Mavi Hap vs Yeşil Hap

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Mavi Hap vs Yeşil Hap

Hangisi? 6
      1.  
        Mavi Hap (1) 17%
      2.  
        Yeşil Hap (3) 50%
      3.  
        Seçenekleri sevmedim, hiçbiri. (1) 17%
      4.  
        İkisi de olur, fark etmez. (1) 17%
      Tek konuluk bir konsept ile karşınızdayım. Bu sefer yine vs attıracağız, ama daha farklı olacak. Daha gündelik, daha huzur verici.

Mavi Hap;
      1. Kendini klonlama yeteneği,
      2. Aşık olduğun kadın ya da erkeğin sana bir şans vermesini sağlamak,
      3. Kısıtlı zaman ve bir kereliğine mahsus, zamanda ileri ya da geri gidebilme(İki saat sonra yine bulunduğun zamana geri dönme şartıyla, temelli değil.)
      4. Bir insanın sana yalan söyleyip söylemediğini anlayabilme,

Yeşil Hap
      1. Bir yerin sakatlandığında ya da koptuğunda eski haline dönmesini, yenilenmesini sağlamak.
      2. Sevdiğin bir kurgusal eserin finaline kadar tüm sayılarını erkenden okumak,
      3. Ölümsüzlük,
      4. Kısıtlı bir süre için Samanyolu galaksisinden çıkıp farklı galaksi ve evrenleri dolaşabilme,

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• demkir yazdı:

Yeşilin 2 numarası başka bir şey olsa onu seçerdim ama maalesef kazanan mavi.
      Bu arada kısa süreli galaksi gezisi ne kadar kısa eğer tatmin edici olursa yeşil daha yakın geliyor bana.
      Çok kısa değil, çok uzun da değil. Hani 2-3 günlüğüne yazlığa gitmişsin, takılmışsın dönmüşsün gibi bir his bırakacak kadar.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Fang yazdı:

Yeşil hapta, 2 ve 3. madde birbiriyle çelişiyor. Ama yine de yeşil diyorum ben.
      Nesi çelişiyor? Misal One Piece. Şu an kaçta? 917. Bitişi kaç? 1500 diyelim. Tamam işte direk erkenden eline gelcek bölümler, beklemeden okuyacan. Bundan güzel şey mi var?

Daha da açmam gerekirse meseleyi, ölümsüzsün ama istediğin serideki tüm bölümleri her hafta çıkmasını beklemeden okuyorsun istediğin zaman. Bunu demek istemiştim.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen The Last Outlaw ().

• Mavi için,

- Kendini klonlama kage bunshin gibi çalışacaksa oldukça yararlı. Hayır, gerçekten kendi hayatına ve iradesine sahip bir klon oluşacaksa etik açıdan kötü ve istemem.

- Şans verme olayı manipülasyon. Kendi istiyorsan yapar, istemiyorsa yapmaz. Yalnız kalırım daha iyi.

- Çok kritik anlarda belki önemli olabilir ama genel olarak bir kullanışı yok. Zaten sadece bir kereliğine.

- Benim hayatım için çok önemli değil, yeterince idare ettiğimi düşünüyorum.

Yeşil için,

- Hastalıklar da dahilse, oldukça kullanışlı bir şey. İki hap için de, sayılanlardan en ağır basan madde benim için.

- İlgimi çekmiyor.

- Kesinlikle istemiyorum. Ölümsüzlük sıkıcı ve çıkış yolunun olmadığı bir şey. Hele ki insan uygarlığı yok olduktan ve evrendeki entropik çöküş gerçekleştiğinde ve bütün hayat yok olduğunda, sonsuza kadar işkence demek. Almayayım.

- Koruyucu önlemler olacaksa ilgi çekici. Gidilen dünyanın mikrobiyal, parazitik ve kimyasal farkları olacaktır. Bunlardan korunmadıktan sonra bir anlamı yok. Eğer bunlardan korunulacaksa, düşünülebilir. İlk madde hastalıkları da kapsıyorsa bunu nötrler diye düşünüyorum.

---

Açıkçası yeşil ağır basıyor ama ölümsüzlük olayı her şeyi bozuyor. Eğer başka evrenleri ziyaret olayı kalıcı bir şekilde olabilseydi, benim için daha ilginç olurdu. Ölümsüz ve istediği evrene gidebilen, kozmik bir varlık haline gelirdim. Ancak sadece geçici olarak dendiği için düşünmüyorum. Evrende entropi sürekli artıyor ve çok uzun bir süre sonra olacaksa da, bir yerde geri dönüşü olmayan bir entropik çöküş yaşanacak. Yani evrenimiz ölecek. Bu noktadan sonra yaşamanın anlamı olmaz. Ondan önce insan medeniyetinin çöküşü de var zaten. İlla ki bir sonumuz olacaktır. Kısacası, farklı evrenlere kalıcı geçişin olmadığı bir ölümsüzlük belli bir noktadan sonra saf işkence olacaktır. Bu yüzden yeşile hayır diyorum.

Mavide ilgimi çeken tek özellik klonlama ama o da kage bunshin gibi olacaksa. İkisi arasında seçmek zorunda kalsaydım, maviyi seçerdim bu yüzden. Bir çok işimi daha kısa sürede halledebilirdim. Diğer evrenlere kalıcı geçiş olacaksa yeşili de düşününebilirim ama yine de karar vermesi zor olur. İyileşme çok çekici olsa da, ölümsüzlük hayal bile edilemeyecek bir şey. 1099999999 yıl sonra bile hayatta olmak demek (referans için, evrendeki atom sayısının en fazla 1083 olduğu tahmin ediliyor) . Bir yerden sonra insan (insan denilebilirse bu noktada) ölümün verdiği rahatlığı arayacaktır ama buna kavuşamayacağını bilmek, çok büyük bir işkenceye düşmesine yol açabilir. Hem de sonsuza kadar. İnsan psikolojisinin bu kadar uzun bir zaman düzeyinde -hatta 1000 yılda bile- nasıl tepki vereceğini kestirmek zor.
    • @Fang

Güzel düşünmüşün. İşte açarken hiç düşünmedim ben.

@Feindbild

Üzümünü ye, bağını sorma. Hastalık filan yok, rahat rahat takılıcan. Üstüne konuştuğumuz şey çok fantezi bir şey zaten. O sebeple az relaks, ne kadar az kurcalanırsa o kadar iyi.