One Piece Genel Sıralama Turnuvası //Korsan Kral Seviyesi Grubu Finaller

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• One Piece Genel Sıralama Turnuvası //Korsan Kral Seviyesi Grubu Finaller

Savaşçılar:

Spoiler Göster

Kızılsaç Korsanlarının Kaptanı, Korsan Kral Gol D. Roger'ın Raftel'i bulan efsane tayfasının üyesi ve günümüzün 5 imparatorundan biri olan Shanks.

Korsanlar Çağını Başlatan Adam, Herkesin Ulaşmak İstediği Hedefi Belirleyen İkon, Roger Korsanlarının Kaptanı, Gol D. Roger; namı diğer KORSANLAR KRALI !

Dünyanın En Güçlü Adamı Denilen , Beyazsakal Korsanlarının Kaptanı ve Korsanlar Kralının ona denk olan arkadaşı Beyazsakal lakaplı Edward Newgate

Dünyanın En Sorunlu ve Güçlü Korsan Tayfası olan Rocks korsanlarını kurmuş olan Rocks Korsanları'nın Kaptanı ve de Roger'ın en kötü rakibi denilen adam Rocks D. Xebec

Durdurulamayan Şeytani Güç Denilen Rocks Korsanlarının durdurulmasında en büyük rolü oynayan ve de Korsanlar Kralı ile defalarca ölümüne çarpışan Denizcilerin En Büyük Kahramanı Yumruk Garp Lakaplı Monkey D. Garp

Burada Fikstür yok arkadaşlar. 1'den 5'e kadar bu 5 karakteri kendinizce güçlüden güçsüze sıralayın. Birebir denk bulduklarınızı yanyana yazınız!

Başlangıç Mesafesi: 400 metre
      Bilgi: Tanışlık seviyesinde (tanış olanlar için)
      Hazırlık: Yok
      Karakter: Herkes karakteri dahilinde hareket ediyor. Ancak gerekirse öldürmekten çekinme gibi bir durum yok.
      Featler: Ağırlıklı olarak manga ancak gerekli olduğunda anime. Diğer kaynaklar geçersiz. Shiki için film gösterimleri değil canon olan ifadeler ve gösterimler baz alınacaktır.
      Şartlar:

- Rocks D. Xebec yoruma açıktır. Sizlere kalmıştır. Ancak bir referans olsun istiyorsanız Shiki + Roger sonrası dönemdeki 4 imparatordan 3'ünün bu adamın tayfası olduğunu hatırlayın yeter. Ayrıca Roger'ın en kötü rakibi denildi kendisine.
      - Roger, buradaki isimlerin hemen hepsiyle (Shanks hariç elbette) denk gösterildi hatta direkt söylem olarak da belirtildi ancak siz bu isimler arasında az farkla da olsa bir hiyerarşi olduğunu düşünüyorsanız bunu dile getirip ona göre oy vermekten çekinmeyiniz.
      - Herkes zirvesindedir, kimse kendini geri tutmayacaktır.
      - Shanks şimdiki gücündedir ancak iki kolu vardır diyelim (her ne kadar Oda, kolunun kopması gücünden düşürmedi aksine o zamandan beri güçlendi dese de biz yine de bu zor grupta ona bir buff verelim).

Savaş Lokasyonu: Mary Geoise

@Sae @Ascalon @Uncle Paulie @Earendill @Flying Raijin @Adamator @Hanzo7682 @Buupo @redstak @Ronny @_[Emre]_

Evet arkadaşlar son konuya geldik. Hadi görelim elleri :D :shankshaki: :kızgınluffy: :amazedluffy:
    • Hemen kendi oylarım ile açılışı yapayım;

Bu isimler arasında virgülden sonraki küsüratlar kadar minik farklar var. Atıyorum biri 99 ise diğeri 98,7 falan ancak bence yine de bir sıralama yapıyorum ancak bu demek değil ki aralarında ciddi bir fark var. Shanks hariç geriye kalan dördü benim için. 99 ile 98 arasına sıkışmış ondalıklar gibiler.

