Uchihalar Amirallere Karşı

• Vs
    • manga

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Uchihalar Amirallere Karşı

Uchihalar

Kaptan

Sağ Kol

Sol Kol

3. Komutan

Amiraller

Filo Amirali

Amiral

Amiral

Amiral

Uchihaların Durumu
      -Madara Uchiha= Tek Rinnegan Canlı Madara, diğer gözü kendi sharinganı

-Obito Uchiha= Tek Rinnegan, diğer gözü kendi sharinganı

-İtachi Uchiha= Canlı ve hasta olmayan İtachi, edo featleri geçerli

-Sasuke Uchiha= 5 Kage Zirvesi MS Sasuke

Amiraller
      -Sakazuki Akainu
      -Borsalino Kizaru
      -İssho Fujitora
      -Aramaki Ryokogyu

-Amiraller için tüm featler geçerli
      -Bilgi yok
      -Sınırlama yok
      -Haki = Çakra
      -Amiraller çok zorlanırsa MF Garp yardıma gelir. Ve yine zorlanmaya devam ederseler MF Sengoku gelir.

Savaş yeri

Alabasta Adası

• Rakatas yazdı:

-Madara Uchiha= Tek Rinnegan Canlı Madara, diğer gözü kendi sharinganı
      solos

Rakatas yazdı:

-Obito Uchiha= Tek Rinnegan, diğer gözü kendi sharinganı
      solos

Sasuke ve Itachi biraz fazla kaçar gerek yok onlara :D

Rakatas yazdı:

Amiraller çok zorlanırsa MF Garp yardıma gelir. Ve yine zorlanmaya devam ederseler MF Sengoku gelir.
      Madara + Obito öyle büyük bir fark yaratıyor ki (özellikle Madara Limbosu ile) o iki efsane gelse bile fark yaratabilir mi emin değilim.
    • Garou yazdı:

Kaç aydır CV'de OP highball'una alıştığım için şimdi millet bu dövüşe "Madara solos" deyince bir afalladım. :D Neredeyse ben savunacağım OP'yi. :D CV'de olsaydı "Greenbull solos" falan görürdüm muhtemelen. :D
      Comicvine'dakilerin yaşadığı kafanın aynısından istiyorum. :D Servet harcıyor insanlar o kafaya ulaşmak için.

• Madara solo Obito solo diyorsunuz iyi güzelde amirallere dokunabilecekler mi o da var? Obito'nun yeteneğini çözmesi kolay olmasa da savaş zekası konusunda amiraller gayet iyiler birde yanlarına zorlanırlarsa Garp ve Sengoku'da gelecekmiş. Itachi ve Sasuke mefta olur. Obito'yu da çözdükleri an yenebilirler, bir Madara zorlu bir rakip işte.
    • Monolith yazdı:

Madara solo Obito solo diyorsunuz iyi güzelde amirallere dokunabilecekler mi o da var?
      Dokunabilecekleri varsayılacak .. Haki=Çakra denmiş, Naruto da zaten taijutsu da millet çakrayı bedeninin gerekli yerine focusluyor. Ataklar desen çakra barındırıyor zaten yani her atak hakili vurmuş olacak gibi bişi.

Amirallerin savaş zekası OP standartlarında iyi, Obito hakkında ne yapabilirler ki ? Obito tek başına MS Kakashi, Gai, Killer Bee ve KCM1 Naruto (sonrasında da KCM2 Naruto) yu zorlanmadan tutuyordu, Kakashi ile gözleri linklenmiş olmasa dokunamıyorlardı bile. O dörtlü Amirallerden daha güçlü ve hax idiler.

Monolith yazdı:

Itachi ve Sasuke mefta olur.
      Mefta olmadan önce 2 kişiye amaterasu sıksalar zaten 7 gün 7 gece boyun yanmaya devam edecek.

Madara'nın Limbosuna kimsenin bir çaresi yok zaten.
    • Nabu yazdı:

Monolith yazdı:

Madara solo Obito solo diyorsunuz iyi güzelde amirallere dokunabilecekler mi o da var?
      Dokunabilecekleri varsayılacak .. Haki=Çakra denmiş, Naruto da zaten taijutsu da millet çakrayı bedeninin gerekli yerine focusluyor. Ataklar desen çakra barındırıyor zaten yani her atak hakili vurmuş olacak gibi bişi.

Amirallerin savaş zekası OP standartlarında iyi, Obito hakkında ne yapabilirler ki ? Obito tek başına MS Kakashi, Gai, Killer Bee ve KCM1 Naruto (sonrasında da KCM2 Naruto) yu zorlanmadan tutuyordu, Kakashi ile gözleri linklenmiş olmasa dokunamıyorlardı bile. O dörtlü Amirallerden daha güçlü ve hax idiler.

Monolith yazdı:

Itachi ve Sasuke mefta olur.
      Mefta olmadan önce 2 kişiye amaterasu sıksalar zaten 7 gün 7 gece boyun yanmaya devam edecek.

Madara'nın Limbosuna kimsenin bir çaresi yok zaten.
      O dörtlü amirallerden nasıl daha güçlü? Naruto öyledir ama geri kalanın üstün olduğunu sanmıyorum. Kakashi zaten zayıf kalıyor Gai ise çok düz bir savaşçı amirallerle bunları bir tutmamak lazım.

