Sabit Naruto'da Ne, Ne Kadardır?

• manga
    • nforums'a uzun bir ara vermeye karar verdim. A4 >> Sannin gördük.

4. Raikage, Efsanevi Sannin takımını onlar tepki veremeden halledermiş, kolaymış, çantada keklikmiş. Ya karakterlerin kim olduğunun hiç bir önemi yok, Naruto evreni bir düşük-orta arası kage seviye karakterin üç tane süper uyuma sahip orta-yüksek arası kage seviye karakteri yenebileceği bir yer olarak tasarlanılmadı ve asla bu şekilde bir şey olmadı. Hatta onu geçtim bir düşük-orta arası kage seviyesi , herhangi bir orta seviyeye tek atamaz ya da rahatça yenemez.

Kim oldukları önemsiz.

Ayrıca A4 kadar başarısız bir kagelik kariyeri daha yok.

Meydan okuduğu isimler; KCM1 Naruto, Jonin Minato, MS Tobi, Base Killer Bee, FKS Sasuke, Madara Klonları

Sonuçlar: Bunların hepsinde yenildi ve bazılarında ölmek üzere olan kişiydi.

Hızına tepki verebilen insanlar;

Gaara, Suigetsu, Jugo, Tsunade, Base EMS Madara, Killer Bee, KCM1 Naruto, MS Sasuke, MS Tobi.

Çok geniş bir yelpaze. Demek ki herkese tek ata ata gezemiyor bu adam.

------------------------------

Tek başına hız ve fiziksellik önemli olsa çağlarının en güçlü ninjaları A3 ile A4 olur. God of Shinobi lakabının yeni sahibi Hiruzen değil A3 olurdu. Ama değil.
      Biri gördüğü ilk akatsuki seviye adama kol bırakıyor diğeri de Onbin fodder a can veriyor ama ne hikmetse 3 hokage level kişiyi sololuyorlar :D

Millet manyak yav :orocracks:
    • Nabu yazdı:

Sae yazdı:

O halde ki Rock Lee için fırlatılan bir kunai bile ölümcül olurdu.
      Gaara bunu gözetecek biri değil ama, o sıralar orantısız güç kullanan polis gibiydi :D

Sae yazdı:

Haku'ya hem Sasuke hem Naruto üstünlük kurdu.
      Çünkü Haku mental olarak kararsızdı ve kimse ölsün istemiyordu. Naruto'nun üstünlük kurması da araya Kyuubi'nin girmesi ile oldu .Haku'Nun Kakashi + Zabuza'dan güçlü olması da palavra ikimiz de biliyoruz. Edo olarak geldiğinde bunu kanıtlama şansı vardı ancak gene olmadı.

Sae yazdı:

Naruto ''Kakashi seviyesinde'' olduğu iki sannin tarafından tastiklenmiş Kabuto'yu yere serdi.
      Seren Naruto değil "rasengan" idi aslında biraz da .Kabuto'da Naruto'yu serdi ama Tsunade kurtardı. Ve aynı rasenganla kimimaro hiç yüzleşmedi bile.

Sae yazdı:

''Sağlıklı iken (Genma+Raido)x3 ediyor en fazla'' yapmaaa...
      x5 mi olacaktı ? Kimimaro'nun gerçekten 10 tane kage korumalığı yapmış seviyede elemanı yeneceğini mi düşünüyorsun ? Raido+Aoba kombosu az daha Kakuzu'nun kestanesini çiziyordu.
      Part 2 de güçlenmişler yani.

Taş çatlasın Kimi için x4-5 derim. Hasta iken de x2-3 olsun. VE bu karakteri hala Low Kage'nin aşağısında tutar.

