Canavar Kaido, Kuyruklu Canavarlara Karşı!

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Canavar Kaido, Kuyruklu Canavarlara Karşı!

Kaido Nereye Kadar Gider? 5
      1.  
        Ichibi'de Durur (1) 20%
      2.  
        Nibi'de Durur (0) 0%
      3.  
        Sanbi'de Durur (0) 0%
      4.  
        Yonbi'de Durur (0) 0%
      5.  
        Gobi'de Durur (0) 0%
      6.  
        Rokubi'de Durur (0) 0%
      7.  
        Nanabi'de Durur (0) 0%
      8.  
        Hachibi'de Durur (1) 20%
      9.  
        Kyuubi'de Durur (2) 40%
      10.  
        Hepsini Temizler (0) 0%
      11.  
        Hepsine Yenilir (1) 20%

Kaidou, One Piece evreninde denizleri yöneten dört imparatordan biri ve "Saikyo no Seibutsu," yani dünyanın en güçlü yaratığı unvanına sahip bir karakterdir. Logialardan bile ender bulunan bir tür olan mistik zoan, yani Balık Balık Meyvesini(Uo Uo No Mi) yemiş ve azure ejderhasına dönüşmüştür. (Ejder adam.)

Yetenek kullanıcısı olmasının yanı sıra üç tür hakiyi de(sırasıyla sezgi-geleceği görmeye kadar uzanan-, silahlanma -sertleşme- ve fatihin hakisi) ustalıkla kullanabilmektedir ve anlatılana göre derisini geçmek, kalıcı hasar vermek sayılı insanların yapabileceği bir iştir. Bilinen tek yarasını Kozuki Oden'den almıştır.

Canavar Korsanlarının Generali olmasının yanı sıra, bir diğer imparator Koca Ana Korsanları ile de ittifak içerisindedir.

Bijuu, yani Kuyruklu Canavarlar Naruto dünyasındaki en önemli güçlerden bir tanesidir. Serinin ana karakteri Uzumaki Naruto'nun içinde bulunan Kyuubi yani 9 Kuyruklunun saldırısı ile başlayan seride daha sonra 8 tane daha Kuyruklu Canavar gözükmüştür.

Kuyruklarına göre isim almalarının yanı sıra, her birinin kendi özel ismi vardır. Kyuubi'nin Kurama, Haçibi'nin Gyuki gibi.

Bijuular yüksek çakralarının yanı sıra devasa bedenlere ve bu bedenlerin getirdiği her biri farklı çeşitli özelliklere sahiptirler. Örneğin Kurama'nın kuyruklarının dağları yok edebileceği söylenmiştir. Onun haricinde bijuu dama adlı saldırılarıyla çok büyük alanları tuzla buz edebilirler.

Yaratıcıları Altı Yolun Bilgesi yani Rikidou Sennin'dir. 9'u bir araya geldiğinde Juubi yani 10 Kuyrukluyu oluşturur.(Bu bilgi orijinal seriye göre yazıldı, Boruto'da çıkan Juubi hakkında pek bir bilgimiz yok.)

-Kurallar

- Kaido her bir raund'da farklı bir Kuyruklu Canavar ile dövüşecek.
      -İki seri için de yalnızca kanon bilgiler geçerlidir.
      -Juubi aşırı güçlü olduğu için konuya dahil değildir.

Where is my lover?

• Kaido'nun evrendeki konumu çok yüksek.Havada karada denizde güçlü yaratık olduğu söylenmiş ve teke tek ise kaido'nun kazanacağı belirtilmiş birisi.

Bu evrende kaido'dan daha güçsüz olan 3 amiral ve MF WB'nin featleri bile kurama hariç tüm bijuulardan daha yüksek.1-8'e kadar tüm bijuuları yer.Kurama tam gücündeyse onda durur sanırım.
      ">
    • Hanzo7682 yazdı:

3. raikage’nin kaido’dan güçlü olduğunu sanmıyorum.
      Bence güçlü ve güçlü olmadan da öte 3. Raikage hızını kullanarak önce Gyuki'nin tüm kuyruklarını kesiyor bu da onu epey zayıflatıyor sonra da berabere kalınıyor.

Kaido daha bruiser tip bir dövüşçü. Dümdüz dalacak. Gyuki'den daha hızlı da değil Raikage gibi.

Kurama'nın ying halini dahi yenemez. Pain, ying halinin 6 kuyruğuna hiç bir şey yapamadı ancak devasa bir meteor ile hareket etmesini kesti. Ne öldürebildi ne de yakalayabildi.

Kaido'nun Chibaku Tensei 'nin yakınından dahi geçebilecek hiç bir şeyi yok.
    • Ben de Kyuubi'de durur diyorum. Naruto SM modunda 50% Kurama'yı kuyruğundan tutup kaldırmıştı ilk çakrasını çekeceği zaman.

Kuvvet ve dayanıklılık olarak SM Naruto'dan çoook çok üstündür Kaido.

