Great Evil Beast vs DC büyükleri

• Anket
    • Comics
    • Vs

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• father yazdı:

Fulcrumda Toaa gibi aynı niteliği taşıyor
      TOAA'nın TOAA olma sebebi yazar temsil etmesi değil. TOAA gibi bir karakter yaratılınca bu Stan Lee'ye atfedildi.

Yani bu karakterlerinin esas niteliği "yazar sembolü" olmaları değil, "yaratıcı" olmaları. Yazarlık sonrasındaki bir şey.

father yazdı:

Yazarlar da verdiği gücü geri alabilir
      Yazarın kendisi olmak ile temsili başka şeyler arkadaşlar.

father yazdı:

5-Ben yazarı temsil etmenin +2 avantaj olduğunu düşünüyorum.
      Bu o yazar tarafından belirtilmedikçe çok da fark yaratan bir durum değil.

father yazdı:

Dc de yazar olarak çalışmadı
      Arkadaşlar kurgusal evrenlerde yazarları bu kadar denklemin içine sokmayın bence.
    • @Nabu
      1-Toaa'nın ilk yaratılış amacı yazarı temsil etmek olmasa da sonradan temsil etti. Yazarı temsil etmeyen Toaa'yı presence ile bir tutabiliriz.

2-Birini temsil etmek onun kararlarını uygulayabilirsin demek yani bir yazar verdiği gücü geri alabiliyorsa temsil eden kişi de alabilir.

3-Bir yazarın bu konuda bir şey belirtmeyeceğinden bu konudaki kesin sonucu asla öğrenemeyiz ama mantık üzerinden gittiğimiz de böyle gözüküyor.

4-Dediğim gibi mantıken düşününce yazarı temsil etmelerinin +2 avantajı var

@Noralyma
      Ona bakarsan yazarı yazar yapanda bir şey yazması

Yazarlar da yazmassa sende bir şey okuyamazsın yani bu mantıkla okuyucu > yazar demek saçma oluyor çünkü senin mantığınla tam tersine çevirebiliyorum. Daha demin Dc wikiye girip baktım Empty Hand hakkında okuyucuyu temsil ettiği geçmiyor bu bilgiyi nerden buldunuz hocam ?
    • @father

1-Zaten yaratıcı olmak yazarı temsil etmesini gösterir çok kasmaya gerek yok.

2-Hayır öyle birşey de yok. Yazar istese TOAA'ı da siler Fulcrumu da. Yazar istese TOAA'ya kendi kararlarını uygulatmayabilir.

3-Mantık olarak gidince öyle gözükmüyor. True Omnipotent demek herşeyi yapabilme gücüne sahip demek. Yazar olunca ne oluyor ? Herşeyi yapabilme gücü+Herşeyi biraz daha yapabilme gibi bir güç mü kazanıyor ?

Sen de birşey almazsan yazmazlar bu kadar basit. Herşey DC wikia'da yazmak zorunda değil. Karakterin zayıflığı biziz yani okuyucular. Eğer biz çizgi roman almayı kesersek zayıflıyor ve çöküyor.
    • @Noralyma
      1-Yaratıcı olmak yazarı temsil etmek demek değildir bunu kanıtlayan bir şey var mı mesala presence yaratıcı ama yazarı temsil etmiyor ?

2-Yazar isterse kendini real hayatta da öldürebilir ama yapmıyor :D Temsil etmek demek o kişinin kararlarını uygulayabilirsin demek her yerde bu böyle.

3- Fulcrumda True Omnipoten o zaman bu karakterlerin hepsi eşitmi ? Yazar olunca bir karakterin True Omnipoten gücünü elinden alabilirsin demek oluyor :D

Not: Ben fulcrum > presence demiyorum fulcrum = presence diyorum

Edit: Empty Hand 'ın okuyucuyu temsil ettiği dc wiki de bile geçmiyorsa siz nerden biliyorsunuz peki ?
    • @father

1- Yazarı temsil etmesi için açıklama felan mı gerekiyor ?

