World War Hulk vs Meteoric Burst Boros

• Anket
    • Comics
    • Vs
    • manga
    • anime!
    • World War Hulk vs Meteoric Burst Boros

Kim Kazanır? 4

Sonuç katılımcılar tarafından görülebilir

Uzun zamandan sonra aklıma bir konu geldi. :D

Hulk

Boros

Bilgi: Yok.
      Motivasyon: Hulk tabi ki kana susamış halde. :D Boros da tüm gücüyle öldürmek için savaşıyor.
      Hazırlık: Yok.
      Mesafe: 50 metre
      Yer: Boros'un gemisinin üstü

Şartlar/Sınırlamalar:
      - Boros, Hulk'dan en fazla 3 kat hızlı olabilir.
      - Boros hala uçma avantajına sahip. Zaten mesafesini koruyup uzaktan saldıran bir tip değil.
      - Hulk için çizgi roman, Boros için manga featleri geçerli.

@Nabu @Ascalon @Sinbad of the Seven Seas @Adamator @Norrin Radd @GhostRider @Shrimp @Flying Raijin @rasyonel @Shelpe_0

Mesaj düzenlendi 2 defa, son düzenleyen Garou ().

• Flying Raijin yazdı:

Hulk'un bu versiyonu Saitama'nın üstünde mi? @Nabu
      Saitama'nın bir feati yok o yüzden bir şey diyemem ancak şimdiye kadar Saitama'nın yaptığı ya da Saitama'ya yapılan her şeyin kat be katını bu Hulk yapabilir zaten.

Garou yazdı:

WWH yaptım. Şimdi nasıl?
      WWH'yi WWH hikayesi ile baz alırsam bir halt yapamaz ancak Green Scar Hulk olarak düşünürsem (ki aslında WWH oluşu bu formun son halkası. Daha da dibe inerse bu Incredible Hulk'un HotM ile zirve yaptığı yükselişin üzerindeki bir basamak) sonuç değilşmez.
    • Nabu yazdı:

WWH'yi WWH hikayesi ile baz alırsam bir halt yapamaz ancak Green Scar Hulk olarak düşünürsem (ki aslında WWH oluşu bu formun son halkası. Daha da dibe inerse bu Incredible Hulk'un HotM ile zirve yaptığı yükselişin üzerindeki bir basamak) sonuç değilşmez.
      Ne karışıkmış bu ya. :D Bu maç pek iyi olmadı galiba. Peki bu zincirden olmayan Klasik Hulk nasıl olur?
    • Nabu yazdı:

WWH'yi WWH hikayesi ile baz alırsam bir halt yapamaz
      Buna katılmıyorum.Sadece Sentry ile başa baş gitmesi bile >>tüm OPMverse featleri.

Konuya gelirsek WWH ve WBH'yi Boros'un liginden uzak görüyorum.Hele de Boros'un ne büyük avantajı olan hız avantajını da elinden alırsak çok adaletsiz olur.

Strandart Hulk Vs kısıtlanmamış Boros daha yakın bir eşleşme gibi duruyor.Boros'un ciddi bi hız avantajı var fakat Hulk daha yıkıcı ve dayanıklı.Ayrıca Hulk defalarca gezegensel-güneş sistemi seviyeleri arasındaki tiplere karşı iyi bir savaş ortaya koyabilmiş zaman zaman ciddi övgüler alabilmiş birisi.O yüzden Hulk'a biraz daha yakınım.
      .
    • Shrimp yazdı:

Buna katılmıyorum.Sadece Sentry ile başa baş gitmesi bile >>tüm OPMverse featleri.
      O hikaye saçmalık değil miydi? Sentry tüm gücüyle çarpışıyor Hulk'la ama Manhattan bile yok olmamıştı sanırım. Ve Sentry'nin kolayca Ay yok ettiğini gördüm. :D Bayağı saçmalık gibi yani.

