Infinity War Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

• Spoiler
    • inceleme
    • öngörü/teori

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Infinity War Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Evet filmin vizyona girmesine 3 gn kaldı. Burada hem film öncesi beklentilerinizden, film için yapılan tanıtım ve reklamdan bahsedebileceğiniz gibi daha sonra filmi izleyenler burada tartışabilirler. Film vizyona girdikten sonra bu konuya bir ankette ekleyeceğim.
    • Beklentim ortalamanın üzerinde. Epey büyük bir reklam politikası izledi disney yer yer iğrelti bile oluşturdu ancak bu durum normal bu kadar bütçe akıtılmış bir film için. Umarım ki önceki Avengers ve Civil War filminden daha iyi olur. Thanos karakterinin kişiliğini fazla bozmadan izleyiciye yansıtabilirler. Infinity Gauntlet pek sevdiğim bir çizgi roman değildi çizimleri haricinde.
    • Bence bu kadar hype dan sonra iki tür izleyici olacak. Biri bu hype sayesinde sarhoş olup hiç irdemeleden denizden babam çıksa yerim kafasıyla ne çıksa beğenecek.. Ohooho harika olmuş diyecek.

Diğeri de "Bu muydu 2 yıldır başımızın etini yediğiniz ?" moduna girecek ister istemez. İkisi de çok sağlıklı tepkiler değil ama Infinity War reklam kampanyası da çok sağlıklı değildi zaten. Çok iyi bir film olacağını düşünmüyorum ama GotG2 , Ragnarok, Spider-Man, AoU gibi bir şey de çıkmaz diye düşünüyorum. Tahminim (en azından benim için) Black Panther ile Winter Soldier'ın altı.

Doctor Strange, Civil War gibilerinin üstü bir şey olacağı yönünde.
    • 2 film olduğu için savaş,kavga ve dövüş sahneleri görmek isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaktır diye düşünüyorum.Umarım işin hikayesi ve kurgusu ilk filmde iyi oturtulur.Beklentim yüksek.Ayrıca artık dünyadan çıktık evrensel bir olaya giriyoruz.Diğer filmlerden daha üstün bir film olmak zorunda.Yoksa hayal kırıklığı olur.Filmin kalitesi için Thanos çok önemli.Dehşet saçması lazım etrafına.Avengers 2 de bu bir sorundu.
    • Winter Soldier ve Black Panther'dan kötü diğerlerinden iyi. Standart MCU filmine göre çok iyi bir film ancak Son on yılların en çok beklenen ve en çok sözü edilmiş filmi, sinema tarihinin en büyük hypelarından biri için biraz sınıfta kalan bir performans.

Çok fazla mantık hatası var.. Yoksa rol dağılımı, görseller, Thanos, hikaye (nispeten) hepsi gayet iyi, baya iyi. Ama o kadar fazla deus ex machina oluyor ki kafan patlayabiliyor.

Biraz şey bir film, comic takipçilerini memnun etmez ancak comic takip etmiyorsan da tam olarak anlaman mümkün değil.. Kaotik olmuş...

2. Film için hazırlanmış devasa, şaşalı bir fragman açıkçası. Fakat herkese sinemaya gidip izlemesini tavsiye ederim sırf eventin büyüklüğü ve ihtişamı için izlenir yani. Prodüksüyon şahane.

Ama kendinizi "Ne ? Nasıl ? Neden ? Niye? " gibi cevabını alamayacağınız sorulara hazırlayın. Too many plothole
    • Tamam seyir zevki harika, efekler iyi, oyunculuklar süper. Filmin üstünde büyük bir yük var. Anlıyorum, ancak şu filmi eleştirmemek için insanın aklını bir tarafa bırakıp kör bir kapitaliste dönüşmesi lazım. Sırf çizgi romandan hatta önceki marvel filmlerinden bile bağımsız düşünüldüğünde filmin içinde onlarca plot hole ve tutarsızlık bulunuyor. Şu 20 yıldır devam eden One Piece mangasında bile bu kadar çok tutarsızlık ve saçmalık yoktur.
    • Thanosu yenebildikleri tek alternatif gelecekte roket thora sıradan bir göz vermek yerine rinnegan veriyordu. O nasıl bir sahneydi ya shitstorm. Vision sonsuzluk taşı ile bağı için trilyon bağlaşım bileşim yapılsın ama gözü löp diye al tak Ooo jesus come on :/