2-Anlamıyorsunuz biz yapar mı yoksa yapmaz mı konusunu değil yapabilir mi yoksa yapamayabilir mi onu tartışıyoruz. :D

3-Fulcum için "True" Omnipotent sözü geçti mi bilmiyorum. Yazar olursan kendini temsil eden karakteri öldürebilirsin demek oluyor aynı zamanda. TOAA alamaz Presence'den hiçbirşey. Yazarı temsil eden kişi değil sadece yazar alabilir Presence'nin elinden o özelliği. Yazar istese Presence'den Ture Omnipotent özelliğini Beyonder tarafından aldırtır.

Edit;Yukarıda açıkladım ve yabancı sitelerde göz gezdirebilirsin bu konuyla ilgili.
    • @Noralyma
      1- Başka forumlarda veya başka bir bilgi kaynağında yazar olduğu geçmiyosa yazar değildir bu kadar basit :D

2-Yazar isterse kendini de öldürür dedim yani istediğini yapar özgürler.

3-Fulcrum da "True" Omnipotent olarak geçiyor. Yazar kendini temsil eden birini öldürebilir ama bunu yapabilecek bir sebebi yok. Toaa presenceden alabilir. Temsil etmenin genel anlamı kimi temsil ediyorsan onun yetkilerine sahipsin demektir yani genel anlamı bu iken siz bunu nasıl inkar ediyorsunuz ? Yazar veya temsil eden kişi karakterlerden istediğini alabilir buna bir itirazım olmadı zaten :D

Not:Görmediyseniz diye yazıyorum Empty Hand 'ın okuyucuyu temsil ettiği dc wiki de bile geçmiyorsa siz nerden biliyorsunuz peki ?
    • father yazdı:

Yazarı temsil etmeyen Toaa'yı presence ile bir tutabiliriz.
      Böyle bir hesap kitap yok comics dünyasında arkadaşlar :D Yazarı temsil ediyor 5000 puan etmiyor 2500 puan gibi bir şey yok. Yazarları farklı şekillerde temsil eden tonla karakterler var.

father yazdı:

2-Birini temsil etmek onun kararlarını uygulayabilirsin demek yani bir yazar verdiği gücü geri alabiliyorsa temsil eden kişi de alabilir.
      Tamam da bu yazarı temsil etmeyen karakter için de geçerli :D

father yazdı:

ama mantık üzerinden gittiğimiz de böyle gözüküyor.
      Mantıkla alakalı bir şey yok burada . Tamamen subjektif bir çıkarım. Ha bu yanlış demek değil ancak doğru olmadığı da ortada.

father yazdı:

4-Dediğim gibi mantıken düşününce yazarı temsil etmelerinin +2 avantajı var
      Tamam bu senin bakış açın. Bundan genel geçer bir kuralmış gibi ya da DC ve Marvel'ın bu yönde bir izahı varmış gibi konuşmaya gerek yok diyorum bende.

@Noralyma Daha fazla da konu dışı kasmayalım arkadaşlar.
    • @Nabu
      Daha fazla konu dışına çıkmayın dediğinizden derleyip cevap vereyim hocam. Yazarları temsil eden karakterler yazarın gücüne sahip oluyor o yüzden ben +2 puan diyorum ama bunu herhan gibi bir şirket açıklamadığından doğru sayamayız ama yanlışta sayamayız. Varsayımlar üzerinden gittiğimiz de ben böyle bir çıkarım yaptım siz başka bir çıkarım yaparsınız başkasıda daha başka bir çıkarım yapar ama kesin sonucu bulamayız. Siz en başta fulcrum bu gruba giremez dediğinizden çok uzun bir süre konuştuk ama kesin bir sonuç olmadan bir şey diyemeyiz. Ben kendi fikrimi yansıttım karşı fikirlerede saygı duyuyorum ama kesin böyle diyemeyiz :D