Sabit My Hero Academia / Boku No Hero Academia Genel Tartışma Başlığı

• Genel
    • Spoiler
    • öngörü/teori
    • manga
    • anime!

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Boku no Hero'nun son 10-11 bölümünü okumamıştım bugün kapadım arayı... Gene tek sıkımlık saçma bir kötü adam yaratmışlar. Zaten çok kötü olacağını umuyordum. Tıpkı tahmin ettiğim gibi.
      Hiç bir işte başarılı olamayıp sonra kötü adam olan ve kötü adam olunmasına ve loliconculuk yapmasına izin verilmiyor diye bu benim hayalim diye matah bişiymiş gibi bağıran salak bi villain idi.

Bir de erdemli biriymiş gibi muamele etti yazar o da çok saçmaydı... Dizi boyunda kızla takılıyor, tek yaptığı da insanların hayatına rahatsızlık vermek. Adam kalkmış Deku gibi hayali bir numaralı kahraman olup, herkesin yüzüne gülümseme getirmek olan biriyle "aynı motiflere sahipler" teması yazıyor... Bu BnHA kötü adam yazamayacak belli oldu. .

Festival etkinliklerini de eskiz karalar gibi çizmiz zaten. Nitekim Festival Arc'ı olmasa da olur bir arc. Eri'nin hikayesinin mutlu sona ermesi ve Nejire'nin varlığı hariç boştu.
    • Mangada yeni kahramanlarla tanışa duralım. Eski jenerasyonun en iyisi All Might anime de bizi duygulandırmayı başardı... Animasyon kalitesi olarak 2. sezonuna göre net biçimde daha kötü olsa da yine de BnHA'nın 3. sezonu kendisini izletiyor.. Zaten mangadaki en iyi 2 arca denk geliyordu.. Hakkını tam olarak veremeseler de hoş.. biriktirip izlemek iyi karardı. Şİmdi de finale kadar biriktireceğim.
    • 3. sezondan sonra mangayı okuyacaktım ki okudum da biraz ama 5 sayı demeden hızlıca bıraktığımı fark ettim. Animeden mangaya geçerken ufak bir heyecan kaybı olur, seri belirli bir kaliteyi yakalıyor ise o heyecan kaybı kısa sürecek ve hızlıca kendine yeniden bağlayacaktır ama boku no hero da bu bende olmadı. Başından kalkınca geri dönesim gelmedi nedense, bu serinin kötü olmasından falanda kaynaklı değil, nedense beni heyecanlandırmıyor. Herhangi bir karakterin geleceğini merak etmiyorum yada villianların ne yapacağını da. Evrene zaten hiç girmiyorum, onda merak ettirici hiçbir parça yok. Ee ne kalıyor geriye, güzel dövüş sahneleri mi? Ee onda da diyorum ki anime çıkınca izlerim belki ki dövüş sahneleri de artık öyle zevkle izlenecek cinsten olmuyor mallesef.

Serinin bence ana problemi ana motivasyonlarının zayıf olması ve 2. olarak başkarakterin gücünün zaten all mightın gücü olması. Açmak gerekirse motivasyonlar kötü adamlar var, birde devlet memuru gibi çalışan kahramanlarımız var. Kötü karakterlerin de ahlaki olarak tek üstünlüğü bu kahramanların maaşlı çalışan olması olduğundan, her kötü karaktere de stain gibi aynı motivasyonu yükleyemediklerinden, kötü adamların çoğu kötü olmak için kötü gibi duruyorlar. Kahramanlar ise zaten kafan gidik değilse ve gücün varsa maaşlı işin doğuştan hazır işte mis kafasında, bazıları daha idealist oluyor işte. 2. durumu açarsam ise battle shoenenler de sizi bilmem ama başkarakterin gücünün nereye gideceği, nasıl gelişeceği hep merak konusudur. Hani rpglerde build oluştururken bir araştırma yaparsınız ve ondan zevk alırısınız ya onun gibi bir nevi. Güç mekaniği tanıttırlarken lan acaba başkarakterin şöyle gücü olsa, yada şöyle gücü olan bir karakter olsa diye düşünmeyi seversin. Ama bizim başkarakter allmightın gücünün aynısı olduğundan ve göstereceği farklılık olarak, gücü pek buna el vermediğinden(işlevsel değil sonuçta gücü fiziksel) bize göstereceği en fazla hacı bak şöyle vurdum, bunun sayesinde uçabiliyorum falan olur anca en fazla. He tabi ilerde belki ana babasının gücü çıkar bilemeyiz ama bu durum bizim çocuğun dövüşlerini biraz daha sıkıyor bence.

Ki midoriya hakkında 2 çift lafım var demeden geçemeyeceğim. İlk izlediğimde defterine bir sürü not tutan, analiz yapan ve gücü olmasa bile analizi sayesinde bakugoyu falan alt edebilen bir çocuktu bu. Ee arkadaş madem böyle analizci bir çocuk yaratacaktın niye böyle saf güç gibi basit bir güç verdin ki? Biliyorum emanet edilen güç, nesilden nesille süren kavga ve kahraman olmak isteyen güçsüz bir çocuğun bu mirası alması klasik güzel bir konu ama uzun soluklu yapacaksan niye böyle birşeyi tercih ettin ki? Ki dikkatinizi çekerim midoriye genelde etrafında ki kişilerin güçlerini analiz ederek onlara şunu yap bunu yap diye plan yapıyor. Kendisi bu planda saf güç oluyor genelde. Yani analizciliğini başka karaterlere aktarıyor, bizde onu izliyoruz sonra final hareketi bu yapıyor. EEE? Nereye kadar olacak bu... En azından şu teknolojik kızla işbirliği yapsında değişik yöntemler bulsun, gücünü biraz yaratıcı kullansın ama bilmem kaç bölüm oldu hala aynı şey sıkıyor, doğal olarak.
    • Yeni

Nabu yazdı:

The Last Outlaw yazdı:

Yeni oyun trailer'ı geldi. Söylenenlere göre açık dünya olacakmış.
      BnHA da kıç kadar bir harita var zaten :D Ne yapacakalr okul kampüsünde sağa sola mı atlayacaklar :D
      youtube.com/watch?v=csbZL4S1BGE

2:46'daki resim doğruysa sanırım bir şehri kapsayacak. Onun içinde kurtarma görevleri filan olacak gibi.