Shrimp yazdı:

Strandart Hulk Vs kısıtlanmamış Boros daha yakın bir eşleşme gibi duruyor.
      Şu zırhını çıkardığı hali mi kısıtlanmamış derken? Bir de hız avantajı yine yukarıdaki gibi olsa adamda hala çok güzel bir yenilenme ve uzak menzilli ataklar var.
    • Garou yazdı:

O hikaye saçmalık değil miydi? Sentry tüm gücüyle çarpışıyor Hulk'la ama Manhattan bile yok olmamıştı sanırım. Ve Sentry'nin kolayca Ay yok ettiğini gördüm. :D Bayağı saçmalık gibi yani.
      Bu tarz savaşlarda savaş direk ortama yansırsa hem Dc de hem marvel da Dünya diye bi gezegen kalmaz ki :D .Zaten mantıken de büyük patlamalar falan oluşturmadan yapılan saldırılarda illa da çevrenin yok olmasina gerek yok.Darbeyi yani o enerjiyi karşılayan rakibin var zaten.

Garou yazdı:

Şu zırhını çıkardığı hali mi kısıtlanmamış derken?
      Başlıkta "Boros'un hızı en fazla 3 katı hızlı olabilir" diye söylenip Boros'un hızı kısıtlanmış.Bundan bahsediyodum.

Garou yazdı:

Bir de hız avantajı yine yukarıdaki gibi olsa adamda hala çok güzel bir yenilenme ve uzak menzilli ataklar var.
      Uzak menzilli saldırıları Hulk'u çok da incitebilecek seviyede değil gibi duruyor.Yenilenme avantaj tabi ama savaşın seyrini değiştirebilecek bir avantaj değil.Hem kusurlu bir yenilenmesi var hem de rakibinde de azımsanmayacak seviyede aynı özelliğe sahip.
      .
    • Shrimp yazdı:

Bu tarz savaşlarda savaş direk ortama yansırsa hem Dc de hem marvel da Dünya diye bi gezegen kalmaz ki .Zaten mantıken de büyük patlamalar falan oluşturmadan yapılan saldırılarda illa da çevrenin yok olmasina gerek yok.Darbeyi yani o enerjiyi karşılayan rakibin var zaten.
      Dünya'da olmasına gerek yok sonuçta bunlar çok geniş evrenler değil mi? Hem rakibin karşılıyor da burada hala şok dalgası var. :D Pek çok yerde var bu olay. Filmler de dahil.

Shrimp yazdı:

Başlıkta "Boros'un hızı en fazla 3 katı hızlı olabilir" diye söylenip Boros'un hızı kısıtlanmış.Bundan bahsediyodum.
      Aşırı hız farkı olur bu sefer de. Base Hulk Hipersonik falan olabiliyor diye biliyorum. Boros en az ışık hızı civarı ya da FTL. MB Boros yıkar geçer Base Hulk'ı bence. (High-end featleri hariç.)

Shrimp yazdı:

Uzak menzilli saldırıları Hulk'u çok da incitebilecek seviyede değil gibi duruyor.
      Neden? :D Adamın ışınları Saitama'nın Ay zıplayışına dayanan gemiye zarar veriyordu. Dayanan derken tabii indiği yerde kısmen büyük bir krater oluştu ve irtifa kaybetti ama Saitama'nın çıkışını gördüysen bunlar bayağı minik şeyler. Adam Relativistic hızda gökten gemiye indi. :D Hem Base Hulk ne yaptı ki? Üst seviye gösterimlerini biliyorum. Yıldız kütlesini tanklamak gibi şeyler ama Wolverine'in bela olduğu da birden fazla kez oldu galiba değil mi? :D ÇR çok mu dengesiz bana mı öyle geliyor?

Shrimp yazdı:

Yenilenme avantaj tabi ama savaşın seyrini değiştirebilecek bir avantaj değil.Hem kusurlu bir yenilenmesi var hem de rakibinde de azımsanmayacak seviyede aynı özelliğe sahip.
      Kusurlu derken? Bir de Hulk'da da var biliyorum da onunki nasıl? Üst ve alt seviye featleri gösterirsen/söylersen güzel olur.
    • Shrimp yazdı:

Epey nerf yemiş bir Sentry. Tamamıyla kontrolü elden bırakmış bir Sentry bile en fazla bir şehir bloğunu yok ediyordu. Tarihin en kötü ele alınmış savaşlarından biri o.

