka kim var?

Superman sonsuz Sayfalı Kitabı Kaldırınca Voidden feedback yedi ve tüm Yaratılışın, Varoluşun dışına çıktı, Tüm Yaratılışı, varoluşu kavradı, Omniscience oldu. Aynı kitabı Ultraman kaldırınca Mandrakk hakkında tüm her şeyi Öğrendi, Mandrakk'ın amacının ne olduğunu öğrendi, Ve Bu 2 şeyi öğrenmiş olan Superman İle ultraman birleşti, sonucunda Mandrakki yenen bir varlığı ortaya çıkardılar. Seri içersinde Casın ne kadar mantıklı ve zekice konuşmasından ve her şeyi bilmesinden anlaşılır bu konu. Ben senin cevap veremediğin veya eksik söylediğin Empty Hand, Gentry, Captain Adam, Rox Ogama hakkında ki her şeye noktasına kadar doğru cevapları verdim, ama alaycı tavrın biraz saflık.

Neyse konuyu şöyle baştan sona doğru toparlayacak olursak; Nabu abi tartışma başladığından beridir bana verdiğin cevaplardan anladığım kadarıyla, yada öyle olduğu için, sen ya Çizgi Roman okumuyorsun sadece Comic Vine üzerinden ilerliyorsun, veya Okuduğun Çizgi Romanları anlamıyorsun, Bana attığın Çr fotoğraflarını doğrusu varken resmen başka bir şekilde yansıtmaya çalıştın, 10 cevap vermen gereken sorulara veya yanıtlara, 2 cevap veriyorsun, bunlarda dalga geçerek oluyor veya kaale almayarak. Ben senin çr okuduğunu sanmıştım Nabu abi, Ama tek yaptığın Comic Vine yazıları atmak, Non-Canon yazar açıklamaları üzerinden ilerlemek, Çrler hakkında yazdığın her şey ya eksik yada yanlış çıktı, Rox Ogama, Captain Adam, Mandrakk, The Gentry ve Empty Hand'ı doğru düzgün bilmiyorsun ama arkalarından sıkmayı seviyorsun. Bir dediğin diğerini tutmuyor, copy paste Ancak yapabiliyorsun. Neyse, benim Çr değilde full comic vine üzerinden ve Non-Canon yazar açıklamaları üzerinden giden biriyle

Tartışacağım daha fazla bir şey olamaz. Vakit ayırdığın için teşekkür ederim, iyi geceler.