Sae yazdı:

Buna rağmen 4 genin joninlerin aklını alan ses 4 lüsünden 2 kişiyi alıp 2 kişiyi de tuttular.
      Choji ve Neji neredeyse ölüyordu ve bunu 4 Genin başarmadılar 6 genin başardılar. Bunlardan üçü 1 - 1.5 yıl sonra direkt Jonin olacak olan Neji, Temari ve Kankuro idi.
      Temari ve Kankuro gelmese Kiba ve Shikamaru ölü idi. Lee gelmese, Naruto büyük ihtimal kyuubi uyanacaktı ve herkes ölecekti. Gaara gelmese de Lee ölecekti.

Nitekim aslında totalde 8 Genin idi.

Bu geninlerden biri resmi olarak Chunnin idi aslında ... Geriye kalan geninlerden üçü 1 ila 1.5 yıl sonra Jonin olacaklardı biri ise senin dediğin gibi Kage olacaktı.

Temari, Tayuya'yı madara etti
      Kankuro, Sakon & Ukon'u madara etti.
      Gaara'da Kimimaro'yu aldı.

Nitekim evet bunlar standart geninler değiller ancak sensei ya da anbu seviyesi joninlerle yakından uzaktan alakaları yok (Naruto ve Gaara hariç) .

Sae yazdı:

Part 1'de Kakashi'nin gerisinde kaldığını hiç sanmıyorum.
      P1 Kakashi çoktan 1 ninja savaşı görmüş ve o savaşta bir cephenin (Kannabi Köprüsü çatışmasının) kahramanı olmuş, dünya genelinde Sharingan no Kakashi diye anılan Itachi gibi adamların övgü ile bahsettiği, Kisame'yi "O adama dikkat et" falan dediği biri .. Kimimaro'nun akatsuki ile adının aynı yerde geçebileceğini sanmıyorum. Sağlıklı haliyle en fazla Hidan'In üstüne korum.

Sae yazdı:

Part 2'den baktığımızda Kakaşi daha üstün gelebilir.
      "gelebilir" mi ? :D Abi yapma, P2 Kakashi nere Kimimaro nere tamamen bambaşka seviyeler.
      Şu konuya iş güç araya girdi derken cevap verememiştim. Havada bırakır gibi olmasın.

Serinin devamlı retcon yediği açık. Ben henü Part 1 içerisinde olan durumdan ve havadan bahsediyorum. Edolar falan bu işin içine girmez. Ninja savaşlarının mantığı bile devamlı değişti. Part 1'de Deidara, Hidan, Tobi gibi tamamen kendine has bir savaş stili olan çok kişi yoktu. Kakashi gibi Jiraiya gibi Hiruzen gibi standart tipte pek çok ninja vardı. Bunların temelleri hemen hemen aynıydı. Sık sık ninja silahlarına başvuruyorlar, bilinen ninjutsuları bazen kendi stillerinde daha farklı işlev ve güçlerde kullanıyorlar ve daha donanımlı tiplerdi.

Gaara'nın müthiş hype yapması da bu yüzdendi. Alev, su ve yıldırım gibi yetenekleri olanlar vardı. Ama bunları istediği gibi istediği şekilde kullanan yoktu. Kalıp jutsular kullanıyorlardı. Gaara ise kumu istediği gibi kullanıyordu. İşte Kimmimaro'da bu enteresan tamamen kendine has tiplerdendi. Bu yüzden özellikle zaman atlaması sonrasından örnekler vermek yersiz. Serinin şekli epey değişti. Ben bu hype in sebebini anlatırken seri bitmiş halde değil karakterler sahne almışken ki hallerinden bahsediyorum.

Yoksa ben de biliyorum Haku'nun Zabuza ve Kakashi olmadığını ama part 1 de öyle olmaması için sebep yok.

''Buna rağmen 4 genin joninlerin aklını alan ses 4 lüsünden 2 kişiyi alıp 2 kişiyi de tuttular.'' Dediğim halde neden Kum ninjaları ve Rock Lee hesaba katıldı anlamadım? 4'ünü öldürdüler mi dedim?