Akainu'nun ben ateşi bile yakan magmayım sözü var. Amaterasunun ona işleyeceğini sanmıyorum o yüzden. Aramaki için zor olur o ama bir amirali direkt saf dışı bırakacak bir saldırı değil. Ne yaptınız öyle.

Madara sıkıntı dediğim gibi kaybederlerse onun sayesinde kaybederler.
    • Monolith yazdı:

O dörtlü amirallerden nasıl daha güçlü? Naruto öyledir ama geri kalanın üstün olduğunu sanmıyorum.
      Her biri tek tek her bir amiralden güçlüdür demiyorum ancak o dörtlünün ortalaması Amirallerden çok üstte tek başına KCM2 Naruto zaten apayrı bir seviye. Ve Obito bu adamlarla zerre sıkıntı çekmiyordu.

Monolith yazdı:

Akainu'nun ben ateşi bile yakan magmayım sözü var. Amaterasunun ona işleyeceğini sanmıyorum o yüzden. Aramaki için zor olur o ama bir amirali direkt saf dışı bırakacak bir saldırı değil. Ne yaptınız öyle.
      Yalnız Amaterasu da , normal ateşi yakıyordu zaten. Aramaki'ye gelince Momosuke'nin ateşi ile bile ne hallere girdi, 7 gün, 7 gece yanan ateşe teslim olur. Çok net. Adamın net zaafı yani.

Monolith yazdı:

Kakashi zaten zayıf kalıyor Gai ise çok düz bir savaşçı amirallerle bunları bir tutmamak lazım.
      Kakashi genel bağlamda Amirallerden zayıf , teketek dövüş olarak bakınca ancak takım dövüşünde Sniper olarak çok op. Kyuubi çakrası ile boostlanmış bir Kakashi'nin Kamui'si her hangi bir amirali tekler.

Gai desen, 7 Kapı açtığında hızına yetişebilecek biri yok. Ve tekrar söylüyorum Obito'nun dövüştüğü ekibin her bir üyesi tek tek amirallerden güçlü değil ancak toplam güçleri daha fazla Naruto ve Bee sağolsun.

Trao yazdı:

Amiralleri tek kalemde çizmişsiniz ya.
      Tek kalem ile değil Tek Limbo ile çizdik :P :D
    • Nabu yazdı:

Her biri tek tek her bir amiralden güçlüdür demiyorum ancak o dörtlünün ortalaması Amirallerden çok üstte tek başına KCM2 Naruto zaten apayrı bir seviye. Ve Obito bu adamlarla zerre sıkıntı çekmiyordu.
      Ortalamasının amirallerden çok üstte olduğuna katılmıyorum. Obito'nun hax bir yeteneği var evet ama amiraller dokunamıyor diye ona kaybedecekler diye bir şey yok. Amirallerinde savunmaları sağlam keza. Özellikle eski üçlü bu konuda gayet iyi. Deprem darbelerine dayanan Akainu, onunla 10 gün dövüşebilen Aokiji misal. Bu mu zerre sıkıntı çekmedi dediğin Obito?

Nabu yazdı:

Yalnız Amaterasu da , normal ateşi yakıyordu zaten. Aramaki'ye gelince Momosuke'nin ateşi ile bile ne hallere girdi, 7 gün, 7 gece yanan ateşe teslim olur. Çok net. Adamın net zaafı yani.
      Aramaki tamamen kül olsa bile yeniden filizlenip doğabildiğini gördük. O şekilde ateşlerden kurtulur diye düşünüyorum. Koskoca amirali bir Amaterasuya teslim ettiniz ya çok şaşkınım şuan.

Nabu yazdı:

Kakashi genel bağlamda Amirallerden zayıf , teketek dövüş olarak bakınca ancak takım dövüşünde Sniper olarak çok op. Kyuubi çakrası ile boostlanmış bir Kakashi'nin Kamui'si her hangi bir amirali tekler.

Gai desen, 7 Kapı açtığında hızına yetişebilecek biri yok. Ve tekrar söylüyorum Obito'nun dövüştüğü ekibin her bir üyesi tek tek amirallerden güçlü değil ancak toplam güçleri daha fazla Naruto ve Bee sağolsun.
      Kakashi ve amiral teklemek? DMS hali falan olsa neyse diyeceğim de Kyuubi çakrası ile boostlanmış bir Kakashi amirale tek atabiliyorsa kapayıp gidelim dükkanı diğer Uchihalara gerek bile yokmuş.

Kizaru yetişir gayet hızına. Işığın kendisi olan biri için bir anlam ifade etmiyor. Obito o isimleri tutabildi evet ama yendi mi hayır. Amiraller içinde aynısı geçerli benim gözümde.
    • Monolith yazdı:

Bu mu zerre sıkıntı çekmedi dediğin Obito?
      Adamın orada Kamui savunması kalkmış, Kakaşi ana bedene vuruyor. Kamui kullanabildiği 4v1 de tek bir darbe almadı, KAkaşi kantırı olduğu için çözebildiler zaten. Kamui savunmasını çözüp indirselerdi bir şey demeyecektim.

