Tai Lung vs MCU Thanos

• Anket
    • Vs

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

• Tai Lung vs MCU Thanos

Kim kazanır 4
      1.  
        Tai lung orta zorluk (3) 75%
      2.  
        Tai lung yüksek zorluk (1) 25%
      3.  
        Tai lung düşük zorluk (0) 0%
      4.  
        Thanos düşük zorluk (0) 0%
      5.  
        Thanos orta zorluk (0) 0%
      6.  
        Thanos yüksek zorluk (0) 0%
      7.  
        Kararsızım (0) 0%

Tai Lung

Tai lung Kung fu panda serisinin ilk kötüsü olur.Kendisi usta shifu tarafından eğitilmiştir.
      Uzun süre Yeşim sarayında ejderha savaşçısı olabilmek için eğitim gören Tai Lung
      Usta Oogway tarafından reddedilmiştir.Finalde ise Ana karakter Po'ya yenilmiştir

Thanos

MCU evrenin gördüğü en güçlü düşmandır. Titanda doğum büyümüştür.Amacı ise evreni
      kaynak kıtlığından kurtarmak için evrendeki canlıların sayısını yarıya indirmekti.İnfinty war
      Filminde bu amacına ulaşsada daha sonra avengers üyelerinin çabası sonucunda yenilmiştir.

Şartlar/Sınırlamalar

Thanos sadece kendi zırhına sahiptir.Taşlar ve kılıç yok

Tai lung için sınırlama yok

ölüm veya nakavt kazanmak için yeterli.

Lokasyon:

• Kuvvet olarak Thanos olarak güreşebilecek kadar gücü var ( Thanos ile eşit olmasa dahi). Vuruş gücü (striking strength) ise belki daha bile fazladır.

Bunun üstüne adam birde süper bir hız koyuyor.

Bu hayvanların gerçek hayattaki halleri ile olaya bakarsak

30-35 kg aralığındaki erkek kar leoparı

1800-2300 kg aralığındaki 20 Beyaz Gergedan'a tek vuruşuyla tek atıyor. Hem de zorlanmadan hem de 20 yıllık milim kıpırdamasına bile müsade etmeyen bir hapis hayatından sonra.

20 gergeden ile çarpınca ortalama 40 tonluk bir vuruş gücü ediyor (hem de kasmadan) ve bunu 35 kg lık vücudundan çıkarıyor.

MCU Thanos'un ağırlığı 315 kg gibi bişi. Bu Thanos'un sıradan bir yumruğunda 360 tonluk güç olması gibi birşey. Ancak MCU Thanos da ben böyle bir güç görmedim açıkçası.

Ayrıca Güç Taşı tek başıan bile çok güç verirken, diğer taşlarla birlikte iken ekstra daha fazla güç verildiği söylendi.

Bu 5 taşlı adamın yumruğunun altına yaralı yorgun Captain America giriyordu. Ve Attığı yumrukla da ölmüyordu.

Güç Taşı tek başına 5 katı güç verse, diğer taşlarla da bir 2 kat daha olsa ve bu adam Cap'e vurduğunda normalden 10 kat güçlü olsa.

Sıradan bir yumruğu bile (Cap'e attığı gibi) 3600 ton vuruyor olması gerekirdi. Ve Cap'in bundan çizik dahi almadan kurtulacağını sanmıyorum.

Buradan çıkan sonuç. Tai Lung'un atak kuvvetinin ve deliciliğinin daha yüksek olduğudur benim nazarımda. Hatta neredeyse Güç Taşlı Thanosdan bile :D
    • @Nabu

featler için teşekürler :D
      Bu arada hocam Yine MCU savunmak durumunda kalıyorum ama :D

Taşlar aktive olması için Thanos'un elini yumruk yapması lazım.Ve taşlar aktive olduğunda parlıyorlar.Mesale strange olan savaşına baktığımızda

Her taşı kullandığında elini yumruk yapıyor ve taşlar parlıyor.

Kaptan amerika ile olan savaşta ne elini yumruk yapıyor ne de Taşlar parlıyor.

52.saniye

Ha ama Tai long base Thanosu yener aşırı zorluk olmadan ona katılıyorum.

• Şimdi aklıma geldi de madem nabu hocam tai lung featleri paylaştı bende Thanos'un kileri atayım.

Fiziksel güç olarak hulk ile aşağı yukarı eşit hatta daha üstün sayılabilir.

Peki hulk'un featleri neler ?

Kolayca bir tankı fırlatabilir(Baktığım kadarıyla bir tank ortalama 50 60 ton)

Gene zorlanmadan bir araba'yı fırlatır

Herhangi bir taş kullanmadan Black panther'e tek atar

Aynı black panther taramalı tüfek saldıralarını tınlamıyor bile

Tek vuruşu ile Kaptan amerika ve kalkanını uçurur.

Aynı kalkana Thor vurduğunda şok etkisi ile tank bile kesilirken Kaptan yerinden bile oynamıyor

İron man'a kafa atarak metrelerce uzağa fırlatıyor

İron man ise şöyle bir ataktan sıyrıksız çıkıyor.

Sanırım şimdilik bu kadar yeterli olur

• Garou yazdı:

line sağlık güzel featler ama sorun MCU'nun tutarsız olması.
      MCU Tutarsız da bence biraz fazla küçümseniyor.Kaldı ki daha atmadığım bir sürü şık featler var.(Base halinin)

Bu arada yanlış anlaşılmasın bu featleri Thanos yener diye atmadım.Sadece iki tarafında feati konuda bulunsun diye koydum.Yoksa dediğim gibi Tai long kazanır bu dövüşü.çok daha iyi dövüşçü,daha hızlı,daha çevik bir isim.