Sabit One Piece #908 Tartışma / #909 Öngörü

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Önceki bölüm gibi harika bir bölümdü. Kuma'nın o hali cidden üzdü beni. Hikayenin arka planı gittikçe açılmaya başladı. Önce Rocks şimdi de dünyanın gerçek kralı. Kral'ın gözleri haliyle Mihawk'ı hatırlatıyor belki kraliyet kanıyla alakalı olabilir bu gözler. Cavendish de prens Hakuba formuna geçince gözleri böyle oluyor. Bu kralda Mihawk gibi sakin haliyle bu gözlere sahip.

Kral Riku, Cobra ve Fujitora üçlüsünden ne çıkacak merak ediyorum. Bu arc uzun bir süre böyle geçer umarım.
    • Reddit'de okudum, "Ima" nın japonca yazılışı mı ne aynı zamanda Eve anlamına geliyormuş ki Türkçe anlamıyla "Havva".
      Raftel'in de Garden of Eden yani cennet olma ihtimalinden bahsediliyor.

Şimdi böyle düşününce mantıklı geldi. Şeytan meyvesinin kökenini bilmiyoruz. İster misiniz Raftel yani Cennet meyvesi çıkmasını.
      Sanırım ikinci bir Kaguya vakası olabilir.
    • Şimdi düşündüm de Sengoku toplantıya gelen Mihawk'ı görünce sen burada görmeyi beklediğin en son kişiydin diyor. Acaba Mihawk'ın yüksek bir kan bağı filan mı var denizcilerin ötesinde. Shanks'in sahip olduğu bağlantılar bayağı bir şüpheli. Şimdi dersiniz ama bu adam Marineford savaşına kuyruğunu kıstırıp katıldı. O savaşa katılma nedeni Beyazsakal'ın gücünü ve sonunu görmekti.
    • Uzun zaman sonra güzeldi diyebileceğim bir bölüm geldi ama gene meraklandırdığı şeyler arttı ve cevapladığı şeyler 0.

Bir yerde okumuştum:
      Kuzan Mavi Sülün = Buz = Mavi
      Sakazuki Kızıl Köpek = Magma = Kırmızı
      Borsalino Sarı Maymun = Işık = Sarı
      Fujitora pek belli değil yer çekiminin de rengi yok
      Yeni Amiral de Yeşil Boğa = Meyvesi ne olabilir

Bilindik bir şey ama yeni dikkatimi çekti, paylaşayım dedim.

One Piece de her şey günlük gülistanlık olmuyor her zaman yani Sabo ölmese bile hapsedilebilir ancak deneyecektir bayağı da bir zaaiyat verilecektir. CP0 pek ilgimi çekmese de Amiral veya Amiraller inerse ki Yeşil Boğa muhtemel olarak gelir ve Devrimcilerde de iş yapabilecek tek kişi Sabo. Kuma'nın düşük bir ihtimal kendine gelmesi de işe yarayabilir.

True King yani Boş Tahta oturan tek kişinin de Dracule ailesine mensup olduğunu düşünüyorum. Eğer oturan Mihawk ise beklediğimden de güçlü çıkacak demektir. Genel hatlarıyla güzel bir bölümdü fakat her zaman şikayet ettiğim gibi gene bir şey bile yanıtlamadı herif.
    • Gorousei'nin kral karşısında neden eğildiğine anlam veremiyorum. Ne kadar güçlü olursa olsun ellerinde yedi amiral seviyesi adam var. (Garp = Akainu > Sengoku, Kizaru, Aokiji, Greenbull, Fujitora.)

Adam ölümsüz olsa yine deniz dibinde çok derin bir çukura gömerler ve sonsuza kadar oradan çıkamaz. Ya beyinleri yıkanmış ya da sayesinde yüzyıllardır ölmüyor olabilirler. O yaşadıkça kendileri de yaşıyordur. Bonney'in yeteneği gibidir. Demedi demeyin.

Bence Akainu daha fazla Gorousei ve bu adama müsaade etmeyecek. Zaten anlaşmazlık olduğu bariz. Fujitora Shichibukai sistemini kaldırmak için kendisine katılır, Kizaru ve Greenbull da yanında olur.

Garp'ın denizciliği artık cidden anlamsız olmaya başladı. Luffy ve Ace'e denizcilik için baskı yapması mantıksız geliyor. Belki de Gorousei'nin eğildiği adamı hiç bilmiyordur.
    • One Piece Wiki'de Im diye geçiyor bu kişinin adı. onepiece.wikia.com/wiki/Im

Im aynı zamanda Norse mitolojisindeki bir devin adıymış. en.m.wikipedia.org/wiki/Im_(jötunn)

Jötunn dediği diğer ismi değil, dev türüne o mitolojide verilen isim.

Eğer Im'ın boyunun o kadar uzun olmasının sebebi bir şapka değilse, bir dev olma ihtimali yüksek.

Düzenleme: Ayrıca tahtın yukarı sivrilerek uzaması ve Im'ın boyuna uygun olması, tahtın onun için yapıldığına işaret. Ya ona (ve belki önceki aynı pozisyondaki hükümdarlara) özel bir şey ya da giydiği giysi seramoni icabı bu tahta uygun. Her iki türlü de taht en başından beri onun için (ve belki ondan önceki hükümdarlar için) yaratılmış.

Başka bir soru Im ölümsüz mı? Eğer öyleyse nasıl ölümsüz ve kayıp tarih olayının altındaki kişi olabilir mi? Değilse, ondan önceki hükümdarlar onun akrabası mı?

Tahtın onun anatomisine uygun olması ve Im isminde dev göndermesi olduğu için, ya Im ölümsüz ya da taht onun ailesine ait çünkü dev anatomisine uygun yapılmış.
      Time is a flat circle.

Unless you force it.
    • Bence tahtın uzun olmasının sebeplerinden birisi ihtişam. Diğeri ise ben tahtı kılıca benzettim, belki de elemanın kılıcının şeklinde bir taht yapılmıştır. Zaten bağlılık yemini eden herkesin de kılıçları tahtın önünde duruyor. Bence o elemanın veya soyunun Kayıp Tarih ile doğrudan ilişkisi var D.'lerden bir şeyleri çalan elemanlar bunlar diye düşünüyorum. Başlarında da bunun ailesinin yanlarında da o 20 kişinin olması çok büyük ihtimal.
    • Benkei yazdı:

Bence tahtın uzun olmasının sebeplerinden birisi ihtişam. Diğeri ise ben tahtı kılıca benzettim, belki de elemanın kılıcının şeklinde bir taht yapılmıştır. Zaten bağlılık yemini eden herkesin de kılıçları tahtın önünde duruyor. Bence o elemanın veya soyunun Kayıp Tarih ile doğrudan ilişkisi var D.'lerden bir şeyleri çalan elemanlar bunlar diye düşünüyorum. Başlarında da bunun ailesinin yanlarında da o 20 kişinin olması çok büyük ihtimal.
      Ben Im isminin göndermesi yüzünden devdir diyorum. Tahtın sadece onun için şekillendirilmiş olmasıysa, ölümsüz olabileceğinden şüphelendiriyor. Durum böyleyse oldukça ilginç şeyler dönüyor.
      Time is a flat circle.

Unless you force it.