Wonder Woman vs Thor

• Anket
    • Comics
    • Vs

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Noralyma yazdı:

Ascalon yazdı:

@father
      Lütfen cümlelere başlarken Türkçe'mizin imla kurallarına uyup büyük harfle başlayalım. Böyle hoş bir görüntü oluşmuyor.

Neyse konuya gelirsek kesin bir kanım yok Wonder Woman god of war moduna geçerse öldürebilir Thor'u ancak Thor çok daha kudretli bir karakter sürprizler yapabilir.
      Anladım hocam. Ama Thor neden Wonder Woman'dan ''ÇOK'' daha kudretli onu anlayamadım :D
      Daha kudretli bence de ama çok daha kudretli olduğunu pek sanmıyorum. Neden öyle açıklarmısınız ? :)
      Thor daha yaşlı ve bilge evreni ve kozmozu görmüş tanımış yalamış yutmuş biri. Fırtınaları ve yer küreyi(annesi sayesinde) kontrol edebiliyor Mjolnir sağ olsun çok yüksek bir kozmik güce sahip, madde ve enerji maniplasyonu yapabiliyor portallar açabiliyor. Hayatı boyunca en dandik banka soyguncusundan Galactus, Zeus ve Celestiallar gibi tanrılarla savaşmışlığı var. Daha bir sürü şey var sayabileceğim de neyse buna karşın Wonder Woman oldukça düz bir güç setine sahip.
    • Yalnız neredeyse hep Thor üstünden gitmiş kabiliyet ve marifetler. Wonder Woman'ın genel bir resmi değil fakat tek tük özelliklerinin bahsi geçmiş. Tek tarafın üstüne bu kadar odaklanılırsa, tabii ki de o taraf öne çıkar.

Mesela New 52 ile WW tanrısal güçler ediniyor bir de. Bundan önceki halinde, uzayda kendini tutmayan bir Superman'den yumruk yiyip, dünyaya çakıldığı halde pek etkilenmeden savaşmaya devam ediyor. Hatta tacıyla, öldürmek için saldıran bir Superman'in boğazını kesip, onu geçici olarak etkisiz hale getiriyor. Dikkatinizi çekerim, ahlaki sınırlaması olmadan, öldürmek için saldıran bir Superman. Burada sergilediği dövüş hızı ve hedef kabiliyeti (çok yüksek bir hız kontrolü ister) çok yüksek derecede. Dayanıklılık da öyle. Bu kadın bir de bunun üstüne tanrısal güçler edindi.

New 52'de ilk büyük düşmanı tüm yunan tanrılarını alt etmiş bir adamdı. Bu adamı, henüz yeniyetmenin bir tık üstündeki bir seviyede olduğu halde yendi.

Darkseid ile de savaşabilmiş ve ona yüksek hasar verebilmiş bir kişi zaten.
    • RedSkull yazdı:

Thor şaman manyağı yapar
      Yavaş ol genç. Kim kimi şamar manyağı yapıyor ?

Ares'in kendi mekanındaki ataklarını tanklıyor WW. Yabancı sitelere gir bak ben de ordan duydum. Ares kendi mekanında nigh omnipotent oluyor yazıyor yabancı sitelerde.

Benim en sevdiğim karakterin Thor olmasına rağmen seninki gibi bir yorum yapmıyorum.

@Ascalon

Tamam da Wonder Woman yabana atılacak karakter değil. Ares'in kendi mekanındaki ataklarını tanklıyordu. Sırf daha tecrübeli diye diğerlerinin featlerini görmezden gelemeyiz ki :)

Daha güçlü düşmanlarla savaştı ama o savaşları kazandı mı ?

Kontrolsüz Superman ile başa baş gitmiş biri WW. Düşün birde bloodlusted yapıyoruz Wonder'ı.

Onu geçtim Thor WW ile kafa kafaya çarpışması için hıza ayak uydurmalı. Aksi takdirde WW ordan oraya vurur

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Feindbild: Flood yapmayalım, lütfen. Çok uzun alıntılar yerine etiketlemek de tercih edilir. ().

