Saiki Kusuo vs Saitama

• Genel
    • Vs
    • manga
    • anime!

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Saiki Kusuo vs Saitama

İkisi de parodi karakter. İkisi de komik karakter :D

Kurallar :
      - Saiki'nin sınırlayıcısı yoktur.
      - Saiki taşlaştırma, zamanda yolculuk ve akıl kontrolü harici tüm güçlerini kullanabilir. Eğer Saitama çok ezilirse Saiki akıl okuma yeteneğini de kullanamaz.
      - İkisi de karakterinde.
      - Bilgi yok.
      - Saiki zorlanırsa The Jet-Black Wings yardıma gelir. :P :D

Mekan :

Etkisiz hale getiren kazanır.
    • Saiki'nin potansiyeli biraz belirsiz, basic güçleriyle baş edemez Saitama ile.

Yalnız Saiki arkadaşları tehlikede değilse hiç takmaz Saitama'yı, kahveli jölesini yiyip oyun oynar reis, yani hükmen bile yenilebilir gidip bunları yapmak için. Saitama'ya yoluna bak hacı tamam sen yendin ok çekebilir yani. Ha Saiki'yi itecek bir güç varsa da baş edemeyebilir belki.

Saiki'nin hatırladığım en iyi feati bu gücünü baskılayan antenleri çıkarttığında gezegenin hatta galaksinin düzeninin bozulması yani Saiki cinnet geçirir ve önüme geleni yakıcam yıkıcam moduna girerse Saitama kalmayabilir. Onun dışında animede hatırladığım featlerle Saitamayı yenmesi zor.

Where is my lover?

• Uncle Ton yazdı:

Onun dışında animede hatırladığım featlerle Saitamayı yenmesi zor
      Akıl okuma gücü baya işlevsel bence. Ne zaman saldıracağını bilebilir.

Uncle Ton yazdı:

Saiki'nin potansiyeli biraz belirsiz, basic güçleriyle baş edemez Saitama ile.
      Saiki'nin çok gücü var. Klonlanma, görünmezlik, vücudundan çıkabilmesi, lanetleme vs vs. Saiki görünmez olup Saitamayı lanetlese iş zaten gg. Saitama ne olduğunu bile anlamaz öyle "ho, ho" diye söylenir :D Ayrıca istediği kadar klon yaratabilir. 100 tane Saiki vs Saitama :D Vücudundan çıkabilmesi yani ruh olması. Şimdi Saiki uzaya gidip orada bedeninden ayrılsa, sonra da Saitama'nın içine girse n'olur :D

Uncle Ton yazdı:

Yalnız Saiki arkadaşları tehlikede değilse hiç takmaz Saitama'yı, kahveli jölesini yiyip oyun oynar reis, yani hükmen bile yenilebilir gidip bunları yapmak için. Saitama'ya yoluna bak hacı tamam sen yendin ok çekebilir yani. Ha Saiki'yi itecek bir güç varsa da baş edemeyebilir belki.
      İşte böyle bir durum söz konusu :D Ama Saitama da insanlarla dövüşmek istemiyor. Yani o da Saiki ile hiç uğraşmadan çekip gidebilir.

Uncle Ton yazdı:

Saiki arkadaşları tehlikede değilse hiç takmaz Saitama'yı
      Biz direkt olarak savaşacaklarını varsayalım. Yani umursamama söz konusu değil, savaşmak zorundalar.
    • emir yazdı:

Uncle Ton yazdı:

Onun dışında animede hatırladığım featlerle Saitamayı yenmesi zor
      Akıl okuma gücü baya işlevsel bence. Ne zaman saldıracağını bilebilir.

Uncle Ton yazdı:

Saiki'nin potansiyeli biraz belirsiz, basic güçleriyle baş edemez Saitama ile.
      Saiki'nin çok gücü var. Klonlanma, görünmezlik, vücudundan çıkabilmesi, lanetleme vs vs. Saiki görünmez olup Saitamayı lanetlese iş zaten gg. Saitama ne olduğunu bile anlamaz öyle "ho, ho" diye söylenir :D Ayrıca istediği kadar klon yaratabilir. 100 tane Saiki vs Saitama :D Vücudundan çıkabilmesi yani ruh olması. Şimdi Saiki uzaya gidip orada bedeninden ayrılsa, sonra da Saitama'nın içine girse n'olur :D

Uncle Ton yazdı:

İşte böyle bir durum söz konusu :D Ama Saitama da insanlarla dövüşmek istemiyor. Yani o da Saiki ile hiç uğraşmadan çekip gidebilir.