Benim düşünceme göre Kaido 8 kuyrukluya kadar herhangi bir bijuu ile rahatça güreşebilir. Kyuubi'nin ise 50% sine gider yapar. Full Kurama ise Kaido'yu yer ve tükürür.
    • Rakatas yazdı:

Dayanıklılık da evet ama Kuvvet de "çoook" üstün değil. Hatta direkt üstün dahi olmayabilir.

Hajrudin Vs 1000 ton gibi acaip outlier bir olayı saymaszsak OP evreninde pek de kaldırma kuvveti feati yok.
    • Rakatas yazdı:

Bi de Jozu'nun MF'de koca buzu kaldırıp atması var
      O o kadar etkileyici gelmediği için belirtmedim. Ancak o bile Jozu'nun çok özel bir fizikselliğe sahip olmasından geliyor. Seride pek çok kere güya güçlü olması gereken kişiler bırak ağır bir şeyi bir başkasını taşırken zorlanılıyor gibi resmedildi. OP epey istikrarsız bu biliniyor zaten o yüzden Kaido da kuvvet namına "çoook" bir şey yok. En azından şimdilik. Son dövüşte bir şeyler çıkarabilirler.

Bu arada Kurama boyut olarak çok büyük bir nesne değil ancak kendisi saf enerji gibi bir şey. Ölümsüz olan neredeyse sınırsız bir çakra kaynağı o yüzden esas ağırlığı nedir ? Onu bilmek güç. Belki de tüm bu enerji yoğunluğu sebebiyle çok daha ağır olabilir göründüğünden.
    • Ichibi bunu Allah yarattı demeden öyle bir döver ki. Kaidonun aklı bir tarafına girer. Abartmayın şu BM ile Kaido’yu. Allah’ın balonu LinLin’i bile dövemedi.

3. Raikage’ye zarar verilmediğini gördük, tek parmak ile ne kadar güçlü onu gördük. Ki adam kendi iradesini kontrol edemiyordu. Kaido buna yakın ne yaptı da, 3. Raikageden güçlü oluyor. Hiç gözükmeden önce daha güçlüydü Kaido, o zaman tamam güçlüydü bence de ama artık düştü gözden.

Güçlü demekle oluyorsa, ben Şahinka diye bir karakter oluşturdum ve bu karakter tüm evrenlerde şöyle anılır; denizde, karada, havada ve hatta diğer tüm evrenlerde bu karakterden güçlüsü yoktur. Hadi bakalım.
    • Nabu yazdı:

Rakatas yazdı:

Dayanıklılık da evet ama Kuvvet de "çoook" üstün değil. Hatta direkt üstün dahi olmayabilir.
      Hajrudin Vs 1000 ton gibi acaip outlier bir olayı saymaszsak OP evreninde pek de kaldırma kuvveti feati yok.
      10.000 tondu. O da o kadar abartılı değil ki one piece için. Bana outlier gözükmedi. Zoro tonlarla vücut çalışıyordu sonuçta.
      Bi de normal kaldırma değil. Ayaklarına tonları takmış kendini parmaklarıyla kaldırıyordu. Veya tek koluyla normal kılıç sallar gibi tonlar sallıyordu.

hachi daha east blue’da her bi kılıcının 100 kilo olduğunu söylemişti. 8 kılıcı vardı. Kaldırmak neyse de çok hızlı sallıyordu bunları. Bi de hachi çöplerin çöpü bi karakter.

Herşeyi geçtim douriki hesaplanan arc’ta bunlar bi insanın yaklaşık 500-1000 katı gücünde adamlarla dövüştü. Ve hibrit zoan formlarıyla dövüştüler, kuvvetleri onları şaşırttı. Bi insan kaç kilo kaldırabiliyorsa onu ton olarak düşün(1000 katı). Enies lobby arc’ında monster trio bunun birkaç katıymış demek ki (hibrit).

Devler çoğu hayali evrende kuvvetleriyle bilinir. Hajrudin devlerin kralı olmaya çalışan biri. 10.000 ton ona yakışacak bişeydi. Onu da zar zor yaptı kemiklerinin yarısını bıraktı.

Haki kuvvet arttıran bişey değil ama hasar arttırıyor. Güçlü karakterler hajrudin kadar kuvvetli olmasa da ondan daha fazla hasar verecek güçte yumruğu o sayede atıyorlardır.
      Yani luffy base halinde o kadar ağırlık kaldıramaz ama haki sayesinde daha sağlam yumruk atıyordur bence.

Sadece kaldırmak da değil uçurdu o yükü hajrudin. Zoro da normal kılıç sallar gibi tonlar sallıyordu. Naruto’nun bağıra bağıra kyuubiyi bi anlığına kaldırıp yere çarptırmasından farklı bu.

