Tower of God Tartışma

• Genel
    • Spoiler
    • Arkadaşla üç gün Balıkesir yaptım adamın vermediği spo kalmadı.

Türkçe çeviri güncelden 20-30 sayı geride, bu ne dandik iştir ağalar ya. Güncelde ne olaylar dönüyor, biz hala arc başlarında sürünüyoruz çeviri yok diye.

İlla İngilizce mi öğrenelim? Bu kadar mı büyük bir suç bilmemek?

Gustang, Evankhell hakkında inanılmaz büyük spoiler içerir.
      Spoiler Göster
      Zahard Po Bidau ailesi için ölüm emri çıkartmış, şu an kule öyle karışmış ki, Zahard'ın gönderdiği muhafızın adamları Evankhell'i tutabiliyormuş diyeyim siz gerisini anlayın.

OP'nin Marineford'u gibi gelişiyor olaylar.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen The Last Outlaw ().

• Zahard hakkında spoiler;

Spoiler Göster
      Bebekliğinde Baam'ı öldürenin Zahard olduğu kesin olarak ortaya çıktı, yani Garam sıkmıyormuş anlatırken.

Bu seri bizim son limanımız gibi bir şey, şok geçirmelik, teori kasmalık geniş evrenli şeyler seven için en iyi seçenek şu an.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Sezon 2 Bölüm 328 spoiler içerir (ingilizce güncelin 3 bölüm sonrası)

Spoiler Göster
      Haftaya efsane bir bölüm geliyor uzun aradan sonra siyah mart ve baam ikilisini izliycez. Ama yurinin mevkisine rağmen kendisini bu kadar riske atması beni üzüyor. Rakın da yeni skill setini çok beğendim. Ama baam seviyeciye kurallı gibi davranırsa siyah mart bile çare olmayacak herhalde.

400 bölüm bekledik be bu sahne için :D
    • The Last Outlaw yazdı:

Sanal kattaki Veri Zahard ve Eduan High Ranker eder mi sizce?
      Baamın şuanki rankerda bile zorlanmasına bakarsak ve yuri gibi high rankerları gördüğümüzde etmezler. Gerçi baam zahard vs’sindeki gücünü kullanmıyor. Klasik baam işte. Ama veri zahard ve eduan a rahatlıkla pseudo-ranker denilebilir. Tecrübe etkeni de önemli burda.

The Last Outlaw yazdı:

İkinci sorum, Daniel bir 10 aile üyesine karşı, misal Inieta'ya karşı shinso absorbe ve canlandırma tekniğiyle diş geçirebilir mi?
      Kökenine ve gelişme sürecine bağlı. Ana aileden geliyosa ran gibi. Aynı yaş baz aldığımızda yenemez diye düşünüyorum. Ama yan ailelerdense diş geçirir gibi geliyor. Özellikle ilk istasyonda ran ile dalga geçmişti bu adam. Ama devamında ise ana aileden olan ran ın da gelişme seviyesini biliyoruz sonuçta. Bir de hangi 10 ulu aile olduğu da önemli diş geçirmesinde...
    • memoww yazdı:

The Last Outlaw yazdı:

Sanal kattaki Veri Zahard ve Eduan High Ranker eder mi sizce?
      Baamın şuanki rankerda bile zorlanmasına bakarsak ve yuri gibi high rankerları gördüğümüzde etmezler. Gerçi baam zahard vs’sindeki gücünü kullanmıyor. Klasik baam işte. Ama veri zahard ve eduan a rahatlıkla pseudo-ranker denilebilir. Tecrübe etkeni de önemli burda.