Uncle Ton yazdı:

Saiki arkadaşları tehlikede değilse hiç takmaz Saitama'yı
      Biz direkt olarak savaşacaklarını varsayalım. Yani umursamama söz konusu değil, savaşmak zorundalar.
      Saiki zaten büyücü gibi bişey ama bunları Saitama karşısında yapabilir mi dedim ben. Saitama bildiğim kadarıyla Evrensel bir karakter ki ben OPM okumadım.

Bir de Saiki bu bahsettiğin şeyleir senin benim gibi tiplere karşı kullanıyor, serinin ortalarına doğru dünyaya risk teşkil eden bir yanar dağa karşı bile defalarca yüzleşmek zorunda kalıyordu.

Where is my lover?

• Saiki'li bir konu görmek güzel. :D Hax yeteneklerini de sınırladığın iyi olmuş. Sadece animesini izleyip bitirmiş biri olarak konuşacağım.

Saiki tamamen sınırlamasız bir biçimdeyken Ay'ı kolaylıkla yok edebileceğini iddia etti. Üzerine daha çok yönlü ama şöyle bir sorun var ki, Saiki hiç Saitama'nın düzeyinde bir hız göstermedi. Yani Saitama ışık hızına yakın hızda (Işık hızının en az 10%'u demek.) atılan molozlara "kötü bir şaka" diyen biri. :D Ve şöyle bir şey var ki, tasvire göre Saitama >> MB Boros >> Base Boros >> Geryuuganshoop. Yani adamın FTL olması bile gayet olasıyken Saiki'nin en iyi hız feati Sub-Relativistic idi yanlış hatırlamıyorsam. Geçmişte bir şeyi değiştirip geleceğin kıyamet sonrası bir dünyaya dönmesine sebep oluyordu. Sanırım ya bir ya da iki sınırlayıcısı vardı. Duruma göre potansiyeli artar yani. Ama dediğim gibi gösterdiği en iyi hız featiyle Saitama'ya dokunamazken, Saitama da şu ana kadar gösterdiği en iyi kuvvet featiyle bile Saiki'ye zarar veremez. Çünkü: Görünüşe göre Dünya'yı fazla zorlanmadan yok edebileceğini iddia etmiş.

emir yazdı:

Klonlanma
      5. klondan sonra kontrol etmesi zorlaştığı için yüz tane falan yapamaz. :D

emir yazdı:

görünmezlik
      Bak bu güzel de Saitama milleti sezebiliyordu diye hatırlıyorum sanki. Yani o kadar da işe yaramayabilir.

emir yazdı:

vücudundan çıkabilmesi
      Ruhen mi? Eğer öyle diyorsan Saitama'nın uykuda ya da bilincinin yitik olması lazım onu ele geçirebilmesi için.

emir yazdı:

lanetleme
      Bunu hatırlamıyorum. Böyle bir şey mi vardı? Hem Saiki kimseye bulaşmayan bir tip ve hiçbir zaman aşırıya kaçmayan biri. Yani kötü birine lanet koymuş bile olsa bu muhtemelen onlara ders verecek minik bir şeydir.

emir yazdı:

Saiki görünmez olup Saitamayı lanetlese iş zaten gg.
      Aslında söylemlerden gidersek bir darbe indirmesi yeter şu an için. :D

emir yazdı:

Şimdi Saiki uzaya gidip orada bedeninden ayrılsa, sonra da Saitama'nın içine girse n'olur
      Tekrar söylemek istiyorum, Saitama'yı bedeninden zorla atamaz. Uyuyor veya baygın olması lazım. Ayrıca bir beden girmeden 44 saniye boyunca durursa kendisi öbür tarafa gider. :D
      Bu arada kafanda bir kazananla konu açmışsın gibi görünüyor. Bu da kurallara aykırı. Uyarayım dedim. :D

Uncle Ton yazdı:

Saitama bildiğim kadarıyla Evrensel bir karakter ki ben OPM okumadım.
      Öyle bir şey göstermedi şimdiye kadar.

