Hokageler vs Kaptanlar

• Hokageler vs Kaptanlar

Hangi Taraf Kazanır? 6
      1.  
        Hokageler Kolaylıkla Kazanır (0) 0%
      2.  
        Hokageler Zorlanarak Kazanır (3) 50%
      3.  
        Kaptanlar Kolaylıkla Kazanır (2) 33%
      4.  
        Kaptanlar Zorlanarak Kazanır (0) 0%
      5.  
        Kararsız (1) 17%
      Not:Tüm hokageler ve kaptanları içermiyor konu, belli başlı isimler sadece.

Kaptanlar

Hitsugaya Toshiro

Hitsugaya Toshiro 10.bölüğün kaptanıdır. Zampaktousunun adı Hyourinmaru'dur. Buz kullanabilir. Baş kaptan Kyouraku'ya göre kendisini geçecek potansiyeli vardır.

____

Zaraki Kenpachi

Zaraki, 11.bölüğün kaptanıdır. Eski baş kaptan Yamamoto Genryuusai kendisine iki gün eğitim verdikten sonra, aşırı güçlenmesinden çekinip eğitim vermeyi bırakmıştır. Shikai'sinin adı Nozarashi'dir. Bankaisinin adı bilinmemektedir.

Ichimaru Gin

Ichimaru Gin, 3. bölüğün eski kaptanıdır. Zampaktousunun adı Shinso'dur. Aizen'in tehlikesini daha çok küçük yaşta sezip onu durdurmak için plan hazırlamıştır. Bankai'si Kamishini no Yari'dir.

vs

Hokageler

Rokudaime

Kakashi, yani 'Kopyacı Ninja', 'Sharingan no Kakashi' ve Rokudaime Hokage olarak bilinir. Babası ünlü Konoha'nın Beyazdişi'dir. Namikaze Minato'dan eğitim almış, uzun yıllar Jonin olarak görevlere çıkmıştır. Ağırlığı Raiton olmak üzere 5 elementi de ustaca kullanabilir.

Sandaime

Hiruzen, Üçüncü Hokage ve "Shinobi Tanrısı" olarak bilinir. Seride bu lakabı ilk duyduğumuz kişidir. Konoha üzerindeki tüm teknikleri kullanabildiği söylenmiştir. Sarutobi Hiruzen, öğrencisi Orochimaru ile savaşırken ölmüştür.

Godaime

Tsunade, yani Godaime Hokage, Efsanevi Sanninlerden biridir. Fiziksel gücü oldukça yüksektir ve serideki en iyi medikal ninjalardan biridir. Tsunade, kendini uzun yıllar içki ve kumara verdikten sonra Naruto ve Jiraiya'nın ısrarları sonrası Hokageliği kabul etmiştir.

Kurallar

Hiruzen yaşlı ancak Edo featleri de geçerli.

Kakashi savaş arcı haliyle ve tek MS.

Tsunade Madara ile dövüşürken ki formunda.

Dövüş alanı Ormanlık bir alan.

Mesafe 200 m.

• Kakashi'nin War Arc olması iyi olmuş MSsiz ve yaşlı Kakashi burada baya düşük seviye kalırdı. Hİruzen'in edo featlerine sahip olması da iyi.

İki taraf içinde çok inandırıcı argümanlar yapmak mümkün.

Zaraki tabiki de Bleach takımının kazanma olasılığını artıran yegane etmen. Zira takımının ve belkide tüm dövüşün en güçlüsü. Ancak Bleach savaşçıları genelde 1 vs 1 üzerine yoğunlaşmış kimseler. Hitsugaya ile Gin'in uzak menzil saldırıları onları uyumlu bir çift yapsa da ... Zaraki'nin kavga kaşağısı tavrı düşman bölümünü zorlayacaktır. Öte yandan Naruto karakterlerinin hiç bir zaman "illa birebir olsun" kaygısı olmamıştır. Üstelik birbirini daha iyi tanıyan ve daha uyumlu bir takım.

Tsunade'nin boostlayacağı bir 5 Element Bombardımanı ya da Devasa Kamui Gin ve Hitsugaya'yı öldürebilir, Zaraki'yi de sarsabilir.
      Enma & Hiruzen >> Gin ve kılıcı
      Tsunade ve Kakashi Raiton Çakraları / Katsuyunun asiti > Hitsugaya'nın buzu.

Nitekim bu ikiliyi çok etkili bulmuyorum ancak Zaraki Kamui ya da gövdesinden geçecek dev bir yıldırım atağı ile hemen aradan çıkardılmadıkça bela olacaktır.

Naruto ekibinin bir diğer opsiyonu Shiki Fujin. hali hazırda ruh formunda olan Shinigamileri mühürleyebilirler.