Monolith yazdı:

Aramaki tamamen kül olsa bile yeniden filizlenip doğabildiğini gördük. O şekilde ateşlerden kurtulur diye düşünüyorum. Koskoca amirali bir Amaterasuya teslim ettiniz ya çok şaşkınım şuan.
      Amaterasu dediğin teknik OP'de gördüğümüz her hangi bir alev tekniğinden çok daha mükemmel bir şey, eşi benzeri yok. Şunu Sabo veya Akainu yapsa comicvine tayfa solar sistem level yapmıştı çoktan. Rakibini kül etmeden bırakmayan ve sönmeyen bir teknik var, Amaterasu'yu küçümsüyorsun. :D

Monolith yazdı:

Kizaru yetişir gayet hızına. Işığın kendisi olan biri için bir anlam ifade etmiyor.
      Kizaru önce daha hızlı gitmek için gülle üzerinde seyahat etmeyi bıraksın, sonra Obito'nun hızına yetişir. Işık hızı dünyayı saniyede 8 kez turlamak bunun farkındasın değil mi? Kizaru'dan veya her hangi bir One Piece karakterinden böyle bir hız gördük mü? Hayır. Yakınının yakınını gördük mü? Hayır. Lafta sadece. Bu da bir anlam ifade etmiyor.

Ha bu arada bence de Aramaki dışında Logia(gerçek) amiraller Kamui'ye ölmez.

Madara Limbo + 4-5 tane arka arkaya Tengai Şinsei indirse zaten amiral diye bir şey kalmayacak la ortada. Madara EMS olsa hadi bir nebze diyeceğim PS'yi aşarlar falan onu tartışılmasına bir şey demeyeceğim ama Limbo'yu sezebilecek biri var mı aralarında? Ruhunu parçalara böldüğün çok güçlü bir teknik.

Ben de One Piece evrenini güçlü bulan birisiyim, hatta Nabu ile de defalarca OP vs Naruto çevirdik, yıllardır çeviriyoruz. Defalarca Op savundum ama Madara ve Obito falan konuşuluyorsa orada bir durursun. Rakipler 4. Raikage Mei Rasa falan olsa amiralleri ölümüne savunurduk tabii. Ama MAdara diyoruz. yani...

• Uncle Paulie yazdı:

Adamın orada Kamui savunması kalkmış, Kakaşi ana bedene vuruyor. Kamui kullanabildiği 4v1 de tek bir darbe almadı, KAkaşi kantırı olduğu için çözebildiler zaten. Kamui savunmasını çözüp indirselerdi bir şey demeyecektim.
      Bende zaten Kamui savunması kalktığı anda bu adamın öyle çokta dert olmadığını söylüyorum. Bir yumrukla bu hale geliyorsa İmparatorlar neler yapar yani.

Uncle Paulie yazdı:

Amaterasu dediğin teknik OP'de gördüğümüz her hangi bir alev tekniğinden çok daha mükemmel bir şey, eşi benzeri yok. Şunu Sabo veya Akainu yapsa comicvine tayfa solar sistem level yapmıştı çoktan. Rakibini kül etmeden bırakmayan ve sönmeyen bir teknik var, Amaterasu'yu küçümsüyorsun.
      Naruto başlarında çok op gözüküyordu ama sonradan gittikçe değerini kaybetti, Boruto'da hele hiçbir şey ifade etmiyor meh. OP alevlerinden üstün olabilir ama öyle aşırı güçlü bir teknik olduğunu düşünmüyorum. Comicvine'ı çok bilmiyorum ama bu kadar sallamanıza rağmen orada bir sürü yorumunuz listeniz falan vardır muhtemelen. Çok küçümsemeye gerek yok şimdi. :D

Uncle Paulie yazdı:

Kizaru önce daha hızlı gitmek için gülle üzerinde seyahat etmeyi bıraksın, sonra Obito'nun hızına yetişir. Işık hızı dünyayı saniyede 8 kez turlamak bunun farkındasın değil mi? Kizaru'dan veya her hangi bir One Piece karakterinden böyle bir hız gördük mü? Hayır. Yakınının yakınını gördük mü? Hayır. Lafta sadece. Bu da bir anlam ifade etmiyor.

Ha bu arada bence de Aramaki dışında Logia(gerçek) amiraller Kamui'ye ölmez.

Madara Limbo + 4-5 tane arka arkaya Tengai Şinsei indirse zaten amiral diye bir şey kalmayacak la ortada. Madara EMS olsa hadi bir nebze diyeceğim PS'yi aşarlar falan onu tartışılmasına bir şey demeyeceğim ama Limbo'yu sezebilecek biri var mı aralarında? Ruhunu parçalara böldüğün çok güçlü bir teknik.

Ben de One Piece evrenini güçlü bulan birisiyim, hatta Nabu ile de defalarca OP vs Naruto çevirdik, yıllardır çeviriyoruz. Defalarca Op savundum ama Madara ve Obito falan konuşuluyorsa orada bir durursun. Rakipler 4. Raikage Mei Rasa falan olsa amiralleri ölümüne savunurduk tabii. Ama MAdara diyoruz. yani...
      Ben ışık hızındadır demiyorum Gai'ye yetişebilecek kadar hızlıdır diyorum. Işık hızında olsa zaten yenilmez olur ama öyle yavaş falanda değil. Gülle üstünde gelmesi keyfi tamamen, Oda orada zıtlığı göstermek istemiş bu kadar hızlı birisinin yavaş konuşması gibi. Obito'nun ne hızı varmış? Naruto serisinden de ışık hızında bir şey görmedik sadece OP değil. Narutard olmayalım lütfen.