• The God of Thunder yazdı:

Tamam da Wonder Woman yabana atılacak karakter değil. Ares'in kendi mekanındaki ataklarını tanklıyordu. Sırf daha tecrübeli diye diğerlerinin featlerini görmezden gelemeyiz ki :)

Kontrolsüz Superman ile başa baş gitmiş biri WW. Düşün birde bloodlusted yapıyoruz Wonder'ı.

Onu geçtim Thor WW ile kafa kafaya çarpışması için hıza ayak uydurmalı. Aksi takdirde WW ordan oraya vurur
      Orada anlattıklarımın dövüşle pek ilgisi yok featleri görmezden geldiğimde yok. Sadece Thor'un çok daha kudretli bir karakter olduğunu söyledim. Kudret benim için karakterin evreni ve enerjiyi manipüle edip kendi isteği doğrultsun da düzenleyip yönlendirebilme yeteneğidir. Birde üstüne çeşitlilik. Wonder Woman Superman'in diğer güçleri olmayan eli kılıç tutan kadın versiyonu gibi bir şey fiziksel bir karakter çeşitlilik yok.
    • @Ascalon

İşte Thor’un çok daha kudretli olduğunu gösteren bir feat yok. Sizin kudret anlayışınızdan bakınca evet öyle. Zaten asıl güç Mjolnir’de Thor’da pek bişey yok. WW zaten layık kaldırabilir Mjolniri. Bu arada söylediklerimi ukala bir tavırla söylemişim sanki yanlış anlamayın.

Thor, fiziksel güçle ölebilecek bir karakter olmasaydı Thor çok daha kudretli diyebilirdim ama WW Thor’u öldürecek güce sahip.
    • Yunan Mitolojisinin Greek Şampyionu ve Zeus'un kızı ile İskandinav Mitolojisinin Norse Şampiyonu ve Odin'in oğlu.

Valla rüya çift benim için :D İki koca yürekli insan, iki kanının son damlasına kadar savaşçı olarak yetişmiş savaş makinesi.

Kimse için kolay bir maç değil. Fakat ben Wonder Woman diyorum. Çünkü Thor'u çok iyi karşılıyor ve onun güçlü yanlarına çözüm üretiyor.

1. God Blast ya da Anti-Blast -> WW'nin bilezikleri ve Dayanıklılığı ya da inanılmaz hızı
      2. Thor'un yıldırımları -> Kadın Zeus'un kızı, kendisi de yıldırım kullanıyor zaten. Nekron'un kara yıldırımlarını bileziğiyle tanklayan biri.
      3. Thor'un hayvani gücü -> Wonder Woman Thor'a yakın bir güçte olmasına rağmen bunun üstüne çok daha iyi hız ve teknik beceri koyuyor.
      4. Thor'un Savaşçılığı -> Wonder Woman kesinlikle daha yetenekli bir savaşçı
      5. Mjolnir -> Doğruluk Kementi ya da Tanrı Modu (ayrıca WW Mjolnir'İ kaldırabilir)
      6. odin Force -> Tanrı Modu

Yazar müdahalesi ve hayranların hassasiyetini göz önüne almayacağımız bir savaşta featler ve başarılar doğrultusunda Base WW > Base Thor derim.

WW'nin potansiyeli, Thor kadar yok o da ayrı.
    • @The God of Thunder

Hocam kadın flash'ı yakalamasının reflex ile ne alakası var o ww'nin hızını gösterir reflex hız başka bir şey. ışık hızında dövüşme olayıda combat hızını gösterir. benim dediğim reflex hızı

@NABU, @Noralyma
      Wonder woman'ın mijolnir'i kaldırdıra bileceğini nerden biliyoruz ? Ortak çizgi romanda layıkti ben de biliyorum ama o çizgi romanda stormdan dayak yemişti o yüzden ortak çr'yi pek göz önünde bulundurmuyorum ben

@Ascalon

İşte Thor’un çok daha kudretli olduğunu gösteren bir feat yok. Sizin kudret anlayışınızdan bakınca evet öyle. Zaten asıl güç Mjolnir’de Thor’da pek bişey yok. WW zaten layık kaldırabilir Mjolniri. Bu arada söylediklerimi ukala bir tavırla söylemişim sanki yanlış anlamayın.