1- Roger
      2- Xebec
      3- Garp
      4- WB

5- Shanks
    • 1-Roger
      2-Wb
      3-Garp
      4-Xebec
      5-Shanks

sıralama yaptım, yorumumu yazdım. Sonra vazgeçip değiştirdim o kadar yakın görüyorum :D Önce xebec’i 4’e attım, sonra 1 yapıp yorumladım sonra yine değiştirdim.

Bu adam zekasıyla, bilgisiyle, tayfasıyla o konuma çıkmış da olabilir teach gibi. Zaten teach’in örnek aldığı kişi o.

baya düşündüm de roger ve garp’ın o yaşta bu adamı indirmesi bana başka şekilde mantıklı gelmiyor. Tayfası normal değil çünkü. Garp’ın yanında sengoku bile yok.

bi yandan bakarsak, öyle bir güç ki en güçlü denizci ile en güçlü korsan tayfası birlik oluyor. Garp o durumda bile kazansa da kan içinde kalmış. Korsan kral değil dünya kralı olmaya çalışan adamı 2 taraf birlikte anca alıyor. Ve dövüş sonunda garp kan içinde.

Emin olamadım. Wb xebec’in sağ koluyken roger onu tutsa, garp xebec’e dalsa big mom ve kaido’ya noldu? Reyleigh falan tutamaz, sengoku gelmemiş. Sonuçta sadece komutanlar değil garp ve roger da genç. Şuan jack’te olduğu gibi xebec’in gözü önünde önce komutanları indirip o yorgunlukla xebec’i de almayı başardıysalar xebec çok abartılı güçte değildir bence.

Garp+roger direk sadece xebec’e dalmış bile olsaydılar emin olamazdım ben o adamın en güçlü olduğundan. O yaşlarda oden gücü olsalar, oden’in halini gördük roger karşısında.
      Yaşlı reyleigh bile amiral tutuyor. Altın çağı daha fena. Roger ve garp o yaşlarda altın çağ reyleigh gücündeyse bile etkileyicidir bence. Ama o da yetmesin oden gücü diyelim. Xebec altın çağ roger gücü olsa harcardı bu seviyeyi.

xebec altın çağ roger gücünde olsa kimse tutamazdı bence o tayfası da varken. Ama o savaş muhtemelen benim aklımdakinden baya farklı geçti. Komutanlar xebec’i korumamış bile olabilir. Kaidou nasıl iniyor görüyoruz şuan.
      xebec birileriyle 1 vs 5 attıktan sonra garp girdi belki de. En güçlü oysa şaşırmam.
    • Roger
      WB
      Garp
      Xebec
      Shanks

Sıralamam bu şekilde. Joy Boy ve IM hepsinden güçlüdür ama.

@Hanzo7682 Garp tek gitti ama Roger'in yanında tayfası da vardır. Roger ve Garp, Xebec ve WB savaşmış olsa Rayleigh Big Mom ile ilgilenebilir. Kaido ise o zamanlar daha çaylakmış deniliyor tayfada Gaban felan var uyuyor aslında.
    • Uncle Paulie yazdı:

Naruto turnuvasından zevkli miydi ne diyon?
      Yok ya Naruto da kombinasyonlar daha keyifli idi. Çok üst seviyelere gelene kadar kimin kimin üstüne çıkacağı belirsiz idi .OP de feat az olduğundan çok itibar ve söyleme göre gidiyorsun. O sebeple Sağ Kol -> Amiral -> Yonko grupları hariç çok da kararsız bırakacak maçlar olmadı. Hele fodder kısmı çok kolaydı Naruto'ya göre. Ancak OP'de de , Naruto'ya göre en üsttekiler uzaylılar olmadığından daha samimi ve ulaşılabilir bir top seviye vardı o güzeldi.