Sabit Naruto'da Ne, Ne Kadardır?

• manga

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Naruto'da Ne, Ne Kadardır?

Bu başlık en güçlü Jutsu'dan çok, her iki anlamda da bulunduğu seviyeyi hak etmediğini (Overrated veya Underrated) düşündüğünüz karakterler veya teknikler için, bir iki bilgi dizisi hazırlayabilirsiniz. Ya da misal olarak Senpo Goemon bence şöyle bir teknik deyip mangadan aldığınız cannon delillerle tekniğin ne kadar güçlü olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu illa ki Utkan abinin hazırladığı hayvani listeler gibi olmayacak, ki günlerce uğraşmadan olamaz da zaten. Bu başlıkta çok daha basit halini, sevdiğiniz karakterler veya sevdiğiniz Jutsular için hazırlayın. Çok fazla uğraşmaya da gerek yok zaten. Sorun olursa bir örnek atarım ben. Konu kısıtlaması yok dediğim gibi Jutsu, Karakter Yeteneği, Genel Olarak Yetenek, Jutsu Gücü, Karakter Gücü, Kudret, v.s. gibi istediğiniz konuda olabilir. Sadece hazırlamadan, neyi hazırladığınızı bir yazın.

Örnek:
      Mangetsu'nun Kılıç Kullanma Yeteneği

Aşağısına da yorumunuzu canon kaynaklarla, resim de kullanarak yazın.

RT hazırlamak zorunda değilsiniz tekrar söylüyorum korkmayın diye, tartışmalarda yaşadığımız ve X karakterinin küçük görülmesinin sonucunda yaptığınız savunmayı canon kaynaklara dayandırın yeter. Hem vs tartışmalarına da yardımı olur.

Son kez söyleyeceğim üzere tekniğin veya karakterin gücü üzerine yapmak zorunda da değilsiniz, neden sevdiğinizi veya kudretini de anlatabilirsiniz.
    • Jiraiya hakkında söyleyebileceğim hemen her şey -> kahramanbaykus.com/sannin-de-s…iraiya-ne-kadar-kudretli/
      Tsunade " " " " " -> 5. Hokage ve Sannin Tsunade Ne Kadar Güçlü?

Bu ikisi geçtiğimize göre bahsedilebilecek tonla karakter var. Yani genel olarak tüm yetenekleri ile beraber küçümsenen/abartılan ya da belli bir tekniği çok küçümsenen/abartılan türlü türlü karakterler var.

Ama aklıma ilk gelen (Naruto için) Yamato Taicho'dur.

Adam elinin kiri gibi dev doton duvarı çekiyor. Sonra orada günlerce bitmeyecek bir şelale yaratıyor. Ve aşağıda attığım sayfalarda görebileceğiniz gibi daha sonra bu şelaleyi onlarca kat genişletiyordu.

Ve o su günlerce aktı. Bu yaşam enerjisi, çakrası ve element ustalığını gösteriyor.

Diğer şeylere gelirsek. Danzo, Tsunade'ye (ihtiyar heyetini de maniple edip arkasına alarak) Naruto köy dışı görevlere çıkacaksa organizasyondan birileri olacak dediğinde. Danzo kendi organizasyonundan Sai'yi göndermişti. Anbu'nun hokageye sadık kanadında ise Hiruzen'in yönetim dönemi içerisinde en iyi kariyer notlarına ve becerilerine sahip kişi Yamato olarak belirtilmişti. Yani Anbu'nun en elit ismiydi. Elit Anbu ne demek ?

Elit Anbuları sayalım ; Itachi, Kakashi, Danzo, Orochimaru, Torune, Fu

Yamato da bunların arasında demektir. Temel yetenekleri. Hebi Sasuke'yi alabileceğine inanmasını sağlayacak kadar iyi. Hatta Orochimaru'da inanıyor olmalı li Yamato ile Sasuke'nin dövüşmesine mani olmuştu. (Tabi kirin olayı da var).