Ama bir adım öncesi Thor reis yüreğimize dokundu. Olsun 2. kez hiç kaybetmedim.
      : (
    • Marvel filmlerini severek izleyen biriyim.Birazcık fanıyım desem yanlış olmaz.Bu film ise beni hayal kırıklığı uğrattı.Film kötü değil ama bu muydu yani demeden de edemedim.Öncelikle çok fazla konu işlendi ve her şey iç içe girdi.Sahne geçişleri olmamış.Dizilerde görmeye alışkın olduğumuz bir yöntem ama bu filmde tuhaf kaçmış.Adam evrenin yarsını yok edecek 3 taşı kılını kıpırdatmadan aldı resmen.Diğer ikisini alırken biraz kaşındı.Parmak şıklatma sahnesi beni öldürdü resmen.Keşke baltayla kafamı yarsaydın ve ''şık'' evrenin yarısı gitti.5 taşıda aldıktan sonra neden burada böyle bi hareket yapıldı anlamadım.Ucuza kaçılmış bir sahne.Thor'un bi çekiçle bu kadar power-up alması çok tuhaf.Ergen Hulk'a değinmek bile istemiyorum zaten.Altı çok boş bırakılan bir hareket.5 taşlı Thanos'un Thor'dan tek yemesi.Titandaki savaş çok olmamış.Hulkun gücünün yetmediği adamı aldılar ağla bağladılar diğeri bacağını tuttu.Are you fucking kidding me?
      Şu 3D'yi çıkaranın amk.Bıktım la görselliğin ön plana çıktığı filmlerden.Tamam film görsellik açısından çok iyi çok güzel sahneler var ama bu filmin önüne geçiyor.
      Thor'un çekiçten sonraki sahneleri epey güzeldi.Marvel'in filmlerinde görmeye alışık olmadığımız iyi işlenen bir dram vardı.Keşke kemik kadrodan da birileri ölseydi.Cidden sinemada 3D izlenilmesi gereken bir film.Yerinde komiklikler vardı.en azından Ragnarok gibi salak saçma sahneler yoktu.Yanlız kaptana fırlatacağı bir kalkan lazım yav.
      Filmin son sahnesine gelirsek.Tamam hadi Kaptan Marvel'i bir sonraki filme saklamak istediniz anlıyorum.2019 da çıkacak film 80 veya 90 larda geçecekmiş ve Marvel evreninin en güçlü karakterini görecekmişiz.Adama sormazlar mı dünyanın anası bellenirken bu kadar kudretli bir karakter niye ortalarda yok.Fury sinyal gönderiyor.Nerde bu anasının saklı gizli yerinde mi.
      Film güzel değil demiyorum.Sadece çok fazla umudum vardı.Karşılandığını düşünmüyorum.Üstelik o İmdb puanını da hak etmiyor.Şu da bir gerçek ki sinema izlerim diyen herkesin izlemesi gereken bir film.
    • Az önce ablamlarla tekrar izledim de olayın büyüklüğünün hype dalgasına kapılmışız açıkçası yoksa film bayağı kötüymüş :D

Hem de öyle comics kitlesine kötü diğerlerine iyi falan değil bayağı bildiğin bir ton ucuz hata varmış gerçekten. Ablam falan gıcık oldu resmen :D
    • Noralyma yazdı:

Filmi ilk izlediğimde güzel gelmişti gözüme.. İkinci izlediğimde aslında filmin o şaşalı tanıtımlarına kandığımızı anladım.

Aslında hiç düşündüğüm kadar güzel değilmiş. İlk gittiğimde de zaten güzel gibi gelsede beni doyurmamıştı. Neyse 10 üzerinden 5.5 anca veririm..
      Senin verdiğin puanda çok düşük olmuş ben Justice League o kadar veririm :D
    • @father Justice League daha kötü olmak ile beraber en azından 6-7 kere filmin sonunu getirebilecek bir hareketten hiç bir açıklama yapmadan basitçe kaçınma gibi şeyler yapmıyordu. Ya da Batman Steppenwolf ile dövüşmüyor onun adamları olan parademonlardan dayak yiyebiliyordu :D

IW > JL derim ama biri 8+ iken diğeri de 5+ diyecek kadar büyük bir fark yok bence. İkisi de 58-68 aralığında (belki IW 70+ biraz zorlar) .. Biri bu aralığın üst sınırında diğeri daha altlarında o kadar yani (tabi bu benim fikrim). Infinity War kadar saçmalık dolu bir şeyin 8.5+ bir şey olması çok zor. Sadece çizgi roman filmleri perspektifi ile bile çok zor bence.

Noralyma yazdı:

JL ayarında zaten
      O kadar da değil. IW en azından sadece kurgu ve ilişkilendirmelerde çuvallıyor. JL her şeyde çuvallıyor. İlişkiler, efektler, yönetmen değişikliği, garip zaman atlamaları, bir sürü kopukluk, korkunç cgı, berbat villain, berbat final (gerçi IW'nin final de berbat o ayrı da) .. :D
    • @NABU

JL ayarında dediğim zaten çok yakın demek değil :D ama çok yüksek değil JL'den en azından benim gözümde.. IW genel olarak güzel fakat en basidinden ben Wakanda'da 1600'lü yıllardan kalma savaş görmek istemiyorum. Adamların sayılmayacak derecede vibranyumu var. Çok fazla gelişmişler ancak yerde kapışıyorlar :D

Diğerleri uzaydan geliyor abi uzaydan. Uzay gemileriyle havadan saldırmanız lazım sizin şekilli şukullu sahneler görmemiz lazım. Sanki 1600'lü yıllardayız yerde mızrakla onla bunla savaşıyorlar.

Hikaye desen zar zor takip edebiliyorduk ordan oraya şurdan şuraya. En son nerde kalmıştık dedim bi ara :D

Hikaye genel olarak güzeldi ama final filmi batırdı. Thor gelip balta fırlatır sonra kafamı hedef almalıydın diyip parmak şıklatır.

Madem Thor o kadar güçlü ne diye Captain Marvel felan uğraşıyorsunuz ki ? Salın Thor'u üstüne haşatını çıkarsın Thanos'un.

En ama en ama en saçma sahne Cap. America'nın Thanos'un elini tutma sahnesiydi. Abi o eli Shazam anca tutar Cap. kim ? :D

Her izlediğimde aynı heyecanla izliyorum ancak o kadar da güzel değilmiş. JL'de hiç hype dalgası felan olmamıştı ve kötülüğünü ilk izlediğimde farketmiştim.. IW öyle bi hype dalgası yarattı ki kapılmamak elde değil :D :D

@father

Bu villain zaten Darkseid'in gelişine hazırlıyordu bizi ne felsefesi bekliyoruz :D

CGI bayağı kötüydü ama kabul ediyorum. Güç dengesizlikleri pek yoktu JL'de. Thor bi yıldız tanklar ama Thanos'tan hayatının dayağını yer :D