Garou yazdı:

Boros en az ışık hızı civarı ya da FTL
      neye göre ? Şu ahtapot herifin attığı taşlar yüzünden mi ? :D lel :D

Işık hızı ama geminin bir yerindeen bir yerine gitmek zaman alıyor :D

Shrimp yazdı:

Ayrıca Hulk defalarca gezegensel-güneş sistemi seviyeleri arasındaki tiplere karşı iyi bir savaş ortaya koyabilmiş zaman zaman ciddi övgüler alabilmiş birisi
      Ama işte aynı şekilde maalesef Wolverine, Spidy, Thing, Captain America gibilerine de defalarca yem edilmiş birisi.
    • Nabu yazdı:

neye göre ? Şu ahtapot herifin attığı taşlar yüzünden mi ? :D lel :D
      Aynen. :D Ama öyle demeyin hocam adamın attığı taşların "near lightspeed" olduğu Murata tarafından onaylandı. Bu da ışık hızının 3/4'ü demekmiş anlaşılan. Saitama'nın umurunda olmamıştı ama Boros onu baya şoke etti. :D

Nabu yazdı:

Işık hızı ama geminin bir yerindeen bir yerine gitmek zaman alıyor
      Nerede oldu? Öyle bir şey hatırlamıyorum.
    • Nabu yazdı:

Ama işte aynı şekilde maalesef Wolverine, Spidy, Thing, Captain America gibilerine de defalarca yem edilmiş birisi.
      Hocam bu tipler ile olan mücadelesi Hulk'un daha çok kızması veya yaralanıp hemen iyileşmesinden öteye gitmiyor ki.Ama Thor,Hyperion,Gladiator gibi tiplerle daha denk resmedilip iyi bir savaş verdiği paneller daha çok Hulk'un seviyesini gösteriyor gibi.

Garou yazdı:

Dünya'da olmasına gerek yok sonuçta bunlar çok geniş evrenler değil mi? Hem rakibin karşılıyor da burada hala şok dalgası var. :D Pek çok yerde var bu olay. Filmler de dahil.
      Fakat böyle olmuyor işte :D .Örneğin Blackest Night eventinden binlerce hatta cok daha fazla ay seviyesi-güneş seviyesi arasındaki tip dünyada savaşıyodu.

Yine daha ufak çaplı fakat benzer örneği marvel için de verebiliriz.War of realms eventinden Odin'in de dahil olduğu bir savaş Dünyada geçiyor.

Garou yazdı:

Hem Base Hulk ne yaptı ki? Üst seviye gösterimlerini biliyorum. Yıldız kütlesini tanklamak gibi şeyler ama Wolverine'in bela olduğu da birden fazla kez oldu galiba değil mi? :D ÇR çok mu dengesiz bana mı öyle geliyor?
      Evet oldukça dengesiz olduğu söylenebilir.Çünkü onlarca yıldır farklı ellerden geçen karakterler sonuçta.Birçok kez kökeni falan da değişiyor karakterin.Sonuç olarak "çok dengesiz" demek bence doğru bir ifade.Fakat bu yorumlanamaz veya ortaya ortalama bir şey çıkarılamaz anlamına gelmiyor.
      Base Hulk'un featlerine bakmak istersen Utkan Abi'nin Superman Vs Hulk diye bir yazısi vardı.Orda Hulk'un hız,güc,dayanıklılık gibi gösterimleri detaylıca yazılmış linki bırakıyorum.Özellikle dayanıklılık featleri Boros'un aşabileceği şeyler degil.
      kahramanbaykus.com/er-meydani-hulk-vs-superman/

Garou yazdı:

Kusurlu derken? Bir de Hulk'da da var biliyorum da onunki nasıl?
      Yani ne olursa olsun Boros yenilenmiyor.Bir çekirdeği var ve o çekirdek patlarsa Boros da ölüyor."Kusurlu" olarak tanımlamaya yeter bence.
      Hulk'un yenilenme özelliği için de yukardaki linkte var detaylı ordan bakabilirsin.
      .
    • Shrimp yazdı:

Hulk'un daha çok kızması veya yaralanıp hemen iyileşmesinden öteye gitmiyor ki
      Yo valla nakavt olmuşluğu var o isimlere karşı.