MS uyandırmış ve Hashirama hücreleri olan, iradesi kendinde olan Obito, Guruguru (Spiral zetsu) ile birleştiğinde Guruguru sadece fiziksel destek ve kuvvet sunmuştu. (çünkü mokuton ve kamui kullanımındaki başarısını görünce Madara'nın neden onu seçtiğini anladım demişti yani o kısımla alakası yok gibi) . Aynı Obito 2-3 yıl sonra Minato'yu terletecekti. Seviyesini oradan anlayın.

Peki aynı guruguru kendinde olmayan Yamato'ya bağlandığında ne oldu .. Yamato'yu enerji kaynağı olarak kullandığında.... Ônoki, Mei, Raikage, Mifune, Shikamaru, Kiba, vs vs + binlerce shinobiden oluşan bir ekibi domine ediyordu.

Yamato asla ciddi bir dövüş sergileyemedi maalesef ancak bu adamın en az low-kage seviye olduğunu ve çok çok küçümsendiğini düşünüyorum.

Spoiler Göster

Yüzlerce metre ötesindeki ormanları dahi yok eden meteor etkisi yaratan şok dalgasından Yamato'nun ağaç klonu basit bir mokuton tekniği ile kurtulurken koca koca ağaçlar sökülüyor hemde patlama merkezinden yüzlerce metre ötede olmasına rağmen (mokuton normal ağaçtır goygoyunu da böylece bitirdik :D ) Sai'nin mürekkep kuşu hem yatay hem de dikey de yüzlerce metre uzakta olmasına rağmen patladı. Sai'nin yaptığı mürekkep yapılarının gücünü şöyle açıklayayım. Sai'nin yaptığı mürekkep yılanları Sasuke'nin kırabilmesi için Orochimaru sığınağının büyük kısmını patlatıp yerle bir eden bir patlama yaratması gerekmişti.

Keza Savaş arcında da Sai'nin mürekkep yapılarının Deidara ve Sasori'ye tek attıklarını da biliyoruz. O yüzden Sai'nin mürekkep yapılarını balon gibi patlayan şeyin çok güçlü olduğu belli.

Burada ise Yamato'nun klonunun gözle görülemeyecek hızını görüyoruz ve sayfanın en altındaki üç panelde (sağdan sola) olanlar söyliyeyim. Yamato sıçrıyor (silüetini görebiliyoruz sadece ) sonra bir hareket / koşma efekti var ve son panelde Yamato klonu Naruto'nun değişmiş halini görüyor. Yani sadece ufak bir panellik zamanda Yamato'nun klonu yüzlerce metrelik alanı tek atımda gidiyor.

[/spoiler]Ayrıca bu adamın klonları ile çok uzaklardan haberleşme, tohum yoluyla insanları takip edebilme. Ahşap kabuk ile henge(değişim) tekniğinin bir üst formunu yapabilme, sesini değiştirebilme. Nesnelerin içerisine sızabilme (yerden ya da ağaçtan çıkabilir ya da bunların içine girip ortadan kaybolabilir) gibi garip yetenekleri var üstüne üstlük hashirama hücreleri sebebiyle hızlı iyileşme özelliği var.

Spoiler Göster

Millet amaterasu ormanına dalmasında diye yer kabuğunu kabartıp sonra tüm katmanları, kayaçları ve ağaç köklerini bölerek kendi kendine sıfırdan vadi yaratabilen bir hayvanat.

Nitekim Yamato sanıldığından çok daha fazlası bence.

• Ya yıllar geçti ben milletin Kimimaro hype'ını çözemedim. Adama mid-kage seviyesi diyen var. nforums da Hasta Kimimaro Vs WA Temari konusu var ve inanılmaz bir Temariyi gömüp, Kimimaroyu abartma dalgası vardı (seksizm de işin içinde tabi) .