Naruto’da bu karakterlerin kuvveti olsa pain’in summon’larını kavrayıp biraz havaya fırlatıp ardından klonlarıyla dev rasengan yollamazdı onlara. Pain’e doğru koşarken 1 saniyesini ayırıp yumruk atardı fodder gibi harcardı onları.
      _________

One piece’in tutarsızl olduğu konusunda haklısın. Daha balıkadam adasında bile luffy elleri sıradan halatlarla bağlıyken kurtulamadı shirahoshi çözdü iplerini. Bu kadar da rezil bi manga :D Ama mangaka kuvvet seviyesi olarak baya üst rakamlar vermeye çalışmış hep. Bazen hata yapıp sıradan insanlarmış gibi senaryolar yazabiliyor birini taşırken yorulma gibi (ben onu hatırlayamadım ama beklerim Oda’dan).

edit:

Parmaklarıyla durup 4 ton kaldırarak antrenman yapıyor. Bu adam yeni dünya için çöp. Ve zorlasa 100-200 tonu kaldırır gibi görünüyor burda. Zaten dövüştüğü douriki+zoan’ı hesaba katarsan en az o kadar olması lazım. Zaman atlamasında da saldırı isimlerine bakarsak 10 kat güçlenmiş en az. 2000-3000 zoro kaldırıyordur zaten şuan (muhtemelen daha fazla çünkü enies lobby’den sonra güçlenmiştir). Haki, isimli saldırı, kılıç ustalığı gibi hasarı etkileyecek şeyler dahil de değil.

Mesaj düzenlendi 3 defa, son düzenleyen Hanzo7682 ().

• Hanzo7682 yazdı:

Zoro tonlarla vücut çalışıyordu sonuçta.
      Tonlarla Batman'de vücut çalışıyor :D Ama özel bir zırh olmadan gidip 10.000 Ton'a kafa atmaz.

Hanzo7682 yazdı:

Herşeyi geçtim douriki hesaplanan arc’ta bunlar bi insanın yaklaşık 500-1000 katı gücünde adamlarla dövüştü. Ve hibrit zoan formlarıyla dövüştüler, kuvvetleri onları şaşırttı. Bi insan kaç kilo kaldırabiliyorsa onu ton olarak düşün(1000 katı). Enies lobby arc’ında monster trio bunun birkaç katıymış demek ki (hibrit).
      Normal Düz Marine askeri = 10 Doriki
      Lucci= 4000 Doriki ? 400 düz asker yani.

Yani 400 Normal İnsan + Düz Zoan'dan ibaret adam nereye binlerce ton ? Bir de düz asker niye bir ton kaldırıyor ?

Hanzo7682 yazdı:

Haki kuvvet arttıran bişey değil ama hasar arttırıyor. Güçlü karakterler hajrudin kadar kuvvetli olmasa da ondan daha fazla hasar verecek güçte yumruğu o sayede atıyorlardır.
      Yok zaten saldırı kuvveti anlamında bir şey demedim. Ben kaldırma kuvveti için demiştim.

Hanzo7682 yazdı:

Naruto’da bu karakterlerin kuvveti olsa pain’in summon’larını kavrayıp biraz havaya fırlatıp ardından klonlarıyla dev rasengan yollamazdı onlara. Pain’e doğru koşarken 1 saniyesini ayırıp yumruk atardı fodder gibi harcardı onları.
      Bu dediğin saldırı kuvvetine giriyor. Kaldırma değil. Kaldı ki Jiraiya dediğni yapmıştı ve keza o rasenganlardan biri fiziksel ataklarla öldürülemeyen Çoğalan başlı köpeğe idi onu zaten Naruto Animal Path'i alana kadar Bunta üzerine oturdu. Naruto o çapta summonları tekme tokat da döver zaten. Rikudo güçleri uyandırmamış Tek rinneganlı Madara'nın Limbosu tüm Bijuuları tekme tokat ile yerle yeksan etti. Ve Base Madara öyle hayvani gücüyle bilinen biri değil. Bu Hashi'nin SM'i sayesinde oluyor. Oradan da SM'in fiziksel güç katkısını anlamak mümkün.

Hanzo7682 yazdı:

Parmaklarıyla durup 4 ton kaldırarak antrenman yapıyor. Bu adam yeni dünya için çöp. Ve zorlasa 100-200 tonu kaldırır gibi görünüyor burda. Zaten dövüştüğü douriki+zoan’ı hesaba katarsan en az o kadar olması lazım. Zaman atlamasında da saldırı isimlerine bakarsak 10 kat güçlenmiş en az. 2000-3000 zoro kaldırıyordur zaten şuan (muhtemelen daha fazla çünkü enies lobby’den sonra güçlenmiştir). Haki, isimli saldırı, kılıç ustalığı gibi hasarı etkileyecek şeyler dahil de değil.
      Tamam bunu o antrenmana bakarak skalasyon yapınca mantıklı ancak OP dövüşlerinden gerçekten karakterlerin hareketlerinin arkasında binlerce tonluk güç hissini bilmem kaç hamlenin bilmem kaçında hissedebiliyoruz ?

Tutarsız yani.

Ryomen Sukuna yazdı:

Hele ichibi. daha ne BD attığını gördük ne de adam akıllı fiziksel featini.
      Matatabi ile Isobu atarken Shukaku'yu ne tutuyor ki ? Yapabildiğini bilmek güç değil. Fiziksel featine de gelince Kurama hariç bijuular arasındaki en iyisi Shukaku ve derisi normal deri değil kum. Logia gibi. Bunta kolunu kesince yeni kol yapmıştı. Kara üzerinde iken sınırsız kum kaynağı olduğu için Shukaku'yu indirmek çok zor.

