Uchiha Kardeşler vs Tanrı ve Melek

  Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

  • Uchiha Kardeşler vs Tanrı ve Melek

   Kim Kazanır? 4

   Sonuç katılımcılar tarafından görülebilir

   Uchiha Kardeşler   Sasuke, katliamdan sonra kalan son Uchihalardan biridir, bir Konoha ninjasıdır. Densetsu no Sannin Orochimaru'yu, Akatsuki üyesi terörist Deidara'yı öldürmeyi başarmıştır. Katliamın sorumlusu Uchiha Itachi'yi öldürmeye and içmiş, ama gerçekler ortaya çıkınca ona tekrardan saygı ve sevgi beslemeye başlamış ve Konoha'yı yok etmek için Akatsuki'ye dahi katılmıştır.

   Mangekyou Sharingan kullanabilen Sasuke, aynı zamanda Raiton ve Katon elementlerinde ileri derece usta biridir. Susanoo ve Amaterasu'yu birlikte kombo yapıp kullanabilmektedir. Kenjutsu silahı olarak Kusanagi'yi kullanır.

   Sasuke, efsanevi keşiş Rikidou Sennin'in oğlu Indra'nın varisidir.


   Itachi ise daha küçük yaşta dahi olarak anılan, hatta Senju Hashirama'nın "Benden daha iyi bir ninjaymış." dediği bir S sınıf kaçak ninjadır. Köyün siyasi meseleleri yüzünden kendi klanını katletmiş ve sağlığı git gide kötüye gitmiş, bozulmuştur. Buna rağmen Akatsuki içerisinde dahi çekinilen biri olmayı başarmıştır. Partneri Kisame ile bahsi açılmasa da sıkı bir dostluk kurmuş, Kisame ona saygı duyarak ölmüştür.

   Susanoo, Izanami, Izanagi, Totsuga Kılıcı, amaterasu gibi tekniklere sahip güçlü bir ninjadır.


   _____________________


   Tanrı ve Melek   Pain yani asıl adıyla Nagato, Akatsuki olarak bilinen terör örgütünün lideridir. Küçüklüğünde efsane sannin Jiraiya'dan eğitim almış, ona saygı duyarak ve ideallerini takip ederek dünya üzerindeki barışı sağlamaya kasmıştır. Ancak barışçıl yollar işe yaramayınca Tobi'ye katılıp daha güçlü insanlarla çalışma kararı alıp, bijuu avcılığına başlamıştır.

   Rikidou Sennin'in gözlerine sahip olmasıyla bir çok korkutucu teknik kullanabilir, hatta ve hatta koca bir shinobi ulusunu karşısına almaktan çekinmez. Altı bedeni kontrol eder ve her bedenin farklı yetenekleri vardır.

   *Konan, Jiraiya'nın eğittiği Amegakure yetimlerinden biridir. aynı zamanda üst kademe bir Akatsuki üyesi ve S rank bir ninjadır. Nagato ve Yahiko'ya son derece sadık olduğundan onları her daim takip eder.

   İlk senaryo : Sasuke MS, Itachi diri halindedir. Itachi'yi nasıl olacağını bilmiyorum ancak sağlıklı kabul edelim. Uchiha kardeşler Pain ve Konan'ın yeteneklerini bilir, ona göre saldırır. Pain ve Konan da Kotoamatsukami ve Totsuga hakkında bilgi sahibidir. Bilgiyi veren dövüş başlamadan önce Tobi'dir.


   İkinci senaryo : İki tarafta da bilgi yoktur, birbirlerini nispeten tanımaktadırlar. Sasuke Mangekyou Sharingan, Itachi yine diri halindedir fakat edo featleri de vardır. Bunu da öyle varsayalım.


   Mesafe: 500 M
   İlk senaryodaki Mekan: Uchiha tapınağı
   İkinci senaryodaki mekan Amegakure no sato.

   Mesaj düzenlendi 2 defa, son düzenleyen The Last Outlaw ().

  • İlk karşılaşmada İtachi takımına yakınım ancak MS Sasuke zayıf kalıyor epey ve Itachi de çok yeterli değil.

   Konan hazırladığı milyarlarca bomba olmadan neler yapabilir bilmiyoruz ancak MS Sasuke'den o kadar da altta değildir. Itachi'nin sağlıklı olması nedeniyle oyum Uchiha takımına.

   İkinci senaryoda bilgisiz kazanmaları çok çok çok zor. İtachi'nin Edo featleri dürüstçe o kadar da iyi değil. Naruto ve Bee bilerek geride tutulduğu için Nagato karşısında parladı.

   Ayrıca Kabuto ikisini de iki kere kesin biçimde öldürüyordu ki sayı avantajı ile kurtuldular. Bir kere de genjutsu bastı bunlara yine iki kişi olmasalar ölmüşlerdi.

   Ha evet öldürmeye çalışmıyorlardı ancak Kabuto bariz biçimde üstündü, Izanami atılıncaya kadar. (Ki o Sasuke MS değil EMS idi)

   Izanami Nagato üstünde yarar mı bilemiyorum, aynı şekilde birbiriyle sürekli çakra alış verişinde olan (Ortak görüş vb.) kişilere karşı Genjutsu imkansız gibi. Pain net kazanır.
  • Buradaki en büyük sorun Konan'ın çok az feati olması , Konan için çok net bir seviye belirlemek zor.

   Konan ile ilgili bilinenler;

   - Obito'nun, Konan'ın kaybına bir Sasori, Hidan, Kakuzu gibilerinden çok daha içerlenmesi
   - Hazırlık ile Obito'ya Minato'dan bu yana en büyük sıkıntıyı yaşatması
   - Pain'in sağ kolu olması
   - Konoha saldırısında Aburame klanının en güçlü dörtlüsü ile (Torune hariç) karşılaştı ve sıyrıksız çıktı.
   - Oyunda, Sasori'yi kulağından tutup Akatuki'ye katıyor (bunu ciddiye almayabilirsiniz)
   - Nagato ve YAhiko ile beraber daha ergen iken ülkenin kontrolünü ele almaya başlıyorlar ve takip eden yıllarda Hanzo'nun politik gücüne denk geliyorlar hatta Hanzo, Konoha ANBU'sundan destek almak zorunda kalıyor bu Amegakure Üçlüsünün gücüne işaret . Kİ Nagato hep güçlerini sakladığını biliyoruz. Yani NAgato tam asılmamasına rağmen bu üçlü bu kadar kişiyi bayrakları altında toplamış.

   Ama işte yetersiz yani MS Sasuke ya da Itachi'yi ne kadar karşısına alabilir ? Emin değilim. O sebeple burada 7. Path gibi bir şey.

   Dövüşe gelirsek 1. Senaryo da Uchiha Kardeşlerin önündeki tek engel kendi kondisyonları. Çoğalan başlı köpek için bile sağlam miktarlarda amaterasu gerektiğini düşünürsek. Sıra Deva Path'e gelene kadar epey yorulmuş olurlar. O yüzden en son CST ve CT gibi teknikler ortaya çıktığında iki yorgun uchiha neler yapabilir ? Emin değilim.

   Ancak 1. senaryo da bilgi ve izanami sayesinde Uchiha Kardeşler desem bile 2. Senaryo da Pain & Konan çok zorlanmaz.