Shrimp yazdı:

Fakat böyle olmuyor işte
      Tamam da ben bu tavrımı sadece o eser için söylemiyorum bu tip her eser sıkıntılı. Ayrıca WWH de enteresan olan şey. İki tarafında güçlerini hiç tutmayıp tamamen güçlerini saldıklarından bahsettiklerini duyuyoruz. Senin GL örneğinde karakterlerinin çoğunun güçlerini ölümcül kullanamama yasağı var zaten. Kaldı ki GL karakterlerinin güçleri ve yapıları kişileri ve atakları engellemeye ya da hapsetmeye de yarıyor yani tüm hasar dünyaya verilmiyor (ha hala saçma o ayrı) ancak Sentry bildiğin sonunda ilk defa kendimi tutmayacağım, allah ne verdiyse salacağım diyor tek yaptığı bina büyüklüğünde sarı bir hortum yapmak :D

Shrimp yazdı:

Özellikle dayanıklılık featleri Boros'un aşabileceği şeyler degil.
      Aynen katılıyorum. Boros iyileşmeye bel bağlarken Hulk neredeyse benzer iyileşmenin yanı sıra öküz gibi dayanıklılık getiriyor.

Bence de Hulk dağıtır hele de hız kısıtlanmışken. Açıkçası Hulk dövüşlerini pek sevdiğim bir karakter değil çok tembel ve saçma bir tasarım.
    • Shrimp yazdı:

Fakat böyle olmuyor işte :D .
      Ya ben zaten okumuyorum ÇR o yüzden detayları bilmem o konuda ama o da saçma olmuş o zaman. Hele Odin savaşırken yan etkiyle galaksi falan biri değil miydi? O daha da saçma olmuş galiba. :D

Shrimp yazdı:

Evet oldukça dengesiz olduğu söylenebilir.Çünkü onlarca yıldır farklı ellerden geçen karakterler sonuçta.Birçok kez kökeni falan da değişiyor karakterin.Sonuç olarak "çok dengesiz" demek bence doğru bir ifade.Fakat bu yorumlanamaz veya ortaya ortalama bir şey çıkarılamaz anlamına gelmiyor.
      E iyi de sen Iron Man'in ya da Spidey'nin ya da daha önce de dediğim gibi Wolverine'in bela olduğu (zaman zaman) adamın üst seviye gösterimlerini vermedin mi?

Shrimp yazdı:

Base Hulk'un featlerine bakmak istersen Utkan Abi'nin Superman Vs Hulk diye bir yazısi vardı.Orda Hulk'un hız,güc,dayanıklılık gibi gösterimleri detaylıca yazılmış linki bırakıyorum.Özellikle dayanıklılık featleri Boros'un aşabileceği şeyler degil.
      Okudum okudum da bir daha bakayım söyleyeyim fikrimi. Okudum geldim. :D Hız farkı aşırı fazla. Güç olarak hep ya WBH ya da Klasik versiyonunun featleri var. Base Hulk'tan bahsediyoruz. :D Yenilenmesi Boros'a kıyasla pek de farklı değil sanırım. Boros da püre olup iyileşmişti. :D Animede daha da abartılı o sahne. Adam resmen bir kan ve uçan bir göz olarak kalıyor ve iyileşiyor. :D Yenilenme konusunda pek bir fark yok yani. Hatta animeyi katarsak Boros önde. Kuvvet olarak Klasik Hulk (günümüzdeki Hulk'tan çok daha güçlü diye biliyorum.) Boros'unkine benzer bir feat yapmıştı. Base Hulk ondan çok daha zayıf olduğuna göre böyle bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Kaldırma kuvveti feati yoktu herhalde Boros'un, o yüzden boş ver onu. :D
      Uzak menzilli atakları da uzay metalinden yapılmış bir gemiye epey zarar veriyordu. MB'de zaten yumruk attığında özel bir çaba göstermeden zarar veriyordu. Yani Boros epey güçlü :D