Ben Madara'yı ayrı tuttum zaten kazanırlarsa onun sayesinde kazanırlar diyorum. Ama Obito'nun sololayacağını falan düşünmüyorum overrated bir karakter her anlamda. Bir Madara ağırlığında da değil bana göre. Jinchuriki hali de değil yani bu kadar abartılacak bir yanı yok bana göre.
    • Monolith yazdı:

Boruto'da hele hiçbir şey ifade etmiyor meh.
      Boruto ayrı bir dava, oradaki god tier savaşları bile low jonin dövüşü gibi geçiyor.

Monolith yazdı:

Bende zaten Kamui savunması kalktığı anda bu adamın öyle çokta dert olmadığını söylüyorum. Bir yumrukla bu hale geliyorsa İmparatorlar neler yapar yani.
      Yumruğu atan alelade bir insan değil ama onu ne yapacağız? + Zabuza'nın kılıcını koluya durduran da o rasengan yeyince ölmeyen de bu adamda Haşirama hücreleri var.

Monolith yazdı:

Narutard olmayalım lütfen.
      Naruto benim favori serilerimden biri bile değil, One Piece de değil zaten. Hatta üç büyüklerden her hangi bir seriyi artık değil favorilerime almak üst düzey bir seri olarak bile görmüyorum, yer yer bazı dönemleri evet çok iyi ancak istikrarları yok. Ha bir aralar One Piece ve Naruto en favori serilerimdendi, ancak yeni şeyler tükettikçe değişti.

MT'de de demiştim, ben Narutard'lık en ufak bir harekette bulunmadım ancak sen geldiğin günden bu yana OP müritliği yapıyorsun Ege. :D Yani biri fanboyluk yapıyorsa burada üzgünüm ama o sensin abicim. :D Neyse ama canın sağ olsun ben Narutard olmuş olayım favori serilerimden biri bile değilken.

• Uncle Paulie yazdı:

Boruto ayrı bir dava, oradaki god tier savaşları bile low jonin dövüşü gibi geçiyor.
      Jigen bana mısın demiyordu Amaterasu'ya. Demek ki o kadar da ölümcül bir teknik değil. Hadi onu geçtim Bee bile sağ çıkmıştı ondan.

Uncle Paulie yazdı:

Yumruğu atan alelade bir insan değil ama onu ne yapacağız? + Zabuza'nın kılıcını koluya durduran da o rasengan yeyince ölmeyen de bu adamda Haşirama hücreleri var.
      Kakashi'nin yumruklarında ne var ki? Bu adam Pain'e yenilen biriydi normalde. Hatta Zabuza'ya bile kaybediyordu. Obito'da Hashirama hücreleri var doğru zaten o sayede diğerlerine göre daha dayanıklı bu konuda. Ama bir Kaido WB falanda değildir. WB kafasının yarısı yokken yaşamaya devam edebilen birisi.

Uncle Paulie yazdı:

Naruto benim favori serilerimden biri bile değil, One Piece de değil zaten. Hatta üç büyüklerden her hangi bir seriyi artık değil favorilerime almak üst düzey bir seri olarak bile görmüyorum, yer yer bazı dönemleri evet çok iyi ancak istikrarları yok. Ha bir aralar One Piece ve Naruto en favori serilerimdendi, ancak yeni şeyler tükettikçe değişti.

MT'de de demiştim, ben Narutard'lık en ufak bir harekette bulunmadım ancak sen geldiğin günden bu yana OP müritliği yapıyorsun Ege. Yani biri fanboyluk yapıyorsa burada üzgünüm ama o sensin abicim. Neyse ama canın sağ olsun ben Narutard olmuş olayım favori serilerimden biri bile değilken
      Değişmesine üzüldüm. Valla yeni nesil şonenler iyi hoş ama eskilerin yeri ayrıdır. Bir One Piece Naruto çıkamıyor zaten bu serilerden, çıkması da zor. Anime kültürünün yayılmasında büyük etkisi olan seriler bunlar. Evet ben OP fanı olduğumu inkar etmiyorum, en sevdiğim manga. Bundan da utanmıyorum, sende Naruto fanı olduğunu kabul etsen ne olur ki. :D
    • Monolith yazdı:

Bu mu zerre sıkıntı çekmedi dediğin Obito?

Nabu yazdı:

Kakashi ile gözleri linklenmiş olmasa dokunamıyorlardı bile.
      Bak daha önceki mesajımda ne demişim.

Amiraller de Obito'nun diğer MS gözü mü var ?

Dostum Obito'nun yeteneklerinin çoğu fiziksel dayanıklılığı hiçe sayan, by-pass eden yetenekler zaten. Amirallerin dayanıklılığı çok da mühim değil. Obito, hedefi atomlarına ayıran bir atağın içinden Sasuke'yi çıkardı çıktı. Kagelerin alayı anlamadı bile herkes Sasuke öldü sandı.