Ryomen Sukuna yazdı:

Bijuular bence abartılıyor.
      Abartıldıkları oluyor haklısın ancak bu konuda Kaido'nun ejder formundayken yaptığı en manyak atağın bir tepenin üzerindeki bir kaleden geriye kalan yıkıntıları patlatmak olduğunu düşünürsek Kaido yerine orada bir bijuu BD atsaydı durum farklı olurdu. Haa Kaido'nun limiti henüz belirsiz. Yani ark bittiğinde ben de buraya gelip evet Kurama haricini alabilir derim. Ancak şu an ben matah bişi görmedim.

Kiku gibi bir low bunun elini yardı, Raizo bağırttırdı. Zoro gücünün son sıkımı ile kalıcı yara açtı. Dof'un fizikalitesine karşı zorlanan Law için "Benim duruşumu/dengemi sarsıyorsun" dedi (bunu Law hax olduğundan dedi tabi güç olarak değil tabi). Kin'emon gibi bir low'a bile tek atamadı.

Ryomen Sukuna yazdı:

Kusura bakmayın ama 1-7'e kadar tüm bijuuları fiziksel olarak rob lucci bile döver
      Kusura bakma ama fena batırdın. Rob Lucci G3 ile bile allahı şaşmış biri. Vücudunu lav ile kaplayabilen Son Goku'ya ya da Asit ile kaplı Saiken'e ne yapacak acaba ? Ya da kum logiası gibi takılan Shukaku ile ne yapacak ? Ki sen bir de sadece zaman atlaması öncesi Lucci'yi tanıyorsun. Güzel provokasyon ama yemezler :D

Zaten evrenler arası ciddi bir hız sıkıntısı var. MAtatabi, Kurama, Gyuuki gibi hızlı bijuular, blitz atar Lucci'ye.
    • Nabu yazdı:

Hanzo7682 yazdı:

Zoro tonlarla vücut çalışıyordu sonuçta.
      Tonlarla Batman'de vücut çalışıyor :D Ama özel bir zırh olmadan gidip 10.000 Ton'a kafa atmaz.

Hanzo7682 yazdı:

Normal Düz Marine askeri = 10 DorikiLucci= 400 Doriki

Yani 400 Normal İnsan + Düz Zoan'dan ibaret adam nereye binlerce ton ? Bir de düz asker niye bir ton kaldırıyor ?

Hanzo7682 yazdı:

Yok zaten saldırı kuvveti anlamında bir şey demedim. Ben kaldırma kuvveti için demiştim.

Hanzo7682 yazdı:

Bu dediğin saldırı kuvvetine giriyor. Kaldırma değil. Kaldı ki Jiraiya dediğni yapmıştı ve keza o rasenganlardan biri fiziksel ataklarla öldürülemeyen Çoğalan başlı köpeğe idi onu zaten Naruto Animal Path'i alana kadar Bunta üzerine oturdu. Naruto o çapta summonları tekme tokat da döver zaten. Rikudo güçleri uyandırmamış Tek rinneganlı Madara'nın Limbosu tüm Bijuuları tekme tokat ile yerle yeksan etti. Ve Base Madara öyle hayvani gücüyle bilinen biri değil. Bu Hashi'nin SM'i sayesinde oluyor. Oradan da SM'in fiziksel güç katkısını anlamak mümkün.

Hanzo7682 yazdı:

Tamam bunu o antrenmana bakarak skalasyon yapınca mantıklı ancak OP dövüşlerinden gerçekten karakterlerin hareketlerinin arkasında binlerce tonluk güç hissini bilmem kaç hamlenin bilmem kaçında hissedebiliyoruz ?
      Tutarsız yani.

Ryomen Sukuna yazdı:

Hele ichibi. daha ne BD attığını gördük ne de adam akıllı fiziksel featini.
      Matatabi ile Isobu atarken Shukaku'yu ne tutuyor ki ? Yapabildiğini bilmek güç değil. Fiziksel featine de gelince Kurama hariç bijuular arasındaki en iyisi Shukaku ve derisi normal deri değil kum. Logia gibi. Bunta kolunu kesince yeni kol yapmıştı. Kara üzerinde iken sınırsız kum kaynağı olduğu için Shukaku'yu indirmek çok zor.

Ryomen Sukuna yazdı:

Bijuular bence abartılıyor.
      Abartıldıkları oluyor haklısın ancak bu konuda Kaido'nun ejder formundayken yaptığı en manyak atağın bir tepenin üzerindeki bir kaleden geriye kalan yıkıntıları patlatmak olduğunu düşünürsek Kaido yerine orada bir bijuu BD atsaydı durum farklı olurdu. Haa Kaido'nun limiti henüz belirsiz. Yani ark bittiğinde ben de buraya gelip evet Kurama haricini alabilir derim. Ancak şu an ben matah bişi görmedim.
      Kiku gibi bir low bunun elini yardı, Raizo bağırttırdı. Zoro gücünün son sıkımı ile kalıcı yara açtı. Dof'un fizikalitesine karşı zorlanan Law için "Benim duruşumu/dengemi sarsıyorsun" dedi (bunu Law hax olduğundan dedi tabi güç olarak değil tabi). Kin'emon gibi bir low'a bile tek atamadı.