Shrimp yazdı:

Yani ne olursa olsun Boros yenilenmiyor.Bir çekirdeği var ve o çekirdek patlarsa Boros da ölüyor."Kusurlu" olarak tanımlamaya yeter bence.
      Bir çekirdeği yok. O son saldırıda "Tüm gücümü kullanacağım." dedi ve kullandıktan sonra da kendini yenileyecek enerjisi kalmadı. Çekirdekle bir alakası yok.

Edit:

Nabu yazdı:

Aynen katılıyorum. Boros iyileşmeye bel bağlarken Hulk neredeyse benzer iyileşmenin yanı sıra öküz gibi dayanıklılık getiriyor.

Bence de Hulk dağıtır hele de hız kısıtlanmışken. Açıkçası Hulk dövüşlerini pek sevdiğim bir karakter değil çok tembel ve saçma bir tasarım.
      Yok hocam biz Base Hulk'tan bahsediyoruz. Dedi ki: "Kısıtlanmamış (bu konudaki Boros'tan bahsediyor hızı falan da var olacak) Boros vs Base Hulk daha iyi bir maç olurdu." dedi. :D Ya da en azından benim anladığım bu. Ben de itiraz ediyorum şu an.
    • Garou yazdı:

Ya ben zaten okumuyorum ÇR o yüzden detayları bilmem

Garou yazdı:

Okudum okudum da bir daha bakayım söyleyeyim fikrimi. Okudum geldim. :D Hız farkı aşırı fazla. Güç olarak hep ya WBH ya da Klasik versiyonunun featleri var. Base Hulk'tan bahsediyoruz. :D
      Hocam hem çizgi roman okumadığından ve detayları bilmediğinden bahsetmişsin hem de Superman Vs hulk konusundaki Hulk featlerinin klasik Hulk olmadığını iddia etmişsin :D .Neyse son bir kez daha detaylı açıklayayım.

Klasik Hulk'tan kasıtım bildiğimiz Marvel çizgi roman evreninin 666 evreni Hulk'u.1960'ların klasik olarak nitelendirilen kahramanlarındaki "klasik" ibaresinden ziyade bildiğimiz Hulk'u belirtmek için klasik kelimesini kullandım.Yani benim kullandığim klasik=base

Superman Vs Hulk konusunda Hulk featleri Base Hulk'a ait.WBH,WWH gibi formlari katılmamış.Yazının başında belirtiyor zaten.Superman in ve Hulk'un hangi hallerinin baz alındığı.

Garou yazdı:

E iyi de sen Iron Man'in ya da Spidey'nin ya da daha önce de dediğim gibi Wolverine'in bela olduğu (zaman zaman) adamın üst seviye gösterimlerini vermedin mi?
      Üst gösterimlerini değil.Ortalama halini söyledim.Hatta feat de kullanmadım dikkat edersen.100 lerce belki de 1000lerce sayısı olan Hulk ile 4-5 sayıda gözükmüş Boros'u feat olarak kıyaslamak Boros'a haksızlık olur.Bu yüzden bu tarz karşılaşmalarda çok daha fazla feate sahip karakterlerin ortalama neye denk geldiğini belirtip çok da featlerle savunmamak gerekiyor karakteri bana göre.

Nitekim üst gösterimlerini alsam Thor'u yendiği, 2 Dünya büyüklüğündeki göktaşını parçaladığı featleri falan atarım.Ne çoklu gezegen-yıldız seviye olarak yorumlanabilecek featlerini kullandım ne de Spider-man, Wolverine gibilere zorlandıģi düşük seviye featlerini.