Atomların ayrışma hızından daha hızlı adam :D Bu hızda birine dokunamadığını düşün. Ve bu adam senin bedeninin içine saldırabiliyor. Dışarıdan ne kadar dayanıklısın hiç bir anlamı yok. Gedo Mazo ya da Hachibi gibi devasa şeyleri içinde tutabilen Bariyerler yapıyor. Devasa Alev teknikleri, gene bedenin içine sızan mokuton teknikleri. Genjutsu vesaire derken... Çok çok fazla... Garp ve Sengoku gelince belki sololayamaz (çünkü Sengoku'nun şok dalgası belki geçirgen halini de etkiliyordur o zaman şansları var) ancak konudaki ana üçlüyü sololama şansı çok yüksek Aramaki zaten çöp maalesef. Amirallere yakışmıyor adam :D

Monolith yazdı:

Koskoca amirali bir Amaterasuya teslim ettiniz ya çok şaşkınım şuan.
      Adamın kendi evreninde çok önemli bir konuma sahip olması evrenler arası bir maçta hiç bir anlama gelmiyor. Kaldı ki Aramaki'nin hiç bir "Koskoca" lığı da yok. Ne kadar rezil bir tip olduğunu gördük zaten.

Yeşerip kurtulmaya gelince, Amaterasu sürekli yayılan bir ateş. Itachi'nin Sasuke'ye sıktığı ateşin olduğu yere 5-10 dakika gecikmeli varmış Naruto ve ekip, geldiklerinde Uchiha Tapınağı etrafındaki Orman yanıyordu. Yamato bunlara yeri yarıp yol açtı rahatça geçebilsinler diye. Nitekim Aramaki'nin Amaterasu'dan kurtuluşu neredeyse yok. Hızlı olsa, kabuk döküp Amaterasu büyümeden ondan kurtulur derdim ancak o kadar hızlı düşünen OP karakteri bir elin parmaklarını geçmiyor. Ve Aramaki onlardan biri değil.

Monolith yazdı:

Kakashi ve amiral teklemek?
      İsabetli bir Kamui'den kim kurtulacak ki ? Hele de Kakashi'de Kyuubi Çakra Pelerini buff'ı varken ?

Monolith yazdı:

Işığın kendisi olan biri için bir anlam ifade etmiyor.
      Kizaru "ışık adam" değil "parıltı adam" Ayrıca zaman atlaması öncesi Apoo'nun bile hareketlerini takip edebildiği Kizaru'ya karşı hiç bir kage seviye Naruto karakteri sıkıntı çekmez.

Monolith yazdı:

Kakashi amirale tek atabiliyorsa kapayıp gidelim dükkanı diğer Uchihalara gerek bile yokmuş.
      Bak hep kendince laflarımı başka hallere sokuyorsun genç kardeşim.

Ben Kakashi karşısında bir amiral alır ona da tek atar demiyorum. Sözlerimi kurduğum bağlantı içinde değerlendirmeye gayret et. Kakashi seri boyunca zaten 1 v 1 dövüş kazanmışlığı olan biri değil. Ancak yanında biri varsa adam aslan kesiliyor çünkü süper bir rogue/support bir karakter yani suikastçı/destek karışımı. Dikkat onun üstünde değilken, orta mesafeden Kamui ile ayıklayamayacağı Amiral yok hele de Kurama buff'ı varken adam o buff ile 8 Kuyrukluyu ve Gedo Mazo'nun kolunu ışınlamıştı. Hele de Akainu ve Aramaki gibi dövüş sırasında çok sabit duran tiplere karşı.

Benim dediğim bu idi. Yoksa ben 1 Kakashi Vs 1 Amiral'i yorumlamıyorum.

Nitekim o Obito dövüşünde Kakashi zayıf biri değildi aksine rakibi kantırlayan şahıs olduğundan en tehlikelisi idi o yüzden de o dörtlü, Bu 3lü Amiral takımından güçlü bir takımdı bunu demek için KCM Naruto neredeyse tek yeter zaten.

Ve Obito, Kakashi'de Kamui ile hacklenene kadar bu takıma karşı dokunulmazdı. Ki Kakashi, onu yaptıktan sonra bile gene Obito'yu yenemediler, sadece hasar verebildiler,hasar da hemen iyileşiyor zaten hashirama hücresi var.

3 Amiral buna ne yapsın. 3. Amiral Aramaki değil de Kuzan olsa gene bir nebze anlardım. Kuzan da dehşet CC var çünkü, denk getirirse, Akainu'nun bitirici vuruşu yapmasını sağlayabilirdi. Ancak Aramaki aşağıya çekiyor bunları.

2 tane amaterasu
      2 tane de devasa boyutlarda ateş püskürten adam var karşıda :D Hepsi bir tane sıksa Aramaki'nin helvası evlere teslim olur :D

Bir de bu "narutard" falan gibi söylemleri mesajlarına taşımamanı tavsiye ederim. Karşındaki kişi sana Narutodakiler ışık hızı dememiş zaten sen demiş gibi algılamış üstüne de hakaret etmişsin. Yaşın genç o yüzden olabilir böyle şeyler ancak bundan sonra dikkat et.
    • Nabu yazdı:

Bak daha önceki mesajımda ne demişim.

Amiraller de Obito'nun diğer MS gözü mü var ?

Dostum Obito'nun yeteneklerinin çoğu fiziksel dayanıklılığı hiçe sayan, by-pass eden yetenekler zaten. Amirallerin dayanıklılığı çok da mühim değil. Obito, hedefi atomlarına ayıran bir atağın içinden Sasuke'yi çıkardı çıktı. Kagelerin alayı anlamadı bile herkes Sasuke öldü sandı.

