Kılıç Ustaları Turnuvası Çeyrek Final

  • Vs

  Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

  • Kılıç Ustaları Turnuvası Çeyrek Final

   Yarı Finale Kimler Yükselir? 7
   1.  
    Erza vs Yamomoto Erza Kazanır (6) 86%
   2.  
    Erza vs Yamomoto Yamomoto Kazanır (2) 29%
   3.  
    Zoro vs Zaraki Zoro Kazanır (3) 43%
   4.  
    Zoro vs Zaraki Zaraki Kazanır (4) 57%
   5.  
    Atomic Samurai vs Sasuke Atomic Samurai Kazanır (4) 57%
   6.  
    Atomic Samurai vs Sasuke Sasuke Kazanır (3) 43%
   7.  
    Yami vs Teresa Yami Kazanır (4) 57%
   8.  
    Yami vs Teresa Teresa Kazanır (2) 29%
   Arkadaşlar daha önceki sitemizde de benzeri turnuvalar yapılmıştı. Bu sefer farklı evrenlerden birer Kılıç Ustası dövüşecek. Dövüşler 8 Kılıç ustasının arasında turnuva şeklinde yapılacaktır. Bu tur, ilk tur yani Çeyrek Final olacak.   Katılımcılar;

   Spoiler Göster

   One Piece: Rorona Zoro


   One Piece evreninde en büyük kılıç ustası olmayı hedefleyen bir karakterdir.

   Naruto: Sasuke Uchiha   Naruto evreninde iyi bir shinobi ve güçlü bir kılıç ustasıdır. Aynı zamanda Ana Karakterin hem en iyi dostu hemde en büyük rakibidir.

   KHR: Yamamoto Takeshi


   KHR evreninde Ana Karakterin başına geçmesi beklenen Vongola Ailesinde Yağmur Muhafızı ve Kılıç Ustasıdır.

   Bleach: Zaraki   Bleach evreninden bir Kılıç Ustasıdır.

   Black Clover: Yami


   Black Clover evreninde güçlü bir Kılıç Ustası ve Kara Boğaların Kaptanıdır. Güncel seride Büyücü Kral adaylarından birisi olarak görülmektedir.

   Fairy Tail: Erza   Fairy Tail evreninde serinin başında Ana Karater Natsu'dan daha güçlü ve hala da bir çok Lonca Üyesi tarafından saygı gören bir karakterdi. Güçlü bir Kılıç Ustasıdır.


   OPM: Atomic Samurai


   OPM evreninde Kahramanlar Birliğinde S-Sınıfı bir Kahramandır aynı zamanda serideki En Güçlü Kılıç Ustalarından birisidir.


   Claymore: Teresa   Claymore evreninden bir Kılıç Ustasıdır.   Dövüş Alanı


   Karakterler Kılıç Kullanımını alakasız yere etkileyecek ve karşı tarafa haksız dezavantaj sağlayacağı güçler yasaktır. Örneğin Sasuke'nin Sharainganı, Kuchiyose'si ve element kullanımı yasaktır ancak çakra kullanabilir ve Kılıcına Yıldırım ekleyebilir. Slash atmak tabii ki serbesttir. Yamamoto'nun Kutu Yaratığı kullanımı yasaktır. Yami'nin karşı tarafa Karanlık kullanması yasaktır. Bunun dışında karakterler kendi evrenlerinde çakra, haki v.s. tarzı güçlerini kullanabilirler. Karakterler Kılıçlarına element vb şeyler ekleyebilirler ancak bunu salınım haline getiremezler.

   Dövüşlerde Hava Durumu değişikliği yapılacaktır. Her 2 dakikada Hava Durumu değişecektir. Sağanak Yağmurla başlayan dövüşlerde;

   2. Dakika Sonunda Kar Fırtınası Başlayacaktır.
   4. Dakika Sonunda Sahaya Şimşekler Düşmeye Başlayacaktır.
   6. Dakika Sonunda Sahaya Kesici ve Ağır Metaller Yağmaya Başlayacaktır.

   Buradan sonra Hava Durumu değişikliği olmayacak dövüş sonuna kadar son Hava Durumu devam edecektir. Ancak Hava Durumları normalde avantaj sağlayacak Hava Durumları örneğin Yağmurun Yamamoto'ya avantaj sağlaması gibi. Etkisiz olacaktır yani karakter bundan rakibi kadar etkilenecektir.

   Bankai yasaktır. Erza kılıcının üstünde kullanmadığı büyü güçlerini kullanamaz. Teresa yoki gücünün %30’undan fazlasını kullanamaz.

   Yoki=Reiatsu=Arzu Alevi=Çakra=Haki=Büyü Gücü

   Çeyrek Final Eşleşmeleri Şu Şekildedir.

   Erza vs Yamomoto
   Zoro vs Zaraki
   Atomic Samurai vs Sasuke
   Yami vs Teresa

   Anket 11 Temmuz 19:00'a kadar geçerlidir.

   Mesaj düzenlendi 5 defa, son düzenleyen Benkei ().

  • Erza ilk maçı kazanacaktır fiziksel olarak çok daha güçlü ve tecrübeli.
   2. maç dayanıklılık maçı ancak Zoro çok daha yetenekli.
   Atomic Samurai kazanacaktır kılıç kullanımında fersah fersah ötede.
   Son maçı da Teressa alır mı almaz bilemedim Claymore'u bitirmedim daha Yami'nin ki sezişi bayağı bir sıkıntı ancak gölgelerini kullanamıyorsa Teressa'ya veriyorum.
  • @Benkei Teresa diye Flora'nın resmini koymuşsun onu düzelttim bir de Teresa'nın büyü gücü demişsin yoki olacaktı .. Onları düzelttim haberin ola ;) Ellerine sağlık ama her şey ayarında... Anime-Mangalar özellikle savaş içerikli seriler diyince belki de en mühim silahlar kılıçlar oluyor ve tabi bunları taşıyan kılıç ustaları da en ilgi çeken karakterler.

