Spider-Man: No Way Home

• Genel
    • Spider-Man: No Way Home

Çıkış Tarihi: 17 Aralık 2021
      Konusu:
      Spider-Man: Far From Home'un sonunda Mysterio'nun, Spider-Man'in kimliğini ifşa etmesi sonucunda Peter'ın hayatı altüst olmuştur. Bunun üzerine Peter, Doctor Strange'den yardım ister. Doctor Strange'de bunun üzerine Peter'a yardım etmek için oldukça tehlikeli bir büyü yapar. Ve tabii ki işler beklenildiği gibi gitmez. Büyü sonucunda farklı evrenlerden gelen ziyaretçiler olmuştur.

---------------------------------------------------------------------------------

Sanırım şu ana kadar en çok beklenen MCU filmi :D Bir tartışma başlığının olması iyi olur diye düşündüm.
    • Palismen yazdı:

Sadece Tobey ve Andrew için
      Tobey ve Andrew'in ne özellikleri var ki?Yani filmleri vasat veya ortalama.Ayrıca Tom Holland ikisinden de daha iyi Spiderman.

Palismen yazdı:

Umarım beklentileri karşılar yoksa Marvel'ın bunun altından kalkması baya zor olur.
      Beklentileri karşılamasa ne olacak ki.End Game de,Infinity War da bok gibi filmlerdi ama yaptıkları hasılat falan ortada.Dünyanın en kötü filmi bile olsa fanlar sağolsun 1.5milyar euro hasılat ve 8 üzeri IMDB puanı alır.
      .
    • Shrimp yazdı:

Tobey ve Andrew'in ne özellikleri var ki?Yani filmleri vasat veya ortalama.Ayrıca Tom Holland ikisinden de daha iyi Spiderman.
      Orası bayağı öznel. Ben de Tom'un en kötüsü olduğunu düşünüyorum. Ayrıca 20 sene sonra bu oyuncuları tekrar göreceğiz, bayağı bir heyecanlandırıyor insanı, özelliği o yani :D

Shrimp yazdı:

Beklentileri karşılamasa ne olacak ki.End Game de,Infinity War da bok gibi filmlerdi ama yaptıkları hasılat falan ortada.Dünyanın en kötü filmi bile olsa fanlar sağolsun 1.5milyar euro hasılat ve 8 üzeri IMDB puanı alır.
      Beklentiden kastığı Tobey ve Andrew'ün olması sanırım. Hala %100 belli değil çünkü.
    • Açık ara izlediğim en iyi spiderman filmi.Bu konuyu da kimseyle tartışmam net.

Filmin 2. after credits sahnesi mükemmel bir şeydi.Yani bir heyecan tutmuş beni anlatamam :D
      Spoiler Göster

Yanlış anlamadıysam eğer what if den tanıdığımız dark strange gelicek mcunun anasını belleyecek :D

Marvel yeni filmleri müthiş ilerliyor.Çizgilerini bozmadan devam ederler diye umuyorum.

• Homelander yazdı:

Filmi izledim... Bu sefer olmuş, bu sefer gerçekten Spider-Man yapmışlar. Hani önceki filmlerde "Iron Boy" diyorduk ya, artık "Spider-Man" diyebiliriz.

Edit: Puanı vermeyi unutmuşum :D İşte puanım:
      6/10
      68-71/100

Film hakkındaki görüşlerimi başka bir konuya saklıyorum.
      Bu mesajı filmden çıktıktan sonra, hype'ın etkisindeyken yazmıştım. Ancak film görmezden gelemeyeceğimiz kadar mantık hatalarıyla dolu. Bu yüzden puanımı düşürüyorum.

58/100 -> Mantık hataları bakımından.
      68-71/100 -> Mantık hatalarını görmezden geldiğimizde.
    • Az önce sinemadan döndüm. Hele şükür spoiler yemeden izleyebildim. :D
      Spoiler Göster
      Diğer evrenlerden kötülerin ve Spidey'lerin gelmesi epey heyecan yarattı benim için. :D Güzeldi bir tekrardan görmek ve diğer Spidey'lere gönderme vs. yapmaları. Gerçi kötülerimiz biraz tek boyutlu kalmış. Bir de hiç gelemiyorum şu romantizm sahnelerine falan.