Atomların ayrışma hızından daha hızlı adam Bu hızda birine dokunamadığını düşün. Ve bu adam senin bedeninin içine saldırabiliyor. Dışarıdan ne kadar dayanıklısın hiç bir anlamı yok. Gedo Mazo ya da Hachibi gibi devasa şeyleri içinde tutabilen Bariyerler yapıyor. Devasa Alev teknikleri, gene bedenin içine sızan mokuton teknikleri. Genjutsu vesaire derken... Çok çok fazla... Garp ve Sengoku gelince belki sololayamaz (çünkü Sengoku'nun şok dalgası belki geçirgen halini de etkiliyordur o zaman şansları var) ancak konudaki ana üçlüyü sololama şansı çok yüksek Aramaki zaten çöp maalesef. Amirallere yakışmıyor adam
      Ne Obito'ymuş arkadaş üç amirali de aynı anda aldırıyorlar adama. Ama şu göz olayından dolayı bir şey diyemiyorum yenemeyebilirler. Ama yenileceklerini de sanmıyorum. Aramaki karakterinden ötürü eleştiriliyor ama güç olarak çok bir eksiği yok aslında diğer amirallerden. Fujitora ile denktir diye düşünüyorum en azından. Çöp değil kesinlikle, kurutması çok tehlikleli bir özellik. Doğanın kendisi zaten. Etki alanı da yüksek yeşillendirir etrafı baya. Dalları ile de hapsedebilir.

Nabu yazdı:

Adamın kendi evreninde çok önemli bir konuma sahip olması evrenler arası bir maçta hiç bir anlama gelmiyor. Kaldı ki Aramaki'nin hiç bir "Koskoca" lığı da yok. Ne kadar rezil bir tip olduğunu gördük zaten.

Yeşerip kurtulmaya gelince, Amaterasu sürekli yayılan bir ateş. Itachi'nin Sasuke'ye sıktığı ateşin olduğu yere 5-10 dakika gecikmeli varmış Naruto ve ekip, geldiklerinde Uchiha Tapınağı etrafındaki Orman yanıyordu. Yamato bunlara yeri yarıp yol açtı rahatça geçebilsinler diye. Nitekim Aramaki'nin Amaterasu'dan kurtuluşu neredeyse yok. Hızlı olsa, kabuk döküp Amaterasu büyümeden ondan kurtulur derdim ancak o kadar hızlı düşünen OP karakteri bir elin parmaklarını geçmiyor. Ve Aramaki onlardan biri değil.
      Shanks karşısında geri çekildi adam başka da bir rezilliği olmadı. Orada ki ekibi alacağı belliydi zaten eğer devam etseydi. Shanks ve tayfası ile de durduk yere savaşa girmek istememesi normal.

İşte o hızda neden hareket edemesin. Kendi bedeni yanıp kül olduktan sonra başka bir yerden geri çıkıp ateşten kurtulabilir. Ateşin alanı da bir yere kadar. Amirallerin ne derece büyük etki alanı olduğunu biliyoruz zaten bir adanın iklimini kökten değiştirebiliyorlar. O ateş yayılana kadar Aramaki herhangi bir yerde kendini toparlayabilir.

Nabu yazdı:

İsabetli bir Kamui'den kim kurtulacak ki ? Hele de Kakashi'de Kyuubi Çakra Pelerini buff'ı varken ?
      Kizaru'yu isabet ettirmesi zor zaten. Fujitora'da da sağlam bir gözlem var. Akainu ve Aramaki daha yavaş kalıyor ama Akainu zaten magma yağmuru bile yapabilen birisi. Kakashi'ye o şansı tanımaz.

Nabu yazdı:

Kizaru "ışık adam" değil "parıltı adam" Ayrıca zaman atlaması öncesi Apoo'nun bile hareketlerini takip edebildiği Kizaru'ya karşı hiç bir kage seviye Naruto karakteri sıkıntı çekmez.
      Kizaru ciddiye almadığı için öyle oldu yoksa güle oynaya dövüyordu Novaları. G2 Luffy'nin farkında bile olmadan önünde bitip çok yavaş diyerek tekmeyi basan biri bu adam. Bilerek darbe aldığı zamanlarda oluyor yada teslim olur gibi elini kaldırdığı ama sonra işine devam ettiği. Troll bir tip olduğu için bunlar yoksa Apoo nere Kizaru nere.

Nabu yazdı:

Bak hep kendince laflarımı başka hallere sokuyorsun genç kardeşim.

Ben Kakashi karşısında bir amiral alır ona da tek atar demiyorum. Sözlerimi kurduğum bağlantı içinde değerlendirmeye gayret et. Kakashi seri boyunca zaten 1 v 1 dövüş kazanmışlığı olan biri değil. Ancak yanında biri varsa adam aslan kesiliyor çünkü süper bir rogue/support bir karakter yani suikastçı/destek karışımı. Dikkat onun üstünde değilken, orta mesafeden Kamui ile ayıklayamayacağı Amiral yok hele de Kurama buff'ı varken adam o buff ile 8 Kuyrukluyu ve Gedo Mazo'nun kolunu ışınlamıştı. Hele de Akainu ve Aramaki gibi dövüş sırasında çok sabit duran tiplere karşı.