Part 1 Kakashi'si dediklerini yapmadı. Retcon yemiş Kakashi bunları geçmişinde yaptı. Part 1 Kakashi'si İtachi karşısında 3 saniyede hastanelik olmuş, 2 saat sharingan kullanımının bedelini yataklara düşerek ödemiş ve raikiriyi ''Allah Allah ne geliyoor'' diye hazırlayarak dövüşen biriydi. Retcon diye bir şey yok diye düşünürsek İtachi'yi ortaya atar kaçarım.

''x5 mi olacaktı ? Kimimaro'nun gerçekten 10 tane kage korumalığı yapmış seviyede elemanı yeneceğini mi düşünüyorsun ? Raido+Aoba kombosu az daha Kakuzu'nun kestanesini çiziyordu.

Part 2 de güçlenmişler yani.

Taş çatlasın Kimi için x4-5 derim. Hasta iken de x2-3 olsun. VE bu karakteri hala Low Kage'nin aşağısında tutar.''

İsterse hokage öldürmüş olsunlar durum açık. Kimmaro'nun ezdiği adamlar bunları ezdi. Bakınız yenmedi ezdi yara almadılar belki 'birazcık zaman kaybederek' zorlanmış oldular. Bu iki jonin onları tarif ederken titriyorlardı. İnsan kendi dengini ezemez baya aşağı seviye kişiyi ezer.

Zorlanma kelimesi çok yönlü tabirdir. Lucci karşısında Luffy'nin ki de zorlanmaktır, Ace karşısında Karasakal'ın ki de. Lütfen bu durumlarda mantığımızı kelimelere karşı kaybetmeyelim :) Arada taş kağıt makas var falan desen daha mantıklı olurdu.
    • @Sae

Part 1 ile Part 2 arasında bir tavır farkı olmak ile beraber senin resmettiğin kadar radikal bir değişiklik yoktu (özellikle Pain kısmına kadar) . Bizim özel yetenekleri olan tipler görmemiz biraz da evrenimizin o sıralar dar olmasından idi. Yoksa Haku, Ses Beşlisi, Zabuza, Tsunade, Gai, Rock Lee, Gaara, Temari, Kankuro, Kiba, Shino, Shikamaru,Neji, Hinata,Ino,Tenten,Shikaku,Choji,Choza,Inoichi vs vs belirli bir tip yeteneğe yoğunlaşmış tiplerdi.. Etraf Kakashi, Hiruzen, Jiraiya gibi tiplerle dolu değildi açıkçası.

Ayrıca ben karakter ile ilgili tanıtıldığı zamanki yapılan karşı bir şey demiyorum bugün olmuş hala bu adamın Killer Bee gibi birine tehdit olabileceği bir hype barındırmaktan bahsediyorum. Part 1 , Part 2 diye sınırlandırmıyorum. Veya "Kimimaro başta da böyleydi, sonda da böyleydi" demedim (Sanji için dediğim gibi).

Ancak ne olursa olsun Base Gai'nin elini tersiyle savurduğu ataklar Kimimaro için bir tehdit iken. Kurenai, Asuma gibi kişilerin kolaylıkla önündeki rakibe vurmasına 10-15 cm olan Neji'yi durdurmak çocuk oyuncağı iken (Neji, Base Lee'den hızlı birisi) Kimimaro'nun Lee'nin hızıyla az da olsa problem yaşayabiliyordu.

Nitekim Kimimaro'nun 4 Sensei'den üstün ya da onların dengi olduğunu gösteren hiç bir şey yok. Bu Senseilerin daha part 1 hallerinden bile üstün olmayan biri için

Mid Kage, Low Kage, High jonin vs demek bana komedi geliyor. Sağlıklı ve en iyi ihtimaller ışığında Kimimaro low-kage seviyesi bir yakın dövüş uzmanı ancak orta-yüksek arası bir jonin seviyesi ninja olabilir.

Bir de insanlar bunu anlamıyor (sen değil bu kastettiğim, bazı şahıslar). Kage seviyesi bir dövüşçü olmak başka bir şey kage seviyesi ninja olmak başka bir şey.