Uncle Ton yazdı:

serinin ortalarına doğru dünyaya risk teşkil eden bir yanar dağa karşı bile defalarca yüzleşmek zorunda kalıyordu.
      Japonya'ya tehdit teşkil eden bir yanardağ idi o. Ve sınırlayıcılarından biri hala kafasındayken yapmıştı onu da. Gerçi aynı anda birkaç klon kullanarak yaptığını hatırlıyorum. Eğer yanlış değilsem şu anki formuyla alakasız yani.
    • Garou yazdı:

5. klondan sonra kontrol etmesi zorlaştığı için yüz tane falan yapamaz.
      Doğru söylüyorsun. Karakterine aykırı olurdu. Ama 5 tane bile fazla.

Garou yazdı:

Bak bu güzel de Saitama milleti sezebiliyordu diye hatırlıyorum sanki. Yani o kadar da işe yaramayabilir.
      Nasıl yani ?

Garou yazdı:

Bunu hatırlamıyorum. Böyle bir şey mi vardı? Hem Saiki kimseye bulaşmayan bir tip ve hiçbir zaman aşırıya kaçmayan biri. Yani kötü birine lanet koymuş bile olsa bu muhtemelen onlara ders verecek minik bir şeydir.
      Evet, öyle büyük bir lanet yapmıyor. Ders niteliğinde yapıyor. Ama bu neden büyük bir lanet yapamayacağı anlamına gelsin ki :D Aslında lanetlemeyi pek kullanacağını sanmıyorum, karakter dışı olur gibime geliyor.

Garou yazdı:

Aslında söylemlerden gidersek bir darbe indirmesi yeter şu an için.
      Yani Saiki için düşünmesi pek zor bir şey değil bu :D Ben çok basit bir varsayımda bulundum. Düşünemeyeceği bir şey olduğunu sanmıyorum. Ha lanet kullanmak zorunda değil tabii. Ama varsayımlardan gitmek istemiyorsan da ok.

Garou yazdı:

Tekrar söylemek istiyorum, Saitama'yı bedeninden zorla atamaz. Uyuyor veya baygın olması lazım. Ayrıca bir beden girmeden 44 saniye boyunca durursa kendisi öbür tarafa gider.
      Bu arada kafanda bir kazananla konu açmışsın gibi görünüyor. Bu da kurallara aykırı. Uyarayım dedim.
      Ben yanlış hatırlıyormuşum. Yok ya öyle değil :D Aslında konuyu açarken aklımda hiçbir şey yoktu. İlk mesaj geldikten sonra aklıma geliverdi. Bir de bir kaç gücüne baktım internetten. Sonrası zaten aklıma geldi.

Saiki'nin tüm güçleri bu sitede var. Saiki Güçleri

Garou yazdı:

Saiki tamamen sınırlamasız bir biçimdeyken Ay'ı kolaylıkla yok edebileceğini iddia etti.
      O da çocuk halindeyken. Büyüdüğünde daha da güçlendiği gerçeği var.

Garou yazdı:

Saiki hiç Saitama'nın düzeyinde bir hız göstermedi
      Doğru.

Uncle Ton yazdı:

Saitama bildiğim kadarıyla Evrensel bir karakter ki ben OPM okumadım.
      Featler'den ilerlersek eğer Saitama ancak gezegen seviyesi olabilir.

Uncle Ton yazdı:

Bir de Saiki bu bahsettiğin şeyleir senin benim gibi tiplere karşı kullanıyor
      Yani ? Eğer karşısındaki süper insan ise bu güçler işe yaramayacak mı ?

Uncle Ton yazdı:

serinin ortalarına doğru dünyaya risk teşkil eden bir yanar dağa karşı bile defalarca yüzleşmek zorunda kalıyordu.
      Evet, ama sınırlayıcısı vardı. En azından bir tanesi. Ama serinin sonunda durduruyordu.

