Zack Snyder's Justice League (Snyder Cut)

• Genel
    • Zack Snyder's Justice League (Snyder Cut)

Ne gişede ne de hayranların gözünde rakibi Marvel Sinematik Evreni kadar başarılı olamayan DC Sinematik Evreni'nin en tartışmalı filmlerinden bir tanesi de 2017 yılında gösterime giren Justice League olmuştu.
      Filmin yönetmenlik koltuğunda oturan Zack Snyder, kızının intiharı sonrası projeyi terk etmiş ve onun yerine Marvel filmlerinde de yer almış olan Joss Whedon getirilmişti. Filmin aldığı olumsuz eleştiriler sonrası Snyder, kendisinin çektiği filmin bu olmadığını söylemiş ve tartışmaların fitilini ateşlemişti.

Solar Armor Superman

Ünlü yönetmenin tartışmaların fitilini ateşlemesi sonrası 'Justice League: Snyder's Cut' gündeme gelmişti. Filmin yapımcı stüdyosu olan Warner Bros. ise tartışmalar sonrasında Zack Snyder's Justice League filminin kendi platformu olan HBO Max'te yayınlanacağını duyurmuştu.
      Cumartesi günü düzenlenen JusticeCon'da filmden ufak bir kesit yayınlandı. Yayınlanan bu kesitte, Henry Cavill'ı siyah Superman kostümüyle görüyoruz ki bu kostüm filmin sinema salonlarında yayınlanan sürümünde yer almıyordu. Bu kostüm Solar Armor olarak da geçiyor. Bazı yerlerde de Recovery Suit olarak rastlamak mümkün. Birçok kişi bunun Superman'in babasına ait olduğunu düşünüyor. Filmde ne şekilde işleneceği hâlâ belirsiz, güneşten çok daha fazla enerji çekip Superman'i daha güçlü yapacak bir şey mi yoksa daha güçsüz bir Superman mi?

Sahnede, Superman'in Batman'in göl evine varışını görüyoruz. Jeremy Irons tarafından canlandırılan Alfred Pennyworth, bir araba üzerinde çalışırken Superman tarafından ziyaret ediliyor. Superman, "Sanırım sen Alfred'sin" diyor ve sahne burada sonlanıyor.
      JusticeCon'daki tek gelişme bu da değildi. Cyborg karakterini canlandıran Ray Fisher, yeniden çekimleri yapan Joss Whedon'ın setteki istismarcı davranışları konusunda konuştu. Fisher, Whedon'ın devam eden soruşturmadan "korktuğunu" ve eğer ki kendi söyledikleri doğru değilse kendisini dava edebileceğini dile getirdi.

Ayrıca Zack Snyder, filmle ilgili bir gelişme paylaştı. Ünlü yönetmen, Zack Snyder's Justice League filminde Joss Whedon'ın görüntülerinin kullanılmayacağını söyledi. Film, önümüzdeki senenin ilk yarısında HBO Max'te seyircilere sunulacak. Filmde Darkseid kötü karakter olarak işlenmiş.

Uzatmadan Fragmanı verelim.

Fragmanda bir mağarada keşfe çıkan Diana Prince, Darkseid'in sanatsal bir tasviriyle karşılaşıyor ve kahramanımızı bu tasvire dehşet içerisinde bakarken görüyoruz. Bunun ardından kötü adamımızı arkasında bir ordu toplanmış ve yer altından alevler çıkan bir şekilde kanlı canlı görüyoruz. Fragmanın bu sahnelerinin, Batman v Superman: Dawn of Justice'te Lex Luthor'un "Çan çalındı" konuşmasına benzediği iddia ediliyor.

Bu küçük videonun henüz başlangıç olduğu belirtiliyor. Yönetmen Zack Snyder da bu videonun ilk tanıtım videosu olduğunu ve daha fazlası için DC FanDome'u işaret etti. Zack Snyder daha önce aktör Ray Porter tarafından canlandırılacak olan Darkseid'in bir görüntüsünü paylaşmıştı. Bu görselin, fragmanda gördüğümüz bölümle aynı yerden alındığı anlaşılıyor. Snyder, onun çektiği bölümlerin ancak çeyreğini gördüğümüzü söylüyor. Çekimin toplamda 4 saat civarında olacağı belirtiliyor.
      Warner Bros.'un film için en az 30 milyon dolar harcadığı söyleniyor. Filmin dört saatlik hâlinin de yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor. Tüm çekimlerin mini dizi olarak yayınlanabileceği ve bu sayede toplam çekim süresinin de makul hâle gelebileceği belirtiliyor.