Sonra tartıştık. Adamla adama diyorum ki Kimimaro'nun yapabildiği en iyi şey bacağında ağırlıklar olan ve ameliyattan yeni çıkmış Lee ile aklı Sasuke'de olan ve nerflenen (adam ne Bunta'yı çağırdı ne de rasengan yaptı kimimaroya tamamen asspull) Base Genin Naruto ile dövüşebilmek ve onlara üstün gelmek hariç yaptığı hiiiiiiç bir şey yok .

Öte yandan temari daha genin iken Lee'nin bakmadığı bir açıdan gelen konoha senpu tekmesini bakmadan gülerek engelliyordu. Shikamaru ile zeka kapıştırıyor. Gai'nin öğrencisi ve o dönem en konoha kızları arasındaki en güçlü olan Tenten'e fodder muamelesi yapıyordu.

Bu kız sonra tıpkı Neji gibi chunninlik görmeden direkt Jonin oldu, kage koruması oldu o da bitti. SAvaş da bir tümenin yardımcı kumandanlarından (çavuş diyebiliriz) biri idi. Ve Naruto savaş alanına gelene kadar 5 büyük ulusun toplamında ki en iyi kombat ninjalarından oluşan 80.000 kişilik dev ordu da "en iyi fuuton kullanıcısı" olarak övüldü.

Kız geninken, semt seviyesinde yıkım gücüne sahipti. War Arc gibi herkesin inanılmaz güçlendiği, Temari'nin zamanında ezdiği tenten'in bile rikudo eşyaları kullandığı bir arcda Jonin olarak, askeri komuta da yüksekte yeri olan biri olarak, bir kage koruması olarak, yelpaze birliğinin başı olarak ve tüm ordunun en iyi rüzgar elementi kullanıcısı olarak boy göstermiş kız neden Kimimaro tarafından ezilsin ??

Bu Kimimaro hype ını yıllardır çözemedim. Kimimaro'nun aklının çıktığı kum ataklarına Gai elinin tersiyle vuruyordu o dönem. Bu kadar büyük bir uçurum var Kimimaro ile High-Jonin seviyesi arasında millet daha diyor ki Kimimaro Kage.

Valla her hangi bir Orta-Yüksek Jonin hasta halini, herhangi bir Düşük-Kage'de sağlıklı halinten kemik çorbası yapar kimsenin de haberi olmaz. Ne hypemış arkadaş.
    • The Last Outlaw yazdı:

WA Kakashi vs Sannin açmıyorlar mıydı? Daha ne şaşırıyorsun hocam yav?
      Sen ne diyorsun geçen Kakuzu > Jiraiya çıktı :D

nforums'un güzel yanları var ya.. Bir de aylardır girmiyordum son 1-2 haftadır tekrar aktif oldum :D

Sağlıklı Kimi için belki high jonin denebilir (belki) ama hasta hali kesinlikle değil.
    • Hasta Kimmimaro Gaara'yı öldürüyordu ki kendisi biraz zaman sonra Kage olmak üzereydi. Kabuto ve Kakashi'yi hor gören Orochimaru tarafından övgü aldı. Ses dörtlüsünü tek başına yara almadan yendi ki onlar çok çeşitli yeteneklere sahip bir ekipti. Rock Lee ve Naruto'yu o dönemde taijutsu da ezmek hafife alınacak davranış değildir. ock Lee Gaara'nın canını acıtan ilk kişiydi yanlış hatırlamıyorsam. Ağırlıkları çıkarması aslında kendisine hız katmakta ama aynı mantıkla tekmelerinin momentumu değişmeyeceğinden(kütle*hız) saldırılarının gücü değişmeyecek hatta belki artacaktır. Gaara karşısında hızlı olması gerektiği için gerçek bir avantaj sağladı.

