İçtiğiniz İlk İçki Nedir?

• Genel

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• İçtiğiniz İlk İçki Nedir?

Şimdiden, gelebilecek esprilere karşı alkollü içki olduğunu belirteyim.

Benim ilk içkim klasik olarak Efes'ti. Bir iddialaşma üstüne bardağı fondip yapmıştım. Yaşımın çok fazla olduğu da söylenemez :D Ancak belli bir yaşa gelene kadar fazla içmedim ve başladığımda da, başlarda genel olarak vodka içtim. Türkiye'de ilk içki olarak aslında oldukça kötü çünkü vodkalarımız çok uyduruk. Balkan ülkelerinden gelmiş herhangi bir vodkayı tatmış herkesin katılacağını düşünüyorum.
      Underneath it all, we’re just savages.

• 2000 ya da 2001 yılında Abimle köyde balığa çıkmıştık (Kızılırmağın bir kolu bizim köyden geçer.) Kuzenler dayılar kalabalık bir ekip nehrin farklı bölgelerine dağıldık. Ben ve abim bir taş öbeğinin üstünde nehre yakın bir yerde avlanıyoruz. Bir de bir çanta içinde bira var. Bende 13 yaşında falanım sanırım sinek oltayla avlanıyorum. Akşam üstü olsa da yine de hava sıcak, susadım bizde su yok.. Su başka ekipte, gitmeye de üşendim abimle takılmak da hoş.

Abim de bana "Şundan bir yudum al bakalım." dedi üzerinden biraz içtiği eski uzun ince efes kutusunu verdi. Bana o an bir tatlı geldi, yani tek ihtiyacım oymuş gibi ben boş kutuyu tık diye koydum :D Abim balığa dalmış elini uzattı bi kaldırdı boş :D Bana bir döndü "Laan bir yudum al dedik naptın.." falan dedi :D tabi gülüştük.. falan. Yani alkollü bir içeceği alıp ilk bitirmişliğim sanırım o gündür.
    • Hmm sanırım alkol ile ilk etkileşimim bir yılbaşı günüydü. Bir yudum filan içmiştim ama gerek kokusu gerek tadıyla bira midemi bulandırmıştı büyük ihtimal markası Efes idi. Yaş olarak kaç yaşındayım tam hatırlamıyorum ama bayağı bacak kadar idim. :D
      Ondan sonra 11 ile 14 yaşları arası yazlıktayken benden 2 yaş büyük kuzenlerim bir bardak limonata ile karışık vodka içirmiştiler bana. Boğazımı yakıp nefesimi kesmişti biraz hoşlanmıştım ama yinede epey bir yıl bir daha içmedim.
      En sonunda lise sona gelince arkadaş ortamının etkisiyle adam gibi içebilmeye başladım.
    • 14 yaşında babamların yılbaşı eğlencesi için aldığı rakıya sulandım. Bu yüzden ilk içkim yeni rakı. Başlarda mirin kırın etselerde devamında beni sarhoş edip eğlenmeye karar vermişlerdi. Herkesin bir bir düştüğü gecede ortalığı toplamak bana kalmıştı. Enişteme sarhoş olmadığımı kanıtlamak için artan malzemeleri topladığım tepsiyi elime alıp tek ayakla seke seke salondan çıkmıştım. Bir süre dökmediğim için sarhoş olmadığımı kanıtladığımı düşünmüştüm.
    • İlk içkimi 12-13 yaşlarında babam ısmarlamıştı. Yanımda benle yaşıt kız bir akraba vardı, bu ne lan deyip kıza vermiştim, zevkle içmişti 2 tane. Kıza da iğrenerek bakmama sebep olmuştu. Baktı dayılarım ben nefret ediyorum, votka,cin gibi içkileri red bul,kola meyve suları ile karıştırarak içirmişlerdi. Vişne vokta biraz hoşuma gitmişti bunu içerim deyince votkanın fiyatını gördüm, fiyat/performans ürünü olmadığını fark edince aynı teknolojide yaptığım muameleyi yaptım, bana içki alacaksanız, parasını bana verin 6-7 kilo abur cubur alayımda 1 hafta takılayım dedim.

Babam, ve dayılarımın sarhoş olunca sapıtığını küçüklükten beri gördüğümden midir nedir bilmemde hiç sarhoş olmadım. Değişik içki görünce mutlaka denerim. İlginç bir şekilde hızlı içer ve etkilenmem. Çok sıcak bir yaz soğuk su olmadığından eniştemin kendi evinde yaptığı birayı kana kana içerdim hatta.

Özetlen sevmiyorum, değişik şeyler denemeyi hep severim, ikram edilirse asla ret etmem ama kendim gidip asla almam. Birşeyleri unutayım, düşünmeyeyim demek gibi bir alternatifi olmayacak kadarda obsesif biriyim. Sarhoş olan masada oturmayı da sevmem.