Young Justice Genel Tartışma ve Paylaşım Başlığı

• Genel
    • öngörü/teori
    • Young Justice Genel Tartışma ve Paylaşım Başlığı

Çok sevilerek takip edilen ancak 2 sezon sonrasında(2010-2012), devam edeceği düşünülen seriyi Cartoon Network'ün şok edici iptali ile hayranlar o zamandan bu zamana Warner Bross, DC vede Cartoon Network'a e-mailler yağdırdı. Change.org'da imza kampanyaları başlatıldı. Youtube'da reaksiyon videoları çekildi ve 6 yılın sonunda, nihayet YJ 3. sezonuna kavuştu.

Yakında yeni sezon yayın hayatına başlayacak bu sebeple başlığı açmanın tam zamanı diye düşündüm. Seriyi izlemeyenler mutlaka ve mutlaka izlesinler.

Bu başlık altında Young Justice ile ilgili sohbet, tartışma ve paylaşımlar yapılabileektir. Spoiler içeren şeyler için spoiler butonunu kullanınız.

Ve daha yeni 3. sezonun plotunu belirleyen Nightwing soruşturmasının videosunu attılar.

Bana animasyon da düşüş var gibi geldi, geçişler ve fps kötü ve fiziksel darbeler kendini hissettirmiyor gibi. Umarım eski kalitenin üstüne çıkılmış ya da en azından standartı korunmuştur.
    • 10. Bölüme kadar izledim. Bir şeyler eksik gibi ve ayrıca görsel olarak seriyi 2011 halinden daha fazla geliştirmemeleri kötü ancak gerçekten özlemişim. Young Justice, kahraman filmlerine ders olacak bir senaryo ve olay kurgusuna sahip her zamanki gibi. Ve de güç dengeleri bazı zoraki sapmalar hariç genelde tatmin edici oluyor.
    • Eski karakterler gelişimini tamamlamış,hikaye yeni karakterler üzerinden ilerliyor.Açıkcası bu durum bende biraz hayal kırıklığı yarattı.Fakat genel olarak bakarsak ilk 2 sezonu kadar olmasa da gerçekten sağlam bir şekilde ilerliyor.
      Aksiyon sahneleri biraz az gibi fakat senaryo güzel ve akıcı olduğundan aksiyon sahneleri eksiğini pek çekmedim.Ilk 13 bölümde yeni ve güçlü bir ekip oluşturdular geri kalan bölümlerde daha vurucu bölümler bekliyorum.
      Hem Titans dizisinin başarısı hem de Young Justice'in kalitesi Dc'nin doğru yolda olduğuna işaret.Böyle devam ederler inşallah.
    • Shrimp yazdı:

Hem Titans dizisinin başarısı
      İlk 3 bölümden sonra izlemedim ondan sonra birden bire süper olduysa bilemem ancak Titans dizisinin bir başarısı yok aslında. Sadece yeni kitle karakterlerin edgy versiyonlarını bir halt sanıyorlar ondan dolayı da tuttu gibi geliyor bana.

Shrimp yazdı:

Aksiyon sahneleri biraz az gibi
      Eskiye göre aynen epey az. Ancak Lobo savaşı ve Lady Shiva-Bane-DS Vs Bats'in takımı güzelllerdi. Fakat haklısın, 2. sezondaki o dolu dizgin hava yok.

Yeni bölümler haziranda gelecekmiş sanırım.
    • @Nabu
      Titans dizisinin başarısı derken sevilme ve izlenme sayisından bahsediyorum.Sonuçta Aquaman de ortalama bir film ama inanılmaz başarılı oldu.Yani başarıdan kastım genel olarak toplumun beğenisi ve maddi olarak yüksek kâr elde etmesi.
      Titans bence Arrow,Flash gibi diğer superhero konseptli dizilerden daha kaliteli fakat genel olarak bakarsak ortalama kalitede bir yapım.Yani demek istediğim Titans dizisinin orta kalitede başarılı bir yapım olduğu.Başarı ve kaliteyi birbirine karıştırmamak lazım.
      Bahsettiğin 2 aksiyon sahnesi de gerçekten harika sahnelerdi.Fakat benim kızdığim neden 8-9 tane kaliteli aksiyon sahnesi sayabilecekken bu 2 olsun.Ama dediğim gibi sezonun 2. Yarısında daha bol aksiyon sahneleri ve daha vurucu bölümler bekliyorum.
    • @Shrimp Başarı ile kalite arasındaki farkı biliyorum ve senin de bildiğinin farkındayım. Ben sadece başarı yazan kısmı alıntılıyarak yanlış anlaşılmaya sebep oldum aslında. Benim serinin finansal başarısına bir lafım yok olamaz da zaten. Satılıyorsa satılıyordur. Benim o kısma takılma sebebim aslında şu lafa idi.

Shrimp yazdı:

Dc'nin doğru yolda olduğuna işaret
      DC doğru yolda olsa Titans dizisi bu kadar edgy ve bu kadar sivri olmadan da gayet başarılı olabilirdi. Ya da "Outlaws" dizisini yapardı eğer yapmak istediği bu ise. Benim lafım biraz ona idi. Yani finansal başarı ve popülarite her zaman "doğru yol" anlamına gelmeyebilir. O anlamda konuşmak istemiştim :D