İzlemekten En Çok Keyif Aldığınız Kötü Filmler Hangileri ?

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• İzlemekten En Çok Keyif Aldığınız Kötü Filmler Hangileri ?

Evet başlık tuzak soru gibi gözükse de aslında soru basit ve aynen okunduğu gibi; en sevdiğiniz ya da keyif aldığınız en kötü filmerl soruyoruz.

Bu bazılarımıza saçma gelebilir çünkü maalesef günümüzde herkes bir eserin iyi olma ya da kaliteli olma kriterinin tüketenin onu "eğlendirici/keyifli" bulması ve "beğenmesi" üzerine olduğunu düşünüyor.

Misal;

"Valla film iyi, ben eğlendim, güzeldi Ben beğendim yani..." şu kalıbı pek çok arkadaşınızdan, ünlü simadan, youtuberdan vs duymuşsunuzdur. Ancak durum böyle değil, sen üstün işçilikli sanat eseri dedektörü değilsin. Ve beğenilerin kaliteyi belirlemez rantı belirler.

Peki eğer her beğendiğimiz en iyi film değilse, sanatsal açıdan her kötü film neden en nefret ettiğimiz iş olsun ki ? Olmasın zaten ve Olamaz da zaten.

Elin oğlu buna "guilty pleasure" yani "Suçlu Zevk"diyor. Yani bir şey o kadar kötü ki ondan keyif almış olman bile entellektüel açıdan seni suçlu yapıyor. Ancak ben buna katılmıyorum. Bazı kötü filmler size hikaye anlatı sanatında bir vizyon kazandırabilir zira bilgelik her daim iyilik ve güzellikten gelecek diye bir şey yok.

Özellikle şu videoyu izledikten sonra bu konuyu sizlere de danışmaya karar verdim;

Sizlerin "iyi-kötü ya da kötü-iyi" filmleriniz hangisi ve bunları nasıl "iyi" ve "kötü" filmlerden ayırıyorsunuz ?