Superman vs Swamp Thing

• ??
    • Comics
    • Vs

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Superman vs Swamp Thing

Superman

Swamp Thing

Dönem: İkisi için de Modern Çağ, New52, Rebirth ve sonraki dönemleri baz alınız.

Kurallar: 6 tur dövüş olacak. Öldüren veya dövüşemeyecek halle getiren kazanır.

1. Tur: Base, ahlak kurallı Superman ( Güneş banyosu yasak ) vs Swamp Thing

2. Tur: Superman'in ahlak kuralı yok, öldürmek için saldırabilir ama ciddi ve öfkeli değil ( Güneş banyosu yasak ) vs Swamp Thing

3. Tur: Prime, öfkeli, ciddi ve öldürmek için saldıracak olan ve Ailesi ile insanların tehlike de olduğunu düşünen Superman ( Güneş Banyosu yok ) vs Swamp Thing

4. Tur: Base, ahlak kurallı Superman ( Güneş banyosu serbest ) vs Swamp Thing

5. Tur: Superman'in ahlak kuralı yok, öldürmek için saldırabilir ama ciddi ve öfkeli değil ( Güneş banyosu serbest ) vs Swamp Thing

6. Tur: Prime, öfkeli, ciddi ve öldürmek için saldıracak ve Ailesi ile insanların tehlike de olduğunu düşünen Superman ( Güneş Banyosu serbest ) vs Swamp Thing

Yer: Bizim dünyamıza benzeyen ama hayvanların ve insanların yaşamadığı yalnızca bitkilerin olduğu yok edilemez bir gezegen. Bu gezegen Sarı Güneş sistemin de. (yani Güneş sarı.)
    • Raund 1 ve 2
      Swamp Thing.Base Superman'den daha kudretli varlık.

Raund 3
      Açıkcası burda Superman'e ciddi bir şans veriyorum.Superman bu raunddaki haliyleki savaşlarında Swamp Thing'den daha üstün varlıkları yenmişligi var.

Güneş banyosu konsepti Superman için her zaman aynı kullanılmadi.Fakat konularda genel olarak kullanılan konsept "All Star Superman" hikayesindeki birkaç kat güçlendiği oluyor.Ben de bunu ele alacam.

Raund 4
      Biraz kararsız kaldım.Swamp Thing'in bu raunddaki Superman kadar hızlı ve güçlü bir varlıkla savaştığina sahit olmadım.Fakat Superman ciddi veya öldürme niyetinde değilken Swamp Thing'i nasıl yenecek onu da kestiremiyorum.Sanırım Superman diyeceğim.

Raund 5 ve 6 Superman.Çok zorlanacağini sanmıyorum.
      .
    • Batman Who Laughs yazdı:

@Shrimp hocam peki Supo'nun lazerleri Swamp Thing'e zarar vermez mi? Veremiyor ise neden veremiyor?
      Verir.Yumruklari ve buz nefesiyle de verir.Fakat Swamp Thing'in yenilenme özelliģi çok yüksek.Zarar aldıgi gibi yenileniyor.

Nabu yazdı:

Hiç bir rauntta Superman'e pek şans tanımıyorum.
      Swamp Thing ne zaman bu kadar ayrı bir varlık oldu ki?Rebirth'ün başlarinda savaşmıslardı.Base Superman savaşın başından sonuna kadar "dostuz", "konuşalım", "savaşmak istemiyorum" modundayken, Swamp thing daha ciddi ve kararlı halde olduğu halde aralarında pek uçurum yoktu.Savaşın ilk yarısı başa baş gitmişti ve sonrasında Swamp Thing kazanmıştı.
      .
    • Shrimp yazdı:

Swamp Thing ne zaman bu kadar ayrı bir varlık oldu ki?
      Ne zaman olmadı ki ?

Shrimp yazdı:

Rebirth'ün başlarinda savaşmıslardı.
      DC, Rebirth döneminden ibaret değil. Ayrıca Annual sayısında oldu o yani canon da değil.

Shrimp yazdı:

Base Superman savaşın başından sonuna kadar "dostuz", "konuşalım", "savaşmak istemiyorum" modundayken, Swamp thing daha ciddi ve kararlı halde olduğu halde aralarında pek uçurum yoktu.
      Swamp Thing kontrolünü kaybediyor, Clark'ın istemeden injekte ettiği enerji ile. Daha sonra kontrolünü sağlıyor ve ondan sonra olay Superman'in niyetini anlama şeklinde defansif bir dövüş yapıyor. Mental olarak Supe'ı sınıyor. Sonunda Supe'e okeysin çekiyor.

ST ciddi ve kararlı falan da değil.

