Sabit Genel Sohbet

• Genel
    • off-topic
    • Ronny yazdı:

Annem ve babam Korona’ya yakalandılar karantinaya alındılar evde. Doğal olarak ben ve kardeşimede geçti. O süreç içinde pek forum havamda değildim o yüzden girmedim fakat çok şükür iyileştik hepimiz.
      Çok çok büyük geçmiş olsun. Her şeyin yoluna girmesine ve aramıza dönmene sevindik.
    • Nabu yazdı:

Ronny yazdı:

Annem ve babam Korona’ya yakalandılar karantinaya alındılar evde. Doğal olarak ben ve kardeşimede geçti. O süreç içinde pek forum havamda değildim o yüzden girmedim fakat çok şükür iyileştik hepimiz.
      Çok çok büyük geçmiş olsun. Her şeyin yoluna girmesine ve aramıza dönmene sevindik.
      Çok teşekkürler. Bende sevindim tekrar gelebildiğime. İnsan ailesinin değerini biraz daha iyi anlıyor bu süreçte. Ev işlerine falan pek yardımcı olmazdım ama bu olaydan sonra onlar kendini yormasın diye ben yaptım birçok şeyi. Alışveriştir, temizliktir falan. Annemin yükünü daha iyi anladım özellikle. Emekleri büyükmüş ev üzerinde.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen Ronny ().

• Garou yazdı:

Ronny yazdı:

Sağol hacı. Haklısın bir haber verebilirdim aslında ama biraz uzak kalmak istedim işte. O da benim eşekliğim olsun. :D
      Estağfirullah. Vermek zorunda değilsin. Zaten can derdine düşmüşsün forumu neden düşünesin? :D

Garou yazdı:

Ronny yazdı:

Sağol hacı. Haklısın bir haber verebilirdim aslında ama biraz uzak kalmak istedim işte. O da benim eşekliğim olsun. :D
      Estağfirullah. Vermek zorunda değilsin. Zaten can derdine düşmüşsün forumu neden düşünesin? :D
      Eyvallah. Kendim için çok gerilmedim de ailem daha çok tedirgin etti beni babamda tansiyon falan var birde üstüne. Çok etkilemese de etkiliyormuş o da. Zamanla onlar düzeldikçe bende daha iyi hissettim, foruma girme havasına bürününce de girdim işte. Forumu düşünmemem normal bence de o noktada. :D
    • Ronny yazdı:

Eyvallah. Kendim için çok gerilmedim de ailem daha çok tedirgin etti beni babamda tansiyon falan var birde üstüne. Çok etkilemese de etkiliyormuş o da. Zamanla onlar düzeldikçe bende daha iyi hissettim, foruma girme havasına bürününce de girdim işte. Forumu düşünmemem normal bence de o noktada. :D
      Verilmiş sadakanız varmış herhalde. :D
    • Garou yazdı:

Ronny yazdı:

Verilmiş sadakanız varmış herhalde. :D
      Aynen ya. Öyle de denebilir. :D
    • Gece 8 ile sabah 10 arası dışarı çıkma yasağı koymak nasıl bir beyin yoksunluğudur? İstediğin hafta sonu işlerin devam etmesi ama akşam eğlencelerinin ölmesi ise gece 9 ile sabah 7 aralığına yasak koyarsın ki insanlar sabah işe gidebilesin ve akşam işten eve gelebilesin. Beyin kıvrımlarından mahrum insanların planladığı bu saçmalık yüzünden iş yerim cumartesi mesaisini sabah9.15-akşam5.45'den sabah10.30-akşam7.00'ye çekti. Sabahleyin (şanslı günümde) 1 saatin biraz üstünde, akşamleyin de 1.5 saat civarı yol tepiyorum. Böyle olunca ne sabah işe zamanında gidebiliyorum, ne de akşam yasak geri başlamadan eve varabiliyorum. IQ'su en az iki basamaklı olan bir canlı düşünmez mi "Türkiye'de en popüler mesai saatleri sabah9 ile akşam6 arası. Eğer 10 saatlik bir sokağa çıkma izni verirsek işe gidip gelmek için günde toplamda 1 saatten fazla harcayan insanlar ne yapacak?" diye ?

Edit :
      "İşe girdikten sonra iş hayatına alışırsın. Erken vakitte uyanmaya başlarsın. İşsiz duramazsın, boş hissedersin. Çalışmak istersin." en meşhur yalanlardan biri olsa gerek.

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen teddybear01 ().

• Ben de işe girmenin belirli bir düzen getireceğini ve pozitif etki bırakacağını düşünüyorum. Ama Türkiye şartlarında değil. Türkiye şartları insanın sevdiği işi bile yapsa, hayattan soğumasına sebep oluyor. Emekçinin yerine yenisi gelir, ama (yandaş) iş verenin yeri zor dolar mantığıyla bu ülkede, vergi borçları affına, sağlıktan, ki Korona çok ciddi bir bela daha fazla bütçe ayrılıyor bu ülkede. Sonra dolar 8 hatta 9, Euro 10.

"Maaşını dolarla mı alıyorsun?" diyen vatandaşlar, Euro'nun 1 seviyelerinden 10'a kadar çıktığı sürede yabancı dilde 1'den 10'a kadar saymayı öğrenemez. Ekonomi kötü deyince "Maaşını dolarla mı alıyorsun?" lan dolarla alsak zaten sorun kalmayacak, keşke dolarla alsak, maaşımız TL olduğu için ekonomik sıkıntı çekiyoruz. Neyse burası siyaset sayfası değil, sakinleştim.

• Yeni

aslında forumlarda takılmayı seven birisi değilim yakaşık 2 saat önce keşfettim sitenizi de ve forumu görünce gelmek istedim . Şuan sorguluyorum kendimi nasıl sitenizi bu kadar geç fark ettim diye -_- neyse belirtmek istedim ayrıca siteniz çok güzel çok özenilmiş ayrıca o kadar harika yazılar vardı ki okumaktan kendimi alamadım evet vakit buldukça hepsini okumak istiyorum arada buraya da uğrarım umarım ^^

genel sohbet diye burda belirtmek istedim :D tanışma konusu falan benlik değil pek neysem oldu o zaman hepinize iyi günler çalışmalar dilerim ^^
    • Yeni

@Beytize Geç olsun güç olmasın. Hoş geldin. Açıkçası işlerimiz gereği epeydir blog ile ilgilenemedik, imaj dosyalarının çoğu ölü en yakın zamanda ona el atacağım. Ancak yine de beğenmiş olman çok çok hoşumuza gitti. Ben de tam da yeniden yazmaya başlamayı düşünüyordum. İyi moral oldu :)
    • Yeni

Nabu yazdı:

@Beytize Geç olsun güç olmasın. Hoş geldin. Açıkçası işlerimiz gereği epeydir blog ile ilgilenemedik, imaj dosyalarının çoğu ölü en yakın zamanda ona el atacağım. Ancak yine de beğenmiş olman çok çok hoşumuza gitti. Ben de tam da yeniden yazmaya başlamayı düşünüyordum. İyi moral oldu :)
      Teşekkür ederim Hoş buldum. Aslında güncel olsun ya da olmasın bilgi içerikli kişilere özel emek sarf edildiği çok belli olan yazılar olunca bence her zaman taktire şayan :D aaaaa diyerek bi üzüldüm bırakmış mıydınız yazmayı daha sonra morel olmuş olması mutlu etti beni ^^ bırakmayın tutkunuz hep yaşasın illaki bir insana ulaşır onlar.

Garou yazdı:

@Beytize Hoş geldin. :D
      Hoş bulduum :D
      Hoş buldum ^^