Bence Saiki'nin en hax yeteneği şu anlık akıl okuması. Ne zaman saldıracağını bilebilir. Ama ikisi birbirine karşı ne kadar ciddi olur onu bilemem.
    • emir yazdı:

Doğru söylüyorsun. Karakterine aykırı olurdu. Ama 5 tane bile fazla.
      E tabii adam savaş gücünü beşe katlıyor. :D

emir yazdı:

Nasıl yani ?
      Yani anime-mangalarda pek çok kez olan bir şey bu. O kadar da özel değil. :D Birinin varlığını sezmek yani. Hatta Saiki'nin kendi evreninde şu eskiden kavgacı olan çocuk var ya, o da yapmıştı daha önce. Saiki'nin varlığını sezmişti. Saiki'ye dönüp baktığı an Saiki görünmez olduğu için hayal gücünün eseri olduğunu sandı ama bu sefer Saiki baya bildiğin dövüş içinde kullanacağı için ve karşısındaki adam da çok ileri bir seviye olduğu için görünmezliğin çok bir işe yaramaması muhtemel diyordum.

emir yazdı:

Evet, öyle büyük bir lanet yapmıyor. Ders niteliğinde yapıyor. Ama bu neden büyük bir lanet yapamayacağı anlamına gelsin ki :D Aslında lanetlemeyi pek kullanacağını sanmıyorum, karakter dışı olur gibime geliyor.
      Yani bu gücünün hiç kullandığını hatırlamadığım için evet muhtemelen karakter dışı olur. Ayrıca daha yüksek seviye bir lanet koymamışsa ya da koyabileceğini söylememişse ders niteliğinde kullandıklarından fazlasını da kullanamaz zaten. :D

emir yazdı:

Yani Saiki için düşünmesi pek zor bir şey değil bu Ben çok basit bir varsayımda bulundum. Düşünemeyeceği bir şey olduğunu sanmıyorum. Ha lanet kullanmak zorunda değil tabii. Ama varsayımlardan gitmek istemiyorsan da ok.
      Burayı da ben anlamadım. :D Yani dediğim şey meşakkatli bir şeye gerek yok. Tek yapması gereken bir darbe indirmek.

emir yazdı:

Ben yanlış hatırlıyormuşum. Yok ya öyle değil Aslında konuyu açarken aklımda hiçbir şey yoktu. İlk mesaj geldikten sonra aklıma geliverdi. Bir de bir kaç gücüne baktım internetten. Sonrası zaten aklıma geldi.
      Anladım. :D

emir yazdı:

O da çocuk halindeyken. Büyüdüğünde daha da güçlendiği gerçeği var.
      Çocukluğundan mı bahsediyordu emin değilim ama gerek yok zaten gezegeni yok edebileceğini iddia etmişti.
    • Garou yazdı:

Birinin varlığını sezmek yani. Hatta Saiki'nin kendi evreninde şu eskiden kavgacı olan çocuk var ya, o da yapmıştı daha önce. Saiki'nin varlığını sezmişti. Saiki'ye dönüp baktığı an Saiki görünmez olduğu için hayal gücünün eseri olduğunu sandı
      Orada baştan beri görünmez değildi. Normalde görünür haldeydi, fakat fark ettiği anda görünmez oldu.

Şimdi, featlerden yola çıkarak bir karşılaştırma yapalım :
      Güç - Eşit. Feat bazından yola çıkarsak ikisi de gezegen seviyesi. Fakat ikisinin de bir sınırı yok.
      Hız - Saitama. Açık ara Saitama çok daha hızlı. Saiki'nin o kadar bir şey yaptığını görmedik. Sadece "eğer şu insanların yanından çok hızlı koşarsam kıyafetleri yırtılır" gibi bir şey söylemişti/gösterilmişti.
      Zekâ - Saiki. Açıklamaya gerek yok :D
      Güç çeşitliliği - Saiki. Saiki çok fazla şey yapabiliyor. Saitama'nın fiziksel gücünden başka bir şeyi yok.
      Tecrübe - Saitama. Burada bahsettiğim dövüş tecrübesi. 3 yıl boyunca canavarların kökünü kurutmuş birisinden bahsediyoruz :D
      Dayanıklılık - Saitama. Boros'un her türlü atağından çiziksiz çıkmıştır. Saiki'nin dayanıklılığına dair bir feat yok.