Milleti gaza getirmesinin sebebi basitçe part 1- part 2 uyumsuzluğu. Hiruzen için de demiştim sırf bu adamı featlerine göre ele alsak shiki fujin i çektiğinizde hebi sasuke edip etmeyeceği tartışmalı diye. Lakin serideki konumundan dolayı bu muameleyi görmedi. Kimmimaro da bu gün için olmayan o konumundan dolayı bu hype ı alabilir. Doğrudan yetenekleri ele alınırsa Hiruzen durumuna düşer belki bilemiyorum. Edo tensei halindeyken ki icraatleri aklımda değil orada da en sona kalanlardandı.
    • @Sae

Hiruzen örneği, Kimimaro için kötü bir örnek. Çünkü Hiruzen için bir tasvir var, ortada birden fazla sahip olduğu ünvan var en güçlü hokage olmak hariç diğer tüm ünvanları part 2 de gene tescillendi. Kimimaro'da öyle bir durum yok.

Hashta Kimimaro'nun Gaara'yı öldürecek gibi olmasının tek sebebi Kimimaro nasıl olsa öleceğini bildiği için kaybedecek hiç şeyi yok kafasıyla dövüşüp kendisini riske atıyor olması ve Gaara'nın da rakibi tam olarak bilememesi idi yoksa yetenek olarak Genin Gaara'dan daha aşağıda olduğu açık net belliydi.

Sae yazdı:

Ağırlıkları çıkarması aslında kendisine hız katmakta ama aynı mantıkla tekmelerinin momentumu değişmeyeceğinden(kütle*hız) saldırılarının gücü değişmeyecek hatta belki artacaktır.
      Hacı bu senin bakış açın ancak serinin işleyişine göre Lee'nin ağırlıkları çıkarması kapıları açmasından bir önceki son normal güçlenme adımı. Nitekim ağırlıksız Lee daha üstün. Hiruzen örneğinin bir diğer kötü yanı Hiruzen zaten küçümsenenen "o karakter sadece laf" diye adlandırılan bir karakter. Öte yandan Kimimaro bugün olmuş pek çok jonin hatta bazı kagelerin üzerine konuluyor :D

Sae yazdı:

Rock Lee ve Naruto'yu o dönemde taijutsu da ezmek hafife alınacak davranış değildir.
      Genin ve Chunnin (ve belki low jonin) seviye için konuşursak evet çok önemli bir başarı ancak genele vurduğunda çok da matah bir yanı yok. Ki Kimimaro'nun karşılaştığı Naruto ve Lee epey kısıtlanmışlardı.

Lee ameliyattan yeni çıkmıştı kapıları açamıyordu. Hatta ağırlıklarını bile çıkartmadı. Sarhoş Lee formu ile tahmin edilemez hareketlere sahip oldu yoksa sarhoşluk ne güç ne de ekstra hız veriyor.

Naruto desen resmen aklı fikri Sasuke de idi ve yazar klon kastırmaktan başka bir şey yapmadı. Ne rasengan yaptı, ne yer altı saldırısı yaptı ne Bunta'yı çağırdı ne de Kyuubi çakrası sızdırdı .. Gözleri sivrileşip, yüzündeki çizgiler biraz belirginleşecek kadar saldı sadece. Ama Neji, Haku ve Sasuke de yaptığını yap(a)madı.

Sae yazdı:

ki kendisi biraz zaman sonra Kage olmak üzereydi
      Gaara'yı çok sevmeme rağmen ve çok da güçlü bir kage olduğunu düşünmeme rağmen o kadar erken kage olmasındaki iki büyük etmen Shukaku ve köyde kimse olmaması idi (bir de eski kazekagenin soyu) . Nitekim. Bak Gaara Kage olacaktı ama Kimimaro zorladı o zaman o da Kage biraz yanlış bir mantık Ayrıca herkes 2.5-3 yıllık zaman atlamasında en çok Sasuke gelişti der de Gaara ile Sakura bu konuda Sasuke'nin bile önünde olabilir.