Base Gai ya da Hiashi Hyuga tanıdığımız kagelerin rahat 2/3 ünü özel bir güç kullanılmadan yapılan saf yakın dövüşte alt edecektir ama bu insanlar Kage Seviyesi kişiler değiller.

Kimimaro biraz böyle high-jonin ya da low-kage seviye (sağlıklı iken) bir dövüşçü olabilir ama o seviyede bir ninja değil. Bunlar farklı şeyler. Ve hiç bir hype bu gerçeği kapatmıyor.
    • Kendine yapılmayan saldırı ile kişinin kendisi için yapılan saldırı farklı olsa gerek. Bütün bu durumlar başkalarına odaklanılmış saldırılar ve sonradan duruma müdahil olan bu kişilerin sadece müdahaleleri panellere yansıyor (en azından ben böyle hatırlıyorum kalkışları gösterilmedi)

Saydıkların standart ninja temeli üzerine kendilerine has güç eklemiş isimler. Gaara ve Kimmimaro ise temelden farklı savaşçılar. Ben Kakashi ve Jiraiya örneklerini en kapsamlılar oldukları için verdim. Yani en genele yakın. Mesele yoğunlaşma değil yani. Zabuza'nın su saldırıları vardır ama suya hükmetme gücü yoktur. Çoğu ninjanın su saldırıları vardır ama diğer ninjalardan bir kaç hususta ayrılırlar. Saydığım diğer ninjalarda keza temelde farklı tipler. Deidara, Hidan ve Tobi(bir döneme kadar) için de aynıları geçerli. Hatta Orochimaru bile part 1 de o kadar yılan değildi.

Kimmimaro ve Gaara dışında bu biçimde temelden kendine has ve epey kontrollü yeteneklere sahip bir iki kişi daha vardı lakin bunlar kadar heybetli değildi.

Gelelim Kimmimaro'nun bahsedilen 4 ninja karşısında denk veya üstün görülebilecek "hiçbir" şey olmaması konusuna. Orochimaru burada birinci kilit isimdir. Bütün bu karakterleri ve köyü çok iyi tanıyan kişinin yorumları. Kakashi'yi zayıf gören hakkında ki yorumları başkalarınca da tastiklenen (Kabuto'nun Kakashi'ye denk oluşu Jiraiya tarafından kendisine karşı hiçbir şansı olmayışı bizzat Kakashi tarafından) Orochimaru tarafindan hem altın yumurta hem de köyü kesin yok edebilmesini sağlayacak güç olarak görmektedir. Uzaktan tanıdığı kişiyi iyi analiz edip kendi yetiştirdiği kişinin gücü konusunda yanılıyor muydu? Yoksa eski bir hokage adayı olarak köyü mü tanımıyordu?

Gaara'nın Sabaku Kyuu'sundan hasar almadan çıkabilecek dayanıklılığı o dönem gösterebilen yoktur. Yaptığı son saldırı için ise gene o dönem o seviyede bir alan saldırısı gerçekleşmedi. Sadece Jiraiya'nın haşmetli bir katonu var. Ölümcüllük konusunda katon jutsulari biraz eeeh iyi bir nama sahip değiller (ama talihsizlik ama öyle ama böyle)

Dövüş esnasında Gaara'yı hasta olmasa kesinlikle yenebileceği gösterildi.

Rock Lee'nin hızı ona dert olmadı dengesizliği açıkçası bir mizah unsuru olarak ona dert oldu.

Tonlarca kütlenin arasından çıktı ki bunun altından kim kalkabilirdi? İnsanların neden bataklıklarda kımıldayamadığını bilirsin. Bu çok daha beteri.