Ryomen Sukuna yazdı:

Kusura bakmayın ama 1-7'e kadar tüm bijuuları fiziksel olarak rob lucci bile döver
      Kusura bakma ama fena batırdın. Rob Lucci G3 ile bile allahı şaşmış biri. Vücudunu lav ile kaplayabilen Son Goku'ya ya da Asit ile kaplı Saiken'e ne yapacak acaba ? Ya da kum logiası gibi takılan Shukaku ile ne yapacak ? Ki sen bir de sadece zaman atlaması öncesi Lucci'yi tanıyorsun. Güzel provokasyon ama yemezler :D
      Zaten evrenler arası ciddi bir hız sıkıntısı var. MAtatabi, Kurama, Gyuuki gibi hızlı bijuular, blitz atar Lucci'ye.
      Tonları parmakla kaldıran zoro’ya 10.000 ton demedim ki? Zorlasa birkaç yüz ton olur dedim. O da normal.

Marine askeri niye sıradan insan? Bi insanın 10 katı olan balıkadamlara karşı bile “bunlar elit marine askeri değil rahat olun” denmişti.
      O arc’ta 500 douriki olanları “süper insan” sayıyordular ve buna bi insanın 100 katı demiştiler. Normal insan 5 dourikidir.

Lucci 800 katı oluyor. 2200 olanlar da 400 küsür. 500-1000 dedim çünkü hesaplaması daha kolay. Hibrit formların kaç kat güçlendirdiğini de bilmiyoruz zaten. yani fazla söylemedim.

Ben binlerce ton demedim ki onlara? Marineye ton da vermedim. Bi insan kaç kilo kaldırıyorsa onun ton halini yani 1000 katını düşün dedim. Bi insan 100 kilo kaldırıyorsa lucci yaklaşık 100 tondur. Bi de hibritle birkaç katına çıkar işte.

Zoro’ya söylediğim rakama mantıklı dedin de bak bu da aynı sonuca çıkıyor. Zaman atlaması öncesi birkaç yüz ton.

Rakamlar hep uyumlu yani bence. Seriye ters değil. Dövüşler öyle görünüyor mu dersen de neden öyle görünmesin? Kuvvet bu. Normalde geniş alan patlatmaması gerekir zaten. Ton falan kaldırarak ve rakamla göstermişler daha nasıl göstersinler?
    • Hanzo7682 yazdı:

O arc’ta 500 douriki olanları “süper insan” sayıyordular ve buna bi insanın 100 katı demiştiler. Normal insan 5 dourikidir.
      Ennies Lobby'deki açıklama da Bİr marine askeri 10 doriki idi ve elit marin falan da değildi.

Eli silahlı düz bir asker 10 doriki denildi.

Bu durumda

Cp9 ajanlarının base halleri:

Lucci -> 400 sıradan erbaş
      Kaku -> 220 Sıradan erbaş
      Jabra -> 210 Sıradan erbaş
      Bluneo -> 82 sıradan erbaş
      Kumadori -> 81 sıradan erbaş
      Fukuro -> 80 sıradan erbaş
      Kalifa -> 63 sıradan erbaş

Sıradan bir Shinobi >>>>>>> Sıradan bir erbaş.

Hanzo7682 yazdı:

Kuvvet bu. Normalde geniş alan patlatmaması gerekir zaten.
      Ben yıkımdan bahsetmiyorum zaten. Ancak 1000 ton+ barajı üzerindeki karakterler dövüşürken bunu hissedersin. Misal Page one ile Sanji dövüştüğünde ahşap evler ve taş yoldan olma bir sokağı yıktılar sadece bu adamlar gerçekten her bir darbesinin arkasında binlerce ton barındıran tipler olsa olay biraz daha drastik olmalıydı. Bu konuda OP pek de istikrarlı değil.
    • @Nabu

Silahlı marine işte. Normal sokaktan insan değil. Ama tamam seninkini kabul etsek de yarısı çıkar öyle. 200-300 ton olmasın da 100-150 ton olsun :D Dediğim gibi zoan yedikleri için dourikinin çok da önemi yok. Belki 3 kat güçlendirdi belki 5 kat onu nerden bileceğiz? Muhtemelen daha da fazlaydı özellikle lucci. Sonuç olarak yeni dünyaya kıyasla çöp olan şu karakterler bile yüzlerce ton kaldırabiliyor senin hesapla bile.

Açıkçası nasıl gösterim beklediğini bilmiyorum. Karakterler arasında fark olunca zaten şehir turu falan atmaya başlıyorlar. Ama karşısındaki karakter hasarı yastıklayınca çevreye bişey olmuyor. One piece hep böyleydi.

