OPM Takımı vs Çizgi Roman Takımı

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• OPM Takımı vs Çizgi Roman Takımı

Suiryu, Garou, Metal Bat
      vs

Spider-Man, Venom, Hawkman

Karakter Bilgilendirmesi
      - Garou, Royal Ripper'a tek attıktan sonraki halinde (Rover öncesi).
      - Spider-Man simbiyot kostümüne sahip olacak.
      - Hawkman normal zırhına (nth) ve topuzuna sahip olacak.
      - Venom Eddie Brock'tur.
      - OPM tarafı için sadece manga featleri, çizgi roman takımı için ise sadece ana evren featleri geçerli.

Kurallar
      - Herkes kendi karakterinde ama ciddi dövüşecek. Zorunda kalırlarsa öldürebilirler.
      - İki takım da birbiri ile uyum içinde olacak, takım içi anlaşmazlıklar olmayacak.
      - İki taraf için de hazırlık yok.
      - İki tarafta karşı taraf hakkında genel bilgi sahibi.
      - İki tarafta tüm yeteneklerinden faydalanabilir.
      - Nakavt eden veya öldüren taraf kazanır.

Dövüş Mekanı
      Super Fight Tournament dövüşlerinin olduğu alan.

Mesaj düzenlendi 5 defa, son düzenleyen Homelander ().

• Güzel konu eline sağlık. :D

Şimdi benim ÇR karakterleri hakkındaki bilgisizliğim yine ortaya çıktı. :D Spidey ve Venom neyse de Hawkman'i neredeyse hiç bilmiyorum.

Spider-Man vs Suiryu diye bir konuyu ben zaten açmıştım. Sonrasında Nabu'yla epey bir tartışma çevirdik. Base Spidey'nin ezilmeyeceği sonucuna vardık aşağı yukarı. (Ben ezer demiştim. Nabu da yenilir ama ezilmez demişti.)

Şu anda hiç değilse başa baş dövüşürler o zaman. Metal Bat Venom'la, Garou da Hawkman'le eşleşse (En güçlü adamın Hawkman olduğunu varsayarak) bana (inşallah :D ) atılan featlere göre yorumumu söyleyebilirim.
    • Homelander yazdı:

Hayır değil. Hawkman kuvvet bakımından Spider-Man'in aşağısında kalır. Ama daha tecrübeli ve kondisyonu, dayanıklılığı falan daha iyi. 20-50 tonluk kuvveti var Hawkman'in.
      Ha o zaman dengeler değişir. Eşleşmeler:
      Spidey - Garou
      Venom - Suiryu
      Metal Bat - Hawkman şeklinde olsa bir tek Suiryu'nun zaferinden çok şüphe duyarım. Garou şu noktada Spidey'nin ötesinde. Evrimleşmeye de devam edeceğinden (ve Rezonans sayesinde) DS dövüşündeki gibi kısa sürede daha da geride bırakır Spidey'i. Venom vs Suiryu'dan dediğim gibi emin değilim. Metal Bat de Garou ile Rezonans sayesinde çok daha güçlü olacak. O yüzden Suiryu tek yenemese bile hep beraber alırlar.

Karşı argümana açığım.
    • Homelander yazdı:

20-50 tonluk kuvveti var Hawkman'in.
      Bazen 100 ton sınıfına flex yapabiliyor. Bir uçağa pençelerine geçirip kendi kanatlarıyla uçurmuşluğu falan var. Bir de lifting konusunda 20-50 ton (ki dediğim gibi bazen esner) ancak striking de çok daha üstü. Striking de Multiple City Block - City arası gider gelir.

Bence Comics ekibindeki fiziki olarak en güçlü isim Hawkman değil ancak en dişli olan o. Bir de Hawkman Thanagarian Teknolojisinin ne kadarına sahip. Misal Nth Metal zırhına sahip mi ? Gerçi standartında olan bişi bu. Nth metal ile çok iyi bir iyileşme becerisi var.