Siyah kostümlü Superman'i görmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

• Devletin dini adalettir. Hz Ali

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen KocaYusuf ().

• Nabu yazdı:

Sanki BvS ve MoS de çok iyi bir iş başardı da onun versiyonu Justice LEague felaketini değiştirecek :D
      MoS ve BvS'nin kötü yaptığı şeyler var muhakkak ki.Mantık hataları, hikaye akıcılığı,çok spesifik meme olmuş saçma sahneler vb gibi şeyler sayabiliriz.
      Fakat bu 2 yapımın doğru yaptığı şeyler de var.Karanlık atmosfer,hikayenin ciddi olması hikayelerin birbirine bağlanma şekli falan hoştu.Ama Justice League de gidip bu iyi yaptıklari şeyleri de çöpe attılar.Synder cut ile izlenmeye değer bir şey gelecektir diye hissediyorum.
      .

• Fragman çok dandik. CGI zaten harcanan paraya oranla berbat bir seviyede bu Snyder ile değişebilecek bir şey değil. Bir de Flash'ın o salak koşma stili wheadon ile alakalı değilmiş onu anlamış olduk :D

Valla insanlar boşuna bu kadar çok şey bekliyor.
    • Şimdi hocam, haklı olmanızla birlikte şöyle bir şey var: O çıkarılacak olan doğal gaz Türkiye'ye 6-7 yıl yeter. Biraz rahatlatabilir Türkiyeyi ama çok değil. Bir de adaletli bir dağıtım yapacaklarını zannetmiyorum. Muhtemelen Doğalgazı çıkarsalar bile yine zam üstüne zam yapacaklar. :D

Neyse konumuza dönelim biz. Şimdi hocam, ortada bir hak yenme durumu var. Zack abimiz filmi neredeyse bitirmişken Zack'in kızının ölümü sebebiyle Zack'i WB zorla görevden alıyorlar ve o malum yönetmene veriyorlar filmi. Biz Zack'in filmini izlemedik. Fragmanlarda gördüğümüz çoğu şey filmde çıkmadı. 2017'deki hayal kırıklılığından sonrada insanlar tabiki doğal olarak gerçek JL'yi izlemek istiyor. Tabi n*mısız WB'de bunun kaymağını yiyecek o ayrı bir mevzu.
    • Birçoğumuz bu durumu sevmemiş ama ben bu tarz durumlarda film yapımcılarını eleştirmek ne kadar mantıklıdır bilmiyorum. Bir süredir, filmleri, sanatsaldan öte kapitalistik açıdan değerlendirmeye başladım. Yani ne kadar yatırım yapıldığı ve ne kadar para getirdikleri açısından düşünüyorum. Bu açıdan bakılınca, işlerin nasıl ilerlediği anlaşılıyor. Bunu onaylama anlamında söylemiyorum ama neden-sonuç ilişkisi açısından bakınca, kapitalist bir sistemin ürünü oldukları anlaşılıyor. Bu yüzden pek yargılayamıyorum çünkü içinde üretildikleri sistem böyle çalışıyor. Bu yüzden eleştirilerin asıl odağının firmalar, film yapımcıları vb. yerine sistemin kendisi olması gerektiği fikrindeyim. Bu sistem adamları böyle çalışmaya itiyor, yapabilecekleri çok bir şey yok. Eleştirilecekse kapitalistik üretim yolu eleştirilmeli.
    • KocaYusuf yazdı:

Yeni bir Snydee Haterimiz var hayırlı olsun
      Valla ben hater ı değilim ancak adamın hiç bir kayda değer başarısı yokken bu kadar "aga" , "paşa" muamelesi çeken hayranları olması bu gidişle beni hater yapar yani :D
    • Zack Snyder’ın Cut olayını bir nebze anlayabiliyorum yaşadığı ağır olaydan sonra filmi bırakması normal. Kendi vizyonunu yansıtmak istemiş olabilir. Ama şimdi Suicide Squad filminin yönetmeni içinde aynı şey isteniyormuş Ayer Cut diye. Her kötü çıkan filmi sonradan yeni versiyonlar ile kurtarma çabasını pek tutmuyorum. Sinemada izlediğim versiyonun tatmin etmemesinin üstüne dört yıl geçmiş, şimdi daha farklı bir halini izlesem ne kazanacağım ki.