Godzilla vs. Kong Filmi

• Konu başlığından fragman kısmı silinerek filmin genel sohbetine dönüştürülebilir bence konu @Uncle Ton .

Filmi izledim.
      Spoiler Göster

Senaryoya puanım 3/10; genel puanım da 5/10.
      Aynen kardeşim, sen geminin ışığını söndürdün diye gemide yatan savunmasız maymunu öldürmez Godzilla, haklısın.
      Sonuçtu alt tarafı uzunca bir tarih boyunca(!) (Solo filmleri izlemedim) sürekli alfalık için birbirinizi yemişsiniz.

Düşük vermemin bir diğer sebebi hikayede şu liseli 2'li ve ne iş yaptığını hala çözemediğim abiyle toplam olarak 3'lünün filmde zaman doldurmak hariç ne yaptığını hala anlayamamış olmam.

Görsel efektler güzeldi. Bir de şu canavarların hırıltı ve alt dünyaya geçiş yaparken girdikleri geçitten çıkarkenki ses efekleri müthiş yav. Bitiyorum böyle seslere.

• Filmi tam izleyemedim çıktığı günler de.Bugün tam izledim.Film gelin beni gömün diye bağırıyor adeta.

Güç dengesizliği
      King Kong baya boy atmış ya.Ayrıca sırf Godzilla kadar güçlü olsun diye abartmışlar.Godzilla bildiğin görsel şölen için hazırlanmış rezillik.

Saçmalıklar
      1-King Kong nasıl kaldırıldı ? 2-Hadi kaldırdınız o gemi nasıl dayandı ? 3-O uçaklar Kong'u kaldıramaz.Saçmalıklar silsilesi.Ayrıca Megagodizlla neden ve nasıl yaratıldı filmde cevap yok.Ayrıca Godzilla'nın bastığı yerde gemiler nasıl durabiliyor nasıl yaşam devam edebiliyor.Ayrıca o yumruklara o Godzilla'nın kapladığı alana rağmen şehir nasıl ayakta durabiliyor.Ayrıca neden dövüş süreleri o kadar fazla.Hayır Zack Snyder felan mı çekti anlamadım ki.Ayrıca madem o robot Godzilla 'Mega' neden bunu saçma sapan bilgisayarlardan üstelik herkesin görebildiği kocaa ekrandan yönetiyorsunuz.Sırf yönetim ekranına bir şey döküldü diye robot mu ölürmüş.Hayır başka bir sistem bulunsaydı keşke.En azından senaryo bu kadar kötü olmazdı.