Kyubi'den çakra ceken Naruto tek başınayken Neji'ye denk taijutsu kullanıcısıydı. Taju kage bunshin kullanarak Kimmimaro'ya fiske vuramadı :D

Ve bu adam öldü ölecek hastaydı. Sanki nezleymiş gibi konuşuyorsunuz :D
    • Sae yazdı:

Kendine yapılmayan saldırı ile kişinin kendisi için yapılan saldırı farklı olsa gerek. Bütün bu durumlar başkalarına odaklanılmış saldırılar ve sonradan duruma müdahil olan bu kişilerin sadece müdahaleleri panellere yansıyor
      Ben sana kurşun sıksam biri gelse bu kurşunu elinin tersiyle geri yollasa kurşun kendisine sıkılmadığı için yaptığı şey yeterince etkileyici olmayacak mı ?

Yani anlıyorum araya girmek ile bir savaşın tamamı farklı şeyler. Ancak her halükarda genin becerilerinin (en iyilerinin bile) Senseiler için çok matah bir şey olmadığı görülüyor.

Sae yazdı:

Saydıkların standart ninja temeli üzerine kendilerine has güç eklemiş isimler. Gaara ve Kimmimaro ise temelden farklı savaşçılar. Ben Kakashi ve Jiraiya örneklerini en kapsamlılar oldukları için verdim. Yani en genele yakın. Mesele yoğunlaşma değil yani. Zabuza'nın su saldırıları vardır ama suya hükmetme gücü yoktur. Çoğu ninjanın su saldırıları vardır ama diğer ninjalardan bir kaç hususta ayrılırlar. Saydığım diğer ninjalarda keza temelde farklı tipler. Deidara, Hidan ve Tobi(bir döneme kadar) için de aynıları geçerli. Hatta Orochimaru bile part 1 de o kadar yılan değildi.
      Bu durumda Part 2 de bir ton Kimimaro gibi özel gücü olan daha güçlü tipler çıkıp bunlar çoluk çocuk tarafından alınınca Kimimaro'nun hype ının çoktan sönmesi gerekmez mi ?

Sae yazdı:

Orochimaru tarafindan hem altın yumurta hem de köyü kesin yok edebilmesini sağlayacak güç olarak görmektedir. Uzaktan tanıdığı kişiyi iyi analiz edip kendi yetiştirdiği kişinin gücü konusunda yanılıyor muydu? Yoksa eski bir hokage adayı olarak köyü mü tanımıyordu?
      Dostum anladım,sarkastik davranıyorsun da konunun kökenine gelirsek

Nabu yazdı:

Ya yıllar geçti ben milletin Kimimaro hype'ını çözemedim. Adama mid-kage seviyesi diyen var. nforums da Hasta Kimimaro Vs WA Temari konusu var ve inanılmaz bir Temariyi gömüp, Kimimaroyu abartma dalgası vardı (seksizm de işin içinde tabi) .
      Benim tepkim Kimimaro'nun Savaş Arcından biriyle kıyaslanırken bu kadar üstün görülmesinden ve hypedan geliyor sen bana Orochimaru'nun 700 küsür sayılık mangada 130 küsürüncü sayılarda söylediği şeylerle geliyorsun. Bu yanlış bir şey değil ancak ikimizde biliyoruz Kimimaro'nun köyün alınmasına etki edebilmesi için ameliyattan yeni çıkmış, ağırlıkları üstündeki base lee sarhoş oldu diye kemik kafesini çıkartmak durumunda kalmıyor olması gerek. Ne kadar hasta olursa olsun. O Lee'nin tehdit olabileceği bir tane bile elit S seviye adam yok köyde.

Onu geçtim bu Orochimaru aldığı kararlarda yanılan, dediklerini yutmak zorunda kaldığı zamanlar olmuş bir abimiz. Yani o kadar kibirli birinin aklından ne geçtiği ya da Konoha'yı ne kadar küçümsediğini de bilmiyoruz. Her şeyi geçtim. Oroc planında Gaara'dan yani Shukaku'dan gerekli faydayı sağlayamadı 2dk da paket oldu. Kimimaro'nun bu işgalde Shukaku'dan daha büyük bir etkisi olabileceğini mi düşünüyoruz ?