Thor, fiziksel güçle ölebilecek bir karakter olmasaydı Thor çok daha kudretli diyebilirdim ama WW Thor’u öldürecek güce sahip.

Öyle bakarsak Dr Fate ve Dr Strange'de kudretsiz varlıklar? Mjolnir Thor'un silahı ve kaldıran Thor'un güçlerine sahiptir konuda da Thor layık zaten bu da Thor o kudrete nail demektir. Wonder Woman vs Thor olayına girmeyecektim ama girelim madem.
      İlk önce yavaşlık olayından başlayalım Thor pek çok kere Silver Surfer, Adam Warlock, Gladiator gibi adamlarla dövüştü eminim ki Wonder Woman ile de savaşabilecektir. Wonder Woman'ı layık olarak görüyorsanız Stormdan da güçsüz görmeniz gerek o zaman çünkü aynı hikayede Wonder Woman Thor'un güçlerinin haksızlık olarak kadar kudretli olduğunu söylüyor sonra Mjolnir'i bırakıp Stom'a kaybediyor. Neyse saçma bir olay ama layık olarak gördüğün için söylemem lazımdı.

Thor neler yapmış ona bakalım.

Mjolnir'e sahip olmadan godblast.

Void'e kuşanmış Sentry'i öldürmek.

Farklı boyutsal varlık olan en güçlü Elder God Atum'a zarar verebilmek.

Multiverse'ün çoğunluğunu özümsemiş olan Chaos King'e zarar vermek.
      Yüzlerce dünyanın fırtınasını çağırmak.
    • @NABU

Aha işte aradığım ve bulabildiğim yorum. Teşekkür ederim.

@Ascalon

Ragnarok serisinde oluyordu o God Blast olayı. Çekiç kırıktı orda tamamen çekiçsiz sayılmazdı. Herneyse çekiçsizdr god blast yapabiliyor.

Thor, Loki sayesinde taşlarla güç alıyordu. Güç almadan önce Void iplemiyordu ataklarını. Onu geçtim Void kendi isteğiyle ölmüş yazar açıklamış.

Görünüşe göre Classic dönem. Herkesin absürd güç seviyesinde olduğu dönemler.

O featine helal olsun diyorum. Mikobashi’ye zarar vermiş sonuçta.

Fırtına ana var içerde. Çağırır tabiki. İşi ne :D

@father

Flash’a onu denk getirmek ne kadar zor biliyomusun :D

Edit: Flood yapmışım yine kusura bakmayın

RedSkull yazdı:

Thor şaman manyağı yapar
      Yavaş ol genç. Kim kimi şamar manyağı yapıyor ?
      Ares'in kendi mekanındaki ataklarını tanklıyor WW. Yabancı sitelere gir bak ben de ordan duydum. Ares kendi mekanında nigh omnipotent oluyor yazıyor yabancı sitelerde.

Benim en sevdiğim karakterin Thor olmasına rağmen seninki gibi bir yorum yapmıyorum.

@Ascalon

Emrin olur derhal bakıyorum. Lütfen konuşmalarına dikkat et. Dingo'nun Ahırında değiliz.
    • father yazdı:

Wonder woman'ın mijolnir'i kaldırdıra bileceğini nerden biliyoruz ? Ortak çizgi romanda layıkti ben de biliyorum ama o çizgi romanda stormdan dayak yemişti o yüzden ortak çr'yi pek göz önünde bulundurmuyorum ben
      Dikkat ederseniz benim cümlem "Wonder Woman, Mjollnir'i kaldırır." değil. "Wonder Woman, Mjollnir'i kaldırabilir." yani kesin bir şeyden bahsetmiyorum bir olasılıkdan bahsediyorum.

