Infinity War Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

• Spoiler
    • inceleme
    • öngörü/teori

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• @NABU

Iw bana göre bir the dark knight ayarında bir film. Jl de çoğu karakterin gücünü iyi yansıtamadılar ayrıca villainı da hiç beğenemedim en kötüsüde Jl ekibini ezmeleri oldu Jl'nin alamadığı adamı süperman gelip 2 yumrukta aldı.
      Iw filminde hulk'u göremesemde bir çok sevdiğim karakteri görebildim hele filmin villianı olan thanosu ayrı bir severim. Bunun dışında kötü yanlarına gelirsek ne yazıkki filmdeki thanos'un ve sonsuzluk taşlarının gücünü çok kısmışlar. thanosun sikleti olmıyanların thanosla savaşabilmesi de aşırı derece saçma olmuş. son olarak thorun baltasının Ig'i aşıp thanosa saplanması da filme -1 katıyor. bunlar haricinde beni çok rağatsız eden bir şey olmadı.

Noralyma yazdı:

@NABU

JL ayarında dediğim zaten çok yakın demek değil :D ama çok yüksek değil JL'den en azından benim gözümde.. IW genel olarak güzel fakat en basidinden ben Wakanda'da 1600'lü yıllardan kalma savaş görmek istemiyorum. Adamların sayılmayacak derecede vibranyumu var. Çok fazla gelişmişler ancak yerde kapışıyorlar :D

Diğerleri uzaydan geliyor abi uzaydan. Uzay gemileriyle havadan saldırmanız lazım sizin şekilli şukullu sahneler görmemiz lazım. Sanki 1600'lü yıllardayız yerde mızrakla onla bunla savaşıyorlar.

Hikaye desen zar zor takip edebiliyorduk ordan oraya şurdan şuraya. En son nerde kalmıştık dedim bi ara :D

Hikaye genel olarak güzeldi ama final filmi batırdı. Thor gelip balta fırlatır sonra kafamı hedef almalıydın diyip parmak şıklatır.

Madem Thor o kadar güçlü ne diye Captain Marvel felan uğraşıyorsunuz ki ? Salın Thor'u üstüne haşatını çıkarsın Thanos'un.

En ama en ama en saçma sahne Cap. America'nın Thanos'un elini tutma sahnesiydi. Abi o eli Shazam anca tutar Cap. kim ? :D

Her izlediğimde aynı heyecanla izliyorum ancak o kadar da güzel değilmiş. JL'de hiç hype dalgası felan olmamıştı ve kötülüğünü ilk izlediğimde farketmiştim.. IW öyle bi hype dalgası yarattı ki kapılmamak elde değil :D :D

@father

Bu villain zaten Darkseid'in gelişine hazırlıyordu bizi ne felsefesi bekliyoruz :D

CGI bayağı kötüydü ama kabul ediyorum. Güç dengesizlikleri pek yoktu JL'de. Thor bi yıldız tanklar ama Thanos'tan hayatının dayağını yer :D
      Thor ne zaman thanosdan dayak yediki :D baltayı almadan önce bahsediyorsan yemesi normal gibi Ragnarokta şimşekleri helaya işlemiyordu thanosa mı işlesin ? ayrıca Jl de bana kalırsa güç dengesizliği vardı. hele flash beni çok sinir etti öyle flashı mı olur :D stepan da en azından darkseid'in felsefesi ile dolaşabilirdi. bu arada bana göre kaptan amerikanın thanos'un elini tutması normal thanos orda çok zorlamadı. thorun baltası Ig'i geçmesi en büyük saçmalık bana kalırsa :D
    • @father

IW, The Dark Knight ayarında hayatta değil.. (yani benim açımdan :D )

JL'de karakterlerin gücünü iyi yansıtmadılar doğru mesela Flash'ı çok kötü yaptılar. En ezdikleri karakter WW galiba.

Superman, Flash'a reaksiyon gösterebiliyorken WW nasıl heykel gibi duruyor orda ?? En azından gözleriyle takip edebilmesi lazım Flash'ı.. WW Superman'den hızlı dövüşen birisi. Ama gözleriyle bile takip edemiyor Flash'ı.. WW Superman'den öyle dayak felan yemez hele JL yanındaysa hiç dayak yemez. WW kaç kere Superman'ın sinirli haliyle başa çıktı ve hiç böyle ezilmedi Superman karşısında. Superman'ın 2 yumrukta steppenwolfu indirmesi neyi yansıtıyor biliyormusun :D
      Söyleyeyim. Darkseid gelince tüm JL'yi dökecek fakat tek kişi ayakta kalacak. Kim ? Superman. Ama inşallah böyle bişey yapmazlar.. WW ile Flash'ı çok ezmesinler yeter. Ayrıca Shazam gelecek. Shazam'da Superman ayarında olacakmış zaten. Bayağı güçlü oluyorlar ama çıkıp tüm JL'yi dökecek sonra Superman sinirlenip Darkseid'i tokatlayacak. Ben senaryonun böyle olacağını düşünüyorum

father yazdı:

Noralyma yazdı:

@NABU

JL ayarında dediğim zaten çok yakın demek değil :D ama çok yüksek değil JL'den en azından benim gözümde.. IW genel olarak güzel fakat en basidinden ben Wakanda'da 1600'lü yıllardan kalma savaş görmek istemiyorum. Adamların sayılmayacak derecede vibranyumu var. Çok fazla gelişmişler ancak yerde kapışıyorlar :D

Diğerleri uzaydan geliyor abi uzaydan. Uzay gemileriyle havadan saldırmanız lazım sizin şekilli şukullu sahneler görmemiz lazım. Sanki 1600'lü yıllardayız yerde mızrakla onla bunla savaşıyorlar.

Hikaye desen zar zor takip edebiliyorduk ordan oraya şurdan şuraya. En son nerde kalmıştık dedim bi ara :D

Hikaye genel olarak güzeldi ama final filmi batırdı. Thor gelip balta fırlatır sonra kafamı hedef almalıydın diyip parmak şıklatır.

Madem Thor o kadar güçlü ne diye Captain Marvel felan uğraşıyorsunuz ki ? Salın Thor'u üstüne haşatını çıkarsın Thanos'un.

En ama en ama en saçma sahne Cap. America'nın Thanos'un elini tutma sahnesiydi. Abi o eli Shazam anca tutar Cap. kim ? :D

Her izlediğimde aynı heyecanla izliyorum ancak o kadar da güzel değilmiş. JL'de hiç hype dalgası felan olmamıştı ve kötülüğünü ilk izlediğimde farketmiştim.. IW öyle bi hype dalgası yarattı ki kapılmamak elde değil :D :D

@father

Bu villain zaten Darkseid'in gelişine hazırlıyordu bizi ne felsefesi bekliyoruz :D

CGI bayağı kötüydü ama kabul ediyorum. Güç dengesizlikleri pek yoktu JL'de. Thor bi yıldız tanklar ama Thanos'tan hayatının dayağını yer :D
      Thor ne zaman thanosdan dayak yediki :D baltayı almadan önce bahsediyorsan yemesi normal gibi Ragnarokta şimşekleri helaya işlemiyordu thanosa mı işlesin ? ayrıca Jl de bana kalırsa güç dengesizliği vardı. hele flash beni çok sinir etti öyle flashı mı olur :D stepan da en azından darkseid'in felsefesi ile dolaşabilirdi. bu arada bana göre kaptan amerikanın thanos'un elini tutması normal thanos orda çok zorlamadı. thorun baltası Ig'i geçmesi en büyük saçmalık bana kalırsa :D
      Thor ilk başta yedi evet. Thanos'u dövsün demiyorum ki :D Sadece böyle ölecek duruma gelmemesi lazımdı. Koskoca cüce yıldızı tanklayan Thor, Thanos'dan bu kadar dayak yememesi gerekirdi. Thanos>Yıldız dersen Star Lord'un silahları nasıl Thanos'un canını azda olsa yakıyor ve IronMan'ın yumrukları bunu kanatıyor ? :D (bu yazıyı kahramanbaykus'un güç dengesizlikleri yerinden aldım )

Hocam Thanos'un suratına bakarsanız zorladığını görürsünüz. Yüz ifadesi tamamen değişiyor :D
    • @Noralyma

Bana göre The Dark Knight ayarında bir film. Dediğiniz gibi Jl de Ww de çok ezildi bir süpermani parlattılar :(

Thor'un thanosa nasıl mücadele verdiğini göstermedilerki sadece dayak yedikten sonraki halini gördük. Thor da zaten thanosa karşı bayılmadı sadece karşı koyamadı olan yine hulka oldu :D diğer konuda ise thanos kaptan'a yumruk atmadıki zorlansın. sadece kafasını okşamaya çalıştı kaptan da karşı geldi. kaptan zorlamış olsa 2. yumruğuda yemezdi. Bana kalırsa thanos'un gücünü kısmayıp bir kaç tanede cosmic karakter koysalardı film efsane olurdu. Bu filime bir sılver surfer isterdim :D
    • @Noralyma