Bİr diğer nokta Orochimaru, Jiraiya'nın köyde olduğunu bile bilmiyordu. Bir ton Kum Jonininin bir araya gelip çağırdığı dev üç başlı yılan bir saniye de pert oldu. Kimimaro sağlıklı olsa bile Orochimaru'nun Konoha'yı istila etmesinin hiç bir yolu yoktu. Gai'nin 8 kapısına hiç bulaşmıyorum.

Yani gerçekten Kimimaro olsaydı bu iş değişirdi lafının altını doldurabiliyor muyuz ? Sonuçta tüm Kaguya klanını (hani yüzlerce kimimaro gibi adamı) Kirikagure köyü haritadan silmemiş mi ? Hani en büyük askeri gücü (Sisin yedi kılıcı) Kakashi, Lee, Base Gai, Sai gibi adamlar tarafından yenilen Kirikagure ülkesi. Hani başlarında doğru dürüst bir kage bile olmayan ülke..

Ama bunlardan bir tanesi (lanetli mühürler ve Orochimaru sayesinde klandaki herkesten daha güçlüdür o kesin ama yine de inandırıcı gelmiyor) en güçlü köyün işgalinde kilit rol olacak ?

Ayrıca Orochimaru Kimimaro'yu överken dedikleri şu " Onun Kekkei Genkai'ne karşı kim karşı koyabilir ? O güçlü ve katı kemikler... Her türlü fiziksel darbeye karşı durmaya el verişli defansı ve de Harika hücumu. O kemiklerini kazıklara çevirebilir"

??? Bana hiç kage seviyesi bir tehditkârlık gibi gelmedi bu. "Kemiklerini kazığa çevirebilir mi ? ooo aman tanrım" falan olacak bir Kage level karakter tanımıyorum.

Bu söylendikten bir kaç dakika sonra Oroc sabırsızlanınca Kabuto'nun sözleri ; "Orochimaru-sama bir önemi yok önüne çıkan ne olursa olsun Kimimaro'nun üstesinden gelemez." Bu söylendikten bir panel sonra Kimimaro, Gaara'nın karşısında öldü.

Her şeyi geçtim hadi buraya kadar söylediğim her şey subjektif ve mangayı inkar ediyor olayım. Ancak bir şeyi açığa kavuşturayım o zaman bu yıllardır yanlış dönen bir mevzu. Orochimaru'nun resmi çeviriye göre (mangayı kastediyorum animeyi değil) "Eğer Kimimaro hasta olmasaydı 3. Hokage'nin suikasti daha pürüzsüz/kusursuz olabilirdi."

Köyü düşürecek kişi falan değil Kimimaro ve adam kesin bir şey bile demiyor dediği tek şey "Kimimaro olsa daha iyi olurdu". Elbette o çapta birisi sağlıklı olsa çok daha iyi olurdu." Orochimaru'nun takımında Genin Neji bile olsa bir katkısı olurdu o zamanlar için. Bu noktada Kimimaro'yu benim için Suigetsu'dan çok da özel yapan pek bir şey göremiyorum. Hatta büyük ihtimal Suigetsu daha bile özel ve güçlü birisi.

Nitekim Ne Orochimaru Kimimaro'yu çok daha üstte görüyor ne de Senseilerden çok da üstün biri. Kabuto'dan üstün gördüğü konuda savaşçılığı zaten genel anlamda ninja yetenekleri değil.

Sae yazdı:

Gaara'nın Sabaku Kyuu'sundan hasar almadan çıkabilecek dayanıklılığı o dönem gösterebilen yoktur.
      Dostum birincisi şu "o dönem" olayı 700 sayılık manga için çok yardımcı olan bir şey değil. Kimimaro Edo olarak geldiğinde de fodder samuray kesmekten başka bir şey yapmadı. Ayrıca Gaara'nın Sabaku Kyuu'suna yakalanmış da çıkamamış onlarca karakter olmuş gibi konuşuyorsun. Adam 3 kere yaptı bunu zaten.

