Ölümsüz Olmayı İster Miydiniz?

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Ölümsüz Olmayı İster Miydiniz?

Hangisi? 8

Sonuç katılımcılar tarafından görülebilir

Şimdi burada biraz fantezi yapacağız. Bir an için, inanmasanız bile, yani illa inanmanız gerekmez o manada söylüyorum. Bir ilahi gücün var olduğunu ve size bir teklifle geldiğini hayal edin. Teklifte bu ilahi güç, size ölümsüz bir beden ve ruh vereceğini söylüyor. Tabii kabul etmeniz durumunda. Ne yaparsınız?

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Medyanın genelde gözümüze soktuğu, ölümsüzlük aslında kötü birşey ya durumuna pek inanmıyorum. Ölümsüz sağlıklı bir bedende olacaksam, çekeceğim yüzbinlerce acıya rağmen kabul ederim bu durumu tabi. Ama sonsuzluk çok ağır bir tanım, ölümsüz olduğumu düşünmek şu anki tüm hayat dengemi farklı şekilde düşünmek demek. Hala memur olmak mı isteyeceğim? Emeklilik maaşım nasıl yatacak? Sırf beni araştırmasınlar diye dünyada tüm kaydımı silip kimliksiz dolaşmak zorunda kalmayacak mıyım? Sadece ölümsüzlük çok fazla sorumluluk getiren birşey malesef. Tüm hayat bakışını baştan kurmanı gerektirecek birşey. Tüm hayallerini değiştirmen gereken birşey. Büyük ihtimal çoğu sınırımı artık aşacağım bir durum. Özellikle isteyeceğim birşey değil ama teklif gelince kabul etmemin olası olduğu bir durum. Büyük ihtimal sürekli sahte ölümümü tasarlayan bir sanatçı olurdum. Anlaştığım ölümlü insanlarla yüzlerce yıl sonra inanılmaz servetlere sahip olup, yaşadığım deneyimlerle sürekli kendimi geliştiren bir sanatçı haline gelmeye çalışırdım. Üretkenliği bırakmayıp, hayal aleminde yaşayan bir çizgi roman üreticisi olurdum herhalde.
    • Ben kesinlikle kabul ederdim.Ölümsüz olduktan 1000-2000 yıl sonra çok büyük bir bilgeliğe sahip olurdum o bilgileri de insanların yararına kullanmaya çalışırdım. Ayrıca ölümsüz olmakta başka bir şey restoranlara gitsem bedavaya yemek bile verirler bende bilgimle ordaki genç garsonları aydınlatırdım. Kısacası hem kendimin hem de başkalarının işine yarardım. Beni tek korkutan sevdiklerimin ölümünü görmek olucak :(
    • Ölümsüz olmak ister elbet insan fakat kimse sonsuza dek yaşayamaz diye düşünüyorum.Yani insanlık yok olduğu zaman ne olacak.Bu konu bana her zaman karmaşık gelir.Merak ediyorum yaşamaktan bıkar mı acaba insan?İstediğim zaman ölme hakkım olsa mükemmel bir fantezi olurdu fakat sonsuz yaşamanın yükünün altında her insanın ezileceğini düşünüyorum.
    • Sae yazdı:

Ne tür bir ölümsüzlük? Yaşlanmaya bağlı ölümü engelleyen türden mi yoksa her türden ölümü engelleyen mi?

Sonsuza kadar yaşamak istemezdim ama çok çok uzun bir ömre de hayır demem.

Hiçbir şekilde ölmüyorsak çok op. Kaidou gibi artık gökdelenden falan atlarım, ne oluyor diye. Nasada çalışmaya başlar, keşif robotu niyetine gezerim marsı.
    • Sae yazdı:

Ne tür bir ölümsüzlük? Yaşlanmaya bağlı ölümü engelleyen türden mi yoksa her türden ölümü engelleyen mi?

Sonsuza kadar yaşamak istemezdim ama çok çok uzun bir ömre de hayır demem.
      Oğuz konuda dediğim gibi beden ve ruhun ölümsüzlüğünü sunuyor sana ilah. Daha ne yapsın adam?

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Eğer hep sağlıklı ve genç kalacaksam kabul ederim ama evrenin bir sonu varsa ve bu olduğunda boşlukta kalacaksam kabul etmezdim ayrıca bu ilahi varlık semavi dinlerdeki gibi ise ve cennet ve cehennem var ise sonsuz cennete gidecek biri isem ölümsüzlüğü kabul etmezdim ölüp cennete giderdim sonsuz cehennemlik biriysem eğer o zaman kabul ederdim ve sonsuz yaşardım ya da bir süre cehennemde kalıp sonra cennete gideceksem ölümsüz olmayı gene istemezdim ama dediğim gibi evrenlerin sonu yoksa ve tekrar edecekse boşlukta kalma gibi bir sorunumda yoksa kabul eder ve Vandal savage gibi dünyada takılırdım daha sonra gezegen yok olacağı için terk etmem gerekirdi falan işte yeni yerler keşfederdim farklı evrenlere geçerdim bilgeliğim artardı her şeyi öğrenmeye başlardım umarım bu ölümsüzlük sayesinde uzayda acı çekmez halede gelebiliyorumdur nefes almazsam ölmem ya da yemek yemez su içmezsem ölmem ama hala ihtiyacım var gibi acısını çekiyorsam bu çok kötü olurdu yoksa işim yaş acılı ve uzun bir süre uzay boşluğunda kalırdım :D Tüm şartlar belirtiğim gibi olursa ve istediğim yönde giderse muhtemelen çok uzun bir zaman sonra
      önce dünyanın sonra galaksimin daha sonrada diğer galaksilerin ve evrenin hakimi olurdum dahada ilerisi çoklu evrenler ve farklı boyutlar varsa oralarıda ele geçirip her şeyin hakimi gibi bir şey olabilmem olası görünüyor
    • Feindbild yazdı:

The Last Outlaw yazdı:

Belirli bir şahıs yanımda olacaksa, evet. Olmayacaksa fuck off.
      Müslüm Gürses?

#Seyyah'ıngüncesi adlı episodik hikayem çok yakında sizlerle, canım sıkıldıkça karalayacağım. Fanlarımı daha da bekletmek olmaz.