Thor bence bir atak yapmıştır direk yere serildiğini düşünmüyorum.
      Cap'ın thanosun elini zorlaması (eğer zorladıysa ) saçma olmuş olur. ama yine de thanos bir yumrukla cap'ı yere serdi.
      Cap'ın böyle bir şey yapabilmesinin 2 sebebi olabilir
      1-thanos'un fazla zorlamaması
      2-adının kaptan amerika olması :D
    • father yazdı:

Iw bana göre bir the dark knight ayarında bir film.
      The Dark Knight 'da bir başka abartılı film ancak IW, TDK'nin bile etmez. Üzgünüm . Bunu Nolan'ın Batman yorumundan gıcık kapan biri olarak söylüyorum.

father yazdı:

Jl de çoğu karakterin gücünü iyi yansıtamadılar
      Bu konuda IW'den kat be kat iyiydiler. Olması gerektiği gibilerdi demiyorum ama IW'den iyiydiler. Scarlet Witch ile Vision'ı çekirdek gibi çitleyenler Falcon ile Black Widow'dan dayak yedi :D 5 taşlı Thanos karşısına Thor ve Scarlet Witch'den önce çıkan son kişiler; Cap, Falcon, Winter Soldier, Black Panther, Natasha, War Machine :D :D Tövbeler olsun...

father yazdı:

en kötüsüde Jl ekibini ezmeleri oldu Jl'nin alamadığı adamı süperman gelip 2 yumrukta aldı.
      Buna %100 katılıyorum.

Acak Superman en azından tam zamanında geldi. Thor gibi bana Thanos'u getirin dedikten yarım saat sonra çıkagelip adamın kafasına ya da koluna atabilecekken göğsüne atıp sonrada işini hemen bitirmek varken hala çene çalmaya çalışmak gibi salaklıklar yapmadı. İhtiyaç duyulan zaman da geldi, ihtiyaç duyulan işi yaptı çekti gitti. :D

Superman'i bu kadar takımdan ayrı göstermeleri konusunda %100 katılıyorum o benim çok keyfimi kaçıran bir şey film adına.

father yazdı:

Iw filminde hulk'u göremesemde bir çok sevdiğim karakteri görebildim hele filmin villianı olan thanosu ayrı bir severim.
      Bu kısım tamamen subjektif yani senin hayran olarak zevklerinle alakalı Infinity War'ın bir ürün olarak kalitesini bağlamıyor. Fakat evet, Infinity War hayranlara servis etme konusunda Adalet Birliği'inden kat kat iyiydi o kesin.

father yazdı:

bunlar haricinde beni çok rağatsız eden bir şey olmadı.
      Bunlar haricinde bir ton başka saçmalık vardı. Misal Thanos neden "kahraman" olarak herkesi sağ bıraktı her karşılaşmasında ? Tek açıklaması dahi yok. Gerçek açıklaması ise ; "film bitmesin diye". Bu ucuzluktur.

Star-Lord'un yaptığı saçmalık da "film bitmesin" kafasıdır. Dur bakalım bu filmin esas değerini 2. film gösterecek.

father yazdı:

Thor ne zaman thanosdan dayak yediki baltayı almadan önce bahsediyorsan yemesi normal gibi Ragnarokta şimşekleri helaya işlemiyordu thanosa mı işlesin ?
      ASlında yemesi normal değil. Çünkü bir önceki filmde Thor için "sen çekiçlerin tanrısı değilsin" denildikten sonra Thor çekiç olmadan gene dayak yiyordu hem de artık King Thor iken. Ayrıca 4 taşlı Thanos eğer Star Lord salaklık yapmasa Star Lord, Spider-Man, Drax, Mants, Iron-Man, Doctor Strange(ki Doctor Strange ortak kavga da portal açmaktan başka bir şey yapmadı daha sonra diğerleri düşünce şovunu yaptı.) ekibi 4 taşlı Thanos'U neredeyse yeniyorsa ?

King Thor, Hulk, Loki, Valkyrie, Korg, Heimdall ve yüzlerce Asgard askerinden oluşan ekip 1 taşlı Thanos ve Black Order tarafından nasıl darma duman edildi ?

father yazdı:

ayrıca Jl de bana kalırsa güç dengesizliği vardı.
      Flash, Aquaman ve Cyborg'u ilk defa o filmde tanıdık o yüzden onlar için bir dengesizlikten bahsetmez zor. Öte yandan IW bunun dik alası idi.

father yazdı:

bu arada bana göre kaptan amerikanın thanos'un elini tutması normal thanos orda çok zorlamadı
      Buna normal deyip, JL'e laf atman olmaz yalnız :D Cap kim 5 taşlı Thanos kim ya :D

Noralyma yazdı:

En ezdikleri karakter WW galiba.
      +1

father yazdı:

Bana kalırsa thanos'un gücünü kısmayıp bir kaç tanede cosmic karakter koysalardı film efsane olurdu.
      Katılıyorum.
    • @NABU
      Hocam hangisine cevap vericeğimi şaşırdım en iyisi yukardan aşağı doğru numaralandırarak cevap vericem

1-bana göre Iw deki villian + karakter bolluğu daha fazla olduğundan dolayı = diyebiliriz

2- Iw bu konuda başarılı değildi ama Jl de başaralı denilemez hele flash beni şok etti

3-dediğiniz gibi thorun thanosu getirin diyip son ana kadar thanosun karşısına çıkmaması baya komik oldu ben orayı unutmuşum :D

4-aynen burası benim zevklerimle alakalı olan kısım ama Jl ekibinde de sevdiğim karakterler vardı ama kendilerini gösteremedler

5-thanos'un hiç kahraman öldürmemesinin sebebi büyük ihtimalle işi adalete yani taşlara bırakması ama bir kaç tane kahramanı öldürse iyi olurdu. Diğeri dediğiniz gibi oluyor

6-bence thorun thanos tarafından dayak yemesi normal çünkü Ragnarokta helaya şimşek atmıştı ama pek işlememişti. helaya işlemiyorsa thanosa sinek hissi bile vermez. saydıklarınız karakter arasındada thor harici işe yarıyan valkyrie ve hulk var onlarıda yine yenerlerdi. bu arada gemide asgard ordusu yoktu onlar normal halk oluyor asgard ordusu thor 3 de hela tarafından öldürüldü.

7-güç dengesizliği şu şekilde vardı flash koşamıyordu, hazırlıkla bilinen batman hazırlık yapmıyordu, ww'nin süperman'e yakın gücü olmasına rağmen süperman'e pek karşı gelemedi. aquaman zaten filmde bir etkisi yoktu, Cyborg'u zırhını kullanmayı bilmediğinden eleştirmicem

8-thanos orda yumruk atmıyor ayrıca taşlarıda kullanmadı zaten ondan sonra diğer eliyle yumruk atıp kaptanı nakavt ediyor

9-buna bende +1 derim

10-zaten buna katılmışsınız bir şey söylemeğe gerek yok

@Noralyma
      aynen ben o kuralı unutmuşum :D
      thor artık filmler de çekice-baltaya bağlı yaşar yapacak bir şey yok :D
    • father yazdı:

6-bence thorun thanos tarafından dayak yemesi normal çünkü Ragnarokta helaya şimşek atmıştı ama pek işlememişti. helaya işlemiyorsa thanosa sinek hissi bile vermez. saydıklarınız karakter arasındada thor harici işe yarıyan valkyrie ve hulk var onlarıda yine yenerlerdi. bu arada gemide asgard ordusu yoktu onlar normal halk oluyor asgard ordusu thor 3 de hela tarafından öldürüldü.
      O zaman Iron-Man'in yumruğu >> Hela'ya atılan şimşekler. :D
      Captain'n dayanıklılığı >> Hulk :D film ona çıkıyor çünkü neresinden tutsan elinde kalıyor bu konuda :D

@Noralyma

Sen hayırdır ? Biz buradayken uyarı yapmak vs :D :D :P
    • @NABU

Forum tapulu malın mı ? :D :P (Aslında öyle çaktırmayın :D )

Hepimizin forumu sahip çıkalım yani :D

@father

Şakasına yazdım onu ya :D

God of Hammers

Nasıl Ironman’ın yumrukları güçlü oluyor ya ? :D

O yıldırım Ironman’ın yumruklarından fersah fersah üstün olması gerek. Ayrıca biz ilk sahnede Thanos’un çizik bile almadığını gördük. Ee Thor bu adama yumruk atmadı mı ? Yumruk attıysa Ironman’ın yumrukları Thorun yumruklarından daha mı güçlü ? Aman yarabbi !

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Reviaalle ().

• @Noralyma
      ingilizce yazıda thora güzel gönderme olmuş :D

filmlere göre konuşursak ıron-man yumruğu > Ragnarokta thorun şimşeği oluyor. Thor, Ragnarokta helaya şimşeğini atıyodu ve en güçlü şimşeğimi attım bir şey olmadı gibi bir şey söylüyodu. thanos >> hela olduğuna göre thorun şimşeği thanosa işlemez. ıron-man 4 taşlı thanosa yumruk atıp kanını akıtmışlığı var buda sonucu çıkarıyor zaten.

Iw filmindeki ıron-man zırhı çekiçsiz - baltasız bir thoru alır şahsen