Konu dışı olarak, filmden önceki reklamlarda SAO'nun fragmanı vardı. :D Hiç beklemiyordum anime çıkmasını.
    • Filmi izlemem üzerinden 1 hafta geçtiğine göre bende kısa yorumumu bırakayım.

Zaten filme çok büyük beklentiyle gitmemiştim.Eğlenmek amacıyla gittim ve istediğimi de aldım diyebilirim.
      Film oldukça eğlenceliydi.Dövüş kareografileri güzel ve oyunculuklar da baya iyiydi.Fakat benim için sadece bu kadar.Dramasını,romantizmini falan gram etkileyici bulmadım.
      Özellikle filmin ilk yarısı fazla kaotikti.Işleyişinin tahmin edilebilir olması, çok fazla mantık hatası olması, hiç orjinal bir şey sunamaması filmin diğer eksileri gözümdeki.Ayrıca çoklu evren konseptinin bu kadar ucuz işlendiği başka bir şey izlememiş/okumamışdır.

Kesinlikle en iyi Spiderman filmi değil.Tobey'in Spiderman 2 filmi ve Into the Spiderverse animasyon filmi çok net bir şekilde daha iyi filmler.Şahsen geri kalan diğer Spiderman filmleri içerisinden de daha sevdiğim filmler var
      .
    • Tamamen bir fan-service filmi. Kötü bir şey olarak söylemiyorum bunu, oldukça eğlenceli bir filmdi. Eski kötüleri tekrar ekranda görmek çok güzeldi. Oyunculuklar çok iyiydi, özellikle Willem Dafoe mükemmel bir oyuncu. 20 yıl sonra gelip, ilk filmdeki performansından çok daha iyi bir performans sergiledi. Filmi taşıyan 2 isimden biriydi benim için. Ve @Shrimpin dediğine tamamen katılıyorum. İlk yarısı çok düzensizdi. İçimden filme 10/10 vermek istesem de, maalesef o kadar iyi bir film değildi. Hele mantık hatalarını göz önüne alınca. MCU'nun en iyi filmi miydi? Hayır, şahsen Winter Soldier'ın daha iyi bir film olduğunu düşünüyorum. Ama bu filmin yeri bende hep ayrı olacak. 5-6/10

2:40

Chills.

Garou yazdı:

Konu dışı olarak, filmden önceki reklamlarda SAO'nun fragmanı vardı. Hiç beklemiyordum anime çıkmasını.
      Bizim ülkede de anime filmleri gösterime girmeye başladı yavaştan :D
    • Garou yazdı:

Sir.Zero yazdı:

Kimetsu ile başlamadı mı?
      Bilmem. .Türkiye'de de var mıydı o?

Sir.Zero yazdı:

Sao biter mi yav, lnsi baya uzundu, gerçi aynı hikayeyi yapıyorlar galiba.
      Valla ya 10 senedir bir bitmedi.
      Kimetsu geldi, hatta cosplay felan yapıp filme gidenleri görmüştüm.(gelmiş)
      Mha’nın yeni filmi çıkacaktı o da geliyor diye hatırlıyorum.(26 kasımda gelmiş)
      Jjk 0 da gelebilir, ben sinemaya giden biri olmasam da , bunlar çok güzel şeyler.(yeni çıktı, tam bilmiyorum ama birşeylerin rekorunu kırmış)
    • Sir.Zero yazdı:

Kimetsu geldi, hatta cosplay felan yapıp filme gidenleri görmüştüm.(gelmiş)
      Mha’nın yeni filmi çıkacaktı o da geliyor diye hatırlıyorum.(26 kasımda gelmiş)
      Haa ben de görmüştüm de o oradan mıymış? :D

Sir.Zero yazdı:

Jjk 0 da gelebilir, ben sinemaya giden biri olmasam da , bunlar çok güzel şeyler.(yeni çıktı, tam bilmiyorum ama birşeylerin rekorunu kırmış)
      JJK 0 daha bir şeyin rekorunu kıramaz çünkü bildiğim kadarıyla henüz vizyona girmedi. Fragmanı yayınlandı sadece. Cildi okumuş biri olarak, güzeldi bence.

Edit: Şimdi baktım birkaç gün evvel girmiş ama rekor kırmakla ilgili bir şey görmedim.