Ki Mjollnir daha önce defalarca pek çok farklı kahraman tarafından kaldırıldı. DC gibi, ahllaki ve etik değerleri Marvel kahramanlarına göre çok daha katı ve çok daha ideal olan bir evrende adı "Barış" ve "Doğruluk" ile bir anılan Diana'nın bunu kaldırma ihtimalini görmek çok güç değil. Geçmişte nasıl Beta Ray Bill, Mjolnir'İ kaldırıp onunla Thor'u dövdüyse bu da o tarz bir ihtimal ancak dediğim gibi sadece bir "ihtimal" kardeşim. Elbette kesin değil.

(Bu arada Flash yakalama dediğin şey refleks hızı olmadan sadece seyahat hızı ile yapılabilir bir şey değil. )

@The God of Thunder

Bu konuda Wonder Woman'ın destekçisiyim ve WW'nin güç setinin ya da kudretinin @Ascalon un dediği kadar düz ya da basit olduğuna da kesinlikle katılmıyorum. Ancak bir konuda ona katılıyorum o da şudur. Thor gerçekten daha kudretli ve potansiyelli biri.

Yani WW, Thor'u kavga da döver ancak bana "Hey hadi kendine çizgi roman karakterlerinden bir tanrılar sınıfı (Pantheon) yarat deseler ve baş tanrım yani Skyfather olarak Thor mu , WW'mi deseler. Thor derim.

Yani potansiyel kudret ile var olan beceriler iki farklı şey.

Beceri, Yetenek, Keskinlik -> WW .

Kudret, Potansiyel -> Thor.

Yani Wonder Woman tüm tanrısal bağlarına ve kökenine rağmen yine de esas olarak bir savaşçı, bir amazon. Thor direkt tanrı. Ha WW, Ares gibi Thor'dan güçlü tanrılarla pek çok kez mücadeleye girdi o ayrı. Ancak demek istediğim şu;

Bu ikisi de 5 vitesli bir araba olsa ilk 4 vites de WW daha üstün bir performans sergiler. 5. de skorlar eşitlenir daha sonra Thor nereden geldiği belli olmayan 3 vites daha sokabilir devreye olur araba 8 vitesli...

Demek istediğim bu, standart şartlar altında evet Thor öyle WW'nin çok uzağında bir kudrete hakim değil. Ki bana kalsa ciddi dayak yer WW'den.
      Ancak Thor, WW'ye nazaran daha şapkadan tavşan çıkarabilecek, potansiyeli bir sonraki seviyeye an be an taşıyabilecek biri (Superman gibi )
    • @RedSkull

Ne dedim ben sana şu anda ? Yavaş ol genç derken yaşına bir gönderme yapmadım hepimiz genciz burda yanlışmıyım ? Ben 27 yaşındayım, o 21 yaşında vb.

Hiçbir sebep olmadan hemen atladığın için yavaş ol dedim ve feat söyledim. Olanlar bunlar.

@NABU

Yanlış değilsiniz bu konuda size katılıyorum. Thor çok potansiyelli bir kahraman. Kudret bakımından da bence Thor önde ama öyle "ÇOK" daha önde değil.

Bazıları gelip Thor rahatça işi bitirir cümlesine benzer cümleler kurmuşlar ama featlere bakılınca öyle değil.

Ben de demesini bilirdim Wonder Woman'ın hızı Thor'u kat be kat aşıyor. Thor'a vur kaç yaparak dalga geçer diye.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen The God of Thunder ().

• @The God of Thunder ve @RedSkull sakin olalım arkadaşlar.

Ali sen konuya "Thor şamar manyağı yapar." gibi agresif ve asılsız bir giriş yaparsan birileri de sana "agresif" bir tepki verir. Nitekim ikiniz de birer hata ile birbirinizi götürdünüz diyelim :D

Bundan sonra güzelce tartışalım millet.