The Last Outlaw yazdı:

İkinci sorum, Daniel bir 10 aile üyesine karşı, misal Inieta'ya karşı shinso absorbe ve canlandırma tekniğiyle diş geçirebilir mi?
      Kökenine ve gelişme sürecine bağlı. Ana aileden geliyosa ran gibi. Aynı yaş baz aldığımızda yenemez diye düşünüyorum. Ama yan ailelerdense diş geçirir gibi geliyor. Özellikle ilk istasyonda ran ile dalga geçmişti bu adam. Ama devamında ise ana aileden olan ran ın da gelişme seviyesini biliyoruz sonuçta. Bir de hangi 10 ulu aile olduğu da önemli diş geçirmesinde...
      Feat tabanlı akacak olursak eğer Zahard'ın o arenayı yıkan füze tekniğine benzer bir saldırıyı Urek'in Ölüm Katında yıktığı dağlar hariç hiçbir Yüksek Seviyeci göstermedi. Ha, gösteremezler demiyorum çünkü serinin güç seviyeleri yeni yeni uçmaya başladı. Bence veri Eduan ve Zahard bir çok seviyeciyi yer. Karaka level seviyecilerden bahsetmiyorum tabii.

Daniel konusunda ise, Inieta sanırım Arie ailesinin yan kolundandı. Gerçi Kaiser de yan kolundan ama bir Zahard Prensesi olan Androssi'yi perişan etti.

Daniel dikensiz Baam ile eşit dövüşebiliyordu, hatta bayağı bayağı geçit vermiyordu Baam'a. Bence Daniel> Inieta. Dikensiz Baam ile eşit dövüşmek>> İstasyon Rak'ı yenmek ve Ran'ın mini ekibine cebelleş olmak.

• Şimdi şöyle bir olay var ciddi sayılmayan bir high ranker dövüşü karaka vs yuri de gördük. Yuri son raddeye kadar baamların geçmesi için kendini tuttu. En son tekniği hariçti ve o zamandaki tahribat seviyesi de belli. Evankhell gibi hayvanlara girmek bile istemiyorum.

Cehennem treninini durduran koonun abisi apayrı bir hayvandı mesela.

Highranker demek çok üst seviye kalıyo bu seviye için.

Bir de data evrenindeki shinsoo yoğunluğu hangi katla eşdeğer bilmiyoruz. Bu sebeple tahribattan herşey ölçülmez.

Bu sebeple seviyeyi tam anlamak için baam ın vs lerine bakmak gerekiyor diye düşünüyorum. Baam da şuanki büyük savaşta düşük seviye seviyeciler ile kapışıyor. Hatta diyor ki seviyeci, benim bu teknikler seviyeciler ile vs de işe yaramaz ama siz regularlara yeterli diyor. Adam direk duyuları egale ediyor. İstediğin kadar tahribatın yüksek olsun duyusuz hiçbirşeysin. Tecrübe farkı da apayrı bir etmen.

Yüksel ihtimal baamın tam seviyesini de göstermeyecek siu. Bu tür şeyleri seviyor. İngilizce taraflarının ilersinden spoiler vermeden, benim anladığım bu şekilde.

——————————————

Daniel konusunda ise herşeyi direk katmamak lazım yaş ve tecrübe önemli olaylar. Ben eşit şartlarda gelişim üzerine bir tahmin yaptım ve buna göre bence yan aile ile kapışır. Ana ailelerle boy ölçüşemez. Tabi bu genelleme. Exceptional dahiler elbet heryerde çıkabilir.
    • Karaka ve White hakkında

Spoiler Göster
      Karaka seri boyunca hep çok güçlü karakterlere maruz kalıp ezilse bile, emrindeki adamların bile ilk 500'de olan Frog'lar ile filan başa baş mücadele etmesi karizmasını toparladı. Adamın kalbinin olduğu yere Zahard ve 10 aile liderleri seviyesi adamlar dışında kimse giremiyor.

White ise tam bir rezillik, muazzam bir sahne ile dönüşünü çizdiler adamın ben "10. şef Slayer White!" dedi aşırı hypelandım, sonra olan şey ise rezalet.

Seride Marineford savaşı çıktı, süffer şeyler oluyor. Harika gidiyor seri.