Savaş iki türlü de gidebilir. Zaraki kadranı Bleach tarafına doğru bastırsa da takım oyunu ve çeşitlilik Naruto takımına doğru bastırıyor.
    • Zaraki, Hueco Mundo arc sırasındaki formundaysa daha eşit bir karşılaşma olacaktır ama son formundaysa, bütün Hokagelerle tek başına bile kapışabilir. Hatta yener bile ve bundan pek etkilenmez. Bin Yıllık Kan Savaşı'nın sonundaki formu gereksiz derecede güçlü.

Spoiler Göster
      Ruh Hükümdarı'nın kalbi olan Quincy'yle kapışıyor ve onu zorlayabiliyor. Valkyrie, Bleach evrenindeki en güçlü varlıklardan birisi, tanrısal seviyedeki bir varlık. Bu tarz varlıklar diğer her şeyin kolayca üstünde bu evrende. Zaraki'nin onunla kapışırkenki performansı ve formu, buradaki diğer kaptanlar veya kagelerle karşılaştırılamaz.

Ağzıyla Valkyrie'nin kolunu koparıyor kolayca. Kesmiyor bile. Sadece ağzıyla parmağını ısırıyor adamın ve başını bir yırtıcı gibi çekiyor. Valkyrie bu formundayken Byakuya'nın saldırılarını kalkanıyla bloklama gereği bile duymuyordu.

Gücü mucize olan adamın hasar alamaz denilen kalkanını ortada ikiye ayırıyor, hem de çok fazla çaba harcamadan.

Sonra kendisini de.

Bankai açmış halindeyken, dört Vaizard ve iki kaptanın zorlayamadığı kadar zorluyor Valkyrie'yi. Bu iki kaptan da Byakuya ve Hitsugaya, en güçlü kaptanlardan iki tanesi. Vaizardların arasında Shinji ve Love da var, iki tane eskiyeni kaptan. Yani dört kaptan seviyesindeki kişi + iki güçlü teğmen seviyesindeki Vaizard'ın yapamadığını Zaraki tek başına gerçekleştiriyor.

Tek eksi yanı, bankai'ının gücünün ayarlanması olayı. Bu savaş sırasında Yachiru gücünün çok fazlasını saldığı için Zaraki'nin kolu parçalanıyordu. Eğer bu tecrübesi yoksa, yine aynı olay tekrarlanacaktır. Eğer tecrübe varsa, Yachiru daha ayarlı bir şekilde davranacaktır. Yalnız tecrübe olmasa bile, Valkyrie son formuna geçtiğinde Zaraki'nin kolu parçalanıyordu. Yani yukarıdaki olaylar sırasında saldığı güç nedeniyle değil.

Zaraki'nin shikai'isinin ismi de yazıldığı için, bankai açmış formundan bahsedildiğini varsayıyorum ve kaptanlar alır diyorum. Hatta diğer ikisine gerek yok, Zaraki tek başına halleder. Valkyrie gibi tanrısal seviyedeki bir varlığa yaptıkları bunu gösteriyor. Zaraki son arc'ta çok uçuk güç seviyelerine ulaştı.
      In eternity you're trapped.
    • Zaraki bence de ağırlığı Bleach'e çekiyor ama tek alacağını sanmıyorum. Çünkü tek parametre yıkıcı güç değil. Yıkıcılığı by pass edebilecek yetenekler var karşıda... Kamui ve Shiki Fujin gibi.

Ayrıca Zaraki'nin Gerard karşısında yaptıkları çok da etkileyici değil (shikai ile meteor kesmesi hala daha etkileyici) Zira Gerard devasa sabit bir nesneydi ve dikkati birden fazla hedef ile dağılmıştı ve adam dövüşmüyordu bile yaralandıkça daha da büyüyor ve güçleniyordu. Zaraki yense idi o zaman kesinlikle azamanat bir olay olurdu. Ama devasa sabit bir nesneye heavy blow indirme ile senden hızlı hareketli karakterle (hele seni klon, henge ve kawarimi teknikleri ile aldatabilecek kişilerle) savaşmanın çok farklı olacağı düşüncesindeyim ancak evet Zaraki cidden "ben buradayım" dedirtiyor. Ancak dediğim gibi hax hala karşı tarafta.
    • Güç sıralaması yapsaydım Zaraki > Tsunade > Saru >> Hitsugaya => Kakashi derdim.

Gin'in gücünü bilmiyorum, hiç bir şey görmedik açıkçası ama Hitsugaya üstü olması gerek tahminimce.

Zaraki sayesinde fiziksel olarak Bleach takımı üstün fakat geri kalan her konuda Naruto takımı çok üstün.

Yine de bu maçı Bleach takımının alacağını düşünüyorum.