Batman Who Laughs yazdı:

hocam neden Supo hiç birinde yenemez?
      Çünkü rauntların pek çoğunda fark yaratacak denli güç artımı yok zaten. Superman'in ST'yi öldürebilme şansı yok. Aksine de ST; Superman'in solar enerjisini içinden çekebilir.
    • Nabu yazdı:

Çünkü rauntların pek çoğunda fark yaratacak denli güç artımı yok zaten.
      Biliyorum çünkü normal güçlerine sahip ama farklı ruh hallerindeki Supo'nun ST'ye neler yapabileceğini merak ettiğim için bu konuyu açtım zaten.

Nabu yazdı:

Superman'in ST'yi öldürebilme şansı yok.
      İşte bunu çok merak ediyorum, neden aralarında bu kadar uçurum var bunu bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum.

Nabu yazdı:

Aksine de ST; Superman'in solar enerjisini içinden çekebilir.
      ST'nin enerji çekme gücü olduğunu bilmiyordum. Enerji çekme gücünü kullanmasa veya bu gücü olmasa yine de tüm maç ST'nin olur mu?

İşte bunu çok merak ediyorum, neden aralarında bu kadar uçurum var bunu bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum.
      Çünkü Swamp Thing, çoklu evrenselliğin içinde, yeşillik var olduğu sürece. O anki bedeni ölse dahi astral olarak özü her daim yaşayan ve başka bir yerde tekrar spawn olabilen bir varlık.

CoIE Anti-Monitor'un zaman çizelgesini ve çoklu evrenselliği bozan anti-wave atağında da yeşil bedeni ölmüş ancak özü astral olarak yaşamıştı.

Pre-Crisis ve Vertigo featleri ile beraber Swamp Thing üstünlüğüne üstünlük katar şahsen. Superman'de ST'yi tamamıyla bitirebilecek bir şey yok iken . ST'de Supe bitirebilecek bir sürü yol var.

Batman Who Laughs yazdı:

yine de tüm maç ST'nin olur mu?
      Olur çünkü tek gücü bu değil. Kaldı ki ST'nin neredeyse ölümsüzlüğü, kendini çoğaltması ve de sürekli yeniden bir yerlerden bitebilmesi sebebiyle. Superman'in çok sağlam bir güneş şarjı yapmadıkça. ST'nin karşısında çok duramaz çünkü pili biter.

Superman kendisi tek bir solar panel. Swamp Thing ise tüm dünyadaki (Hatta versiyonlara göre tüm kainat ve de hatta tüm çoklu evrenseldeki) tüm bitki ve yeşillikten güç alıyor. Yani kattilyonlarca solar panel onun elinin altında.

Plot gereği yazarın Superman'i yendirmesi gibi şeyler yaşanmadıkça yetenek setleri olarak Swamp Thing, Superman'e elenmez hele de pre-flashpoint ve pre-crisis , vertigo featlerinin kompozitini de hesaba katarsak. Zaten Superman Prime 1M falan gelse nafile. Swamp Thing'in Yeşilliğin + 4 Elementin parlamenti olduğu God modunda ise . En güçlü Superman versiyonları takım kurup toplansa gene ST'nin dişinin köküne kürdan olamazlar.
    • Nabu yazdı:

Kaldı ki ST'nin neredeyse ölümsüzlüğü, kendini çoğaltması ve de sürekli yeniden bir yerlerden bitebilmesi sebebiyle. Superman'in çok sağlam bir güneş şarjı yapmadıkça. ST'nin karşısında çok duramaz çünkü pili biter.

Nabu yazdı:

yetenek setleri olarak Swamp Thing, Superman'e elenmez hele de pre-flashpoint ve pre-crisis , vertigo featlerinin kompozitini de hesaba katarsak.

Nabu yazdı:

Superman'de ST'yi tamamıyla bitirebilecek bir şey yok iken . ST'de Supe bitirebilecek bir sürü yol var.
      Mesela neler hocam? O yollar nedir? Güç çekme, yeniden dirilme, klonlanma ve hızlı rejenere olma dışında başka güçleri de var mı? Varsa neler?

Mesela neler hocam? O yollar nedir? Güç çekme, yeniden dirilme, klonlanma ve hızlı rejenere olma dışında başka güçleri de var mı? Varsa neler?
      Valla bir tanıtım falan yaparım belki. O zaman okursunuz yoksa bu soruların ardı arkası gelmez yani. Biraz araştırmanız gerek ya da ben tanıtım yapana kadar beklemek gerek. Çünkü ha deyince sayılabilecek bir şey değil. Biraz mistik, biraz kozmik bir tip çünkü.