Arada Boros lehine absürd hız farkını kabul etmekle beraber, belki de daha da absürd Hulk lehine dayanıklılık farkı var.Hulk istikrarlı olarak defalarca çoklu gezegen-güneş seviyesi arası karakterlerden(Thor,Thanos gibi) darbeler alıp hiç bir şey olmamaış gibi savaşa devam edebiliyor.
      .
    • Shrimp yazdı:

Hocam hem çizgi roman okumadığından ve detayları bilmediğinden bahsetmişsin hem de Superman Vs hulk konusundaki Hulk featlerinin klasik Hulk olmadığını iddia etmişsin .Neyse son bir kez daha detaylı açıklayayım.
      Yok yani okumuyorum da formları ya da güçleri hakkında az çok bilgim var. :D Hele burada da hazır güç listesi var. Doya doya baktım. :D

Shrimp yazdı:

Klasik Hulk'tan kasıtım bildiğimiz Marvel çizgi roman evreninin 666 evreni Hulk'u.1960'ların klasik olarak nitelendirilen kahramanlarındaki "klasik" ibaresinden ziyade bildiğimiz Hulk'u belirtmek için klasik kelimesini kullandım.Yani benim kullandığim klasik=base
      Tamam yani günümüz Hulk'ından bahsediyorsun değil mi? Anlamıştım zaten ve ona göre konuştum niye açıkladın ki?

Shrimp yazdı:

Superman Vs Hulk konusunda Hulk featleri Base Hulk'a ait.WBH,WWH gibi formlari katılmamış.Yazının başında belirtiyor zaten.Superman in ve Hulk'un hangi hallerinin baz alındığı.
      Yoo var benim bildiğim kadarıyla. O Kuzey Amerika'nın bilmem hangi kıyısını sallama feati WBH'a ait. Tektonik plakaları tutma olayı da WBH'a ait. O Dünya'nın 2 katı büyüklüğünde meteoru parçalama olayı da Klasik Hulk'a ait. :D Valla en iyi featler genelde onlarda. Bir tek şu yıldız kütlesini taklit eden atağı Base halinde tanklamış galiba ve o da bayağı high-end galiba. İnsan yapımı silahlar ona zarar veriyorsa yıldız kütlesinin yamultması lazım çünkü. :D

Shrimp yazdı:

Üst gösterimlerini değil.Ortalama halini söyledim.Hatta feat de kullanmadım dikkat edersen.100 lerce belki de 1000lerce sayısı olan Hulk ile 4-5 sayıda gözükmüş Boros'u feat olarak kıyaslamak Boros'a haksızlık olur.Bu yüzden bu tarz karşılaşmalarda çok daha fazla feate sahip karakterlerin ortalama neye denk geldiğini belirtip çok da featlerle savunmamak gerekiyor karakteri bana göre.
      O yazıda ortalaması Kıta Seviye falan galiba ama emin değilim sonuçta orada Klasik ve WBH featleri var. O Semt Seviye dediği bölüm Base Hulk'a hitap ediyor sanırım. Gerçi siz daha iyi biliyorsunuz herhalde.

Shrimp yazdı:

Arada Boros lehine absürd hız farkını kabul etmekle beraber, belki de daha da absürd Hulk lehine dayanıklılık farkı var.Hulk istikrarlı olarak defalarca çoklu gezegen-güneş seviyesi arası karakterlerden(Thor,Thanos gibi) darbeler alıp hiç bir şey olmamaış gibi savaşa devam edebiliyor.
      Ya dediğim gibi okumuyorum ÇR o yüzden kimlerle ne sıklıkla savaşıyor, o savaştıkları kişiler gerçekten o seviye mi bilemeyeceğim ama hız farkı hala aşırı bir şey. Hadi Hulk süper güçlü olsun Çoklu Gezegen Seviye olsun vuramayınca ne yazar? Yenilenmesi var ama aşırı yük binince yenilenmesi de fos oluyormuş diye biliyorum. Boros döve döve yapar onu. :D Ha diğerleri gibi onlarca yumrukla yapmaz da binlercesiyle ya da milyonlarcasıyla yapar ama yine Hulk Boros'a dokunamayacak. Uzak menzilli saldırılara da uçmaya da sahip olan kişi Boros. Base Hulk'un yenmesi mümkün değil gibi geldi bana. Bu adam orduyla problem yaşayabilen biri değil mi?