   Eşleşmelere gelirsek.

   Erza'yı çok tanımıyorum ancak bildiğim kadarıyla Yamamoto'dan daha hax tekniklere ve daha çok tecrübeye sahip + daha zekidir de büyük ihtimal ancak. Yamamoto'nun işin saf yetenek ve kılıç ustalığı anlamında altta kaldığını düşünmüyorum ve Yağmur Gardiyanı olarak gücü (çünkü çakra =haki =reiatsu = büyü vs denmiş) rakibin enerjisini bastırması, sükunet çağrıştırması ve bunun son levelinde rakibin ataklarını yavaşlatabiliyordu.

   Burada kutu canavarları yok ancak bunu sanırım kutu canavarlarından bağımsız yapmıştı. Mavi Arzu Alevi ile. Bu tarz bir şey Erza'ya da yapılırsa , büyü güçleri elinden alınmış Erza ne yapabilir ? bilmiyorum. Açıkçası..

   __________________
   Zaraki Vs Zoro gerçekten epik bir dövüş olurdu. İki adet rakibin en iyi saldırılarını alıp sonra o iş öyle olmaz böyle olur saldırısı yapan manyak dövüşçü. Ancak Zaraki Bankai'siz bile meteor level (Dağx2 gibi bişi en az) bir adam iken. Zoro Pica'nın dış kabuğunu 3 slash ile sonra akabinde kendi bedenini de 1 ya da 2 slash ile aynı almış biri ve bunları yaparken özellikle ilk atakta ihtiyacı olan gücü sağlayan kişi Orlombus kendisi atlayıp kesmiyor. Nitekim Zaraki'nin yaptığı feat çok çok daha iyi. Saldırı Kuvvetini bir kenara korsak. Zoro'nun masaya getirdiği şeyler;

   - Yakın mesafe haricinde orta mesafe atakları da olması.
   - İyi seviye de silahlanma ve az seviye de gözlem hakisi


   Zaraki'nin kuvveti haricinde masaya koyabildikleri;

   - İnanılmaz insanüstü duyuları ve sezgileri
   - Tecrübesi
   - Doğuştan savaşçı oluşu

   Zoro henüz Zaraki seviyesinin adamı değil gibi geliyor bana. Zaraki alır ama seyir zevki yüksek zor bir karşılaşma olurdu bence.

   _________________________________

   Atomic Samurai Vs Sasuke

   Samurai'in kılıç hızı etkileyici ancak bu kadar. Karşıdaki rakip sabit olacak, Atomic sabit olacak kolları inanılmaz hızlarda hareket edip rakini tepki veremeden kesecek. Bu niye Sasuke'ye yemez.

   1.si Atomic Samurai speedster'ının 1.5-2 mach hızlarındaki Sonic (onun 1-2 tık iyisi de Flashy Flash) .. Manga da yine Murata biraz bunların levelini yukarı çekti ama hala çoğu dövüşç ve hızlı karakter Sasuke'nin çok uzağında tipler hele webcomic de çok çok uzağında tipler.

   Sasuke büyük ihtimalle kolunu Atomic Samurai gibi savuruyordur zatne üstüne üstlük. Klon, kawarimi, Raitonla güçlendirilmiş katana opsiyonları var. kılıcın menzili 5 küsür metreye varıyordu raiton ile Deidara savaşında kullanmıştı yani.

   Üzgünüm ama OPM deki en güçlü 5-6 çardan biri değilseniz Naruto da bir karakterle dövüşmeyi aklınızdan çıkarın diyebilirim OPM çarları için.

   Sasuke diyorum.

   ____________________________

   Teresa ağır gelir. %0 yoki kullanımı ile o jenerasyonun en iyi 2-3-4 numaralı (kendisinden sonraki en iyiler) Claymoreları ter dökmeden alıyordu hatta karşı taraf yoki güçlerini kullanmaya başladıktan sonra bile Teresa hala umursamıyordu. Evreni bilmeyenler için bu featin kalitesini şöyle anlatayım. Teresa'ya dalan ekip içerisindeki Ilena (Irene) quicksword tekniği ile masif hypersonic + Biri, kılıcını salladığını çok çok az karakter görebiliyor evrende. Bu kadına karşı dövüşüyor o yetmediği gibi bu harika 2 numara olan Ilena'yı yerinden edebilecek kadar çaylak bir dövüş dehası olan Priscilla'da bu 4 lünün arasında.

   Teresa sıfır yoki gücüyle Masif Hipersonik+ rakamlara çocuk oyuncağıymış gibi ulaşan birisi. En uzun süren claymore ve 1 numara kariyerlerinden birine sahip. Ve rakinim yoki gücünü okuyup onların yapacaklarını önceden sezme becerisinin yanı sıra.. Üstün zekası ve savaşçılık dehası ile rakibinin hareketlerini kopyalayıp onları bununla şaşırtabilen bir azman Teresa.

   Black Clover hızlı olduğu iddia edilen bir evren ancak bu konuda çok çok istikrarsız ve işin yetenek, saf skill bakımından Black Clover'da Teresa'nın yanından geçebilecek bir karakter yok.

   Hele Yami bir de karanlık kullanamıyormuş :D iyice bir anlamı kalmamış adamın zaten... Teresa alır.


   ___________

   Seçimlerim;

   Emin olmayarak Yamamoto
   Zaraki
   Sasuke
   Teresa