Sae yazdı:

Kabuto ve Kakashi'yi hor gören Orochimaru tarafından övgü aldı.
      Kimimaro'nun potansiyeline dair konuştu adam sonra da çok yazık dedi. Potansiyel başka bir şey eldeki başka bir şey. Orochimaru ve Kabuto, Shizune'u da övdü ama ben Shizune'u Savaş Arcındaki narutonun jenerasyonundaki tiplerin (ıno-tenten vs hariç) önüne koyamam, koymam mesela :D

-------------------------------------

Bir de benim kastım milletin elinde bir şey yokken adamı savunması.

WA Temari Vs Hasta Kimi konu.

Kimi Rock Lee ve Naruto'yu blitzledi. Naruto da Genin Sasuke'yi blitzledi o zaman Kimimaro, Temari'den çok çok hızlı gibi anlamadığım WTF ?! dediğim gerzek bir mantık var. Ulan Temari genin iken Lee'nin isimli tekmesine "yürü len" çekiyordu. Savaş Arcı gibi herkesin anormal seviyelerde güçlendiği bir arcta 80.000 kişilik orduda parmakla gösterilen ve aranan bir isim olabilmiş Kage Koruması Jonin Temari neden Kimimaro'nun hızından çarpılsın ? Genin Temari bile Base Kimimaro'ya yakın hızlar göstermişken ?

Yani böyle bir durumda bile adamın dehşetce savunulması saçma. Ya ben Kimimaro + Haku > Base Jiraiya gördüm :D Böyle manyak bir kimi grubu var :D
    • Kimmimaro sadece potansiyeli için değil o anki gücü için övgü aldı. Bu övgü de güçlü adam şeklinde değil "yanımızda olsaydı Konaha'da kazandırdık" şeklinde oldu.

Gaara ile Kimmimaro karşılaştığında Gaara'nın yanında Kimmimaro ile dövüşmeye başlamış Rock Lee vardı. Kimmimaro ise onu belki hiç tanımıyordu. İkisinin de yeteneklerinde pek alengirli işler yok Naruto evrenine kıyasla. Gaara sınırına geldiğini de belirtti ayrıca. Son anda korkusu da animede rahatça okunabiliyordu. Çünkü Gaara kumun altından çıkabilmesine imkan bile tanımamıştı.

Ayrıca seri içerisinde karakterler türbelerinin çok üstünde performans gösteriyorlar. Rock Lee'nin, Gaara'nın, Neji'nin felan öyle genin-chunin ayarında olduğunu sanmıyorum. Naruto genin değilken Chunin pataklamıştı

Rock Lee ve Naruto karşısında öyle canla başla kendini zorlayan bir Kimmimaro yoktu

Ki bunların hiçbiri ses dörtlüsünü burnu kanamadan pataklaması kadar önemli işler değil.

Hiruzen ile bağlantı kurduğum konu Hiruzen'in gösterdiği yeteneklerin part 1 de gayet güçlü sayılmasına ve gençliğinde gelmiş geçmiş en güçlü hokage olduğu lafını doğrulayan biri izlenimi vermesi için yeterliydi. Part 2 de ki diğer karakterlerin marifetleriyle kıyaslarsak gayet iyiydi.

Milletin gıdım gıdım enerjisini koruyan çita misali ninjutsu kullanırken, kavgayı tümüyle standartları taijutsu hareketleri, ninja silahları ile yürütürlerken Gaara, Kimmimaro gibi adamlar inanılmaz üst seviye kalıyordu. Kimmimaro bunu hak eder etmez bilmem ama hype yaratması çok fazla güç seviyelerine kafa yormamış biri için normal.
    • Sae yazdı:

Rock Lee'nin, Gaara'nın, Neji'nin felan öyle genin-chunin ayarında
      Rock Lee'yi öldürecek atağı Gai elinin tersiyle dağıttı.
      Hinatayı öldürecek atağı (Neji Hinata'ya 20-30 cm uzaklıkta iken hemde) 4 Sensei onlarca metre öteden gelip kesti.
      Shikamaru'nun ölmek üzere olduğu 7-8 Kum Ninjası (taş çatlasın Low-Chunnin tipler Mizuki gibi) Asuma kum torbası diye dövdü.
      Sasuke'nin Chidorisini Itachi ve Kakashi hiç bir sıkıntı olmadan başka noktalara kanalize edebiliyorlardı.
      Genma ve Raido gibi iki düşük jonini görür görmez Ses Dörtlüsü direkt CS1 modu açtılar ve "İki Jonin birden zor olacak" dedi Kidomaru. Ve savaş off-panel yaşandı belki CS2 bile açtılar bilmiyoruz.

Sound 4, orta-yüksek zorlukla bilgisiz rakiplerini maç başlar başlamaz lanetli mühür açtılar. Kimimaro'Nun bunları dövdüğünde hasta olmadığını düşünürsek. Sağlıklı iken (Genma+Raido)x3 ediyor en fazla.

Sae yazdı:

Rock Lee ve Naruto karşısında öyle canla başla kendini zorlayan bir Kimmimaro yoktu
      Canla başka kendisini zorlayan bir Rock Lee ile Naruto'da yoktu. Ki Kimimaro zaten "canla" zorlayabilecek durumda değildi :D :D

Sae yazdı:

Gaara, Kimmimaro gibi adamlar inanılmaz üst seviye kalıyordu.
      "kalıyordu". Ben de bunu diyorum. Ki o zaman bile Kimimaro, Gai, Kakashi gibilerinin gerisinde bir tipti..
    • Nabu yazdı:

Rock Lee'yi öldürecek atağı Gai elinin tersiyle dağıttı.
      O halde ki Rock Lee için fırlatılan bir kunai bile ölümcül olurdu. Ayrıca saldırıların isabet edebilmesinin esas alındığı bir seri için bu pek makul bir ifade değil.

Nabu yazdı:

Hinatayı öldürecek atağı (Neji Hinata'ya 20-30 cm uzaklıkta iken hemde) 4 Sensei onlarca metre öteden gelip kesti.
      Shikamaru'nun ölmek üzere olduğu 7-8 Kum Ninjası (taş çatlasın Low-Chunnin tipler Mizuki gibi) Asuma kum torbası diye dövdü.
      Sasuke'nin Chidorisini Itachi ve Kakashi hiç bir sıkıntı olmadan başka noktalara kanalize edebiliyorlardı.
      Aslında ben karakterler açısından kast ettim. Bununla beraber karakterlerinde tabi dahi olanlarını. Joninlerin en güçlüleri olarak bildiklerimiz bir zahmet kendilerini onlara karşı göstersinler. Bunlara rağmen aynı açıdan bakarsak Naruto ''Kakashi seviyesinde'' olduğu iki sannin tarafından tastiklenmiş Kabuto'yu yere serdi. Zabuza'nın Kakashi'ye ''bizden güçlü'' dediği Haku'ya hem Sasuke hem Naruto üstünlük kurdu.

Ses 4'lüsüne gelirsek Genma ve Raido'nun onlardan ne kadar korkuyla bahsettiğini anlatmama gerek yok herhalde. Bu dörtlünün bariyer jutsusunu Konaha anbusu hokagelerinin tehlikede olmasına rağmen geçemediler. Bununla beraber işleri epey aceleyken Genma ve Raido'nun karşısında, hadi ufak ufak güçlerimizi sergilediğimiz düzgün bir müsabaka yapalım diye dövüşmelerini beklemek birazcık tuhaf olur :D Direk 2. moda geçmemeleri bile hata. Kavganın zor geçmesinin iki joninin yenilme sürelerini uzatmaktan ibaret olması da zor kelimesinin anlam genişliğinden kaynaklanıyor. Yoksa ses 4 lüsüne birşey yapabildikleri yoktu. Birlikte bir tanesini bile yenebileceklerini gösteren hiçbir şey yok. ''Sağlıklı iken (Genma+Raido)x3 ediyor en fazla'' yapmaaa...