Evet, aklıma bu kadar geldi. Saitama çoğu yönden Saiki'den üstün, fakat güç çeşitliliği biraz durumu bozuyor. Saiki'nin çok fazla gücü var. Kazananı siz seçin, benim beynim yandı :D
    • emir yazdı:

Orada baştan beri görünmez değildi. Normalde görünür haldeydi, fakat fark ettiği anda görünmez oldu.
      Aynısını diyorum zaten. :D Keloğlan'daki devlerin tartışmasına dönmesin. :D

emir yazdı:

Güç - Eşit. Feat bazından yola çıkarsak ikisi de gezegen seviyesi. Fakat ikisinin de bir sınırı yok.
      Hayır canon featlerden gidersek Saitama Çoklu Kıtasal'ın üst sınırlarında bir yerde. Hadi biraz yukarı yuvarlayıp alt sınırdan Ay Seviyesi'ne soksak bile Saiki gezegeni çok zorlanmadan yok edebileceğini söylüyor. Ayrıca sınır yok olayı kesin değil. Yani webtoonda öyle sanırım ama mangada bir sınırı olabilir Saitama'nın. Saiki'ye hiç girmiyorum zaten. :D Saiki hiçbir zaman bir sınırı olmadığını söylemedi zaten. Sadece onun bulunduğu dünyadaki herkes normal insandan farksız ya da o civar. Kendisi hakkında şimdiye kadar duyduğumuz en büyük şey gezegeni çok zorlanmadan yok edebiliyor olması.

emir yazdı:

Hız - Saitama. Açık ara Saitama çok daha hızlı. Saiki'nin o kadar bir şey yaptığını görmedik. Sadece "eğer şu insanların yanından çok hızlı koşarsam kıyafetleri yırtılır" gibi bir şey söylemişti/gösterilmişti.
      Ya ses hızını falan geçtiği gösterilmişti ama bir de dediğim gibi Sub-Relativistic bir feati var. Uzak bir mesafeyi animede kısa sürede geçiyor. Ama Saitama bundan çok daha iyilerini gösterdi.

emir yazdı:

Dayanıklılık - Saitama. Boros'un her türlü atağından çiziksiz çıkmıştır. Saiki'nin dayanıklılığına dair bir feat yok.
      Dayanıklılık saldırıya denk alınır.

emir yazdı:

Evet, aklıma bu kadar geldi. Saitama çoğu yönden Saiki'den üstün, fakat güç çeşitliliği biraz durumu bozuyor. Saiki'nin çok fazla gücü var. Kazananı siz seçin, benim beynim yandı :D
      Yani çok yönlülük de klonlama hariç pek umurumda değil açıkçası. :D Saitama öyle zayıf olduğu bir şeyi kullanarak yenebileceğin türde bir rakip değil. Basitçe ona üstün gelmen gerekiyor. Saiki güç bakımından üstünken hız bakımından zayıf. Ama o hız feati de tek sınırlayıcıyla yapılmışsa Saiki derim. Yok değilse Saitama biraz vakit alsa da yener diye düşünüyorum.
    • Garou yazdı:

Aynısını diyorum zaten. Keloğlan'daki devlerin tartışmasına dönmesin.
      Kusura bakmayın, dalgınlık :D

Garou yazdı:

Yani çok yönlülük de klonlama hariç pek umurumda değil açıkçası.
      Haklısınız, Saiki'nin çoğu gücü Saitama'ya karşı işlemez. Fakat işlevsel olan birkaç gücü var.

Garou yazdı:

Saiki güç bakımından üstünken hız bakımından zayıf.
      Hız bakımından zayıf olsa da Saiki'nin ışınlanma gücü var. Ve akıl okuma yeteneği. Akıl okuma yeteneği sayesinde ne zaman saldıracağını anlayıp ışınlanma ile kaçabilir.