Sizce Serideki En İyi Kosei/Quirk/Özgünlük Hangisi ?

• Anket
    • Spoiler
    • öngörü/teori
    • manga
    • anime!
    • Eri'nin özgünlüğünün en güçlü olduğu gözümüze çok net sokuldu. Benzer türde özgünlüğe sahip olan Overhaul Eri'nin yeteneğini görünce dehşete düşmüştü.

İkinci olarak Tokoyami. Gücünü kontrol edebilirse çok güçlenir. Aslında özgünlüğü tam yıkmaya uygun. Kahraman olarak kullanışsız kalıyor.

Üçüncü olarak ise Tamajiki, dördüncü olarak Todoraki diyeceğim. Tamajiki'nin yeteneği aşırı işlevsel iken Todoroki yıkıcı.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Earendill ().

• Son 30 bölümü okumadım henüz ama gördüklerim içinden, en kırık olan Eri'ninki. Midoriya'nin bile aşırı güçlenebildiği ve Mirio'nun o kadar kişi içerisinden bir numara olabildiği, hatta çoğu kahramanı bile geçtiği bir evrende, bunun kontrol edilemez olduğu savı da hiç gerçekçi kalmıyor. Her türlü quirk kontrol edilebilir, sadece doğru yolu bulmak ve yeterli emek vermek gerekiyor. Serinin verdiği mesaj bu. Bu yüzden en kırık ve potansiyel olarak en güçlü quirk kesinlikle Eri'de.

One for All da gördüğümüz kadarıyla bayağı güçlü bir şey. Quirk'süz ve sonradan öğrenen birisini bile ne hale getirdi. All Might zaten bu quirk ile dünyanın (veya Japonya'nın) zirvesine oturdu. Hakkında çok şey görmesek de, All for One da onunla kapışabilecek bir şey. Bu yüzden, o da listeye girmeyi hakediyor. One for All'u bile emebiliyorsa, potansiyeli daha bile yüksek zaten.

Tokoyami güçlü göründü ama bu nereye kadar bilemiyoruz hala. Saf güç olarak epey yüksek ama sınırı ne? Çok düzgün bir kapışma görmedik. Soru işaretleri var aklımda bu yüzden.

Toru'nun quirk'ünden bir yerde kıllanıyorum aslında. Mirio'nun quirk'üyle belli açılardan benzer. Ancak Mirio'nun quirk'ü bir garip. Her şeyi, hatta ışığı bile içinden geçiriyorsa, adamın aynı zamanda görünmez olması gerek. Ancak görünmez olmuyor. Toru ise görünmez olduğu halde gözleri ışığı yakalayabiliyor ama görünmüyor. Düşününce, serideki bir tutarsızlık olarak duruyor. Kim bilir, belki ileride buradan bir şey çıkar ama çok da umut bağlamadım. BnHA çok komplike bir seri değil.

Son olarak, güç değil ama kullanışlılık açısından Yaoyorozu'nun quirk'ü bayağı iyi. Tamaki'nin quirk'ü düşününce potansiyel açıdan daha kısıtlı. Ancak kullanmayı iyi öğrendiği için, okulun ilk üçüne girebilmiş durumda. Yaoyorozu gibi zeki birinin ellerinde, kendi quirk'ü bayağı tehlikeli olma potansiyeline sahip. Umarım seride üstüne giderler.

Düzenleme: Hitoshi'nin quirk'ünü de eklemek isterdim buraya ama henüz o seviyede değil. 2017'deki bir röportaja göre, ileride ilginç gelişmeler bekliyormuş onu ama hadi hayırlısı. A sınıfının dışında kalanlar hep ikinci planda kalıyor, bu yüzden kırık bir yetenek sergileyeceğini sanmam.
      In eternity you're trapped.