Hody uçup küçük bi tepeyi yıkıyordu sıradan gear 2 saldırısı yediğinde. Patlamalar oluyordu en sıradan darbede. Attığı su mermisi 13 km boyunca gidip dağı taşı deldi. Ama aynı saldırıları dof yediğinde sıradan insanın sıradan yumruk yemesi gibi tepki veriyor. Normal değil mi bu?

Sanji vs p1’in sokak yıkması da p1’in sanjiyi uçuracak kadar kuvvetli olmasından. Sanji daha kuvvetli olsa çevreye yaptıkları yıkım azalırdı bile. Bi de yukardan aşağı doğru vurunca yer çöktü o da normal.

Tamam anlıyorum bu adamın yürüyüşünde bile farklılık olmalı. Yumruk çarpışınca bile bişey hissedilmeli, hava dalgası falan çizilmeli. Ama yapmıyor adam. Karakter güçsüz anlamına gelmez bu. Oda seviyeler yakınsa normal insan dövüşü gibi çiziyor. Fark olunca şehir turu attırıyor. Tarzı belli. Bazen kuvvetlerini arttırıp bazen azaltmıyor.

Luffy’nin dressrosa’yı bölen saldırısını kaido yese çevreden toz kalkmaz muhtemelen. Manga böyle ne yapalım. Ama verilen kuvvet ortada.

Bu arada tamam hasarı kastetmedin ama dövüşürken yumruk atacak kaido. Bijuuyu tutup başka adaya fırlatmaya çalışmayacak. Önemli olan şey vereceği hasar olduğu için girdim o konuya.
      Ve dediğim gibi o gergedanların devasalığındaki yaratıkları one piece’te dövüyorlar hep ve tek falan atıyorlar çöpler bile. Naruto’nun o kadar kombo atması garipti.

Küçük kurbağa ıkına ıkına gamabuntayı kaldırdı. Sennin modun ustasıydı o. Naruto da o dev yaratıkları çok da rahat kaldırmadı. Gördüğümüz kadarıyla yumrukla elbette döverdi ama 1-2 vuruşta indirecek güçte de değildi. Chakra harcamazdı yoksa o kadar.
      Kaldırma kuvveti ve yumruklar arasında pek fark yok naruto’da. Chakra direk kuvveti etkiliyor çünkü gördük bunu. Kaldırırken chakra kullanıyordu. Yani o kaldırmada gördüğümüz kuvvet aynı zamanda yumruk atarkenki kuvvetini gösterir.

One piece’te sınır o da değil. Bu binlerce tonluk kaldırma kuvvetlerinin hiçbirinde haki yok. Ve hakinin hasardaki oranı kas gücüne kıyasla o kadar yüksek ki luffy’nin hakisiz gear 3’le kıramadığı şeker duvarı jet pistolden tek yiyecek bi karakter hakiyle kesiyor.

One piece’tekilerin yumruk tekmesi baya daha üsttedir. Hakisiz halleri bile öyle gibi. Tabi tanrıları katmıyorum.

Ve madara da orda evrendeki en iyi kuvvete sahip 3-5 kişidendi muhtemelen. Alt seviyelerden bi örnek değil. Bu karakterler kuvvetlerini chakrayla arttırıp vuruyor sonuçta. Chakrası bol olan hayvan gibi vurur doğal olarak. Hashirama ve diğerlerinin sennin modunu aynı kefeye koymamak lazım. Hele rinneganlı madara’nın elindeyse daha da fenadır. Adam “bu kadarcık mıydı? Rahat kontrol ederim bunu” dedi yav o hayvani sennin modu emince. Tabi bijuuları yamultur.
      ________

Jinchuurikileri yokken deidara gibi akatsuki üyelerinin yakaladığı yaratıklar var burda. Çok da abartmamak lazım bence.
    • Kyuubi dışındakilerin çoğunu kesin alır gözüyle bakıyorum. Kyuubi'yi ise kesin alamaz. %50 Kyuubi'ye gider yapabilir belki %100'üne imkan vermiyorum.

@Hanzo-san

Deidara pek çok üst rütbeli Van Pisu karakterinden daha fena yalnız. Tabii Sanbi'ye attığı saldırı epey düşük bütçeli kafasına vurup götürmesi tuhaf. Yazar onu zayıflamıştı diyerek açıklıyor anca. Ama Deidara'nın yıkıcılığı ve sunabildikleri amirallere yakın şeyler. Yıkım gücü, C4 gibi alengirlli bir teknik , iş zora girerse eğer beraberlik getirecek c0 gibi bir teknik. Yani şöyle bir baksan anca Doflamingo gibi tiplerde var. Pek çok yonko komutanında yok. Amiraller çok özel tabii ona girmiyorum. :) Yani niye Deidara örneği verildi anlamadım, onun üstü Sasori, Kakuzu bile dense eyvallah diyecektim.

Van Pisu evreni kadar olmasa da Naruto evreninde de çok dengesiz ve tuhaf şeyler var şöyle bakıldığında. Deidara çok başlarda gidiyor bu yazdıklarıma rağmen. Deidara'dan yüksek karakterlerin gideri olmayıp, düşük karakterlerin gideri olabilir gibi durumlar da var tabii. Aynı şekilde Kaido'dan daha çok iş yapacak ondan düşük karakterler var. bijuulara karşı.