Buna rağmen 4 genin joninlerin aklını alan ses 4 lüsünden 2 kişiyi alıp 2 kişiyi de tuttular.

Nabu yazdı:

Sae yazdı:

Gaara, Kimmimaro gibi adamlar inanılmaz üst seviye kalıyordu.
      "kalıyordu". Ben de bunu diyorum. Ki o zaman bile Kimimaro, Gai, Kakashi gibilerinin gerisinde bir tipti..

Part 1'de Kakashi'nin gerisinde kaldığını hiç sanmıyorum. Gai'nin ise part 1 de sadece İtachi karşısında sattığı karizması vardı. Onun neler yapabileceği hala süprizdi. Part 2'den baktığımızda Kakaşi daha üstün gelebilir.
    • Sae yazdı:

Hasta Kimmimaro Gaara'yı öldürüyordu ki kendisi biraz zaman sonra Kage olmak üzereydi
      Naruto da 1 yılda daha Deidera bile seviyesinde olmayan birisinden dünyayı kurtaran adama dönüştü :D Gaara'nın bu 2.5 yıllık zaman aralığında Kage olduğunu biliyoruz, ne seviyedeyken olduğunu değil. Kage halinde gösterdiği şeyleri -bütün köyü koruması, çok daha devasa kum kütlelerini kullanabilmesi vb.- düşünürsek, bu zaman aralığında o da bayağı güçlenmiş.

Bunun dışında, Kage yapılmasının bir politik karar olduğu söyleniyor zaten seride. Adamın kötü tarafa geçmesini önlemek ve onu kontrol etmek için yapılıyor. Ek olarak, Kum Ülkesi'nde pek güçlü bir shinobi mevcudiyeti de yok. Gaara'dan sonra bu pozisyona gelebilecek sadece Temari ve Kankurō var.

Sözün özü, daha chuunin Rock Lee ile zorlanan adamın Kage seviyesine yakın olduğunu düşünmek mantıksız.

Bir karşılaştırma yapılacak olursa da, Gaara'nın Shippuuden başındaki hali, daha sonra gördüğümüz Kagelerin hepsinden daha güçsüz. Mei, Oonoki, Raikage, hepsi Gaara'nın Shippuuden başındaki halinden daha güçlü. Tsunade bile öyle ki kadın ilk olarak medik-nin, kombat değil.
    • Sae yazdı:

O halde ki Rock Lee için fırlatılan bir kunai bile ölümcül olurdu.
      Gaara bunu gözetecek biri değil ama, o sıralar orantısız güç kullanan polis gibiydi :D

Sae yazdı:

Haku'ya hem Sasuke hem Naruto üstünlük kurdu.
      Çünkü Haku mental olarak kararsızdı ve kimse ölsün istemiyordu. Naruto'nun üstünlük kurması da araya Kyuubi'nin girmesi ile oldu .Haku'Nun Kakashi + Zabuza'dan güçlü olması da palavra ikimiz de biliyoruz. Edo olarak geldiğinde bunu kanıtlama şansı vardı ancak gene olmadı.

Sae yazdı:

Naruto ''Kakashi seviyesinde'' olduğu iki sannin tarafından tastiklenmiş Kabuto'yu yere serdi.
      Seren Naruto değil "rasengan" idi aslında biraz da .Kabuto'da Naruto'yu serdi ama Tsunade kurtardı. Ve aynı rasenganla kimimaro hiç yüzleşmedi bile.

Sae yazdı:

''Sağlıklı iken (Genma+Raido)x3 ediyor en fazla'' yapmaaa...
      x5 mi olacaktı ? Kimimaro'nun gerçekten 10 tane kage korumalığı yapmış seviyede elemanı yeneceğini mi düşünüyorsun ? Raido+Aoba kombosu az daha Kakuzu'nun kestanesini çiziyordu.