Benim dediğim bu idi. Yoksa ben 1 Kakashi Vs 1 Amiral'i yorumlamıyorum.

Nitekim o Obito dövüşünde Kakashi zayıf biri değildi aksine rakibi kantırlayan şahıs olduğundan en tehlikelisi idi o yüzden de o dörtlü, Bu 3lü Amiral takımından güçlü bir takımdı bunu demek için KCM Naruto neredeyse tek yeter zaten.

Ve Obito, Kakashi'de Kamui ile hacklenene kadar bu takıma karşı dokunulmazdı. Ki Kakashi, onu yaptıktan sonra bile gene Obito'yu yenemediler, sadece hasar verebildiler,hasar da hemen iyileşiyor zaten hashirama hücresi var.

3 Amiral buna ne yapsın. 3. Amiral Aramaki değil de Kuzan olsa gene bir nebze anlardım. Kuzan da dehşet CC var çünkü, denk getirirse, Akainu'nun bitirici vuruşu yapmasını sağlayabilirdi. Ancak Aramaki aşağıya çekiyor bunları.

2 tane amaterasu
      2 tane de devasa boyutlarda ateş püskürten adam var karşıda Hepsi bir tane sıksa Aramaki'nin helvası evlere teslim olur

Bir de bu "narutard" falan gibi söylemleri mesajlarına taşımamanı tavsiye ederim. Karşındaki kişi sana Narutodakiler ışık hızı dememiş zaten sen demiş gibi algılamış üstüne de hakaret etmişsin. Yaşın genç o yüzden olabilir böyle şeyler ancak bundan sonra dikkat et.
      Kakashi bir destek karakteri olarak kuvvetli olabilir ona bir lafım yok. Ama kondisyon olarak daha zayıf birisi buradakilere kıyasla. Öyle tüm tekniklerini sıka sıka gezemeyecek. Amirallerde Kamui ile ayıklanacak kadar dikkatsiz olmadıkları için eğer bu dövüşte olsaydı çok bir katkısı olacağını düşünmüyorum.

Kuzan olsa zaten daha çok yaklaşırlardı galibiyete. Bu maçta kazanmalarına kesin gözle bakmıyorum bende ama Obito sololara katılmıyorum. Madara'da son halinde olmadan sololayacağını düşünmüyorum ama Obito'ya göre daha yüksek ihtimali var.

Ben hakaret etmek için kullanmadım onu ama eğer hoş karşılanmıyorsa kullanmam. Bana da OP müridi deniliyor mesela ama ben bir şey demiyorum.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Monolith ().

• Monolith yazdı:

Aramaki karakterinden ötürü eleştiriliyor ama güç olarak çok bir eksiği yok aslında diğer amirallerden.
      Nasıl eksiği yok ?

Akainu Crocodile + Marco + Jinbei + Vista + Geriye kalan WB'nin 12 Tümen Komutanından oluşan bir ekibi önüne katıp kovalayabilirken. Aramaki'nin yorgun argın olan 2 Kın + Yamato (O da çok ciddi dövüşmedi, Hibrit Moda dahi geçmedi) + Güçlerini ilk defa bilinçli kullanan Momonosuke karşısında hali belliydi. Shanks'In kral hakisine Akainu ya da Kuzan öyle diz çöküp Allah'a yakarır mıydı ? Emin değilim.

Monolith yazdı:

Ne Obito'ymuş arkadaş üç amirali de aynı anda aldırıyorlar adama
      Canım Egecim kimsenin bir şey "aldırdığı" yok. Adamın yeteneği ortada, kapıştığı takımlar ortada. Nerelere girip kimlerin arasından çıktığı ortada. Adam atomun parçalanmasından hızlı diyorum sen bana "aldırdın" diyorsun :) Yapma lütfen.

Monolith yazdı:

Çöp değil kesinlikle, kurutması çok tehlikleli bir özellik. Doğanın kendisi zaten. Etki alanı da yüksek yeşillendirir etrafı baya. Dalları ile de hapsedebilir.
      Aynısını Mokuton sahibi Obito ve Madara da yapabiliyor bu arada Hele Madara bayağı devasa boyutlar da yapabiliyor Hashirama gibi.

Monolith yazdı:

Shanks ve tayfası ile de durduk yere savaşa girmek istememesi normal.
      Savaşmak istememek ayrı bir şey , neredeyse secde edecek olmak başka bir şey.

Luffy ile Zoro uzaktan izledi amirali :D Adama velet muamelesi yaptılar resmen. Yamato hibrid moda geçmedi yav.

Monolith yazdı:

İşte o hızda neden hareket edemesin.
      O hızda hareket eden Yamato'dan sopa yemezdi öyle , Kaldı ki OP de öyle hızlı düşünme hiç görmedik. Anca Law falan olman lazım.

Monolith yazdı:

Amirallerin ne derece büyük etki alanı olduğunu biliyoruz zaten bir adanın iklimini kökten değiştirebiliyorlar.
      Onu her amiral yapamaz. Onu yapanlar Filo Amirali adayları idi. Hatırlatırım.