Where is my lover?

• Hanzo7682 yazdı:

Silahlı marine işte. Normal sokaktan insan değil.
      Fubuko panelde "eli silah tutan adam" diyor direkt ve arkada marine askeri beliriyor yani düz insandan çok spesifik olarak çokta ayrıştırmamışlar silah hariç.

Hanzo7682 yazdı:

Muhtemelen daha da fazlaydı özellikle lucci. Sonuç olarak yeni dünyaya kıyasla çöp olan şu karakterler bile yüzlerce ton kaldırabiliyor senin hesapla bile.
      İşte bu ve bunun gibi şeyler yüzünden bir kesinlik belirtmek güç. Tutarsız. OP her daim Naruto'dan daha fiziksel bir evrendi ben buna karşı değilim zaten. Ancak Kaido'nun vura vura güçlü bir bijuu'yu alabileceğine dair adamın kendisine ait bir feat yok. Ancak skalasyon ile "X zamanında 10 yaptıysa kaido da bu zamanda 1000 yapar" falan yani.

Hanzo7682 yazdı:

Hody uçup küçük bi tepeyi yıkıyordu sıradan gear 2 saldırısı yediğinde. Patlamalar oluyordu en sıradan darbede. Attığı su mermisi 13 km boyunca gidip dağı taşı deldi. Ama aynı saldırıları dof yediğinde sıradan insanın sıradan yumruk yemesi gibi tepki veriyor. Normal değil mi bu?
      Tamam buna bir lafım yok zaten.

Hanzo7682 yazdı:

Karakter güçsüz anlamına gelmez bu.
      Canım benim karakter güçsüz anlamına gelmez. Ancak hakilerin bir an işe yarayıp bir diğer an evrenden yok olduğu bir an masif hipersonikmişçesine hareket edip diğer an 150 km/sa 'dan blitz yiyen. Oda'nın kendi açıklamasına göre Cp9 ajanları ile (Lucci hariç) Kaptan Kuro'nun hızları aynı. 100 metreyi 4-5 saniye de koşar diyen adam gene Oda. Misal Kaku=Kaptan Kuro=2.5x Ussain Bolt bu adama göre :D Zaten bu yüzden max hızı 200km/sa olan Gazel adamdan bizimkilerin blitz yemesi de Oda'nın kafa yapısına göre doğru birşey.

O yüzden bu seride okuyucuya çok fazla iş düşüyor bir zemin sağlayabilmek için bu noktada da istediğin yere çekilir yani. Durumu bu halde olan bir evren sırf fizikselliği ile kendisinden daha güçlü bir evrende çok başka bir konuma koyulan bijuuları ezikleyemezler.

Crocodile Antik Silahlardan ülke yok edebilecek silahlar diye bahsediyordu. Serinin en büyük teorisi olan one piece = all blue teorisinde de kutsal silahlar redline'ın parçalanması için kullanılması söz konusu. 3'er Tane Bijuu Reverse Mountain ve Marijose'yi yerle yeksan ederdi zaten. Nitekim, hepsi değil ancak güçlü olanları OP evreninde Kutsal Silah gözüyle bakılacak cinsten varlıklar bunlar. Hele Kurama bu tartışmanın dışında tutulmalı. Kurama'yı yaralamayı bırak, kaşıyabilecek bir karakter var mı emin değilim.

Hanzo7682 yazdı:

Luffy’nin dressrosa’yı bölen saldırısı
      Luffy Dressrosa'yı bölmüyor. Dof da şehir turu attırılmıyor. Kuş Kafesinin en çok küçüldüğü neredeyse merkeze geldiği bir yerde dövüştü bunlar ona rağmen kuş kafesini göremiyorduk. Mahalle seviyesinde bir alandaydılar. Luffy ise bir sokağı ikiye bölüp havaya kaldırdı. Dressrosa'yı değil. Kaido konusunda haklısın.

Ama bu atak yetersizliğinden değil Haki yetersizliğinden oluyor. Haki ile kuvvet artmıyor ancak penetrasyon artırıyor bu yüzden kuvveti denkleme sokmak çok zor.

Hanzo7682 yazdı:

Naruto’nun o kadar kombo atması garipti.
      Çoğalan köpek sebebiyle komik değil aslında. Fukasaku, Bunta'nın kendi atlamasından daha hızlı olacağı için kendisi fırlatıyor Bunta'yı mesela :D Pek ıkındığını da hatırlamıyorum.

Hanzo7682 yazdı:

Ve madara da orda evrendeki en iyi kuvvete sahip 3-5 kişidendi muhtemelen.
      hashi'nin SM'i ile belki (ki gene 3-5 arasına girmez gibi ama). İşte SM eklentisine dikkat çeken bir an.

Hanzo7682 yazdı:

Jinchuurikileri yokken deidara gibi akatsuki üyelerinin yakaladığı yaratıklar var burda. Çok da abartmamak lazım bence.