Part 2 de güçlenmişler yani.

Taş çatlasın Kimi için x4-5 derim. Hasta iken de x2-3 olsun. VE bu karakteri hala Low Kage'nin aşağısında tutar.

Sae yazdı:

Buna rağmen 4 genin joninlerin aklını alan ses 4 lüsünden 2 kişiyi alıp 2 kişiyi de tuttular.
      Choji ve Neji neredeyse ölüyordu ve bunu 4 Genin başarmadılar 6 genin başardılar. Bunlardan üçü 1 - 1.5 yıl sonra direkt Jonin olacak olan Neji, Temari ve Kankuro idi.

Temari ve Kankuro gelmese Kiba ve Shikamaru ölü idi. Lee gelmese, Naruto büyük ihtimal kyuubi uyanacaktı ve herkes ölecekti. Gaara gelmese de Lee ölecekti.

Nitekim aslında totalde 8 Genin idi.

Bu geninlerden biri resmi olarak Chunnin idi aslında ... Geriye kalan geninlerden üçü 1 ila 1.5 yıl sonra Jonin olacaklardı biri ise senin dediğin gibi Kage olacaktı.

Temari, Tayuya'yı madara etti
      Kankuro, Sakon & Ukon'u madara etti.
      Gaara'da Kimimaro'yu aldı.

Nitekim evet bunlar standart geninler değiller ancak sensei ya da anbu seviyesi joninlerle yakından uzaktan alakaları yok (Naruto ve Gaara hariç) .

Sae yazdı:

Part 1'de Kakashi'nin gerisinde kaldığını hiç sanmıyorum.

P1 Kakashi çoktan 1 ninja savaşı görmüş ve o savaşta bir cephenin (Kannabi Köprüsü çatışmasının) kahramanı olmuş, dünya genelinde Sharingan no Kakashi diye anılan Itachi gibi adamların övgü ile bahsettiği, Kisame'yi "O adama dikkat et" falan dediği biri .. Kimimaro'nun akatsuki ile adının aynı yerde geçebileceğini sanmıyorum. Sağlıklı haliyle en fazla Hidan'In üstüne korum.

Sae yazdı:

Part 2'den baktığımızda Kakaşi daha üstün gelebilir.
      "gelebilir" mi ? :D Abi yapma, P2 Kakashi nere Kimimaro nere tamamen bambaşka seviyeler.
    • Kimimaro Vs Temari tartıştığım eleman başka bir konuda Kimimaro > Base Killer Bee demiş. Boşuna tartıştığımı adamın kemik fetişi olduğunu anladık :D :D Benim anlamadığım Rock Lee sarhoş oldu diye hareketlerini tahmin edemeyip, madara olan Kimimaro nasıl Killer Bee'nin mangekyo sharingan ile bile takip edilemeyen 7 Kılıç Dansını karşılayabilir ki ?

Kastettiğim anlamsız hype bu idi işte. Adamın tüm featleri geninlere karşı yapılmış hem de taa part 1 de. Adam gelmiş serinin en güçlü adamlarından birisinin karşısına dikiyor :D
    • Nabu yazdı:

Kimimaro Vs Temari tartıştığım eleman başka bir konuda Kimimaro > Base Killer Bee demiş. Boşuna tartıştığımı adamın kemik fetişi olduğunu anladık :D :D Benim anlamadığım Rock Lee sarhoş oldu diye hareketlerini tahmin edemeyip, madara olan Kimimaro nasıl Killer Bee'nin mangekyo sharingan ile bile takip edilemeyen 7 Kılıç Dansını karşılayabilir ki ?

Kastettiğim anlamsız hype bu idi işte. Adamın tüm featleri geninlere karşı yapılmış hem de taa part 1 de. Adam gelmiş serinin en güçlü adamlarından birisinin karşısına dikiyor :D
      Hööh.

Benim EMS Madara=Big Mom demem gibi bir şey olmuş. :D