Hayattan Beklentiniz Nedir?

• Genel

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• İleriye dönük ise... kitapları milyon satan, fantastik edebiyat aleminde yeni bir Tolkien olarak anılan bir kişi olmak.
      Kendimi bazı konularda dizginlemek, sakinliğimi ele almak.
      İyi bir üniversite.
      Rock Lee'nin artık sahneye çıkması.
      Şu an için ise, en büyük beklentim hoşlandığım kızın en azından arada gelip hal hatır sorması. O bile yeter.
      Wrestling alemine Undertaker kadar taştaşlı birinin daha gelmesi. Tabii bu imkansız bir durum.

Zembereğinden boşalmış bir zaman bu. Ne mel'un bir şanstır ki, düzeltmesi de bana kalmış!

• Uzun soluklu bir beklentim yok şuan.Biraz akışına bırakmış durumdayım.Kısa vadede ise okulumu ve hayatımı bir düzene sokmak.Okul bir yıl uzadı.Bundan dolayı hayatta biraz ''amannn koy gitsin'' şeklinde ilerlemeye başladı.Bu ikisi düzene girse çok iyi olacak.Bunun için okul açılınca işe başlamayı düşünüyorum.Evde yatınca hiç bir bok yapmıyorum.Meşgul olursam iyi gelir diye düşünüyorum.Disiplin şart.
    • Hep istediğim şey türk kültürünü ve türk mitolojisini modernize edip çizgi roman,animasyon gibi alanlara yedirip, dünyada ünlü eden insanlardan biri olmak oldu. Her kültürün bir ilham kaynağı olduğunu ve bu birikimleri toprağın altından çıkarmak gerektiğini ve türkiye de doğmuş kanında bir çok farklı türk kavminin(saltuk,türkmen,tatar) kanı olduğu gibi ermeni,rum,arap kanları da olan kısacası bir anadolu insanı olarak hem türk kültürü hemde bu toprakların kültürünü bir gün sinemalarda,televizyonlarda,sosyal medyada izlenen, çocukların aklında yer edecek eserler haline getirmek istiyorum.

Bunu da yapanlardan biri olarak kendi dünya görüşümü de bu milliyetçiliğin içine yedirmek istiyorum.

Peki bunu yapmak için ne yapıyorum? Çok az şey... Bahsetmeye değmez gibi. Bu iş için kendimi geliştirmeye ayıracağım büyük zaman dilimlerini düşünürken, ülkenin geleceğinin dünya tarihinde nasıl bir noktada olacağı içime şüphelerle dolduruyor. Bu şüpheleri de romantik bir şekilde ben yapayım olursa olur şeklinde değil de yapılası bir yol gördüğümde o yolda emek vermek istiyorum sadece. Çizime bu amaçla başlamadım ama benim gibi tarihe meraklı,onu yorumlamayı seven çizerin nerdeyse sıfıra yakın olduğunu(Kısacası hiç görmedim) ülkede ki grafik,animasyon gibi alanlarla uğraşan insanların özünde abd ve doğal olarak yabancı kültürü benimsediğini, tarih deyince de hep osmanlı,selçuklu kültüründen esinlenmeler olduğunu görüyorum.(oda çok vasat seviyede) Bilmiyorum, belki ego diyebilirsiniz ama cidden bunu yapacak böyle bir hikayeyi yapabilecek tek insan olduğumu düşünüyorum çizerler arasında. Başta ki soruya dönecek olarak ne yapıyorum bunun için?...... Kendimden bunun için bazen utanıyorum, sorumluluk hissediyorum ama sonra kendimin ne kadar üşengeç tembel olduğu aklıma geliyor. Başarısız denemelerim aklıma geliyor.

Ulaşacağımı düşünüyor muyum? Açıkçası bir yerde düşünüyorum, hayatımın bir yerinde bunu yapacağıma inanıyorum, o yüzden minik minik adımlar atarken, hayatımı garanti altına almaya çalışıyorum. Bir gün o yolu gördüğümde tüm benliğimle o işi yapacağım, tembelce sadece tüketici olduğum bu dönemleri tamamen rafa kaldıracağım. O güne kadar o yolu gördüğümde hazır olmak için ufakta olsa adımlar atacağım sadece.
    • Gelişmeye açık bazı yeeteneklerim var. Bir kurgu oluşturmuuştum mitolojimsi ve buna kitaba dökmeye çalışmıştım sonra baya kötü yazdığımı farkettim ama kurgunun fena olmadığını düşünüyorum. Edebiyat okuyup yazar olabilirim belki :D
      şurada birazını görebilirsiniz.
      wattpad.com/story/152162680-ed…moragath-sava%C5%9F%C4%B1
      Resim yeteneğimde gelişmeye açık yazarlık + çizerlik çizgi roman yapabilirim.
      Photoshop'tan mousela çizdim
      Şunuda kağıtta çizip Photoshop'la boyadım.
      Tabi önemli olan çalışmak kendini geliştirmek ama o da bende yok :(