1. Kuyruklu Ortaya çıkmadı Deidara Gaara'yı yendi
      2 Kuyruklu -> Kan Ritüeli Hax'ına gitti.
      3 Kuyruklu Sahipsiz idi ve de Akatsuki de yıkıcı atakları en güçlü adam tarafından halledildi
      4 Kuyruklu , Kuyruklu modunu açamadan uzmanlığı jinc yakalamak olan Kisame Tarafından alındı ve Kisame çok zordu dedi.
      5-6-7 Kuyruklar Off-Panel alındı bir şey diyemem.
      8 Kuyruklu -> Yakalanamadı
      9 Kuyruklu -> Full büyüklüğünün 1/8'i kadar olan Ying Kurama'nın 6 Kuyruklusunu yenemiyordu Pain.

Ayrıca Deidara gibi 3 karakter Wano'nun bir ucundan girip diğerinden çıkar sanırım zorlanmadan c0 da gerekmez.

Nitekim hepsi olağanüstü durumlar. Biz daha OP'de bir Dağ yok etme görmedik bu varlıklar ellerinin kiri gibi sıradağ falan yok ediyor.

Neyse tekrar ediyorum;

OP her daim Naruto'dan daha fiziksel bir evrendi ben buna karşı değilim zaten. Ancak tutarsızlıkları sebebiyle çok fazla yoruma açık. Kaldı ki ne Bijuular ne de diğer Naruto karakterleri fiziksellikleri ile üstün değil (gerçi hız ve akrobasiyi fiziksellik sayarsak orada bir üstünlükleri var).

Isobu ve Matatabi hariç hepsinin özel bir elementi, ve kendine has bir uzmanlığı var. Shukaku'da mühür var misal. Ya da kanına kum kaçırtıp seni kitleyebiliyor. O çok güçlü dediğin SM Rinne Madara bile etkilendi o ataktan. Saiken de asit ve yenilenme özelliği var. Kokuo'da kaynar buhar, Son Goku da lav, Chomei'de polen, Hachibi de mürekkep mührü ve tornado (ki Hachibi su tipi bir canavar aslında ona rağmen karada bile çok güçlüydü). Kurama zaten ap ayrı bir hayvan 1 FRS + yüzlerce Senpo Cho odama Rasengan yedi. Bana mısın demedi :D Kurama'ya sıkıntı yaşatmaları imkansız yumrukla tokatla falan.

Dİğer Bijuular da Ying Kurama'nın 1/5'i gibi yansıtıldı biraz. Ancak 1/20'si bile olsa gene pek çok OP çarına aşırı kaçar.

Tekrar konuya dönecek olursam;

İlk 3 bijuuyu geçebileceğini düşünüyorum. Sadece Shukaku çok hileli.

Chomei uçuyor ona zaten Ejder haline geçmesi gerek o haliyle de featleri berbat. Ancak Chomei'i de aldı diyelim.

Son Goku, Kokuo,Saiken, Gyuki için sıkıntı diyorum.

Kurama ise bu konunun çok dışında birisi. Ying Kurama'nın Pain ile dövüşen o 6 kuyruk hali bile çok fazla Kaido için.
    • @Nabu

Dresrosa bölmeyi falan lafın gelişi söyledim heryerde öyle deniyor diye. Demek istediğim normalde öyle yıkım yapan bişeyi başka bi yerde hiç hissetmeyebileceğimizdi. Bird cage olmasa bile o ada şehir boyunda mı belli değil zaten.

Tutarsızlık konusunda haklısın. Ancak anket konuşurken iyimser bakmamız gerekiyor diye düşünüyorum ben. Ve elimizde skala yapmaktan başka bişey de yok. Fiziksel seviyeler çevre üzerinden veya ağırlıkla gösterilmediğinden geriye bi o kalıyor. Başka anketlerde de söylemiştim yoksa one piece ve başka evrenler arasında hiç anket açmasak daha iyi.

Bak mesela spoiler doğruysa yamato sırf elementsel saldırılar atıyor diye kaido’ya hasar verecek galiba. Ejderhaya ateş atıyor diye spoiler okudum reddit’te.

Adama o kadar ölümsüz dendi. Şimdi kılıç ve yumruk hariç her şey işliyor. Yıldırım iç organları kızartır dendi big mom ve ulti hasar aldı, kayalarla ezilince iç organları sıkışır dendi, kidd güreş hareketleriyle ve sıkmayla hasar verdi falan.

Ha yine de etkileyici çünkü adam armament basmadan dayanıyor. Ama armament’i niye basmıyor herkes gibi? Anlayamadım valla. Luffy’nin kafasına da kılıçla vurunca kılıç kırılıyordu zaten.

Başka evrenlerdeki mantıkla bakarsak o kadar sağlam yumruklara dayanan bi varlık kayalarla ezilmez. Yıldırımı veya ateşi de çok sallamaması lazım. Ama one piece mantığında oluyor bu. Şimdi bu adamın dayanıklılığına düşük demek bana garip geliyor. One piece’in tuhaf kurallarıyla yenilecek adam. Et yiyerek iyileşme gibi geliyor bana bu adamın kayalarla ezilip hasar yemesi.