Aramaki'nin o tekniği ile çok çok uzaklara kaçabileceğine dair de bir bilgimiz yok. Zaten o kadar uzaklaşınca dövüşün dışında kalmış olur gene benim dediğime gelir.

Monolith yazdı:

Kizaru'yu isabet ettirmesi zor zaten.
      Marco ve Rayleigh tekme isabet ettirebiliyorlar, Yaşlı WB Bisento isabet ettirebiliyor ancak uzay/zaman tekniği mi isabet etmeyecek ? AKainu o yumrukları atana kadar zaten kamui biter. 1 v 1 gibi düşünüyorsun.

Amiraller Killer Bee + Naruto + 7 Kapı Açmış Gai + Naruto'nun yüzlerce klonu ile meşgul iken Kakashi her türlü sniperlığı yapar. Eğer bu iki ekip dövüşecek olsaydı. Ancak konu bu takım değil. Bundan çıkalım.

Monolith yazdı:

Kizaru ciddiye almadığı için öyle oldu
      Ciddi olmayan ışık, ciddi ışıktan yavaş mı oluyor ? Bunun ne alakası var adam yasaka magatama ile ışık süzmesi olarak kendini aynalardan sektirerek vardı Apoo'ya ve Apoo bunu farkedebildi. Bunun ciddiyeti ile alakası yok.

Kizaru'nun ayağı zoro'nun kafasından 10 cm yukarıda iken taa ebesinin hörekesinden geldi engelledi Yaşlı Rayleigh. Bunun ciddiyetle alakası yok.
      Demek istediğim Kizaru sanıldığı gibi ışık hızında da değil, ışık adam da değil. Adam Parıltı Adam.

Monolith yazdı:

Ama kondisyon olarak daha zayıf birisi buradakilere kıyasla. Öyle tüm tekniklerini sıka sıka gezemeyecek
      Yanında Naruto olmasa haklısın ancak Naruto ve Bee bijuu çakralarını paylaşabiliyorlar. Hele Naruto fodder adama çakra pelerini veriyor adam Juubi'nin ülke seviye atağından sağ çıkıyor. Ayrıca Kakashi konuda bile yok buraya takılıp kaldın. Benim demek istediğim Naruto evreni içerisinde KCM2 Naruto + Killer Bee + Gai + MS Kakashi bu üç amiralden çok daha tehlikeli bir ekip ve Obito gözlerin bağlantısı öğrenilene kadar bunlara karşı dokunulmazdı. Nitekim Amirallere karşı da olur. Olayın özeti buydu çok dağıtmayalım.

Monolith yazdı:

Ben hakaret etmek için kullanmadım onu ama eğer hoş karşılanmıyorsa kullanmam. Bana da OP müridi deniliyor mesela ama ben bir şey demiyorum.
      İnternet ortamında bir kesimi aptal konumuna koymak için kullanılan bir sözcük senin niyetin hakaret olmasa da sözcük hakaret zaten. Bu benim burada bir üyeye "salak" deyip spnra "hakaret etmek için kullanmadım" demem gibi bişi. Öyle kullanmamış olabilirim ancak sonuç ona geliyor. Narutard tabiri "Naruto" ve "Retard" kelimelerinin birleşiminden gelme. Ve Retard türkçe gerizekalı, akli dengesiz falan demek. Nitekim "Gerizekalı Naruto Fanı" manasına gelen bir sözcük. Kendisi hakaret.

Öte yandan ne "One Piece" ne de "Mürit" kelimeleri hakaret sözcükleri değiller. Ve konuşma da ilk sen "Narutard" diyerek karşındakine "OP müridi" deme hakkı tanımışsın. Zaten bir şey dememen gerekiyor.

Ayrıca, Ali de bana bir şey demedi, ben gördüm hoşuma gitmedi ondan, sana özel bir şey değil böyle söylemlere genel olarak pek izin vermemeye çalışıyoruz burada.

Monolith yazdı:

Madara'da son halinde olmadan sololayacağını düşünmüyorum ama Obito'ya göre daha yüksek ihtimali var.
      Kusura bakma ancak zannediyorum ki Juudara zaten şu anki bilinen OP evrenini sololar çok net . BIrak amiralleri. Ona gerek yok bu dövüşte. O yüzden Canlı Rinneganlı Madara şu üçü için yeter. Perfect Susano'yu aşacak biri yok ekipte zaten.

Neyse tartışma tadında kalsın çok da uzamasın.

Madara solo dememin sebebi zaten bell,, adam sololar. Obito ise biraz iddialı bir söylem katılıyorum. Zaten Garp ve Sengoku'nun gelmesi durumunda ne olur bilemem demiştim. Ancak konudaki üçlüyü sololayabilir zira çok daha güçlü takımlara karşı gayet rahat idi. Ve maalesef (bunu bir denizci sever olarak söyleyeyim) Aramaki, Big Mom yonkolarda neyse, o da amiraller de o. Çok güç kaybettiriyor burada.

Nitekim bu ikisinin sololayabileceği benim düşüncem, sebeplerini de aktardım. Bİrbirimizi ikna etmek zorunda değiliz. Uchihalar Takım olarak zaten çok net abarırlar Madara önderliğinde.

Şahsi fikrim bu yönde. İleride Amirallere bir buff falan gelirse o zaman gene konuşuruz. Tartışma için teşekkürler Ege kardeşim.