Sabit ​Avatar ve İmzalar Hakkında

 • Genel

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

 • ​Avatar ve İmzalar Hakkında

  Avatar ve İmza oluşturmak için;

  Spoiler Göster  İşaretli yer hepimizin profil menüsüdür. Öncelikle oraya tıklıyoruz.  Açılan menüde ayrı ayrı "Avatar" ve "İmza" adlı iki buton var. Sizi avatar ve imzanızı düzenleyip, oluşturabileceğiniz sayfaya yönlendirmesi için. Bunlara tıkladıktan sonra ise;

  Avatar oluşturma menüsü gayet basit. 3 Seçeneğiniz var.

  - Avatar kullanmama
  - Bilgisayarınızdaki belirli imajları yükleyip onları avatar olarak kullanma.
  - Gravatar hesabınızdaki avatarı kullanma.

  İstenen seçenek seçildikten ya da avatar yüklendikten sonra onaylamak için gönder tuşuna basıyorsunuz.
  İmza menüsünde ise karşınıza forumdaki mesaj yazma alanlarında da görebileceğiniz standart metin editörümüzü görüyorsunuz. Metin Editörünü anlamak için Forum Kullanım Rehberi ve Teknik Kurallar ! başlığına gidiniz.

  Burada bilgisayarınızdan imaj yükleyemiyorsunuz. Url linki ile (tıpkı forumda bir mesajınıza resim eklerken yaptığınız şeyin aynısı) resim uploadlayıp imzanızı oluşturabilirsiniz.

  Eğer bir görsel imaj uplama sitesi önermemi isterseniz postimages.org/tr adresini öneririm. Hızlı ve çoklu imaj yükleyip, temiz ve uzun ömürlü linklerini alabilirsiniz.

  Bu siteye bir resim yükleyince çıkan linklerden hangisi forum için kullanılacak ? Diye soruyorsanız imajın üstüne gelip Paylaş/Share (ikisinden biri olur) butonuna bastığınızda (ya da tek imajın altındaki farklı linklere baktığınızda) Doğrudan Bağlantı Doğrudan Bağlantı / Direct Link yazan yerdeki linkin tamamını kopyalayın. Bizim metin editörümüzde "Resim" diye adlandırılan sembole/butona tıklayın ve çıkan sekmede "resim bağlantısı" kısmına linki yapıştırıp ardından resmin pozisyonunu da ayarladıktan sonra (isterseniz, şart değil) ekle butonuna basıyorsunuz.

  Ve işte sizin imzanız.

  Her seferinde bu resim yükleme sürecini yapmak istemiyorsanız metin editörünü resimde kırmızı ile işaretlediğim kutucuğa tıklayıp metin editörünü kod/kaynak moduna geçirebilirsiniz.  içinde img yazılı kutucukların arasında kalan url linkini yeni imzanızın yeni linki ile değiştirerek de imzanızı yenilemek mümkün.
  Avatar ve İmza Boyut Sınırları:

  Avatarınız için;

  Forum içi mesajların yanındaki avatar kısmında -> 150x150
  Profil sayfalarınızdaki avatar kısmında 256 genişlik X 342 genişlik

  Daha büyük oranlara sahip resimlerde koysanız otomatikmen bu boyutlara indirgeyecektir. Profilinizdeki avatar ile forumdaki avatarın uyumlu olması açısından avatarınızdaki imajın odak noktasının resmin ortasında olmasına ve seçtiğiniz boyutların bizim resmi sınırlarımıza yakın olduğundan emin olun.

  İmzanız için;

  İmza için bir sınır 285pi genel büyüklük limiti var. En ve boy limiti yok. Nitekim belli boyutun üstüne geçerseniz forum kendisi ayarlar.

  Fakat size tavsiyem şöyle bir skala kullanmanız.

  Eğer genişliğiniz büyük olacaksa (550px ve üstü gibi) o zaman yüksekliği 280px in altında tutun.
  Yok daha 550-450 arası bir genişlik olacaksa 280-370 arası bir yükseklik olabilir.

  400'ün altında genişlik yükseklik de 400 ve altında olabilir (yani kare imza gibi) .

  Yükseklik, genişlikden büyük imza tasvip edilmemektedir. Yani boyuna değil enine kullanım tavsiye edilir.

  __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  İmza Adet Sınırı ve Spoiler İmzalar:

  Umumi, forum ahalisine açık imzalarınızda iki imza üst üste ya da yan yana kullanamzsınız. En fazla 1 imza + 1 banner olabilir.

  İkincil imzanızı spoiler içine almalısınız. İmzanızda kullanabileceğiniz spoiler barı adeti ise spoiler dışında büyük bir imzanız varsa 1, orta ya da küçük bir imzanız varsa 2 adettir.

  Bir spoiler barı içine onlarca resim doldurmakta yasak ve uygunsuz davranıştır.

  İmzalarınızda kullanmamanız gereken içerikleri ise Temel Forum Kuralları adlı konudan öğrenebilirsiniz.  Umarım faydalı olur. Hala sorun yaşadığınız durumlar olursa da bizlere özel mesaj yoluyla ya da Teknik Sorunlar adlı konudan ulaşabilirsiniz