Fodder bir genine, Lee'nin ayak ve bacağına, Kimimaro'ya. Eee ? Fodder genin ve vücudu kapıları kullanmaktan zaten haşat olmuş Lee'nin dayanamadığı bir şeye çelikten sert iskeleti ve 2. seviye lanetli mührü sayesinde dayandı diye Kimimaro'yu Kage seviyesi mi düşünmemiz gerekir ?

Sae yazdı:

Tonlarca kütlenin arasından çıktı ki bunun altından kim kalkabilirdi? İnsanların neden bataklıklarda kımıldayamadığını bilirsin. Bu çok daha beteri.
      Tonlarca kütlenin altından Gaara sıkmayı bırakınca çıkıyor ayrıca çok sağlam çıktığı da söylenemez. Lanetli Mühür ile zar zor çıkıyor. Bir de tekrar söylüyorum üst seviye fiziksel özellikler her zaman kagelik demek değil. O ataktan susano açmasa belki Itachi sağ çıkamaz (belki ) ama Bu Kimimaro'yu Itachi'nin baş parmağından tek yiyeceği gerçeğini değiştirmiyor.

Sae yazdı:

Rock Lee'nin hızı ona dert olmadı dengesizliği açıkçası bir mizah unsuru olarak ona dert oldu.
      İlk çaktığı tekme neydi peki ? Hemde Kimimaro'nun görüş açısının olduğu bir yerden geldi. Üstelik Kimimaro'nun kendisi "diğerleri kadar kolay değil" dedi. Demek sağlıklı bir Lee gelse CS2 çıkartana kadar dövecek Kimimaro'yu. Ayrıca orada bir "sarhoş yumruğu" göndermesi ve mizah olduğunu kabul etmek ile birlikte Kimimaro'nun kendi ağzıyla "fazla hızlı" dediği de bir gerçek.

Sae yazdı:

Kyubi'den çakra ceken Naruto tek başınayken Neji'ye denk taijutsu kullanıcısıydı
      Hayır Naruto hiç bir anında Neji'ye denk bir taijutsu kullanıcısı olmadı. Neji hatta başlarda (kyuubi çakrasına ilk sızdığı anlarda) bayağı bayağı dövüyordu Narutoyu. Taki Naruto rage mode açıp Kaiten ile çarpışana kadar Neji üstündü. Ki o zaman bile üstündü ancak kibri sebebiyle byakuganı kapattı. Olayı biliyorsun zaten.

Sae yazdı:

Taju kage bunshin kullanarak Kimmimaro'ya fiske vuramadı
      Evet Naruto ne rasengan kullandı ne yer altına saklanma taktiklerini yaptı ne kuchiyose çağırdı tüm ortam Kimimaro için ayarlanmıştı. Ona rağmen bu hala 10la çarpsak bile kage level bir olay olmazdı.

Sae yazdı:

Ve bu adam öldü ölecek hastaydı. Sanki nezleymiş gibi konuşuyorsunuz
      Nezle olunca her konuda olduğun varlığın 1/5 ine düşmüyorsun. O yüzden zaten taş çatlasın sağlıklı hali bu halinin 5-6 katı olsun demiştim. Ayrıca Edo iken hasta olmayan haliyle geldiğinde bile savaşın seyrini değiştiren biri falan değildi .Chiyo'nun yancısıydı. ASuma'nın ya da Sis Katanaları kadar belaya sebep oldu o kadar.

Sae yazdı:

Mesele yoğunlaşma değil yani.
      Ee Tamam Kiba, Shino, Shikamaru, Ino,Choji,Neji,Hinata gibilerinin farkı ne ? Ve bunların baba ve annelerinin falan ? Hadi Zabuza ve Haku'yu anladık onlar kapsamlı ninjalar ama bir konuda uzmanlar. Ee bu saydıklarımın olayı Gaara ile aynı.
    • Gaara ile aynı değiller. En basitinden Gaara'nın yanında patlayıcı kağıt, kunai vs taşıdığını hayal edebiliyor musun? Beni tam olarak anlamadığını düşünmeye başladım.