Ayrıca aralarındaki en savaşçı, dövüşçü olan o. Batman bir keresinde en iyi yakın dövüş silahları kullanıcısı diyordu onun için. Kılıç, Gürz, Topuz, Balta akla ne gelirse :D

Hawkman'in binlerce yıllık aktarılan savaşçılık geçmişi, genleri falan var. Hawkman aslında bir avatar gibi bişi. Nitekim burada dövüş konusunda kimseye ezilmez. Tonaj olarak da Spidy'den güçsüz olsa da Spidy'nin Hawkman alabileceğini sanmıyorum Spidy'nin Vulture gibi bir karakterle bile zorluk yaşadığını düşünecek olursak özellikle.

Venom desen garip bir konsept an geliyor Juggernaut gibi birine gider yaparken an geliyor Base Spidy'den shit diff yiyor.

Symbiote Spidy buranın en güçlüsü olabilir.

Çok zor maç OPM ekibi de alabilir, Comics ekibi de.

Haa şartları yeni okudum Hawkman'de Nth yok bir de Garou , Orochi dövüşü sonrası.

OPM orta zorlukla alır. Hawkman çok ciddi Nerf aldı ha bence gene Metal Bat gibi birine gene ezilmez ancak Metal Bat Savaşçı Ruhu olayına girince Hawkman NTh metal varken istediği kadar darbe alsa da dövüşe devam ederdi şimdi o iş zor.

Garou desek çok güçlü artık şu nokta da.
    • Nabu yazdı:

Bazen 100 ton sınıfına flex yapabiliyor. Bir uçağa pençelerine geçirip kendi kanatlarıyla uçurmuşluğu falan var. Bir de lifting konusunda 20-50 ton (ki dediğim gibi bazen esner) ancak striking de çok daha üstü. Striking de Multiple City Block - City arası gider gelir.
      Bazen oralara çıkabilidğini biliyordum ancak vuruş gücünün bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum :D

Nabu yazdı:

Hawkman çok ciddi Nerf aldı

Nabu yazdı:

Garou desek çok güçlü artık şu nokta da.
      Bende bunları düşünüyordum, siz de söyleyince değiştireyim dedim :Da

@Garou @Nabu

Bir daha bakın isterseniz.
    • O zaman iş daha dengeli bir hal alır ama hala dövüş sanatları sebebiyle manga takımına yakınım. + Rezonans büyük bir güç artışı ve Garou dövüş boyunca evrimleşecek. Garou'nun evrimleşme hızı o sıralarda çok yükseldi. Referans olması açısından: 93. bölümde İblis Seviye bir canavar Garou'ya kaynar su püskürtüyor.
      Garou bundan "Agh!" falan olduktan sonra aynı bölümde Pochi'nin saldırısından sağ çıkıyor:

Daha sonra yer altından zemini kesiyor. Bundan daha önce de bahsetmiştim. Feat arada kaynamış gibi görünüyor ama bu Garou'nun Bomb'dan öğrendiği teknikle yaptığı bir şey. Öteki türlü patlamaların yeryüzünde bu kadar düzgün çökmeler oluşturacağını sanmıyorum.
      Ha Pochi yapmış olabilir mi? Mümkün evet ama o atakları yiyebildiğini düşünürsek yine Garou'ya yazar. Burada da tekrar dibinden yiyor:

Sonraki bölümde kaynar sudan yanan Garou Orochi'nin ateşlerine dayanıyor. O ateşler de betonu/taşı değdiği anında sıvılaştırıyor:
      Yani açık konuşayım buradaki karakterler Garou'yla kıyaslanabilir olduğu sürece Garou'yu indirmeleri çok zor. Şu noktada Garou'yu indirmek için kendisinden çok daha güçlü biri lazım. Orochi'de olduğu gibi.

Rezonans'ın da vereceği güç artışıyla daha da zor bir durum. Hem Metal Bat hem de Garou için. Suiryu da Venom'la kapışır. Featlerini burada paylaşmıştım.