Duyuru Kahraman Baykuş Ailesi ile Çalışmak İster misiniz ?

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

 • Kahraman Baykuş Ailesi ile Çalışmak İster misiniz ?


  Arkadaşlar, sitemiz geçtiğimiz haftalarda hit sayısını artırdı ve nispeten artık daha çok rağbet görüyor. Ancak sitede yazı yazan sadece 2 kişi var ve eski çalışanlarımızdan birisinin de geri döneceğini umuyoruz. Fakat YouTube, Instagram TV ve benzeri başka projelere vakit ayırabilmek adına sitenin yazar kadrosunu genişletmek istiyoruz. Bu doğrultuda da en az 1 ve en fazla da 2 yazar arkadaş arıyoruz.

  Ve şunu baştan söylememiz gerek, bu işin bir geliri yok (bizim için bile yok maalesef), nasıl biz şu an gönüllü çalışıyorsak gelen kişilerde öyle çalışacak ancak kuruluşumuz bir gelir elde etmeye başladığı zaman kendi paylarına düşenleri elbette alabilecekler. Bu tamamen gönüllülerin eforlarına ve bizim kazanabileceğimiz miktarlara bağlı ancak yakın gelecek için bunun gönüllü bir iş olduğunu bilmeniz gerek arkadaşlar.

  Fakat gönüllü dahi olsanız elbette bazı kriterlerimiz olmak zorunda ve bu kriterler ise;


  • Orta seviyede İngilizce bilgisi olması. Bir takım haber ajanslarından haberleri çevirmemiz gerektiğinde haberleri Türkçe'ye çevirebilecek kadar dilden anlaması başlangıç için yeterli.

  • Temel (başlangıç) seviyesinde dahi geek kültür bilgisi olmalı, ve gerekirse bu kültürü bizlerden öğrenmeye, kendisini geliştirmeye hevesli olmalı.

  • Gönüllü bir iş yapıyorum zaten, o yüzden canım ne zaman isterse o zaman yazarım. Canım ne zaman bir şey tüketmek isterse o zaman tüketirim ve canım ne zaman isterse o zaman ekip ile kontakt halinde olurum diye düşünmeyin. Gönüllü bir iş olsa da, bu işinde gereklilikleri, sorumlulukları ve takvimi var. Bunun bilincinde olmalı.

  • Kendimizi "aile" diye çağırsak da elbette bir emir-komuta zinciri var, yeri geldiğinde emir almaktan, projeler üretmekten ya da üretene destek olmaktan çekinmemeli ya da rahatsız olunmamalıdır.

  • Yazar tek yönlü ise (misal Geek kültür içerisinde sadece oyunlara ya da sadece dizilere hakim birisi diyelim) o zaman o konuda cidden iyi olmalı. Böylelikle çok yönlülük konusundaki eksikliğini "uzmanlık" ile kapatabilmeli. Ancak tercihen kültürün mümkün olduğu kadar pek çok alanına hakim kişiler tercih edilir.

  • Yaşınızın 18 ve üstü olması tercih edilir.

  • Fotoğraf ve Video Editleme Programlarına yatkınlık değerlendirme de kişiyi öne taşıyan bonuslar olacaktır (zorunlu değildir.)

  Bu kriterlere uygun olduğunuzu düşünüyorsanız vede genel geek - gençlik kültürü ve bu kültürü kalkındıran sanat dalları adına idealist, doğrucu vede eğlenceli tutumumuzla fark yaratma arzusunu bizlerle paylaşıyorsanız (Ya da sadece bu tarz bir tecrübe iyi olabilir ve yeni insanlarla tanışırım diyorsanız :D ) O zaman facebook, discord ve bu forum üzerinden(özel mesaj yoluyla) bizlere ulaşabilirsiniz. Böylece sizlerle kısa bir mülakat yapma fırsatımız olur. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.