Hyuga klanı o bahsettiğim bir iki kişiye giriyor ama dediğim gibi bir breh brehlik hareket göstermediler o sıra.

Benim genel tavrım da yanlış anlaşılıyor ikili tartıştığım için. Yaptığım şeyi özetleyeyim çünkü birbirine girdi

1. "Kimmimaro hype ı neden?" Sorusuna cevap vermek. Bunu yaparken hiç araya part 2 yi katmıyorum. Part 1 de ortam neydi ve bu adam ortaya çıktığında ne olarak çıktı ne ifade ediyordu? Soruları daha doğru olur. Orochimaru'nun tükürüğünü yalaması da keza part 2 ye ait mevzular.

2. Kimmimaro'yu fazla ezdiğinizi düşünüp aslında olduğu yerin tarifi ki bunda part 1-2 karışık takılıyorum genelde.

İkisini ayıralım. Neden abartıldığının cevabını çokça kez yazdım. Bir adam böyle bir sükse yaratırsa bu yavaş yavaş söner. O zaman ki sağlıklı Kimmimaro Konaha'nın alımında fayda edebilirdi. Planların bozulması vs meseleleri ayrı konulardır. Güç değişkendir. Zamanlama planlama meseleleridir. Orochimaru'nun yenildiği bir senaryo izledik. Yendiğini de izleyebilirdik ve bu ona göre Kimmimaro ile olurdu. Ancak!
      art 2 den baktığımızda değil Kimmimaro üstüne Killer Be ile bile girse köyü yenezmedi. Sağlıklı Kimmimaro'nun ne olduğu pek açık değil. O zaman için belki en son yaptığı saldırı gibi saldırıları daha sıradan yapabilen birisidir. Hastalık insanın gücünü belli bir kranda düşürecek diye bir şart yok. Buradaki karakterler birer sayı değeri mi sadece?

Klanına gelince muhtemelen part 1 İtachi'si gibi o da klanının dahisi olarak klanından üstün biriydi. O dönem için özellikle epey kıymetli olmalı.
    • Sae yazdı:

Gaara'nın yanında patlayıcı kağıt, kunai vs taşıdığını hayal edebiliyor musun?
      Etmiyorum tabi de diğerleri de yanında bijuu ve anne çakrası taşımıyor dostum. Sonuçta tek tip yetenekler.

Sae yazdı:

Buradaki karakterler birer sayı değeri mi sadece?
      Hikaye bazında değil tabi, ama güç skalası anlamında A kişisi B kişisinin 3 katı vs diyebilirsin kabaca .. Onun gibi bir şey bu demek istediğim.

Sae yazdı:

Part 1 de ortam neydi ve bu adam ortaya çıktığında ne olarak çıktı ne ifade ediyordu? Soruları daha doğru olur.
      Tamam da benim sorunum "Kimimaro İlk göründüğünde neden bu kadar etkiledi bizi" değil. "Yıllar geçti anlamıyorum bu hype tutumunu" idi. Yani çok şeyin değiştiğini söylemek istiyorum.

P1-P2 arası farklar olsa da aslında olay klasik shounen gelişme mantığı. Neyse dediğim gibi Kimimaro hype ı başka bir şey kage level muamele etmek başka zaten canım.
    • Yeni

Lord of Asgard yazdı:

Sasuke son savaşda naruto ile savaşırken 9 bijunun çakrasını alıyordu eğer bijuların çakrasını almasaydı naruto sasukeyi alabilirmiydi
      Bu soruların cevabını vermek daha doğru olur.

9 Biju çakrası ile bile alamadı. Almasa mümkün değildi elbette.

Lord of Asgard yazdı:

Naruto son savaşda sasuke ile ölümüne dövüşseydi sonuç değişirmiydi
      Yani tabi değişirdi. Dİrekt düz mantık, ölümüne dövüşmüyor ve oldukça defansif savaşıyorken bile Sasuke'yi alt etti. Öldürmek için dalsa çok farklı olurdu.